CultiPack 3001 / 4001

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "CultiPack 3001 / 4001"

Transkriptio

1 Tume-Agri Oy B 10/2008/PK CultiPack 3001 / 4001 Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidetään The manufacturer reserves the right for changes without prior notice

2

3 RUNKO CULTIPACK JL Viite Til.n:o CULTIP. CULTIP. Ref.No Part No NIMITYS NAME RUNKO HITS.KP. FRAME RUNKO HITS.KP. FRAME RAIDETANKO KP. (6-PYÖRÄÄ) TRACK ROD 6 WHEELS RAIDETANKO KP. (10-PYÖRÄÄ) TRACK ROD 10 WHEELS RAIDETANKO KP. (14-PYÖRÄÄ) TRACK ROD 14 WHEELS RAIDETANKO HITS.KP. (6-PYÖRÄÄ) TRACK ROD 6 WHEELS RAIDETANKO HITS.KP. (10-PYÖRÄÄ) TRACK ROD 10 WHEELS RAIDETANKO HITS.KP. (14-PYÖRÄÄ) TRACK ROD 14 WHEELS (5) 3(7) PRONSSILAAKERI 28x31x15 BRONZE BEARING 28X31X (10) 6(14) RENGAS+VANNE 685/190x15 REUNAV. WHEEL + RIM 685/190X (10) 6(14) RENGAS+VANNE VAIHTOEHTO WHEEL + RIM AS (10) 6(14) ULKORENGAS 685/190x15 REUNAV. WHEEL 685/190X (10) 6(14) ULKORENGAS AS VAIHTOEHTO WHEEL AS (10) 6(14) SISÄRENGAS 185/70-15 INNER CIRCLE 185/ (10) 6(14) VANNE 5 1/2" J15 RIM 5 1/2" J15 8 6(10) 6(14) VANNE 4.25Jx OFF 0 RIM 4.25JX (10) 6(14) PYÖRÄN NAPA NAVE (10) 6(14) PYÖRÄN NAPA VANT OFF 0 NAVE (5) 3(7) VÄLIHOLKKI BUSHING (5) 3(7) AKSELI HITS.KP. AXLE (5) 3(7) AKSELI HITS.KP. VANT OFF 0 AXLE (5) 3(7) TUKIVARSI HITS.KP. TRACK ARM (12) 8(16) ALUSLAATTA PLATE WASHER (5) 3(7) NIVELTAPPI HITS.KP. PIN (10) 6(14) RAAPPA SCRAPER (10) 6(14) PRONSSILAAKERI BRONZE BEARING (10) 6(14) URAKUULALAAKERI RS BEARING RS (82) 60(116) KUUSIORUUVI M12x35 ZN SCREW M12X KUUSIORUUVI M12x140 ZN SCREW M12X (5) 3(7) KUUSIORUUVI M12x40 FEZN SCREW M12X (5) 3(7) ALUSLAATTA 14 FEZN PLATE WASHER 14

4 RUNKO CULTIPACK TR Til.n:o CULTIP. CULTIP. Ref.No Part No NIMITYS NAME (88) 64(124) LUKITUSMUTTERI M12 ZN NUT M (12) 8(16) LUKITUSMUTTERI M24 ZN NUT M (50) 30(70) KARTIOJOUSIALUSLAATTA C12.5 ZN ADJUSTING WASHER C (10) 6(14) ALUSLAATTA 12 SFS.B.V 157 ZN PLATE WASHER (7) 5(9) ALUSLAATTA M30 ZN PLATE WASHER M (5) 3(7) JOUSISOKKA 12x50 ZN COTTER PIN (5) 3(7) JOUSISOKKA 12x60 ZN COTTER PIN JOUSISOKKA 10x50 ZN COTTER PIN JOUSISOKKA 6x50 ZN COTTER PIN ALUSLAATTA 16 SFSBV 157 FEZN PLATE WASHER JOUSIRENGASSOKKA 11 ZN split pin HAARAJOUSISOKKA 3x72 ZN COTTER PIN HAARAJOUSISOKKA 4x74 ZN COTTER PIN (5) 3(7) KAULANIPPA AM6 GREASE NIPPLE AM JOUSEN TAPPI PIN LUKITUSTAPPI 22x162 LOCKING PIN 22X VETOVARREN TAPPI PIN TYÖNTÖVARREN TAPPI PIN TUKIJALKA KP. SUPPORT TUKIJALKA HITS.KP. SUPPORT TUKIJALAN OHJAIN CONTROLLING MECHANISM KAHVA KNOB LUKITUSKAHVA LOCKING KNOB VETOTAPPI PIN SÄPPI HASP SÄÄTÖRUUVI HITS.KP. ADJUSTING SCREW JOUSI SPRING KONE-KILPI MACHINE-SIGN TUME-TEIPPI TUME-TAPE CULTIPACK-TARRA CULTIPACK-TAPE KUUSIOMUTTERI M12 ZN NUT M KUUSIORUUVI M 16x25 FEZN SCREW M16X SÄÄTÖTEIPPI ADJUSTMENT-TAPE

5 RUNKO CULTIPACK TR Viite Til.n:o CP CP Ref.No Part No NIMITYS NAME SÄÄTÖTEIPPI ADJUSTMENT-TAPE SÄÄTÖRUUVI ADJUSTMENT SCREW SÄÄTÖOSA ADJUSTING PART KAMPI CRANK HANDLE (5) 3(7) VÄLIHOLKKI MIDDLE BUSHING PALLONUPPI 40 M12 KNOB SÄÄTÖOSA ADJUSTING PART

6

7 VANTAISTO CULTIPACK TR Viite Til.n:o Ref.No Part No NIMITYS NAME VANNASPUTKI COULTER TUBE VANNASPUTKI COULTER TUBE VÄLIPUTKI 170 MIDDLE TUBE VÄLIPUTKI 13 MIDDLE TUBE VÄLIPUTKI 120 MIDDLE TUBE VÄLIPUTKI 137 MIDDLE TUBE LAAKERILEVY BEARING PLATE ESTELEVY BARRIER PLATE SYLINTERIN KORVA CYLINDER HOLDER SYLINTERIN TAPPI 25x110 PIN 25X SYLINTERIN TAPPI 25x172 PIN 25X SÄÄTÖTANKO KP. ADJUSTING TUBE SÄÄTÖPUTKI HITS.KP. ADJUSTING TUBE SÄÄTÖRUUVI HITS.KP. ADJUSTING TUBE SÄÄTÖRUUVI VAS.KÄT. ADJUSTING SCREW KÄÄNTÖKORVA TURNIG POINT KÄÄNTÖKORVA HITS.KP. TURNIG POINT TAPPI 25x51 PIN 25X KIEKKOVANNAS OIKEA KP. DISC COULTER RIGHT KIEKKOVANNAS VASEN KP. DISC COULET LEFT LADAN JOUSI 10x80 SPRING 10X JOUSEN PIDIN HOLDER TOIMISYLINTERI 60x30x225 CYLINDER 60X30X KIEKKO 18" DISC 18" KIEKON AKSELI HITS.KP. DISC SHAFT LAAKERIPESÄ HITS.KP. BEARING HOUSE KARTIORULLALAAKERI /62 CONE BEARING / KARTIORULLALAAKERI /52 CONE BEARING / AKS.TIIVISTE RST 45x65x8 AS DIN 3760 GASKET 45X65X8 AS DIN 3760

8 Viite VANTAISTO CULTIPACK JL Viite Til.n:o Ref.No Part No NIMITYS NAME VARM.RENGAS 65x2.5 DIN 472 CIRCLE CLIPS 65x TYNNYRIN KORKKI R2 CORK KRUUNUMUTTERI M24x1.5 DIN 937 MATALA NUT M24x LUKITUSMUTTERI M24 ZN NUT KUUSIOMUTTERI M24 ZN MATALA SCREW LUKITUSMUTTERI M FEZN NUT KUUSIOMUTTERI M8 FEZN NUT KUUSIORUUVI M10x12 ZN SCREW KUUSIORUUVI M 12x110 FEZN SCREW KUUSIORUUVI M12x25 ZN SCREW KUUSIORUUVI M12x55 ZN SCREW KUUSIORUUVI M12x MAALATTU SCREW KUUSIORUUVI M8x20 FEZN SCREW KAULANIPPA AM6 GREASE NIPPLE AM JOUSIALUSLAATTA B12 ZN WASHER SAKSISOKKA 4x45 FEZN PIN 4x JOUSISOKKA 6x36 FEZN PIN 6x HAARAJOUSISOKKA 4x74 ZN PIN 4x74

9

10 Viite VALLINTASAAJA VASEN CULTIPACK TR Viite Til.n:o Ref.No Part No NIMTYS NAME VALLINTASAAJA VASEN KP. LEVERER LEFT VARSI HITS.KP. ARM SÄÄTÖOSA HITS.KP. ADJUSTING PART TAPPIKORVA HITS.KP. PIN HOLDER KÄÄNTÖOSA HITS.KP. REVERSAL PART REIKÄHOLKKI HOLE BUSHING KIERREHOLKKI WORM BUSHING VÄÄNNIN HITS.KP. REVERSER KIEKON LAAKEROINTI KP. BEARING HOUSE COMPLETE KIEKON VARSI DICS ARM LAAKERIAKSELI SHAFT KIEKKO 500 DICS VÄLIHOLKKI MIDDLE BUSHING VÄLIHOLKKI MIDDLE BUSHING SUOJAKUPPI COVER PLATE URAKUULALAAKERI RS BEARING RS VARMISTINRENGAS 25x1.2 CIRCLE LIPS 25X VARMISTINRENGAS 56x2 CIRCLE LIPS 56X O-RENGAS 52x3 O-RING 52X AKSELITIIVISTE RST 30x47x7 AS SHAFT GASKET 30X47X7 AS ALUSLAATTA 12 SFS.BV.157 PLATE WASHER KUUSIORUUVI M12x25 FEZN SCREW KUUSIORUUVI M12x40 SCREW KUUSIORUUVI M10x100 SCREW LUKKORUUVI M8x20 FEZN SCREW LUKITUSMUTTERI M12 FEZN SCREW LUKITUSMUTTERI M10 FEZN SCREW LUKITUSMUTTERI M8 FEZN SCREW JOUSISOKKA 10x70 FEZN COTTER PIN SÄTEISLAAKERI BIMET BEARING BIMET KAULANIPPA AM6 FEZN GREASE NIPPLE AM LAIPPALAAKERI BEARING VÄÄNNIN HITS.KP. REVERSER

11

12 Viite VALLINTASAAJA OIKEA CULTIPACK TR Viite Til.n:o Ref.No Part No NIMTYS NAME VALLINTASAAJA OIKEA KP. LEVERER RIGHT VARSI HITS.KP. ARM NIVELPUTKI HITS.KP. TUBE KÄÄNTÖTANKO REVERSAL BAR RUNKO FRAME JOUSIPIIKKI 12 SPRING U-VASTE 3 U-CORRELATIVE U-RUUVI 136 U-SCREW KIINNITIN HOLDER U-RUUVI 76 U-SCREW KUUSIORUUVI M12x25 FEZN SCREW KUUSIORUUVI M12x45 FEZN SCREW KUUSIOMUTTERI M12 FEZN SCREW LUKITUSMUTTERI M10 FEZN NUT LUKITUSMUTTERI M12 FEZN NUT ALUSLAATTA 26 FEZN PLATE WASHER KAULANIPPA AM6 FEZN GREASE NIPPLE AM LIUKULAAKERI SMS777 25/30-20 BEARING SMS777 25/ JOUSISOKKA 8x45 FEZN COTTER PIN KUUSIORUUVI M12x110 FEZN SCREW

13

14 TYÖSYVYYSOSOITIN CULTIPACK TR Viite Til.n:o Ref.No Part No NIMTYS NAME TYÖSYVYYSOSOITIN KP. INDICATOR KÄYTTÖVIPU LEVER AKSELI SHAFT NIVELHOLKKI BUSHING VÄLIVIPU LEVER ALAKIINNITIN HOLDER OSOITIN HITS.KP. INDICATOR TEIPIN ALUSTA EASEL VASTALATTA PLATE TYÖSYVYYSTEIPPI WORK DEEP TAPE KUUSIORUUVI M12x110 FEZN SCREW KUUSIORUUVI M12x50 FEZN SCREW KUUSIORUUVI M10x130 FEZN SCREW LUKITUSMUTTERI M12 FEZN NUT LUKITUSMUTTERI M10 FEZN NUT ALUSLAATTA 14 FEZN PLATE WASHER JOUSISOKKA 6x36 FEZN COTTER PIN KAULANIPPA AM6 FEZN GREASE NIPPLE AM6

15

16 Tume-Agri Oy PL Turenki Finland Tel Fax

KYLVÖLANNOITIN HKL 2500 / 2500 S HKL 3000 HKL Varaosaluettelo / Reservdelskatalog / Spare part list

KYLVÖLANNOITIN HKL 2500 / 2500 S HKL 3000 HKL Varaosaluettelo / Reservdelskatalog / Spare part list TumeAgri Oy 97621504 / 02.2012 KYLVÖLANNOITIN HKL 2500 / 2500 S HKL 3000 HKL 4000 Varaosaluettelo / Reservdelskatalog / Spare part list Oikeudet rakenteen muutokseiin pidätetään Rätten att ändra konstruktionera

Lisätiedot

JTD nostoyksikkö / lift unit

JTD nostoyksikkö / lift unit JTD nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310207571 NY JTD112 153/70x5547 310207573 NY JTD112 153/85x4436 310207575 NY JTD112 173/85x5546 310207577 NY JTD112 195/85x6646 310208020

Lisätiedot

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 MIDDLE PACKER

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 MIDDLE PACKER Tume-Agri Oy PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 MIDDLE PACKER Käyttöohje Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään The right for changes without prior notice reserved 99022104A 06.06.2013

Lisätiedot

PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT

PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT 6 Osa no. Part no. Kuvaus PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT Description Määrä Quantity 1 O-rengas O-ring 1 2 Pumpun sylinteri Pump cylinder 1 3 Tiivisterengas Seal ring 1 4 Pölyrengas Dust

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY 1 Lower door 1 40 Jockey wheel axel 1 2 Safety switch 1 41 Power cord 1 3 Screw M4 35 4 42 Switch 1 4 Hex bolt M6 8 4 43 Lower shaft bracket 1 5 Washer

Lisätiedot

SPARE PARTS CATALOGUE

SPARE PARTS CATALOGUE TWIN TWIN0ENG_B SPARE PARTS CATALOGUE YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ RESERVOIR 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE DESCRIPTION REF QTY PART NO CODE SÄILIÖ RESERVOIR 00 SÄILIÖ RESERVOIR

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH2000S varaosat / Collecting sweeper KH2000S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH2000S varaosat / Collecting sweeper KH2000S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 8 7 7 3 5 8 87 B 53 38 9 3 5 75 9 9 3 93 9 8 79 5 79 55 A 0 9 9 0 5 7 8 83 8 8 7 88 78 80 85 77 8 30 8 Keräävä harjalaite KH000S KH000S spare parts 503_V0 75 3 5 9 7 9 50 3 3 57 3 58 8 5 5 DETAIL C SCALE

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 5 7 5 70 5 7 C 5 50 0 0 0 5 55 A 7 5 7 7 5 5 0 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 0 5 75 7 7 7 7 5 7 5 7 7 5 DETAIL E SCALE : 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 5 5 7

Lisätiedot

Vaihtolaitekärri ST13

Vaihtolaitekärri ST13 8 30 22 29 19 4 31 31 19 22 7 21 6 22 2 39 15 33 33 14 49 13 32 23 11 25 26 12 35 9 34 36 10 27 5 16 1 17 24 Vaihtolaitekärri ST13 Piir no RC14771 Des: VäR Acc: No. Nimike Nimitys Description Dimension

Lisätiedot

VEGA Varaosaluettelo. Reservdelskatalog. Spare part list. Tume-Agri Oy B Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään

VEGA Varaosaluettelo. Reservdelskatalog. Spare part list. Tume-Agri Oy B Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään Tume-Agri Oy VEGA 000 Varaosaluettelo Reservdelskatalog Spare part list ALKAEN VALMISTUSNUMEROSTA JI 9 Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään Rätten till konstruktionsförändringar förbehålles The manufacturer

Lisätiedot

SIMULTA SEED AND FERTILIZER DRILL

SIMULTA SEED AND FERTILIZER DRILL SIMULTA SEED AND FERTILIZER DRILL OPERATOR S MANUAL SPARE PARTS CATALOGUE SIM02SAU 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 Fax +358-(0)6-4846401 ENGLISH 2003 SPECIAL MODELS FOR JAPAN MARKETS 20 LAATIKKO

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320 030320 FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 692392 VARUSTELU HYDRAULIC

Lisätiedot

2500 T 3000 T/ST 4000 T/ST

2500 T 3000 T/ST 4000 T/ST 25 T 3 T/ST T/ST OPERATOR'S INSTRUCTION MANUAL SPARE PARTS CATALOQUE STENG 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-()6-835 Fax +358-()6-86 2 ENGLISH 2 7 3 5 25 3 35 2 2 22 23 26 27 28 29 2 6 3 3 9 2 3 7 2 3 33

Lisätiedot

Sisällysluettelo Table of contents

Sisällysluettelo Table of contents Sisällysluettelo Table of contents 2014-06-27 Nimike Title Eturunko Front frame Kuvan n:o Picture number... KP12325-10 15 Sivu Page Eturunko Front frame... KP12325-11 17 Eturunko Front frame... KP12325-12

Lisätiedot

KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT

KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT XW016-3 XW017-3 KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT Käyttöohje Instruction manual HUOMIO! Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen laitteen käyttöä ja noudata kaikkia annettuja ohjeita.

Lisätiedot

NOVACOMBI 4000 VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL. Tume-Agri Oy

NOVACOMBI 4000 VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL. Tume-Agri Oy NOVACOMBI 000 Tume-Agri Oy YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK OIKEUDET RAKENTEEN MUUTOKSIIN PIDÄTETÄÄN N0: F-0..0 R:/VARAOSAKIRJAT/ F-0

Lisätiedot

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY 1 SUOMI Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1.1 Koneen räjäytyskuva...

Lisätiedot

NOVACOMBI 4000 VARAOSAKIRJA INSTRUKTIONSBOK SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL

NOVACOMBI 4000 VARAOSAKIRJA INSTRUKTIONSBOK SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL NOVACOMBI 000 YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL VARAOSAKIRJA INSTRUKTIONSBOK SPARE PARTS BOOK ALKAEN VALMISTUSNUMEROSTA JC 0 OIKEUDET RAKENTEEN MUUTOKSIIN PIDÄTETÄÄN N0: A-90.0.00 R:/VARAOSAKIRJAT/

Lisätiedot

NOVACOMBI 3000 VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL. Tume-Agri Oy

NOVACOMBI 3000 VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL. Tume-Agri Oy NOVACOMBI 000 Tume-Agri Oy YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK ALKAEN VALMISTUSNUMEROSTA JH OIKEUDET RAKENTEEN MUUTOKSIIN PIDÄTETÄÄN N0:

Lisätiedot

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates:

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates: Varaosakirja/Spare part book 0_V0 Siipilumikauha SL 00/00 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts Päivitykset/Updates: OSAPALLO NUMERO/BALLOON NUMBER PÄIVITYKSET/UPDATES REV. KUVAUS/DESCRIPTION HUOMIOITAVAA/NOTES

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Manufacturer: 67 YLIHÄRMÄ FINLAND 0 6 7 8 0,, 0 0 7 7 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0-0 KAMMIO

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P20 MS 1.2 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P20 MS 1.2 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P0 MS. DATE: 060 060 FINN-POWER P0 MS. Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 6978 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 00V 7098 KONEIKKO 00V

Lisätiedot

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.50-16 MIDDLE PACKER

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.50-16 MIDDLE PACKER Tume-Agri Oy PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.50-6 MIDDLE PACKER Käyttöohje Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään The right for changes without prior notice reserved 9900904A.0.03 EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P32 MS 1.4 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P32 MS 1.4 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P MS. DATE: 00 00 FINN-POWER P MS. Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 6970 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT -V 708 KONEIKKO -V HYDRAULIC

Lisätiedot

O-renkaan vaihto-ohje Instructions for replacement of o-ring

O-renkaan vaihto-ohje Instructions for replacement of o-ring Vexve-teräsventtiilin DN10-50 Venttiileille jotka valmistettu vuonna 2006 tai sen jälkeen ja kahva (2) irroita pidätinrengas (3) irroita rajoitin (4) karan tiivisteholkki (5) vaihda vioittunut o-rengas

Lisätiedot

C8G & GH Industrial Cooler

C8G & GH Industrial Cooler HUOLTOKUVASTO SERVICE CATALOGUE C8G & GH Industrial Cooler 1. RÄJÄYTYSKUVA EXPLOSIVE VIEW Sivu 1 Page 1 Sivu 2 Page 2 Sivu 3 Page 3 2. VARAOSALISTA SPARE PART LIST 3. KYTKENTÄKAAVIO WIRING DIAGRAM Mitron

Lisätiedot

DFC nostoyksikkö / lift unit

DFC nostoyksikkö / lift unit DFC nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310104491 NY DFC 129 3 3605 D3 310104629 NY DFC 149 4 4804 D3 310104631 NY DFC 149 4 4435 D3 310104633 NY DFC 149 5 6008 D3 310104635 NY

Lisätiedot

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G Junkkari HJ M HJ G HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8 FAX +8-(0)6-860 e-mail: mako@msk.fi 0 6 0 7 6 7 8 0 7, 7, 0 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O

Lisätiedot

DFE nostoyksikkö / lift unit

DFE nostoyksikkö / lift unit DFE nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code Kuvaus / Description Putkisarja Tube serie Sisäputki/inner tube 310105418 NY/LU DFE 149-4-5724 D4 143 91 310105388 NY/LU DFE 169-5-6001

Lisätiedot

NOVA COMBI 3000 VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK. Tume-Agri Oy YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL

NOVA COMBI 3000 VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK. Tume-Agri Oy YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL Tume-Agri Oy NOVA COMBI 000 YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK VALMISTUSNUMEROT AC 09 AC 00 OIKEUDET RAKENTEEN MUUTOKSIIN PIDÄTETÄÄN N0:

Lisätiedot

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt HJ 0 G HJ 0 Gt HJ0-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)-81 FAX +8-(0)-801 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 1 1 1 0 8 1 1 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

TT nostoyksikkö / lift unit

TT nostoyksikkö / lift unit TT nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310206641 Nostoyksikkö/Lift unit TT22 153/ 55X1275 P70 310206643 Nostoyksikkö/Lift unit TT22 173/ 55X1523 P70 310206645 Nostoyksikkö/Lift

Lisätiedot

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description 1 Vaihteiston suojus Change gear cover 2 Kantaruuvi Cap screw 3 Kantaruuvi Cap screw 4 Sarana Hinge 5 Aluslevy Washer 6 Mutteri Nut 7 Kannatin Cantilever 8 Mutteri

Lisätiedot

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 TUPLA 170 25 OSA KPL VAR. OSA KOODI NIMI BENÄMNING REF ST DEL NR KODE KULMAVAIHDE VINKELVÄXEL 1 1 0.262.0302.00 LAATIKKO BOX 2 1 0.262.6000.00

Lisätiedot

RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS

RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS AWD9021 AWD9021 (FI) Nro Kuvaus Nro Kuvaus Nro Kuvaus Nro Kuvaus 1 Pultti M8 16 24 Vaimennin 47 Litteä aluslevy 5 70 Pultti M4 10 2 Ilmanohjain

Lisätiedot

Samlevejledning Centrifugalspreder CS 2400

Samlevejledning Centrifugalspreder CS 2400 Samlevejledning Centrifugalspreder CS 2400 1 Vær opmærksom på at alle dele medfølger. 2 x håndtag (nr. 1) 1 x justering (nr. 2) 6 x bolt 55 mm (nr. 3) 4 x møtrik (nr. 4) 2 x afstandsbøs (nr.5) 4 x spændeskive

Lisätiedot

AVANT 313S Varaosaluettelo

AVANT 313S Varaosaluettelo AVANT 313S Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA: 14320 AVANT 313S A21059 Valmistaja: AVANT TECNO OY YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI puh. 03-347 8800 fax 03-348 5511 web www.avanttecno.com 2 AVANT 313S: VARAOSALUETTELO

Lisätiedot

KOURA 0,25 m² GRIP 0,25 m² GRAPPLE 0,25 m² GREIFER 0,25 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste

KOURA 0,25 m² GRIP 0,25 m² GRAPPLE 0,25 m² GREIFER 0,25 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KOURA 0,25 m² GRIP 0,25 m² GRAPPLE 0,25 m² GREIFER 0,25 m² Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE

Lisätiedot

Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu

Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu 105440 J A 946 390 00 09 Telikoneisto 1 323420 0 A 946 390 03 87 Nostorajoitin ja kumi 160 mm 5 315080 0 A 946 390 02 87 Nostorajoitin ja kumi 130 mm 5 105840 E A 946 390

Lisätiedot

NOVACOMBI 3000 STAR VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL.

NOVACOMBI 3000 STAR VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL. NOVACOMBI 000 STAR Tume-Agri Oy YLEISKYLVÖLANNOITIN UNIVERSALSÅMASKIN COMBINED DRILL VARAOSAKIRJA RESERVDELS KATALOG SPARE PARTS BOOK OIKEUDET RAKENTEEN MUUTOKSIIN PIDÄTETÄÄN Alkaen valmistusnumerosta

Lisätiedot

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 1-2011 Sivu 1 Sisällysluettelo: 1.1 Poistokuljettimen

Lisätiedot

SPINNINGPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE

SPINNINGPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE SPINNINGPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE 1 Hyvä asiakas, Lue ohje huolellisesti ennen tuotteen käyttämistä. Se sisältää tärkeitä spinninpyörän turvallisuuteen liittyviä tietoja. TÄRKEITÄ TURVALLISUUTEEN LIITTYVIÄ TIETOJA

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ10 M HJ10 SLT HJ10 SL HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 1 1 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.50-16 SE

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.50-16 SE Tume-Agri Oy PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.50-16 SE MIDDLE PACKER Käyttöohje Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään The right for changes without prior notice reserved 99098304A 05.01.015

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-21G HJ-21GT HJ21-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy Pohjanmaanväylä 17 27 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)10 80 20 FAX +8-(0)10 80 229 e-mail: junkkari@msk.fi Internet:

Lisätiedot

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s FI Varaosakirja EN Spare parts list Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FI Tilausohje

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-170M HJ-170G HJ170-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy 75 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +58-(0)10 80 00 FAX +58-(0)10 80 95 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 SE MIDDLE PACKER

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 SE MIDDLE PACKER Tume-Agri Oy PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 SE MIDDLE PACKER Käyttöohje Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään The right for changes without prior notice reserved 99098404A 07.01.2015

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme

Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme Date: 3/9/07 Nr. Date: 1. Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 3 Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7 Runko... Frame...

Lisätiedot

C10G/GH Industrial Cooler

C10G/GH Industrial Cooler HUOLTOKUVASTO SERVICE CATALOGUE C10G/GH Industrial Cooler 1. RÄJÄYTYSKUVA EXPLOSIVE VIEW 2. VARAOSALISTA SPARE PART LIST 3. KYTKENTÄKAAVIO WIRING DIAGRAM HELKAMA FORSTE OY KUIVAKORVENTIE 1 tel. + 358-3

Lisätiedot

* ) Käytetään koneissa jotka asennettu vastajyrsimeksi Only for counter-milling machines.

* ) Käytetään koneissa jotka asennettu vastajyrsimeksi Only for counter-milling machines. OSA TILAUSNUMERO MÄÄRÄ OSAN NIMI PART ORDER NUMBER QUANTITY DESCRIPTION PARTE CODIGO NÚMERO FIG.1.1 MJ-1.0 ST / DT MERI CRUSHER MERI CRUSHER MERI CRUSHER 1 1827392 FIG. 2 1 MJ-1.4 ST PERUSKONE KOOTTUNA

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HAKKURI CHIPPERS HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Junkkari Oy 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8111 FAX +8-(0)6-8 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

JUNKKARI JUNKKARI NM-280 H NM-320 H

JUNKKARI JUNKKARI NM-280 H NM-320 H VAROITUS! VARO liikkuvia osia! PYSÄYTÄ kone ryhtyessäsi huolto- tai korjaustyöhön! PIDÄ lapset poissa koneen luota! VARNING! VARNING för rörliga delar! HÅLL barnen borta från maskinen! WARNING! JUNKKARI

Lisätiedot

AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo

AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA: 42727 A21061 AVANT 320S A21062 AVANT 320S+ Valmistaja: AVANT TECNO OY YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI puh. (03) 347 8800 fax (03) 348 5511 web www.avanttecno.com

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER 32 MS 1.7 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER 32 MS 1.7 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER MS.7 DATE: 08056 08056 FINN-POWER MS.7 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 70590 VARUSTELU MECHANICAL PARTS 70566 MEKAANISET OSAT

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-500HD SUPREME Date: 12/6/07 Nr. Date: 1. Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 1 Johdanto... Preface... 3 Runko...

Lisätiedot

PALAX Power 70 PALAX Power 70s

PALAX Power 70 PALAX Power 70s Varaosaluettelo Spare parts list PALAX Power 70 PALAX Power 70s SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi 1 FIN Tilausohje

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJE 600 MAGNETIC

KÄYTTÖOHJE 600 MAGNETIC KÄYTTÖOHJE 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Vaihe 1: a. Kiinnitä etu ja takajalkatuet (I & J) laitteen runkoon käyttämällä aluslevyjä (N-4) ja ruuveja (N-3). Vaihe 2 a. Asenna vasen ja oikea poljin ( G-4

Lisätiedot

Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover

Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H 2-1-1 BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover plate 45 1 1 2-1-2 BU1576 Ylätason kansilevy 80 Top cover

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Alkuperäinen 3-2014 Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi Alkuperäinen

Lisätiedot

HANKMO STARMIXER 4600 S / 6400 S

HANKMO STARMIXER 4600 S / 6400 S Tume Agri Oy B-97596504 3.2.2017 HANKMO STARMIXER 4600 S / 6400 S Käyttöohjekirja Alkaen valmistusnumerosta AG 52640 Oikeudet rakenteen muutoksiin pidetään Lue ohjekirja ennen koneen käyttöönottoa! ALKUPERÄISET

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-51 Date: 10/1/08 Nr. Date: KETO-51 Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo Contents Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7 Runko... Frame... 9 Peruutuspyörä...

Lisätiedot

SAKSINOSTOPÖYTÄ LIFTING TABLE

SAKSINOSTOPÖYTÄ LIFTING TABLE Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen laitteen käyttöä ja noudata kaikkia annettuja ohjeita. Säilytä ohjeet myöhempää tarvetta varten. Read the instruction manual carefully before using the tool and follow

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo LUMILINKO 312/312R Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Division Forest Division PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo METSÄVAUNU 91 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA-TUME OY Forest Division Forest Division PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500

Lisätiedot

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVU

Lisätiedot

Sisältö. EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet Kytkentä... 4 Kuljetus Huolto... 5 Jousilata...

Sisältö. EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet Kytkentä... 4 Kuljetus Huolto... 5 Jousilata... Sisältö EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet... 4 Kytkentä... 4 Kuljetus... 5 Huolto... 5 Jousilata... 6 Jousiladan sylinterin asennus... 6 Varaosalista ( jyrät)...

Lisätiedot

E. Rear Under Run Protection. Spare Part Catalogue. Tiltable, for Hucke Pack Trailers R. Retaining Hook *) Bracket

E. Rear Under Run Protection. Spare Part Catalogue. Tiltable, for Hucke Pack Trailers R. Retaining Hook *) Bracket Rear Under Run Protection Tiltable, for Hucke Pack Trailers 0 00.000 E OY NÄRKO FINLAND AB.0.00 00 0 Bracket 00 R Retaining Hook *) 00 0R Cylinder Clamp 00 00R Gas Spring Adjustable 0 00 0 000 Handle **)

Lisätiedot

Varaosaluettelo Rerservdelskatalog Spare parts catalogue Ersatzteilliste Kronos 1600M

Varaosaluettelo Rerservdelskatalog Spare parts catalogue Ersatzteilliste Kronos 1600M Varaosaluettelo Rerservdelskatalog Spare parts catalogue Ersatzteilliste Kronos 1600M VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE MAN ERSATZTEILE BESTELLT VARAOSIEN TILAAMINEN

Lisätiedot

Disc-Roller 6,3 8,0m

Disc-Roller 6,3 8,0m FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc-Roller 6,3 8,0m Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet ymmärretään.

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo METSÄVAUNU 851/951 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Line Forest Line PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500 Telefax

Lisätiedot

Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 8020

Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 8020 Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 8020 SISÄLLYSLUETTELO INNEHÅLLSFÖRTECKNING INHALT INDEX 1 Kääntölaite Vridmotor Schwenkmotor Swing-motor 2 Pilari Pelare Kransäule

Lisätiedot

Disc-Roller 4,0 5,0m (2-lohko))

Disc-Roller 4,0 5,0m (2-lohko)) FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc-Roller 4,0 5,0m (2-lohko)) Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet

Lisätiedot

DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A

DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A Lämpökaappi / Cupboard HLDNT, HLDHT, HLDBM, HLDBM/HT * 2 HLD86, HLD126, HLD166 Sparepart list 5.2.2008 Lämpökaappi / Cupboard HLDNT, HLDHT, HLDBM, HLDBM/HT Varaosa Nimike

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.9 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.9 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP0 IS AS VS.9 DATE: 000 000 FINN-POWER FP0 IS AS VS.9 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 7079 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 00VAC

Lisätiedot

T 145mm 490mm 345mm 346mm 120mm 685mm 1000mm 41kg

T 145mm 490mm 345mm 346mm 120mm 685mm 1000mm 41kg 3 10004-0203 3T 145mm 490mm 345mm 346mm 120mm 685mm 1000mm 41kg HOW TO OPERATE THE FOOT PLATE 1 Close the release valve clockwise. 2 Move the jack under the load. 3 Please push the foot plate with hand

Lisätiedot

FR7 ROTAATTORI ROTATOR ROTATOR ROTOR

FR7 ROTAATTORI ROTATOR ROTATOR ROTOR FR7 ROTAATTORI ROTATOR ROTATOR ROTOR Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE MAN ERSATZTEILE BESTELLT

Lisätiedot

SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia

SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia Käyttöohje alkuperäisestä käännetty Maahantuoja: Oy Machine Tool Co Teerikukonkuja 4, 00700 HELSINKI p. 09-351 951, www.machinetool.fi, myynti@machinetool.fi Valmistaja:

Lisätiedot

UA4200H 1050152 ITEM NO.

UA4200H 1050152 ITEM NO. UA00H 00 0070 Keskiosa 00 H osat 0068 Sivusiipi 900 Oikea H osat 0067 Sivusiipi 900 Vasen H osat 000 kääntörunko 0069 Hydrauliikka UA H UA800H 0009 0070 Keskiosa 00 H osat 006 Sivusiipi 00 Vasen H osat

Lisätiedot

KOURA 0,20 m² GRIP 0,20 m² GRAPPLE 0,20 m² GREIFER 0,20 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste

KOURA 0,20 m² GRIP 0,20 m² GRAPPLE 0,20 m² GREIFER 0,20 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KOURA 0,20 m² GRIP 0,20 m² GRAPPLE 0,20 m² GREIFER 0,20 m² Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE

Lisätiedot

mcd010fi_mj14st_v1.doc

mcd010fi_mj14st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJ-1.4 ST KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax Active Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi Ruuviluettelo 2015 Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi SISÄLTÖ ST ZN ZNC ZNK A2 A4 MS NYL AL DIN 84 SUORAURAR. LIERIÖK. 27 29

Lisätiedot

Varaosat ja työvälineet

Varaosat ja työvälineet Liite 3 Varaosat ja työvälineet Osanumero Nimi Täsmennys Tyyppi Määrä Yksikkö 00/7809/A SUUNTAISVENTTIILI Varaosa 3 KPL 00-7809 VALVE RESTRICTOR Varaosa 6 KPL 01-0104-28 DIMMER RHEOSTAT Varaosa 5 KPL 0101385-01

Lisätiedot

AVANT 200-sarja Varaosaluettelo

AVANT 200-sarja Varaosaluettelo AVANT 200-sarja Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA:30001-30026;43509 AVANT 216 AVANT 220 A2978 A21140 Valmistaja: YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI Puh. 03-347 8800 Fax 03-348 5511 www.avanttecno.com 2 AVANT

Lisätiedot

jarruletku t-kappale - alaliukuputki 18,50

jarruletku t-kappale - alaliukuputki 18,50 NOR Disk brake front 1972 0402001 60-4175 06-6243 NOR Disk brake front 1973-0402002 60-4177 06-6235 Disk brake front 1973-0402003 60-4176 60-4174 jarruletku t-kappale - alaliukuputki 18,50 jarruletku jarrusylinteri

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320 030320 FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 692638 VARUSTELU HYDRAULIC

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-51 SUPREME Date: 20/11/07 Nr. Date: KETO-51 SUPREME Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 3 Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7

Lisätiedot

SIMULTA 2500 NL 2500 KH 3000 NL VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG SIM09_VARASU SUOMI - SVENSKA

SIMULTA 2500 NL 2500 KH 3000 NL VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG SIM09_VARASU SUOMI - SVENSKA SIMULTA NL KH NL VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG SIM_VARASU Junkkari Oy YLIHÄRMÄ FINLAND Tel. +-()- Fax +-()- e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi SUOMI - SVENSKA SYÖTTÖLAITE UTFODRING V

Lisätiedot

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJS-2.5 DT KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

RESERVDELAR SPARE PARTS VARAOSAT TERRI ATD

RESERVDELAR SPARE PARTS VARAOSAT TERRI ATD RESERVDELAR SPARE PARTS VARAOSAT TERRI ATD Fr.o.m./From/Ch.nr:sta 20027083 1 T604760B 2 1 T53074 1 Hytin runko Hyttstomme Cabin frame 2 T53075 1 Ovi Dörr kompl. Door 3 *T53076 1 Ritilä, ovi Dörram Door,

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS 1.0 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS 1.0 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS.0 DATE: 0509 0509 FINN-POWER P60 IS AS VS.0 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 08 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 50HZ 08

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317 030317 FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT FP20 693078 VARUSTELU FP20

Lisätiedot

DL Display Line VARAOSAT SPARE PARTS

DL Display Line VARAOSAT SPARE PARTS VARAOSAT SPARE PARTS 2011 12 Drawing DL3150 2- JA 3-HYLLYISET, 2- AND 3-SHELVES 2-PUOLEISET 2- JA 3-HYLLYISET, DOUBLE SIDED 2- AND 3-SHELVES 2 Drawing DL3150 2- JA 3-HYLLYISET, 2- AND 3-SHELVES Part DL802CL

Lisätiedot

Disc Roller 2,5-3,0-3,5-4,0m (1-lohko)

Disc Roller 2,5-3,0-3,5-4,0m (1-lohko) FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc Roller 2,5-3,0-3,5-4,0m (1-lohko) Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet

Lisätiedot

Asennus,- käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo HIDROIRMA HDS 15

Asennus,- käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo HIDROIRMA HDS 15 HIDROIRMA HDS 15 Asennus,- käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Line Forest Line PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin 044 7624 510 Tel. +358 44 7624 510 Telefax (014)

Lisätiedot

Stream UB VIII. Tuotenumero 300 022 Malli KH-800A2

Stream UB VIII. Tuotenumero 300 022 Malli KH-800A2 Stream UB VIII Tuotenumero 300 022 Malli KH-800A2 SISÄLLYS 3 Osakuvaus 4 Asennusosat 5 Osaluettelo 8 Asennus 13 Tärkeitä tietoja 14 Tietokoneen huolto 18 Valitusehdot 19 Yhteystiedot 2 OSAKUVAUS 38 59

Lisätiedot