CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA"

Transkriptio

1 CAMOPLAST ATV TS ATV TELASTOSARJA 01

2 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm KIRISTYSMOMENTTI 0 N-m 0 Nm + THREAD LOCKER KIRISTYSMOMENTTI 1 Nm 1 1 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm KIRISTYSMOMENTTI 70 Nm

3 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, VASEN JA OIKEA, EDESSÄ RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS 1" MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS " PYÖRÄNSUOJUS '' PYÖRÄNNAVAN SUOJUS, SININEN KUUSIORUUVI JA ALUSLAATTA, M10-1.X, 8.8, ZP, TL, DIN AS-00 VAKAAJATANGON LYHYTPULTTISARJA KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN EXTRAPITKÄN TANGON PÄÄ NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP PURISTUSJOUSI -- 18/8 PAUNAA/TUUMA TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO KUMIKARTIO KAKSILIPPAINEN AKSELITIIVISTE PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) KUMIVAIMENNIN TELAMATTO X 9.8 X 1.1 (99S) 1

4 TORQUE 1 N-m 1 Nm THREAD LOCKER KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm 11 9 TORQUE 70 N-m 70 Nm THREAD LOCKER

5 RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS " PYÖRÄNSUOJUS '' PYÖRÄNNAVAN SUOJUS, SININEN KUUSIORUUVI JA ALUSLAATTA, M10-1.X, 8.8, ZP, TL, DIN KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP KIRISTYSTANKO, KOKOONPANO KUMIKARTIO TAKATELAMATTO x 98.7 x 1.0 (98S) PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) 1

6 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm TORQUE 0 N-m 0 Nm + THREAD KIERTEENLUKITUSLIIMA LOCKER 1 KIRISTYSMOMENTTI 70 N-m 70 Nm + THREAD LOCKER

7 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, ERILLISJOUSITUS (IS) 1 10-AS-00 VAKAAJATANGON LYHYTPULTTISARJA 1 10-AS-007 VAKAAJATANGON PITKÄPULTTISARJA EXTRAPITKÄN TANGON PÄÄ PURISTUSJOUSI -- 18/8 PAUNAA/TUUMA KUMIVAIMENNIN 1 7

8 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm 1 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm 8

9 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, JÄYKKÄAKSELIJOUSITUS (RS) 1-A PYÖRINTÄESTOTANGON ANKKURIKIINNIKE, JÄYKKÄAKSELIJOUSITUS, VASEN 1 1-B PYÖRINTÄESTOTANGON ANKKURIKIINNIKE, JÄYKKÄAKSELIJOUSITUS, OIKEA VAKAAJAN VARREN OHJAIMEN KOKOONPANO (RS) PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) 1 9

10 1 TORQUE 70 N-m70 Nm THREAD LOCKER CAMOPLAST ATV TS vm. 01, VETORATASSARJAT S-SARJA, 1/ VETORATAS S-SARJA, 1/ VETORATAS S-SARJA, 17/ VETORATAS S-SARJA, 18/ VETORATAS 1 -- VETORATAS, 1-HAMPAINEN -- TS 1 -- VETORATAS, 1-HAMPAINEN -- TS VETORATAS, 17-HAMPAINEN -- TS VETORATAS, 18-HAMPAINEN -- TS KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN 91 10

11 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, S-SARJA, POLARIS-MONINAPAKESKIÖ S-SARJA, POLARIS-MONINAPAKESKIÖ 1 -- POLARIS-MONINAPAKESKIÖ KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN W, 1., 0.1, 11GA KAKSILIPPAINEN AKSELITIIVISTE 1 11

12 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, S-SARJA, MONINAPAKESKIÖ S-SARJA, MONINAPAKESKIÖ 1 -- MONINAPAMALLINEN KESKIÖ (METRINEN) KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN W, 1., 0.1, 11GA KAKSILIPPAINEN AKSELITIIVISTE 1 1

13 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, PYÖRÄNNAVAN PULTTISARJA 1 10-AS-00 PYÖRÄNNAVAN PULTTISARJA 1 -- KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN W, 1., 0.1, 11GA. 1 7 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, PYÖRÄNNAVAN LAAKERISARJA S-SARJA, ATV, UTV, -LAAKERINEN 1 -- HOLKKIKARA, NAPAKESKIÖ 1 -- LAAKERI KAKSILIPPAINEN AKSELITIIVISTE 1 1

14 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, 1 MM PYÖRÄSARJA VAIHTOPYÖRÄSARJA -- 1 MM ATV-PYÖRÄ, RUISKUPURISTETTU -- 1 MM PYÖRÄNSUOJUS '' KUUSIORUUVI JA ALUSLAATTA, M10-1.X, 8.8, ZP, TL, DIN PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) CAMOPLAST ATV TS vm. 01, 0 MM PYÖRÄSARJA VAIHTOPYÖRÄSARJA -- 0 MM ATV-PYÖRÄ, RUISKUPURISTETTU -- 0 MM PYÖRÄNSUOJUS '' KUUSIORUUVI JA ALUSLAATTA, M10-1.X, 8.8, ZP, TL, DIN PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) 1 1

15 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01 TELANOHJAINSARJA S-SARJA, ATV, OHJAIN NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP -- TELANOHJAIN - ATV TS CAMOPLAST ATV TS vm. 01, KIRISTIMEN HOLKKISARJA S-SARJA, ATV, KIRISTIMEN HOLKKI 1 -- KUUSIOLAIPPARUUVI, M8-1.X80, 10.9, ZP, IFI 1 -- LIUKUHOLKKI KIRISTIMEN HOLKKI KUUSIOLAIPPAMUTTERI, NAILON, M8-1., 8, ZP, DIN TARRA - ÄLÄ LÖYSÄÄ 1 1

16 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, LYHYT TELANKIRISTINSARJA S-SARJA, ATV, LYHYT TELANKIRISTIN 1 -- TELANKIRISTIN -- ATV TS RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS 1 -- TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO S-SARJA, ATV, KIRISTIMEN HOLKKI CAMOPLAST ATV TS vm. 01, PITKÄ TELANKIRISTINSARJA S-SARJA, ATV, PITKÄ TELANKIRISTIN PITKÄ TELANKIRISTIN -- ATV TS RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO S-SARJA, ATV, KIRISTIMEN HOLKKI 1 1

17 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, VAKAAJASARJA S-SARJA, ATV, VAKAAJA 1 -- VAKAAJA 1 -- PYÖRÄN AKSELI, VAKAAJA KUMIKARTIO PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) CAMOPLAST ATV TS vm. 01, TAKA-AKSELIN VAKAAJA S-SARJA, ATV, TAKA-AKSELIN VAKAAJA PYÖRÄN AKSELI, VAKAAJA 8 -- AKSELI, TAKAVAKAAJA KUMIKARTIO PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) 17

18 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, OIKEA ETURUNKO S-SARJA, OIKEA ETURUNKO, ATV OIKEA ETURUNKO -- ATV TS 1 -- KIRISTIN -- ATV TS RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS 1" MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS " PYÖRÄNNAVAN SUOJUS, SININEN KUUSIOLAIPPARUUVI, M8-1.X80, 10.9, ZP, IFI KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP LIUKUHOLKKI KIRISTIMEN HOLKKI W, 1., 0.1, 11GA KUUSIOLAIPPAMUTTERI, NAILON, M8-1., 8, ZP, DIN TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO TARRA - ÄLÄ LÖYSÄÄ TARRA -- CAMOPLAST ATV TS KUVATARRA - ETUOIKEA VAROITUSTARRA TELANOHJAIN - ATV TS S-SARJA, ATV, UTV, -LAAKERINEN 1 18

19 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, VASEN ETURUNKO S-SARJA, VASEN ETURUNKO, ATV VASEN ETURUNKO -- ATV TS 1 -- KIRISTIN -- ATV TS RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS 1" MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS " PYÖRÄNNAVAN SUOJUS, SININEN KUUSIOLAIPPARUUVI, M8-1.X80, 10.9, ZP, IFI KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP LIUKUHOLKKI KIRISTIMEN HOLKKI W, 1., 0.1, 11GA KUUSIOLAIPPAMUTTERI, NAILON, M8-1., 8, ZP, DIN TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO TARRA - ÄLÄ LÖYSÄÄ TARRA -- CAMOPLAST ATV TS KUVATARRA - ETUVASEN VAROITUSTARRA TELANOHJAIN - ATV TS S-SARJA, ATV, UTV, -LAAKERINEN 1 19

20 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, OIKEA TAKARUNKO S-SARJA, OIKEA TAKARUNKO, ATV OIKEA TAKARUNKO -- ATV TS 1 -- KIRISTIN -- ATV TS RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS " PYÖRÄNNAVAN SUOJUS, SININEN KUUSIOLAIPPARUUVI, M8-1.X80, 10.9, ZP, IFI KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP LIUKUHOLKKI KIRISTIMEN HOLKKI W, 1., 0.1, 11GA KUUSIOLAIPPAMUTTERI, NAILON, M8-1., 8, ZP, DIN TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO TARRA - ÄLÄ LÖYSÄÄ TARRA -- CAMOPLAST ATV TS KUVATARRA, TAKAOIKEA VAROITUSTARRA TELANOHJAIN - ATV TS S-SARJA, ATV, UTV, -LAAKERINEN 1 0

21 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, VASEN TAKARUNKO S-SARJA, VASEN TAKARUNKO, ATV VASEN TAKARUNKO -- ATV TS 1 -- KIRISTIN -- ATV TS RUNGON PERÄOSAN MUOVISUOJUS MUOVINEN PYÖRÄNSUOJUS " PYÖRÄNNAVAN SUOJUS, SININEN KUUSIOLAIPPARUUVI, M8-1.X80, 10.9, ZP, IFI KUUSIOLAIPPARUUVI, M1-1.7X0, 10.9, ZP, TL, DIN NELIÖKANTAINEN ITSEPORAUTUVA RUUVI, #1-X1., ZP LIUKUHOLKKI KIRISTIMEN HOLKKI W, 1., 0.1, 11GA KUUSIOLAIPPAMUTTERI, NAILON, M8-1., 8, ZP, DIN TELANKIRISTYSTANKO, KOKOONPANO TARRA - ÄLÄ LÖYSÄÄ TARRA -- CAMOPLAST ATV TS KUVATARRA, TAKAVASEN VAROITUSTARRA TELANOHJAIN - ATV TS S-SARJA, ATV, UTV, -LAAKERINEN 1 1

22 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, VAKAAJATANKO - ATV S-SARJA, VAKAAJATANKO - ATV 1 -- PYÖRINTÄESTOTANGON KOKOONPANO, ATV 1 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, JÄYKKÄAKSELIJOUSITUKSEN HOLKKI S-SARJA, JÄYKKÄAKSELIJOUSITUKSEN HOLKKI - ATV 1 -- KUUSIOPULTTI, M10-1.X, 8,8, ZP, DIN VÄLIKEPYÖRÄN KOKOONPANO -- Ø0 MM 1 -- W, 7/1X1.0X0.07, 8, ZP, USS PYÖRÄNTIIVISTE -- (ID X OD) 1

23 7 1 8 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, KILVET

24 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, PYÖRINTÄESTOTANKO ERILLISJOUSITUKSELLA S-SARJA, PYÖRINTÄESTOTANKO, ERILLISJOUSITUS JÄYKKÄAKSELIJOUSITUS, 1 -- TAKALEVY 1 -- PYÖRINTÄESTOTANGON ANKKURIKIINNIKE, ERILLISJOUSITUS 1 -- KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN W, 7/1X1.0X0.07, 8, ZP, USS 1 CAMOPLAST ATV TS vm. 01, TAKALEVY S-SARJA, TAKALEVY 1 -- TAKALEVY 1 -- KUUSIOLAIPPARUUVI, M10-1.X0, 10.9, ZP, TL, DIN W, 7/1X1.0X0.07, 8, ZP, USS

CAMOPLAST ATV T4S KÄYTTÄJÄN KÄSIKIRJA ATV TELASTOSARJA 1099-01-1025 - VERSIO A

CAMOPLAST ATV T4S KÄYTTÄJÄN KÄSIKIRJA ATV TELASTOSARJA 1099-01-1025 - VERSIO A CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA 2015 KÄYTTÄJÄN KÄSIKIRJA 1099-01-1025 - VERSIO A Camoplast Solideal Inc. 4162, Burrill - Local A Shawinigan, (Québec) G9N 6T6 CANADA Sähköposti : atvtracksystems@camoplastsolideal.com

Lisätiedot

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY 1 SUOMI Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1.1 Koneen räjäytyskuva...

Lisätiedot

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 1-2011 Sivu 1 Sisällysluettelo: 1.1 Poistokuljettimen

Lisätiedot

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVU

Lisätiedot

3741,87 2850 11551,87 4960

3741,87 2850 11551,87 4960 Escort kulut Osat yhteensä Auton hankintahinta Kaikki yhteensä Tallivuokra 3741,87 2850 11551,87 4960 Varaosanro Varaosa Määrä Hinta/kpl 6581169 Pidike tuolinkippauskahvaan 1 0,60 6136354 Vaihdekotelon

Lisätiedot

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJS-2.5 DT KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

Camoplast Solideal Inc. 4162, Burrill - Local A Shawinigan, (Québec) G9N 0C3 CANADA

Camoplast Solideal Inc. 4162, Burrill - Local A Shawinigan, (Québec) G9N 0C3 CANADA B Camoplast Solideal Inc. 4162, Burrill - Local A Shawinigan, (Québec) G9N 0C3 CANADA Sähköposti : atvtracksystems@camoplastsolideal.com Web-sivusto: www.camoplastsolideal.com TÄRKEÄÄ Lue huolellisesti

Lisätiedot

Korjaamon kiinnitystarvikepaketti

Korjaamon kiinnitystarvikepaketti Ryhmä 14-09 Tuotekoodi: 1106-697-FCS Helsinki 0214 Korjaamon kiinnitystarvikepaketti Tuotteet järjestykseen edullisella hyllyjärjestelmällä, joka vie vähän tilaa ja jonka käytännöllisyys auttaa nopeasti

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJE BT10.5 91006

KÄYTTÖOHJE BT10.5 91006 KÄYTTÖOHJE BT10.5 91006 1 BT10.5 K-10 Carriage Bolt M8*P1.25*55MM (4) NO.K-1 Metal cover (1) K-5 Allen Bolt M7*P1.0*30MM (1) NO.K-7 T-shape knob M7*65L(1) NO.K-6 Bushing NO.K-9 Acorn Nut for M8 Bolt (4)

Lisätiedot

Varaosat Vetolaitteet 2011 VBG GROUP TRUCK EQUIPMENT AB Painos n, 2010-11-25

Varaosat Vetolaitteet 2011 VBG GROUP TRUCK EQUIPMENT AB Painos n, 2010-11-25 VARAOSAT 0 T eemme käyttäjien elämän helpommaksi kehittämällä jatkuvasti parempia, erittäin toimintavarmoja ja pitkäikäisiä järjestelmiä. Kytkimiä käsikäyttöisiä, automaattisia ja ilma-avusteisia perä-

Lisätiedot

mcd010fi_mj14st_v1.doc

mcd010fi_mj14st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJ-1.4 ST KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

11. Lattia- ja seinäkiinnikkeet

11. Lattia- ja seinäkiinnikkeet . Lattia- ja seinäkiinnikkeet Flamcon seinälle asennettava M kannakevalikoima on suunniteltu teräsputkien, sprinkleriputkien ja ohutseinäisten teräs- ja kupariputkien asennukseen. Nämä yksiosaiset äänieristekumilla

Lisätiedot

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet Tätä ohjetta ei saa kopioida ilman meidän kirjallista lupaamme eikä sisältöä saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle

Lisätiedot

TOPE.. ja TTJE.. LÄMPÖTILA-ANTURIT BAJONETTI KIINNITYKSELLÄ

TOPE.. ja TTJE.. LÄMPÖTILA-ANTURIT BAJONETTI KIINNITYKSELLÄ Sivu 19 TOPE.. ja TTJE.. LÄMPÖTILA-ANTURIT BAJONETTI KIINNITYKSELLÄ * vakiona 1 m kaapeli laji materiaali rakenne tilauskoodi hinta eur * muovikoneet, laakerit, sylinterit Pt-100 teräs TOPE-21-0-2-x-1,0

Lisätiedot

UA4200H 1050152 ITEM NO.

UA4200H 1050152 ITEM NO. UA00H 00 0070 Keskiosa 00 H osat 0068 Sivusiipi 900 Oikea H osat 0067 Sivusiipi 900 Vasen H osat 000 kääntörunko 0069 Hydrauliikka UA H UA800H 0009 0070 Keskiosa 00 H osat 006 Sivusiipi 00 Vasen H osat

Lisätiedot

BT50QT-11. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi

BT50QT-11. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi BT50QT-11 VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-0580 Siuntio Tel: 0600 0077 (0,8 /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BT50QT-11 MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN KANSI JA KAASUTTIMEN KURKKU

Lisätiedot

Underbricka Kedjedrev Lager. Spännfjäder. Kedjehjul. Dragaxel Låskruv. Kullager Seger. Skruv. Loviketjupyörä. Kuusiomutteri Helmapelti

Underbricka Kedjedrev Lager. Spännfjäder. Kedjehjul. Dragaxel Låskruv. Kullager Seger. Skruv. Loviketjupyörä. Kuusiomutteri Helmapelti YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 PP 0 SKOVELKEDJA Spännare, v. Vändaxel Spännare, h. Seger Brytskiva Underplatta Spännfjäder Plåt Kedjedrev Kedjehjul Dragaxel Låskruv Kil Skovelkedja Skovel Mellankedja

Lisätiedot

BT49QT-9O3. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi

BT49QT-9O3. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi BTQT-O VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-00 Siuntio Tel: 000 0077 (0, /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BTQT-O MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN KANSI JA KAASUTTIMEN KURKKU NOKKA-AKSELI

Lisätiedot

BT49QT-9N1. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi

BT49QT-9N1. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi BTQT-N1 VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-00 Siuntio Tel: 000 0077 (0, /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BTQT-N1 MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN KANSI JA KAASUTTIMEN KURKKU NOKKA-AKSELI

Lisätiedot

Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907

Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907 Form No. Vetokoneiston päivityssarja GreensPro 00 -viheriöjyrä, mallit 44905, 44906 tai 44907 Mallinro: 7-5899 Mallinro: 7-5907 8-69 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Suurempi Kapasiteetti: VM-30/35 isoilla poikkiliikkeellä optimoitu suorituskyky isoihin kappaleisiin.

Suurempi Kapasiteetti: VM-30/35 isoilla poikkiliikkeellä optimoitu suorituskyky isoihin kappaleisiin. Pystykarainen koneistuskeskus DIGIMA BM VM 35 Suurempi Kapasiteetti: VM-30/35 isoilla poikkiliikkeellä optimoitu suorituskyky isoihin kappaleisiin. VM-30/35 on paras valinta isoille ja raskaille muoteille.

Lisätiedot

Vaihtolavetti 3 aks Siimet T390-33 25.1.2016

Vaihtolavetti 3 aks Siimet T390-33 25.1.2016 Vaihtolavetti 3 aks Siimet T390-33 25.1.2016 Nimike: Kolmiakselinen ppv; rakennekantavuus 55 T Renkaat 285/70 R19.5 Valm.nro: YF9T390332H008683 Rek.nro: WHF-522 Vm 2002 Nimike Piirustus Huomaa Esitekuva

Lisätiedot

KUNTOPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE

KUNTOPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE KUNTOPYÖRÄ 903 KÄYTTÖOHJE KÄYTTÖOHJEET ) Malli 903 on tarkoitettu kuntosalien ja kuntoilukeskusten spinning-ryhmille. Siinä on kiinteän rattaan käyttämä vapaaratas, ja sitä saa käyttää vain ammattilaisen

Lisätiedot

Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008

Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008 Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008 1 HUOM: tallenna laitteen sarjanumero alla olevan laatikkoon mahdollisia huoltoyhteydenottoja varten. Tallenna laitteen sarjanumero tähän: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P-

Lisätiedot

Rakennussarjan sisältö (osat eivät ole oikeassa mittakaavassa) Vasen portaali oranssi, alumiini. Oikea portaali oranssi, alumiini

Rakennussarjan sisältö (osat eivät ole oikeassa mittakaavassa) Vasen portaali oranssi, alumiini. Oikea portaali oranssi, alumiini Suomenkielinen käännös: SLOWorks Ky / Stepcraft.fi versio 1.0/2015 Hyvä asiakas, Kiitos kun olet hankkinut korkealaatuisen STEPCRAFT-sarjan koneen. Ennen kasaamista, lue tämä opas läpi, jotta saat yleiskäsityksen

Lisätiedot

CASALL XTR700 INDOOR BIKE -PYÖRÄ KÄYTTÖOHJE

CASALL XTR700 INDOOR BIKE -PYÖRÄ KÄYTTÖOHJE 9004 CASALL XTR700 INDOOR BIKE -PYÖRÄ KÄYTTÖOHJE KÄYTTOOHJEET ) Casall XTR700 -malli on tarkoitettu kuntosalien ja kuntoilukeskusten Indoor Bike -ryhmille sekä kotikäyttöön. Siinä on kiinteän rattaan käyttämä

Lisätiedot

359 007 Ersatzradhalter c

359 007 Ersatzradhalter c 359 007 Ersatzradhalter c 5 1 2 6 3 4 7 Hersteller / Manufacturer / Fabricant / Costruttore / Fabricante: Alois Kober GmbH, Maschinenfabrik, D-89359 Kötz, Germany Telefon (0 82 21) 970 email: fahrzeugtechnik@al-ko.de

Lisätiedot

LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013

LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013 LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013 LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013 10 OHJAAMO 20 RUNKO 30 MOOTTORI 40 SÄHKÖJÄRJESTELMÄ 50 HYDRAULIIKKA 60 TYÖLAITEKIINNITYS LM Trac 336 10-00 10 OHJAAMO 24.10.2013 10-01

Lisätiedot

Kardaaniakseleiden tuki, kaksi liukulaakeria, holkit, lukitusruuvi, kolme ruuvia ja kolme mutteria

Kardaaniakseleiden tuki, kaksi liukulaakeria, holkit, lukitusruuvi, kolme ruuvia ja kolme mutteria RAKENNUSOHJE Kardaaniakseleiden tuki, kaksi liukulaakeria, holkit, lukitusruuvi, kolme ruuvia ja kolme mutteria 261 Lehden nro 62 mukana sait 12 uutta osaa mittakaavan 1:7 F2007-autoosi. Uusilla osilla

Lisätiedot

jarruletku t-kappale - alaliukuputki 18,50

jarruletku t-kappale - alaliukuputki 18,50 NOR Disk brake front 1972 0402001 60-4175 06-6243 NOR Disk brake front 1973-0402002 60-4177 06-6235 Disk brake front 1973-0402003 60-4176 60-4174 jarruletku t-kappale - alaliukuputki 18,50 jarruletku jarrusylinteri

Lisätiedot

Sähköautoprojekti Pienoissähköauto Mekaniikan kokoonpano. http://www.elwis.fi

Sähköautoprojekti Pienoissähköauto Mekaniikan kokoonpano. http://www.elwis.fi Sähköautoprojekti Pienoissähköauto Mekaniikan kokoonpano http://www.elwis.fi Sisällys Mekaniikan osalista... 3 Tarvittavat työkalut... 3 Mekaniikan rakentaminen... 4 1. Pohjalevyn reikien senkkaus 8.3mm

Lisätiedot

VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500

VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VERSIO 1.1.05/10 TOUKOKUU 2010 SISÄLLYSLUETTELO SISÄLLYSLUETTELO... 2 TILAUSOHJEET... 3 RUNKO JA VARUSTEET, S-45... 4 RUNKO JA VARUSTEET, S-500... 6 HYDRAULIIKKA,

Lisätiedot

KASTEN MOBILE SIIRTOHYLLYSTÖ Asennusohje (12-2012)

KASTEN MOBILE SIIRTOHYLLYSTÖ Asennusohje (12-2012) A Member of Constructor Group KASTEN MOBILE SIIRTOHYLLYSTÖ Asennusohje (12-2012) Constructor Finland Oy Puh. (019) 36251 myynti@kasten.fi Til.nro: 046568 Kasteninkatu 1, Pl 100 Faksi (019) 3625 333 www.kasten.fi

Lisätiedot

CultiPack 3001 / 4001

CultiPack 3001 / 4001 Tume-Agri Oy 98707704 B 10/2008/PK CultiPack 3001 / 4001 Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidetään The manufacturer reserves the right for changes without prior notice RUNKO

Lisätiedot

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE 17 2 4 5 3 32 33 6 7 8 9 10 13 31 14 30 12 11 15 1 16 17 18 19 22 23 21 20 27 28 29 24 25 26 18 RUNKO RAM OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914

Lisätiedot

Sähköautoprojekti Pienoissähköauto Mekaniikan kokoonpano. http://www.elwis.fi

Sähköautoprojekti Pienoissähköauto Mekaniikan kokoonpano. http://www.elwis.fi Sähköautoprojekti Pienoissähköauto Mekaniikan kokoonpano http://www.elwis.fi Sisällys Mekaniikan osalista Ruuvit: m3x6mm uppokanta 13kpl m3x8mm kupukanta 3kpl m2,5x8mm 6kpl (päivitys takavanteiden kiinnitys)

Lisätiedot

Asennusja käyttöohje. 408104(fi) AGROSEC VILJALEVITIN 4W KUIVAUSKONEISTOON

Asennusja käyttöohje. 408104(fi) AGROSEC VILJALEVITIN 4W KUIVAUSKONEISTOON Asennusja käyttöohje AGROSEC VILJALEVITIN 4W KUIVAUSKONEISTOON 408104(fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 89 25340 Kanunki, Salo Puh. +358 2 774 4700 Fax +358 2 774 4777 E-mail: antti@antti-teollisuus.fi

Lisätiedot

RES200 Autotallin nosto-ovi 240 mm aukkokorkeudelle

RES200 Autotallin nosto-ovi 240 mm aukkokorkeudelle RES200 Autotallin nosto-ovi 240 mm aukkokorkeudelle ASENNUSOHJE SISÄLTÖ HUOMIO! YLEISIÄ VAROITUKSIA!... 3 JOHDANTO... 4 Jousipaketti... 4 Pystykiskot... 4 Liitosprofiilit (eivät kuulu pakettiin)... 4 Vaakakiskot...

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJEKIRJA VM 400TL TASAUSLANA

KÄYTTÖOHJEKIRJA VM 400TL TASAUSLANA KÄYTTÖOHJEKIRJA VM 400TL TASAUSLANA 1 SISÄLTÖ JOHDANTO 3 Määräysten mukainen käyttö 3 EY-VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS 4 VASTUUEHDOT 5 TAKUUEHDOT 5 1. TURVALLISUUSOHJEET 6 1.1 Varoitustarrat 7 1.2 Hydrauliikka

Lisätiedot

Sisällysluettelo Table of contents

Sisällysluettelo Table of contents Sisällysluettelo Table of contents 2014-06-27 Nimike Title Eturunko Front frame Kuvan n:o Picture number... KP12325-10 15 Sivu Page Eturunko Front frame... KP12325-11 17 Eturunko Front frame... KP12325-12

Lisätiedot

2000-1991. Skidoo LYNX. Muut osat / Teo Lehtimäki Oy Telamatto Camoplast. Powerbloc / Teo Lehtimäki Oy. Muut osat / Teo Lehtimäki Oy

2000-1991. Skidoo LYNX. Muut osat / Teo Lehtimäki Oy Telamatto Camoplast. Powerbloc / Teo Lehtimäki Oy. Muut osat / Teo Lehtimäki Oy Vuosi: 2000-1991 Telamatto Camoplast 300 Päivitetty 31.12.2013 300 Lynx 6900 FCE Vuosi: 2000 Rotax 503 1996-09-741 mäntä, std 09-741-01 mäntä, 0,25 ylikoko 09-741-02 mäntä, 0,50 ylikoko 09-741-04 mäntä,

Lisätiedot

127020 RABO potkulauta

127020 RABO potkulauta 127020 RABO potkulauta R0705 Kädensija - iso Ø 25 mm R7120 Etupyörä 200 x 50 mm R7133 Takapyörä 200 x 50 mm R0747 Astinlauta R7425 Pyörä 200 x 50 mm R0718 Etuhaarukan yhdistintappi R0727 Kiinnitysruuvit

Lisätiedot

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 TUPLA 170 25 OSA KPL VAR. OSA KOODI NIMI BENÄMNING REF ST DEL NR KODE KULMAVAIHDE VINKELVÄXEL 1 1 0.262.0302.00 LAATIKKO BOX 2 1 0.262.6000.00

Lisätiedot

FASTENER HOUSE - INDUSTRIEPARTNER

FASTENER HOUSE - INDUSTRIEPARTNER DIN - KARTTA DIN - KARTA 2 DIN - KARTTA DIN - KARTA 3 DIN - KARTTA DIN - KARTA 4 DIN NIMIKE DIN NIMIKE DIN NIMIKE 1 Kartiosokka 1861 Sivureikäinen pyörömutteri 934 Kuusiomutteri 7 Lieroösokka 2093 Lautasjousi,

Lisätiedot

Casall X600 CROSSTRAINER 93003

Casall X600 CROSSTRAINER 93003 Casall X600 CROSSTRAINER 93003 OSALUETTELO Nro Kohta Kuvaus Määrä A, A-1 Tietokone ja ruuvi SM2871-67 1 KPL B Ohjaustanko 25,4 1 KPL B-1 Kahvan pehmuste 440x20x5,0 2 KPL B-2 Kahvan tulppa 7/8" 2 KPL B-3,

Lisätiedot

asennusosia ruuvit, välirenkaat, pallonivelet ja pallot, sillä olet jo tutustunut vastaavanlaisiin

asennusosia ruuvit, välirenkaat, pallonivelet ja pallot, sillä olet jo tutustunut vastaavanlaisiin RAKENNUSOHJE Ohjauskampi 45 Lehden nro 12 liitteenä saat 19 osaa F2007-pienoismalliasi varten. Uudet osat kuuluvat auton ohjausjärjestelmään. Tässä mielenkiintoisessa kokoamisvaiheessa on paljon pieniä

Lisätiedot

Hiukkaskoko maks. 5 µm. Teoreettinen vääntömomentti. Materiaalit:

Hiukkaskoko maks. 5 µm. Teoreettinen vääntömomentti. Materiaalit: 1 Käyttöpaine min./max. 1,5 bar / 10 bar Ympäristölämpötila min./maks. -20 C / +80 C Keskilämpötila min./maks. -20 C / +80 C Keski Paineilma Hiukkaskoko maks. 5 µm Paineilman öljypitoisuus 0 mg/m³ - 1

Lisätiedot

ASENNUSOHJE DYNAAMINEN TRIMMIOHJAUSJÄRJESTELMÄ S-SARJA

ASENNUSOHJE DYNAAMINEN TRIMMIOHJAUSJÄRJESTELMÄ S-SARJA ASENNUSOHJE DYNAAMINEN TRIMMIOHJAUSJÄRJESTELMÄ S-SARJA TYÖKALUT Porakone Poranterät Reikäsaha Ruuvin kannat Ø 2,5 mm (3/32 ) Ø 3 mm (1/8 ) Ø 19 mm (3/4 ) Ø 76 mm (3 ) T10 T20 Ø 3,5 mm (9/64 ) T25 Ø 4 mm

Lisätiedot

Kokoamis- ja käyttöohjeet Indoor Bike S600 91007

Kokoamis- ja käyttöohjeet Indoor Bike S600 91007 Kokoamis- ja käyttöohjeet Indoor Bike S600 91007 F-14 O 1 RÄJÄHDYSKUVA F-16 O 1 PÄÄKOMPONENTIT F-16 O 2 KOKOAMISOHJEET VAIHE 1 1. Asenna etu- ja takatuki (H-1 ja D-5) neljällä pultilla (N). VAIHE 2 1.

Lisätiedot

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle.

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle. HKR penkkien tilausohje 1 / 11 29.12.2009 Versio 1.1 Tuotteet ovat konfiguroitavia, mikä tarkoittaa sitä, että kullekin kolmesta mallista on vain yksi nimikenumero. Tilauksen yhteydessä ilmoitetaan nimikenumeron

Lisätiedot

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi Ruuviluettelo 2015 Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi SISÄLTÖ ST ZN ZNC ZNK A2 A4 MS NYL AL DIN 84 SUORAURAR. LIERIÖK. 27 29

Lisätiedot

Casall EB600 Kuntopyörä 91003

Casall EB600 Kuntopyörä 91003 Casall EB600 Kuntopyörä 91003 Räjäytyskuva 1 Kokoonpanokuva 2 OSALUETTELO Nro Kuvaus Tiedot Määrä A, A-1 TIETOKONE JA RUUVI 1 KPL B OHJAUSTANKO 1 KPL B-1 SYKEANTURISARJA 1 SARJA B-2 KAHVAPEHMUSTE 270x23x5

Lisätiedot

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA Form No. 3403-117 Rev B DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 04724 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle.

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle. HKR-penkkien tilausohje 1 / 15 8.4.2014 Versio 2.0 Tuotteet ovat konfiguroitavia, mikä tarkoittaa sitä, että kullekin neljästä mallista on vain yksi nimikenumero. Tilauksen yhteydessä ilmoitetaan nimikenumeron

Lisätiedot

KORJAAMO-OPAS SK-akselit rumpujarruilla

KORJAAMO-OPAS SK-akselit rumpujarruilla KORJAAMO-OPAS SK-akselit rumpujarruilla SK RS/RZ 9042 / 11242 22,5" SK RS/RZ 9037 / 11037 19,5" SK RS 9042 SK 1000 22,5" Akselit SK-jarrulla ja perinteisellä pyöränlaakeroinnilla SK RS 9042 SK 500, SK

Lisätiedot

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description 1 Vaihteiston suojus Change gear cover 2 Kantaruuvi Cap screw 3 Kantaruuvi Cap screw 4 Sarana Hinge 5 Aluslevy Washer 6 Mutteri Nut 7 Kannatin Cantilever 8 Mutteri

Lisätiedot

Nostopöytä 250 ja 500 kg

Nostopöytä 250 ja 500 kg Nostopöytä 250 ja 500 kg Käyttöohje Osaluettelo Nostopöytä 250 ja 500kg käyttö ja huolto ohje Ennen nostopöydän käyttöä lue tämä ohje huolellisesti läpi. 1. Varoitukset 1. Älä laita jalkaa tai kättä saksimekanismiin

Lisätiedot

Etuiskunvaimentimien teline

Etuiskunvaimentimien teline RAKENNUSOHJE Etuiskunvaimentimien teline Noudata ohjeita ja niihin liittyviä kuvia tarkasti. Uusien osien tekniset ominaisuudet esitellään lyhyesti ennen asennusohjeita. 91 Lehden numero 21 liitteenä saat

Lisätiedot

Vasemman takajousituksen työntötanko ja kulmavipu

Vasemman takajousituksen työntötanko ja kulmavipu RAKENNUSOHJE Vasemman takajousituksen työntötanko ja kulmavipu 191 Lehden nro 43 mukana sait kuusi uutta osaa radio-ohjattavan F2007- pienoismallisi kokoamiseen. Uudet osat ovat työntötanko, kulmavipu,

Lisätiedot

Casall R300 Käyttöopas SOUTULAITE

Casall R300 Käyttöopas SOUTULAITE Casall R300 Käyttöopas SOUTULAITE Kokoonpanokaavio RÄJÄYTYSKAAVIO - 3 - Osaluettelo Nro Kuvaus Määrä A TIETOKONE 1 SARJA A-1 TIETOKONEEN KIINNITYSRUUVI 4 KPL B PÄÄRUNKO 1 SARJA B-1 TIETOKONEEN KIINNITYSKANNATIN

Lisätiedot

FORD HYDRAULIPUMPPU HAMMASPYÖRÄTYYPPI

FORD HYDRAULIPUMPPU HAMMASPYÖRÄTYYPPI FORD HYDRAULIPUMPPU HAMMASPYÖRÄTYYPPI 02.01.2006 640-3 640-4 81824183 - sopii: 3000, 3550, 4000, 4100, 4110, 4200, 4330, 4340, 4400, 4410, 4500 81823983 - sopii: 5000, 5100, 5200, 5340, 5900, 7000, 7100,

Lisätiedot

Sylinteritarvikkeet Männänvarsikiinnitykset, sarja CM2 Joustava kytkin. Luetteloesite

Sylinteritarvikkeet Männänvarsikiinnitykset, sarja CM2 Joustava kytkin. Luetteloesite Sylinteritarvikkeet Männänvarsikiinnitykset, sarja CM2 Joustava kytkin Luetteloesite 2 Sylinteritarvikkeet Männänvarsikiinnitykset, sarja CM2 Joustava kytkin Tasauskytkentä, jossa on levy, Sarja PM7 3

Lisätiedot

Vetoaisan asennus- ja käyttöohje

Vetoaisan asennus- ja käyttöohje 1./8. Vetoaisan asennus- ja käyttöohje Yleistä Kiitos, että olet valinnut kärryysi kotimaisen Carryx-vetoaisan. Vetoaisa on valmiiksi koottuna joko asiakkaan antamien mittojen mukaisesti tai vakiovetoaisana.

Lisätiedot

mcd020fi_mjk310st_v1.doc

mcd020fi_mjk310st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1 SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVUT

Lisätiedot

INTRA-jousitus INTRA-fjädringen

INTRA-jousitus INTRA-fjädringen INTRA-jousitus INTRA-fjädringen Oy ARNE STARA Ab Puh: 06-7818 750 Fax: 06-7818 777 www.stara.com myynti@stara.com BI9-akseli SKRB INTEGRAL-akseli Akselitappi 88 mm 82 mm Napa Vannelaipassa ura 3307.3045.00

Lisätiedot

BT50QT-9 (Edessä rumpujarrut)

BT50QT-9 (Edessä rumpujarrut) BT0QT- (Edessä rumpujarrut) VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-080 Siuntio Tel: 000 0077 (0,8 /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BTQT-D1 / BT0QT- MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN

Lisätiedot

Kuormaautohydrauliikka

Kuormaautohydrauliikka Kuormaautohydrauliikka Kiinteä ja säädettävä kierrostilavuus pumput, moottorit ja tarvikkeet Luettelo HY17-8200/FI Helmikuu 2003 F1 F2 T1 VP1 Voiman ulosotot Tarvikkeet Muunnoskertoimet 1 kg... 2,20 lb

Lisätiedot

Hydraulinen vetokoukku

Hydraulinen vetokoukku Hydraulinen vetokoukku Tekniset tiedot Traktorin mallisarjat Paino Vetokuulan kanssa Paino vetonupin kanssa Paino vetopuomin kanssa Nostoalue Maavara vetoasennossa (riippuu rengaskoosta) 3/2005 jälkeen

Lisätiedot

VEM MOTORS FINLAND OY HINNASTO 2016. Sähkömoottorit ja vaihteet

VEM MOTORS FINLAND OY HINNASTO 2016. Sähkömoottorit ja vaihteet VEM MOTORS FINLAND OY HINNASTO 2016 Sähkömoottorit ja vaihteet Sisällysluettelo 1. SÄHKÖMOOTTORIT 2 1.1 VEM IE3-ENERGIANSÄÄSTÖMOOTTORIT 3 1.2 VEM IE2-ENERGIANSÄÄSTÖMOOTTORIT 4 1.3 VEM IE2-TEOLLISUUSMOOTTORIT

Lisätiedot

Sähkötoiminen moottorinlämmitin, 230 V, (R-design)

Sähkötoiminen moottorinlämmitin, 230 V, (R-design) Installation instructions, accessories Ohje nro 31399510 Versio 1.0 Osa nro 31260698 Sähkötoiminen moottorinlämmitin, 230 V, (R-design) IMG-378205 Volvo Car Corporation Sähkötoiminen moottorinlämmitin,

Lisätiedot

PERUSTEELLINEN MÄÄRÄAIKAISTARKASTUS (PURETTUNA TARKASTUS) D15Z, D 19Z, D 19ZS, D 20Z, D 25Z

PERUSTEELLINEN MÄÄRÄAIKAISTARKASTUS (PURETTUNA TARKASTUS) D15Z, D 19Z, D 19ZS, D 20Z, D 25Z 1 JJ-Asennus Oy OHJE 01.04.2010 PERUSTEELLINEN MÄÄRÄAIKAISTARKASTUS (PURETTUNA TARKASTUS) D15Z, D 19Z, D 19ZS, D 20Z, D 25Z Purettavat kohteet: - teleskooppipuomisto Uusittavat osat: - teleskoopin levykimppuketjut

Lisätiedot

Tuotekuvasto 2015. Teollisuustuotteet Tuotetiedot & asennusohjeet

Tuotekuvasto 2015. Teollisuustuotteet Tuotetiedot & asennusohjeet Tuotekuvasto 2015 Teollisuustuotteet Tuotetiedot & asennusohjeet Sisällysluettelo Ohutseinäputket 1 Jäykät uraliittimet 2 Joustavat uraliittimet 3 Uraporasatulat 4 Kierreporasatulat 5-6 Urakulmat 90 ja

Lisätiedot

PROSPECTOR II. Telamattosarjan asennusja huolto-ohje

PROSPECTOR II. Telamattosarjan asennusja huolto-ohje PROSPECTOR II Telamattosarjan asennusja huolto-ohje 1 Tämä asennusohje on tarkoitettu Polaris Prospector II telamattosarjan asentemiseen Polaris-maastokulkuneuvoon, telamattosarjan huoltamiseen ja sen

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJE XT

KÄYTTÖOHJE XT KÄYTTÖOHJE XT10.5 93004 Asennus, vaihe 1 1. Avaa esiasennetut ruuvit etu- (J) ja takavakaajasta (J4). 2. Kiinnitä sekä etu- että takavakaaja päärunkoon 2 lukkopultilla (K2), mutterilla (K2) ja aluslevyllä

Lisätiedot

Varastovalikoima CTV Vetoakestävät venttiilit- ja liittimet 1/2017

Varastovalikoima CTV Vetoakestävät venttiilit- ja liittimet 1/2017 Varastovalikoima Vetoakestävät venttiilit- ja liittimet 1/2017 AMI977 2 Varastovalikoima Vetoakestävät venttiilit- ja liittimet Tuotteen ominaisuudet Takuu 10-vuotta Laippaliitäntä 10/16 barin paineelle

Lisätiedot

Trukkimasto Avant 500-sarjaan

Trukkimasto Avant 500-sarjaan Trukkimasto Avant 500-sarjaan Tuotenumero A32915 2 1. Alkusanat Avant Tecno Oy haluaa kiittää teitä siitä, että olette hankkineet Avant-työlaitteen. Se on suunniteltu ja valmistettu pitkällisen tuotekehityksen

Lisätiedot

Servon säästäjän kaikki komponentit

Servon säästäjän kaikki komponentit RAKENNUSOHJE Servon säästäjän kaikki komponentit Lehden numero 20 liitteenä saat viisi osaa, joiden avulla voit kiinnittää servo-ohjauksen yhdystangon ohjausservoon. Ohjausservo on olennainen laite radio-ohjattavan

Lisätiedot

Pyörivä lämmönsiirrin EQRB Jaettu roottori, koot eq- 056, 068, 079, 090

Pyörivä lämmönsiirrin EQRB Jaettu roottori, koot eq- 056, 068, 079, 090 Toimitusyksiköt Koot 056, 068, 079 ja 090 toimitetaan aina kahtena osana ja roottori jaettuna, ks. kuva 2. Mittausyhteet 1830 1835 Fig. 1 Kuva 2 Mitat ja painot Nosto ja kuljetus 3352 Huoltotila D/2 Kunkin

Lisätiedot

TÄRKEITÄ VAROTOIMENPITEITÄ

TÄRKEITÄ VAROTOIMENPITEITÄ SISÄLLYSLUETTELO: TÄRKEITÄ VAROTOIMENPITEITÄ...1 ENNEN KUIN ALOITAT...2 KOKOAMINEN...4 SÄÄDÖT...15 KAAPELIKAAVIO...17 ONGELMANRATKAISU JA HUOLTO...18 OSA LISTA...19 RÄJÄYTYSKUVAT...20 TÄRKEITÄ VAROTOIMENPITEITÄ

Lisätiedot

Ruukin suojakaiteet. Tiekaiteet Siltakaiteet

Ruukin suojakaiteet. Tiekaiteet Siltakaiteet Ruukin suojakaiteet Tiekaiteet Siltakaiteet Ruukin suojakaidejärjestelmät tarjoavat räätälöidyn ratkaisun liikenneturvallisuuden parantamiseen. Suojakaiteet estävät ajoneuvon suistumisen tieltä, ohjaavat

Lisätiedot

LÄPPÄVENTTIILI HITSAUSYHTEIN ASENNUS-, KÄYTTÖ- JA HUOLTO-OHJE

LÄPPÄVENTTIILI HITSAUSYHTEIN ASENNUS-, KÄYTTÖ- JA HUOLTO-OHJE LÄPPÄVENTTIILI 31300-SARJA ASENNUS-, KÄYTTÖ- JA HUOLTO- OHJE 1. Yleistä Lue tämä ohje läpi huolellisesti ennen venttiilin asentamista ja käyttöönottoa. Säilytä ohje venttiilin läheisyydessä venttiilin

Lisätiedot

MF MULTIPOWER- JA SUURTEHOPUMPUT

MF MULTIPOWER- JA SUURTEHOPUMPUT MF MULTIPOWER- JA SUURTEHOPUMPUT 21.09.2009 Huom. Tilatessasi mainitse traktorin malli, tyyppi, sarja- ja pumpun numero. Toimitusajalla myös muita malleja! MF0078 TRAKTORI- KUVAUS TUOTE- MALLI NUMERO MF

Lisätiedot

Yleiset hoito-ohjeet. Kiinteiden paneelien poistaminen

Yleiset hoito-ohjeet. Kiinteiden paneelien poistaminen Yleiset hoito-ohjeet Peruskunnostus Jotta ilmankäsittelykone toimisi tyydyttävästi, on sille tehtävä peruskunnostus ennenkuin se otetaan käyttöön. Koska koneen on toimittava varmasti vuodesta toiseen,

Lisätiedot

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen Yksityiskohtaiset ohjeet, Ford Galaxy (WRG) 2000 2006, 1,9 l 85 kw, moottorikoodi AUY, mallivuodesta 2003 alkaen Hammashihnasarjat CT1028K3,

Lisätiedot

Sähköpistokkeet Kontaktisillat Kontaktisillat ja kaapelit. Luetteloesite

Sähköpistokkeet Kontaktisillat Kontaktisillat ja kaapelit. Luetteloesite Sähköpistokkeet Kontaktisillat Luetteloesite 2 Sähköpistokkeet Kontaktisillat Ohjaus: Kaapelin välityksellä (sinkityt johtimen päät) Magneettikäämien lukumäärä: 1 3 Tarvikkeet Sovitin kosketinsilloille

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

Kiinnitystarvikkeet hinnasto. Nopeasti ja edullisesti suoraan varastosta, myös erikoistoimituksia.

Kiinnitystarvikkeet hinnasto. Nopeasti ja edullisesti suoraan varastosta, myös erikoistoimituksia. Kiinnitystarvikkeet Helsinki 02/03 Pultit ja kierretangot Mutterit, laatat ja tiivisterenkaat Ruuvit Vetoniitit, niittimutterit ja jarruniitit Ankkurit ja tulpat Sokat, voidenipat, erikoistuotteet Förch-lajitelmat,

Lisätiedot

FORD, KYTKIN TRAKTORI- ASETELMA KYTKIN- PAINE- SILMÄ- KÄPÄLÄN MALLI LEVY LAAKERI LAAKERI RUUVI

FORD, KYTKIN TRAKTORI- ASETELMA KYTKIN- PAINE- SILMÄ- KÄPÄLÄN MALLI LEVY LAAKERI LAAKERI RUUVI FORD, KYTKIN YKSÖISKYTKIN 2.0.2009 V876 LUK3300330 LUK32802470 V4069 L620-2RS TRAKTORI- ASETELMA KYTKIN- PAINE- SILMÄ- KÄPÄLÄN MALLI LEVY LAAKERI LAAKERI RUUVI DEXTA, 280 mm V876 (3) LUK32802470 V4069

Lisätiedot

Asennus- ja käyttöohje. Kuormalavahylly Omega

Asennus- ja käyttöohje. Kuormalavahylly Omega Asennus- ja käyttöohje Kuormalavahylly Omega Asennustyökalut mm kuusiohylsyt 6 mm kuusiohylsyt 7 mm kuusiohylsyt 8 mm kuusiohylsyt 9 mm kuusiohylsyt (pylvässuojat, törmäyssuoja) 6 mm kuusiokärjet (pylvässuojat,

Lisätiedot

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY 1 Lower door 1 40 Jockey wheel axel 1 2 Safety switch 1 41 Power cord 1 3 Screw M4 35 4 42 Switch 1 4 Hex bolt M6 8 4 43 Lower shaft bracket 1 5 Washer

Lisätiedot

- KIERRETAPIN VÄÄNTIMET RÄIKÄLLÄ - KIERRELEUAN VÄÄNTIMET IP-PAKKAUS C7000 - KIERTEENKORJAUSSARJA HELICOIL 86-OS. C7011 - KIERRETYÖKALUSARJA 12-OS.

- KIERRETAPIN VÄÄNTIMET RÄIKÄLLÄ - KIERRELEUAN VÄÄNTIMET IP-PAKKAUS C7000 - KIERTEENKORJAUSSARJA HELICOIL 86-OS. C7011 - KIERRETYÖKALUSARJA 12-OS. Kierretyökalut... 2 - KÄSI/KONEKIERRETAPIT HSS - IP-PAKKAUS... 2 - KONEKIERRETAPIT O5 - IP-PAKKAUS... 3 - KONEKIERRETAPIT O5 - IP-PAKKAUS... 4 - KONEKIERRETAPIT O5 DIN 371 - IP-PAKKAUS... 5 - KONEKIERRETAPIT

Lisätiedot

KERAAMINEN PALLOVENTTIILI. Sarjat E2 ja E6 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet

KERAAMINEN PALLOVENTTIILI. Sarjat E2 ja E6 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet KERAAMINEN PALLOVENTTIILI Sarjat E2 ja E6 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet 1 E2 70 fi 9/2011 2 1 E2 70 fi Sisällysluettelo 1 YLEISTÄ... 3 1.1 Venttiilin rakenne... 3 1.2 Venttiilin merkintä... 3 1.3

Lisätiedot

Asennusja käyttöohje. Pultattava kaatoallas 4950x2325 & 4950x2835. 408110 (fi)

Asennusja käyttöohje. Pultattava kaatoallas 4950x2325 & 4950x2835. 408110 (fi) Asennusja käyttöohje Pultattava kaatoallas 4950x2325 & 4950x2835 408110 (fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 89 25340 Kanunki, Salo Puh. +358 2 774 4700 Fax +358 2 774 4777 E-mail: antti@antti-teollisuus.fi

Lisätiedot

AUTOMAATTISET KETJUN- JA HIHNANKIRISTIMET

AUTOMAATTISET KETJUN- JA HIHNANKIRISTIMET AUTAATTST KTJU- JA AKRSTT KTJU- JA AKÄYTÖT 1 SKS-mekaniikka y artinkyläntie 50, 122, 01721 Vantaa, http://www.sks.fi, faksi 852 6824, puh. *852 661 telä-suomi artinkyläntie 50 01720 Vantaa uh. (09) 852

Lisätiedot

1990-1981Kuva. Skidoo LYNX. Muut osat / Teo Lehtimäki Oy Telamatto Camoplast. Powerbloc / Teo Lehtimäki Oy

1990-1981Kuva. Skidoo LYNX. Muut osat / Teo Lehtimäki Oy Telamatto Camoplast. Powerbloc / Teo Lehtimäki Oy Vuosi: 1990-1981 Omistaja: Kari Heikkilä : Nalle Päivitetty 23.12.2013 443 443 Lynx 650 Vuosi: 1990 Rotax 503-92 09-741 mäntä, std 09-741-01 mäntä, 0,25 ylikoko 09-741-02 mäntä, 0,50 ylikoko 09-741-04

Lisätiedot

PALLOVENTTIILI. MBV Sarjat M1, M2 Asennus-, käytttö- ja huolto-ohjeet

PALLOVENTTIILI. MBV Sarjat M1, M2 Asennus-, käytttö- ja huolto-ohjeet PALLOVENTTIILI MBV Sarjat M1, M2 Asennus-, käytttö- ja huolto-ohjeet 1 M 70 fi 11/2010 2 1 M 70 fi Sisällysluettelo 1 YLEISTÄ... 3 1.1 Ohjeen kattavuus... 3 1.2 Venttiilin rakenne... 3 1.3 Venttiilin merkintä...

Lisätiedot

max +260 C / min -40 C EN Type B, PN 25 PN 16 ja PN 10, ANSI CLASS 150, GOST Täyttää painelaitedirektiivin 97/23/EC vaatimukset.

max +260 C / min -40 C EN Type B, PN 25 PN 16 ja PN 10, ANSI CLASS 150, GOST Täyttää painelaitedirektiivin 97/23/EC vaatimukset. hiiliterästä 315 -sarja C ont R o L Kuvaus Versio 23-07-2015 Laipallista läppäventtiiliä käytetään kaukolämpö- ja kaukokylmäverkostoissa sekä teollisuudessa. Venttiili soveltuu sekä sulku- että säätötehtäviin.

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJEET. 4000 Pro Row

KÄYTTÖOHJEET. 4000 Pro Row KÄYTTÖOHJEET 4000 Pro Row SISÄLLYS Turvallisuusohjeet 3 Yleiskaavio 5 Osaluettelo 6 Asennus 8 Tietokone 15 Lämmittely 18 Kunnossapito 19 Huolto 20 TURVALLISUUSOHJEET 1. Varmista, että olet lukenut nämä

Lisätiedot