Hakki Pilke 37 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA

Save this PDF as:
Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "Hakki Pilke 37 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA"

Transkriptio

1 SUOMI Hakki Pilke 37 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, Haapajärvi tel , fax Hakki Pilke 37 Varaosakirja Alkuperäinen

2 2 / 28 Sisällys 1.1 Poistokuljetin (10101) Poistokuljettimen osaluettelo (10101) Kääntyvä poistokuljetin ( ) Kääntyvän poistokuljettimen osaluettelo ( ) Poistokuljettimen vetorulla paketti ( ) Poistokuljettimen vetorullan osaluettelo ( ) Puhdistavan kuljettimen yläosa (10831) Puhdistavan kuljettimen yläosan osaluettelo (10831) Puhdistavan yläosan kokoonpano (10831) Puhdistavan yläosan kokoonpanon osaluettelo (10831) Puhdistavan kuljettimen puuritilän peitelevy (37102) Puhdistavan kuljettimen puuritilän peitelevyn osaluettelo (37102) Runko Rungon osaluettelo Käyttövivusto Käyttövivuston osaluettelo Voimansiirto Voimansiirron osaluettelo Kulmavaihde tr (10745) Kulmavaihteen tr osaluettelo (10745) Kulmavaihde sähkö (10746) Kulmavaihteen sähkö osaluettelo (10746) Syöttöpöytä Syöttöpöydän osaluettelo Katkaisu Katkaisun osaluettelo Halkaisu Halkaisun osaluettelo Syöttökuljetin jatke Syöttökuljettimen jatkeen osaluettelo Automaattinen nopeutusventtiili (37360) Automaattisen nopeutusventtiilin osaluettelo (37360) Sähkömoottorin kokoonpanon osaluettelo... 27

3 3 / Sähkömoottorin kokoonpanon osaluettelo Puun pituudenrajoitin Puun pituudenrajoittimen osaluettelo... 28

4 4 / Poistokuljetin (10101)

5 5 / Poistokuljettimen osaluettelo (10101) 1 Kuljettimen alaosa Kuljettimen yläosa Kuljettimen matto Kuljettimen kumiläppä Kuljettimen vetorulla Laakeri UCP Kuljettimen vetorulla Ylärullan suojus Kumiläpän kiinnityslatta Hihnan liitoslatta Kuusioruuvi M8 x Nyloc-mutteri M Kuljettimen kola, muovi tai tai Kuljettimen kola, metalli Kolan kiinnike Kuljettimen maton pidike Saksisokka x Aluslaatta M Kuusioruuvi M12 x Nyloc-mutteri M Aluslaatta M Lukkoruuvi M8 x Vetojousi x 20 x Mutteri M Lukkoruuvi M10 x Aluslaatta M Nyloc-mutteri M Muovikolan aluslevy M Rullan suojalevy Puristusjousi x 22 x Kuusioruuvi M12 x Kuusioruuvi M12 x Kuusioruuvi M Pidätinrengas Laakeri Kuljettimen ylärullan akseli 10132b 1 36 Ylärulla, hitsattu Akselinvarmistin x Pidätinrengas x Laakeri Kiristimen pyörä Kuusioruuvi M10 x Mutteri M Kuusioruuvi M10 x Prikka D40 x 11 x Hihnapyörä Kiila x 8 x Kuljettimen matto, rei itetty Akselipään suoja 10128c 1

6 6 / Kääntyvä poistokuljetin ( )

7 7 / Kääntyvän poistokuljettimen osaluettelo ( ) 1 Kuljettimen alaosa, kääntyvä Kuljettimen yläosa Lukkoruuvi M10 x Aluslevy M12 / Aluslevy M Nyloc-mutteri M Kuljettimen matto Hihnan liitoslatta Kuusioruuvi M8 x Nyloc-mutteri M Usit /2" 2 12 Kaksoisnippa /8 x 1/2" 2 13 Kuljettimen kumiläppä x 130 x Lukkoruuvi M8 x Kuljettimen ylärulla Puristusjousi d4 x D22 x Mutteri M Kuusioruuvi M12 x Rullan suojalevy Kuusioruuvi M12 x Nyloc-mutteri M Ylärullan suojus Laippapultti M8 x Aluslevy M8 / Kumiläpän kiinnityslatta Hydraulimoottori MP50CU Poistokuljettimen kytkinsuoja Korilaatta M Kuusioruuvi M12 x Usit /4" 1 31 Kaksoisnippa /4" x 1/4" 1 32 Kuljettimen maton pidike Saksisokka x Vetorulla ketjukytkimellä Kuusioruuvi M12 x Kuusioruuvi M12 x Kuljettimen kola, muovi tai Kuljettimen kola, metalli Kolan liitoslatta M8 x 30 11

8 8 / Poistokuljettimen vetorulla paketti ( ) 1.6 Poistokuljettimen vetorullan osaluettelo ( ) 1 Vetorulla Ketjukytkin paketti Laippapultti M8 x Hydraulimoottorin kiila Aluslevy Korilaatta M8 2 7 Kuusioruuvi M12 x Kuusioruuvi M12 x Nyloc-mutteri M Laakeri UCP Moottorin kiinnityslevy Kytkimen suoja Kiila x Pidätinruuvi M8 x Pidätinruuvi M6 x Kuusioruuvi M12 x 40 2

9 9 / Puhdistavan kuljettimen yläosa (10831) 1.8 Puhdistavan kuljettimen yläosan osaluettelo (10831) 1 Kuljettimen yläosa roskanpoisto Ylärulla Roska-aukon suojalevy Saranatanko Roskanerotin Huulilevy Roskanerottimen kumi Hihnan liitoslatta Rullan suojalevy Vetojousi x 20 x Puristusjousi x 22 x Silmäruuvi M10 x Kuusioruuvi M12 x Aluslaatta M Mutteri M Aluslaatta M Nyloc-mutteri M Saksisokka x Nyloc-mutteri M Aluslaatta M Lukkoruuvi M8 x Mutteri M Kuusioruuvi M12 x Lukkoruuvi M10 x Nyloc-mutteri M12 2

10 10 / Puhdistavan yläosan kokoonpano (10831) 1.10 Puhdistavan yläosan kokoonpanon osaluettelo (10831) 5 Aluslevy M12 / Nyloc-mutteri M8 8 9 Kuusioruuvi M8 x Aluslevy M8 / Kuljettimen ylärulla Rullan suojalevy Ylärullan suojus Kuusioruuvi M12 x Kuusioruuvi M12 x Mutteri M Laippapultti M8 x Puristusjousi x 22 x Nyloc-mutteri M12 4

11 11 / Puhdistavan kuljettimen puuritilän peitelevy (37102) 1.12 Puhdistavan kuljettimen puuritilän peitelevyn osaluettelo (37102) 1 Ritilän peitelevy Peitelevyn kiinnityslatta Nyloc-mutteri M8 4 4 Lukkoruuvi M8 x 50 4

12 12 / Runko

13 13 / Rungon osaluettelo 1 Peruutusvivusto Teränsäätövivuston kokp e 1 3 Teränsäätövipu Rungon etusuojus Puun pituuden rajoitin Suodatinpanos Suodatinkotelo + suodatin Täyttökorkki mittatikulla Täyttökorkki Yläsäiliö Puruohjain Vetotappi Öljysäiliön päädynsuojus Öljysäiliön päädynsuojus,easy 10080h 1 15 Venttiilin suojus Hihnan suojus Pumpun suojalevy Pumpun suojalevy,kääntyvä Yläsuojus Etuhäkki + puunpainaja

14 14 / Käyttövivusto

15 15 / Käyttövivuston osaluettelo 1 Pallonivel Väliholkki Toimii & häkkien lukitusvipu Aluslevy M Kuusioruuvi M10 x Venttiilin vipulatta Pysäytysvivun latta Laukaisuvipu Nivelvipu Laukaisuvipu Nyloc-mutteri M Mutteri M Nyloc-mutteri M Säätöpala Pysäytysvivuston latta 10017e 1 16 Pysäytysvivusto Puristusjousi x Vetojousi x Vetojousi x Turvatanko Turvatangon nivelnippa Kuusiokoloruuvi M6 x Lukitusprikka M Kuusioruuvi M8 x Aluslevy M Kuusioruuvi M8 x Venttiilin runko Laukaisuvipu Laukaisuvivun nostin Saksisokka x Venttiililohko SD11, jouseton Puristusjousi x Toimii/Palautus-vipu Kuusioruuvi, kova M10 x Kuusioruuvi M10 x Kuusioruuvi M10 x Kuusioruuvi M10 x Kuusioruuvi M8 x Kuusioruuvi, kova M8 x Nyloc-mutteri M Mutteri M Kuusioruuvi, kova M8 x Käsikahva Välitanko Saksisokka x 20 2

16 16 / Voimansiirto

17 17 / Voimansiirron osaluettelo 1 Pumpun käyttöakseli Kiila x Kiila 10073a 7 x Laakeri UCP Kuusioruuvi M12 x Sescolaatta M Nyloc-mutteri M Kiilahihnapyörä 3 A 88, Kiilahihnapyörä A Prikka D40 / Kuusioruuvi M10 x Kiilahihna A Kytkin, koneenpuoleinen Kytkin, pumpunpuoleinen Kytkinkumi Sescolaatta M Hydraulipumppu PLP Kuusiokoloruuvi M8 x Aluslevy M Mutteri M Käyrä /4" x 3/4" 1 22 Imuletkun nippa Letkuside Imuletku Usit /2" 1 26 Kaksoisnippa /2" x 1/2" 1 27 Osakokoonpano pumpun päälle Hydrauliletku suora/ x 1/4" x 3/8" 1 29 Hydrauliletku 90/ astetta x 1/2" 1

18 18 / Kulmavaihde tr (10745) 1.20 Kulmavaihteen tr osaluettelo (10745) 1 Kulmavaihteen peti Kulmavaihde Kiilahihnapyörä 3A Kiila x Kuusioruuvi M10 x Kuusioruuvi M8 x Kuusioruuvi M12 x Korilaatta M Mutteri M Pidätinrengas x Kiilahihnapyörä A 80,Booripyörä Pidätinruuvi M8 x Kulmavaihteen akseli Akselinvarmistin x 1.2 1

19 19 / Kulmavaihde sähkö (10746) 1.22 Kulmavaihteen sähkö osaluettelo (10746) 1 Kulmavaihteen peti Kulmavaihde Kiilahihnapyörä 3A Kiila x Kuusioruuvi M12 x Korilaatta M Mutteri M Kiilahihnapyörä 3A 188 / 3A Kulmavaihteen akselin jatke 10182a 1 10 Hihnapyörän prikka latta 10182b 1 11 Kuusioruuvi M8 x Pidätinrengas x Kiilahihnapyörä A 80,Booripyörä Pidätinruuvi M8 x Kulmavaihteen akseli Akselinvarmistin x 1.2 1

20 20 / Syöttöpöytä

21 21 / Syöttöpöydän osaluettelo 1 Syöttöpöydän runko Syöttöpöydän rulla Hydraulimoottori 400, kampi Hydraulimoottori 160, easy Hydraulimoottorin kiila x 7 x Laakeri UCFL Kuusiokoloruuvi M12 x Nyloc-m2utteri M Kuusioruuvi M12 x Etuhäkki Puunpainaja Vääntöjousi mm 1 13 Puunpainajan kiinnitystappi x Jousisokka x Käsikahva x Ketju x Kuusioruuvi M8 x Nyloc-mutteri M Kuusioruuvi M8 x Silmäruuvi M10 x Aluslevy M Nyloc-mutteri M Aluslevy Venttiili, jousellinen Venttiilin latta Välitanko Teränkäytön nivel Saksisokka x Puristusjousi x 20 x Korilaatta M Vetojousi x 9.8 x Etuhäkin auki lukituksen latta Mutteri M Kuusioruuvi, osakierre M8 x Kuusioruuvi M12x Kuusioruuvi M10 x Venttiiliteline Easy Venttiililohko Venttiilitelineen suojalevy 10235b 1

22 22 / Katkaisu

23 23 / Katkaisun osaluettelo 1 Terän käyttöpään runko Terän käyttöakseli Kiila x 8 x Väliholkki Laakeri zr FAG Kiilahihnapyörä 1 A Kiilahihna XPA Korilaatta M8 1 9 Kuusioruuvi M8 x Uraruuvi M6 x Laipan kiristin tappi Terälaipan kiinnitys latta Terälaippa / Teräketju lenk Teränkäytön hihnasuojus Kuusiruuvi, kova M8 x Autom.teränvoitelu venttiili Letkunippa mm 1 19 Neulaventtiili, säätöhana Kuusioruuvi M10 x Korilaatta M Terän käyttöpään kiinnityslevy Terän käyttöakseli Laukaisuvivun varsi Pidätinruuvi M8 x Voidenippa 45 astetta M8 x Kuusioruuvi M12 x Nyloc-mutteri M Vetojousi x Silmäruuvi M10 x Mutteri M Aluslevy Säätötanko Säätötangon säädin Liukulaakeri BRM Akselinvarmistin x Teränkäytön nivel Jousisokka x Voidenippa M8 x Käyttövipu Käyttövivun kiinnityslevy Laakeri Kahva Käsikahva, tuppi x Akselinvarmistin x Voidenippa M6 x Sescolaatta M Mutteri M Teränkäyttö kampi

24 24 / Halkaisu 1.28 Halkaisun osaluettelo 1 Halkaisuluisti Sylinterin tappi 37013b 1 3 Akselinvarmistin x Luistin kiinnityslevy 37007b 1 5 Luistin kiinnityslevy, latalla Sylinteri / Tiivistesarja / Hydrauliletku suora / x 3/4" 1 9 Hydrauliletku suora / x 1/2" 1

25 25 / Syöttökuljetin jatke 1.30 Syöttökuljettimen jatkeen osaluettelo 1 Syöttökuljettimen jatke Kiristysrulla Urakuulalaakeri rs FK Akselinvarmistin x Mutteri M Kölirulla Aluslevy M Saksisokka x Lukitustappi Neulasokka Syöttökuljettimen tuki Kuusioruuvi, osakierre M12 x Nyloc-mutteri M Syöttökuljettimen matto Liitinkisko, Alligator Vaijeri liittimeen

26 26 / Automaattinen nopeutusventtiili (37360) 1.32 Automaattisen nopeutusventtiilin osaluettelo (37360) 1 Autom. nopeutusventtiilin runko Banjopultti nipallinen Banjopultti Säätöpatruuna ps Kierrettävä vastaventtiili O-Rengas 1 7 Tulppa /4" uk 1 8 Tulppa /8 uk 1 9 Kaksoisnippa Usit /2" 8 11 Hydrauliletku suora sk/suora sk x 1/2" 1 12 Vastaventtiili /2" 1

27 27 / Sähkömoottorin kokoonpanon osaluettelo 1.34 Sähkömoottorin kokoonpanon osaluettelo 1 Sähkömoottori 7,5kW B Sähkömoottorin peti Kiilahihnapyörä Tukiholkki D50/38 L= Kiilahihna A Prikka 10183d d50 / 13 s=4mm 1 7 Kuusioruuvi M12 x Kuusioruuvi M12 x Nyloc-mutteri M Kuusioruuvi M10 x Nyloc-mutteri M Kuusiomutteri M Kumikaapeli x mm 1 14 Muunnosholkki M32/M Holkkitiiviste M Kumikaapeli x mm 1 17 Voimapistorasia seinä asen. 32A Autom. Y/D-käynnistin 7,5kW Uraruuvi M4 x Halkaisuventtiilin suoja Kuusioruuvi M8 x Nivelakselin suojan liukulevy Liukulevyn alusholkki D25/ Kuusioruuvi M12 x Korilaatta M Kaukokäynnistimen kiinnityslevy Kaukokäynnistin Uraruuvi M4 x Kumikaapeli x 1.5mm 2.5 m

28 28 / Puun pituudenrajoitin 1.36 Puun pituudenrajoittimen osaluettelo 1 Puun pituuden rajoittimen putki Puun pituudenrajoitin Neulasokka Epäkeskovipu Lukitustappi Puun pituudenrajoitin kiin.akseli Vetojousi x 15 L= Voidenippa M8 x Akselivarmistin x Kuusioruuvi M10 x Korilaatta M Kuusioruuvi M8 x Kuusiomutteri M Puunpituuden rajoitin täyd

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 1-2011 Sivu 1 Sisällysluettelo: 1.1 Poistokuljettimen

Lisätiedot

Hakki Pilke 42 Easy KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA

Hakki Pilke 42 Easy KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA SUOMI Hakki Pilke 42 Easy KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1.1 Poistokuljetin (50016893)...

Lisätiedot

Hakki Pilke Ravenin Varaosakirja

Hakki Pilke Ravenin Varaosakirja 1 SUOMI Hakki Pilke Ravenin Varaosakirja Valimotie 1, FI-85800 Haapajärvi, FINLAND Tel. +358 8 772 7300, Fax +358 8 772 732 info@maaselankone.fi, www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1 Poistokuljettimen yläosa...

Lisätiedot

Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 / 39 3 / 39 Sisällys 1.1 Koneen

Lisätiedot

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY 1 SUOMI Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1.1 Koneen räjäytyskuva...

Lisätiedot

Hakki Pilke Raven 33 varaosakirja

Hakki Pilke Raven 33 varaosakirja 1 SUOMI Hakki Pilke Raven 33 varaosakirja Valimotie 1, FI-85800 Haapajärvi, FINLAND Tel. +358 8 772 7300, Fax +358 8 772 732 info@maaselankone.fi, www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1 Runko... 4 2 Rungon osaluettelo...

Lisätiedot

KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA

KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA SUOMI Hakki Pilke 38 Pro KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300 info@hakkipilke.fi www.hakkipilke.fi Hakki Pilke 38 Pro Varaosakirja Alkuperäinen 2-2018

Lisätiedot

Hakki Pilke Easy 43 Varaosakirja

Hakki Pilke Easy 43 Varaosakirja 1 / 75 SUOMI Hakki Pilke Easy 43 Varaosakirja Valimotie 1, FI-85800 Haapajärvi, FINLAND Tel. +358 8 772 7300, Fax +358 8 772 732 info@maaselankone.fi, www.maaselankone.fi 2 / 75 Sisällys 1 Poistokuljettimen

Lisätiedot

KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA

KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA 1 / 72 SUOMI Hakki Pilke 50 Pro KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300 info@hakkipilke.fi www.hakkipilke.fi 2 / 72 Sisällys 1.1 Koneen öljysäiliön ym. räjäytyskuva

Lisätiedot

N:o Nimike Hinta N:o Nimike Hinta

N:o Nimike Hinta N:o Nimike Hinta 001X38MA 001X45MA 002X53MA 002X77MA 009X39MA 009X51MA 009X52MA 009X57MA 0011X3MA 0025X7MA 0031X9MA 01X134MA 01X135MA 01X140MA 01X142MA 01X143MA 01X186MA 01X192MA 01X193MA 011X16MA 011X24MA 015X72MA 015X84MA

Lisätiedot

AVANT 313S Varaosaluettelo

AVANT 313S Varaosaluettelo AVANT 313S Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA: 14320 AVANT 313S A21059 Valmistaja: AVANT TECNO OY YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI puh. 03-347 8800 fax 03-348 5511 web www.avanttecno.com 2 AVANT 313S: VARAOSALUETTELO

Lisätiedot

RESERVDELS KATALOG 700

RESERVDELS KATALOG 700 RESERVDELS KATALOG 700 JAPA 700 RESERVDELAR No. Art.No. A 700100 RUNKO KOKONAISUUS / STAM B 700200 KIRVEEN SÄÄTÖ KOK. / KNIV JUSTERING C 700400 ÖLJYSÄILIÖ KOKONAISUUS / OLJATANK D 700600 PYSÄYTIN VIVUSTO

Lisätiedot

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 TUPLA 170 25 OSA KPL VAR. OSA KOODI NIMI BENÄMNING REF ST DEL NR KODE KULMAVAIHDE VINKELVÄXEL 1 1 0.262.0302.00 LAATIKKO BOX 2 1 0.262.6000.00

Lisätiedot

Ohjekirja Varaosakirja HakkiPilke Cleaner

Ohjekirja Varaosakirja HakkiPilke Cleaner Suomi Ohjekirja Varaosakirja HakkiPilke Cleaner Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300,

Lisätiedot

AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo

AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA: 42727 A21061 AVANT 320S A21062 AVANT 320S+ Valmistaja: AVANT TECNO OY YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI puh. (03) 347 8800 fax (03) 348 5511 web www.avanttecno.com

Lisätiedot

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVU

Lisätiedot

Hakki Lift Raven. MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, Haapajärvi tel , fax

Hakki Lift Raven. MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, Haapajärvi tel , fax SUOMI Hakki Lift Raven PUUNNOSTIMEN - Käyttöohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot - Räjäytyskuva ja osaluettelo MAASELÄN KONE OY Valimotie, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300,

Lisätiedot

Hakki Lift 381. Laitteen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

Hakki Lift 381. Laitteen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI Hakki Lift 38 PUUNNOSTIMEN - Käyttöohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot - Räjäytyskuva ja osaluettelo Laitteen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

Hakki Pilke. Expert 37 / Easy 37. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

Hakki Pilke. Expert 37 / Easy 37. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 Hakki Pilke Expert 37 / Easy 37 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä

Lisätiedot

CultiPack 3001 / 4001

CultiPack 3001 / 4001 Tume-Agri Oy 98707704 B 10/2008/PK CultiPack 3001 / 4001 Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidetään The manufacturer reserves the right for changes without prior notice RUNKO

Lisätiedot

N:o Nimike Hinta N:o Nimike Hinta

N:o Nimike Hinta N:o Nimike Hinta TUKKUPAKKAUKSET 4101 Ilmansuod. 5 x 491588S...... 31,90 4171 Liitin 5 x 791850... 7,00 4102 Ilmansuod. 5 x 397795S... 32,70 4172 Tiiviste 5 x 272996... 11,60 4103 Ilmansuod. 5 x 399877S... 32,40 4178 Primer

Lisätiedot

Tractor driven slurry pump mixer TR50

Tractor driven slurry pump mixer TR50 LIVAKKA 705000 03.07A LIVAKKA 705000 03.07A 3 5 7 9 0 6 7 9 0 6 5 3 0 73300 Välilaakeri Mellan lager Intermediate Bearing Models: 35S, 35N, 0N, 0S 9 73350 Akselin suojaputki Axel skyddsrör Axle Casing

Lisätiedot

mcd010fi_mj23dt_v1.doc

mcd010fi_mj23dt_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJ-2.3 DT KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

PALAX Power 70 PALAX Power 70s

PALAX Power 70 PALAX Power 70s Varaosaluettelo Spare parts list PALAX Power 70 PALAX Power 70s SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi 1 FIN Tilausohje

Lisätiedot

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJS-2.5 DT KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

mcd010fi_mj14st_v1.doc

mcd010fi_mj14st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJ-1.4 ST KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

Ohjekirja Varaosakirja Palax Cleaner

Ohjekirja Varaosakirja Palax Cleaner Ohjekirja Varaosakirja Palax Cleaner SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI Palax Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi SISÄLLYSLUETTELO 1. Perustiedot ja vastuut...

Lisätiedot

Hakki Pilke 50 S Easy

Hakki Pilke 50 S Easy SUOMI 1 Hakki Pilke 50 S Easy KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

ABLOY AVAINJYRSINKONEIDEN VARAOSALUETTELO

ABLOY AVAINJYRSINKONEIDEN VARAOSALUETTELO ABLOY AVAINJYRSINKONEIDEN VARAOSALUETTELO Itä-Suomen Huoltopalvelu Sarola p. 0400 677018 6122,-23 AVA 9235, 9600 HINNASTO VUODELLE 2015 Varaosat Osan kuva Osan nimi Tilauskoodi Hinta ALV 0% Jakolaite koottu

Lisätiedot

PALAX KLAPIKONEMALLISTO

PALAX KLAPIKONEMALLISTO COMBI M II - 3 KS 35-6 POWER 70S - 10 POWER 100S - 14 PALAX KLAPIKONEMALLISTO Yhteiset ominaisuudet Poistokuljetin Yhteinen ominaisuus kaikille koneille on nyt uudistettu 4,3 m pitkä ja 0,2 m leveä taittuva

Lisätiedot

PALAX KLAPIKONEMALLISTO

PALAX KLAPIKONEMALLISTO COMBI M II - 3 KS 35-6 POWER 70S - 10 POWER 100S - 14 PALAX KLAPIKONEMALLISTO Yhteiset ominaisuudet Poistokuljetin Yhteinen ominaisuus kaikille koneille on nyt uudistettu 4,3 m pitkä ja 0,2 m leveä taittuva

Lisätiedot

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö Form No. Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro 3040- ja -5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08781 Sarjanro: 311000001 tai suurempi 3369-231 Rev C Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli

Lisätiedot

SPARE PARTS CATALOGUE

SPARE PARTS CATALOGUE TWIN TWIN0ENG_B SPARE PARTS CATALOGUE YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ RESERVOIR 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE DESCRIPTION REF QTY PART NO CODE SÄILIÖ RESERVOIR 00 SÄILIÖ RESERVOIR

Lisätiedot

Älykästä tehokkuutta ammattilaiselle

Älykästä tehokkuutta ammattilaiselle JAPA 405 FI Älykästä tehokkuutta ammattilaiselle Japa 405 on uuden sukupolven polttopuukone ammattilaisille. Japa 405 mallissa toimintaa ohjaa käyttäjää avustava äly. Kone on varustettu sensoreilla, jotka

Lisätiedot

PALAX KLAPIKONEMALLISTO

PALAX KLAPIKONEMALLISTO COMBI M II - 3 KS 35-6 POWER 70S - 10 POWER 100S - 14 PALAX KLAPIKONEMALLISTO Yhteiset ominaisuudet Poistokuljetin Yhteinen ominaisuus kaikille koneille on nyt uudistettu 4,3 m pitkä ja 0,2 m leveä taittuva

Lisätiedot

12.01.2015 16:40:16 RIDE GUIDE OHJ.SARJA 11868M KAHVA 663-43118-01 KAASUVAIJERI 4-5 HV 12-16146 MERC ALUSLEVY 12-25176 PUSLA 12-30528 MERC ALUSLEVY

12.01.2015 16:40:16 RIDE GUIDE OHJ.SARJA 11868M KAHVA 663-43118-01 KAASUVAIJERI 4-5 HV 12-16146 MERC ALUSLEVY 12-25176 PUSLA 12-30528 MERC ALUSLEVY 12.01.2015 16:40:16 Luokka Mercury Tuote 10-13954 RUUVI 10-16830 RUUVI 10-18699 RUUVI 10-20518 RUUVI 10-31700 RUUVI 10-4000329 RUUVI 10-4000332 RUUVI 10-4000354 RUUVI 10-4000355 RUUVI 10-40019108 RUUVI

Lisätiedot

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi Ruuviluettelo 2015 Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi SISÄLTÖ ST ZN ZNC ZNK A2 A4 MS NYL AL DIN 84 SUORAURAR. LIERIÖK. 27 29

Lisätiedot

UA4200H 1050152 ITEM NO.

UA4200H 1050152 ITEM NO. UA00H 00 0070 Keskiosa 00 H osat 0068 Sivusiipi 900 Oikea H osat 0067 Sivusiipi 900 Vasen H osat 000 kääntörunko 0069 Hydrauliikka UA H UA800H 0009 0070 Keskiosa 00 H osat 006 Sivusiipi 00 Vasen H osat

Lisätiedot

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE 17 2 4 5 3 32 33 6 7 8 9 10 13 31 14 30 12 11 15 1 16 17 18 19 22 23 21 20 27 28 29 24 25 26 18 RUNKO RAM OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914

Lisätiedot

Hakki Pilke Raven 33

Hakki Pilke Raven 33 SUOMI Hakki Pilke Raven 33 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot KONEEN KÄYTTÖ ON EHDOTTOMASTI KIELLETTY NIILTÄ HENKILÖILTÄ,

Lisätiedot

mcd020fi_mjk310st_v1.doc

mcd020fi_mjk310st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1 SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVUT

Lisätiedot

Junkkari KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401

Junkkari KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401 Junkkari HJ500C HJ500-00SU KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401 18 20 19 21 43 16 28 26 25 9 22 6 26 27 23 36 5 27 24 47 36 35 7 46 23 48 24 15

Lisätiedot

Harjalaite 105 Avant 200-sarjaan A33261 Harjalaite 105 Avant 500- ja 600-sarjaan A33620 Harjalaite 130 Avant 500- ja 600-Sarjaan A1334

Harjalaite 105 Avant 200-sarjaan A33261 Harjalaite 105 Avant 500- ja 600-sarjaan A33620 Harjalaite 130 Avant 500- ja 600-Sarjaan A1334 Harjalaite 105 Avant 200-sarjaan A33261 Harjalaite 105 Avant 500- ja 600-sarjaan A33620 Harjalaite 130 Avant 500- ja 600-Sarjaan A1334 2 1. Alkusanat Avant Tecno Oy haluaa kiittää teitä siitä, että olette

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ10 M HJ10 SLT HJ10 SL HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 1 1 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG TWIN TWIN0SU-B VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ BEHÅLLARE 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE BENÄMNING REF ST DEL NR KODE SÄILIÖ BEHÅLLARE 00 SÄILIÖ BEHÅLLARE

Lisätiedot

Hakki Pilke Raven. KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot

Hakki Pilke Raven. KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot SUOMI Hakki Pilke Raven KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot KONEEN KÄYTTÖ ON EHDOTTOMASTI KIELLETTY NIILTÄ HENKILÖILTÄ, JOTKA

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Alkuperäinen 3-2014 Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi Alkuperäinen

Lisätiedot

VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500

VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VERSIO 1.1.05/10 TOUKOKUU 2010 SISÄLLYSLUETTELO SISÄLLYSLUETTELO... 2 TILAUSOHJEET... 3 RUNKO JA VARUSTEET, S-45... 4 RUNKO JA VARUSTEET, S-500... 6 HYDRAULIIKKA,

Lisätiedot

Hakki Pilke Easy 42 MAASELÄN KONE OY. Valimotie 1, Haapajärvi p

Hakki Pilke Easy 42 MAASELÄN KONE OY. Valimotie 1, Haapajärvi p SUOMI Hakki Pilke Easy 42 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi p. 08-7727300

Lisätiedot

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G Junkkari HJ M HJ G HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8 FAX +8-(0)6-860 e-mail: mako@msk.fi 0 6 0 7 6 7 8 0 7, 7, 0 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O

Lisätiedot

Kiinnitystarvikkeet hinnasto. Nopeasti ja edullisesti suoraan varastosta, myös erikoistoimituksia.

Kiinnitystarvikkeet hinnasto. Nopeasti ja edullisesti suoraan varastosta, myös erikoistoimituksia. Kiinnitystarvikkeet Helsinki 02/03 Pultit ja kierretangot Mutterit, laatat ja tiivisterenkaat Ruuvit Vetoniitit, niittimutterit ja jarruniitit Ankkurit ja tulpat Sokat, voidenipat, erikoistuotteet Förch-lajitelmat,

Lisätiedot

1 / 43. Hakki Pilke Easy 43. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

1 / 43. Hakki Pilke Easy 43. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 / 43 Hakki Pilke Easy 43 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

Nostopöytä 250 ja 500 kg

Nostopöytä 250 ja 500 kg Nostopöytä 250 ja 500 kg Käyttöohje Osaluettelo Nostopöytä 250 ja 500kg käyttö ja huolto ohje Ennen nostopöydän käyttöä lue tämä ohje huolellisesti läpi. 1. Varoitukset 1. Älä laita jalkaa tai kättä saksimekanismiin

Lisätiedot

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates:

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates: Varaosakirja/Spare part book 0_V0 Siipilumikauha SL 00/00 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts Päivitykset/Updates: OSAPALLO NUMERO/BALLOON NUMBER PÄIVITYKSET/UPDATES REV. KUVAUS/DESCRIPTION HUOMIOITAVAA/NOTES

Lisätiedot

000 9000 YPV-01SU 235 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +35-(0)-435111 FAX +35-(0)-44401 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 2 1 2 3 4 5 9 11 13 14 15 1 55 1 1 19 20 21 22 23 24 59 25 2 5 2 29 31 30 2 32 33 34 35 3

Lisätiedot

Hakki Pilke Falcon. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

Hakki Pilke Falcon. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 Hakki Pilke Falcon KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

HYDRAULIPUOMISTO m

HYDRAULIPUOMISTO m HYDRAULIPUOMISTO 12-16 m HY03SU Tallenteet: Ru03SU-HYRD 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL: +358-(0)6-4835111 FAX: +358-(0)6-4846401 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi internet: www.junkkari.fi V2 RIPUSTIN JA RUNKO

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-21G HJ-21GT HJ21-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy Pohjanmaanväylä 17 27 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)10 80 20 FAX +8-(0)10 80 229 e-mail: junkkari@msk.fi Internet:

Lisätiedot

AVANT 200-sarja Varaosaluettelo

AVANT 200-sarja Varaosaluettelo AVANT 200-sarja Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA:30001-30026;43509 AVANT 216 AVANT 220 A2978 A21140 Valmistaja: YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI Puh. 03-347 8800 Fax 03-348 5511 www.avanttecno.com 2 AVANT

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG Junkkari HAKKURI FLISHUGG HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI

Lisätiedot

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s FI Varaosakirja EN Spare parts list Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FI Tilausohje

Lisätiedot

Hakki Pilke Falcon 35

Hakki Pilke Falcon 35 SUOMI 1 / 40 Hakki Pilke Falcon 35 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HAKKURI CHIPPERS HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Junkkari Oy 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8111 FAX +8-(0)6-8 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

1 / 45. Hakki Pilke 43 Pro. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

1 / 45. Hakki Pilke 43 Pro. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 / 45 Hakki Pilke 43 Pro KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

BT50QT-11. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi

BT50QT-11. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi BT50QT-11 VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-0580 Siuntio Tel: 0600 0077 (0,8 /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BT50QT-11 MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN KANSI JA KAASUTTIMEN KURKKU

Lisätiedot

BT49QT-9O3. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi

BT49QT-9O3. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi BTQT-O VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-00 Siuntio Tel: 000 0077 (0, /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BTQT-O MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN KANSI JA KAASUTTIMEN KURKKU NOKKA-AKSELI

Lisätiedot

MJH-240 DTG (200hp) Koottuna

MJH-240 DTG (200hp) Koottuna 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVUT 5 ja 6. SIVU 7. SIVU 7.

Lisätiedot

Pallokanta- ja uppokantapultit 11 Mutterit 11 Kiilapultit, kiilat ja tukilevyt 12

Pallokanta- ja uppokantapultit 11 Mutterit 11 Kiilapultit, kiilat ja tukilevyt 12 TUOTELUETTELO 2 Sisällysluettelo 3 Tieterät Kiinnityspultit ja mutterit Kauhateräkset Kynsituotteet Kauhansuojat Säätölevyt Kauhankiinnike osat Reikäterät 5 Tasaterät 305mm jako 6 Kulmatasaterät 305mm

Lisätiedot

1 / 47. Hakki Pilke 50 Pro. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

1 / 47. Hakki Pilke 50 Pro. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 / 47 Hakki Pilke 50 Pro KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Manufacturer: 67 YLIHÄRMÄ FINLAND 0 6 7 8 0,, 0 0 7 7 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0-0 KAMMIO

Lisätiedot

Hakki Pilke Easy 38. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

Hakki Pilke Easy 38. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 / 39 Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

BT49QT-9N1. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi

BT49QT-9N1. VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi. Peltokaari 1, FIN-02580 Siuntio. Tel: 0600 90077 (0,98 /min) Web: www.jm-racing.fi BTQT-N1 VARAOSALUETTELO JM-Racing tmi Peltokaari 1, FIN-00 Siuntio Tel: 000 0077 (0, /min) Web: www.jm-racing.fi VARAOSALUETTELO BTQT-N1 MOOTTORIN MUOVIKOTELOT SYLINTERIN KANSI JA KAASUTTIMEN KURKKU NOKKA-AKSELI

Lisätiedot

CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA

CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA CAMOPLAST ATV TS ATV TELASTOSARJA 01 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm KIRISTYSMOMENTTI TORQUE @ 0 N-m 0 Nm + THREAD LOCKER KIRISTYSMOMENTTI 1 Nm 1 1 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm 1 1 11 1 1 9 10 7 17 8 KIRISTYSMOMENTTI 70

Lisätiedot

Varoitus: Lue tämä käyttöohje huolella ja nouda siinä annettuja ohjeita. Pidä käyttöohje tallessa.

Varoitus: Lue tämä käyttöohje huolella ja nouda siinä annettuja ohjeita. Pidä käyttöohje tallessa. Varoitus: Lue tämä käyttöohje huolella ja nouda siinä annettuja ohjeita. Pidä käyttöohje tallessa. RÄJÄYTYSKUVA OSALUETTELO KÄYTÄ TÄTÄ LUETTELOA APUNA ASENNUKSEN AIKANA. Osan numero Kuvaus Määrä/kpl 1

Lisätiedot

MF MULTIPOWER- JA SUURTEHOPUMPUT

MF MULTIPOWER- JA SUURTEHOPUMPUT MF MULTIPOWER- JA SUURTEHOPUMPUT 21.09.2009 Huom. Tilatessasi mainitse traktorin malli, tyyppi, sarja- ja pumpun numero. Toimitusajalla myös muita malleja! MF0078 TRAKTORI- KUVAUS TUOTE- MALLI NUMERO MF

Lisätiedot

3741,87 2850 11551,87 4960

3741,87 2850 11551,87 4960 Escort kulut Osat yhteensä Auton hankintahinta Kaikki yhteensä Tallivuokra 3741,87 2850 11551,87 4960 Varaosanro Varaosa Määrä Hinta/kpl 6581169 Pidike tuolinkippauskahvaan 1 0,60 6136354 Vaihdekotelon

Lisätiedot

Optima T 11 / Joustopiikkiäkeet S-tine harrows

Optima T 11 / Joustopiikkiäkeet S-tine harrows VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE / Joustopiikkiäkeet S-tine harrows 00-T00 => sivu/ page Vetopuomi Drawbar T00-T00 000 Vetopuomi Drawbar T00-T00 000 Akselisto Axle T00 000 Akselisto Axle T00-T00

Lisätiedot

1 / 40. Hakki Pilke Hawk 25. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

1 / 40. Hakki Pilke Hawk 25. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! 1 / 40 SUOMI Hakki Pilke Hawk 25 KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

Käyttöohjeet ja osaluettelo

Käyttöohjeet ja osaluettelo Käyttöohjeet ja osaluettelo KAPASITEETILTAAN 3 TONNIN HALLITUNKKI HUOMIO TÄMÄ TUNKKI ON TARKOITETTU VAIN NOSTAMISEEN. KÄYTÄ KUORMAN TUKEMISEEN AINA TURVATELINEITÄ ENNEN KORJAUSTEN TEKEMISTÄ. OMAN TURVALLISUUTESI

Lisätiedot

ALKUPERÄISET KAMPIAKSELIT Vakio 1300, 1500 ja 1600 kampiakseli. 5602-2 Alkuperäinen kampiakseli 5604-2 5604-2

ALKUPERÄISET KAMPIAKSELIT Vakio 1300, 1500 ja 1600 kampiakseli. 5602-2 Alkuperäinen kampiakseli 5604-2 5604-2 5604-2 5604-2 SUPERSTROKE KAMPIAKSELI Ehdottomasti paras kampiakseli jota on koskaan valmistettu. BUGPACK-laatua parhaimmillaan. Mallin ja muodon on toteuttanut maailmankuulu kilpakoneiden suunnittelija.

Lisätiedot

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt HJ 0 G HJ 0 Gt HJ0-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)-81 FAX +8-(0)-801 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 1 1 1 0 8 1 1 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

Lumiharja Avant 200- ja 500-sarjan kuormaimiin Tuotenumero 200-sarjan kuormaimiin A21118 Tuotenumero 500-sarjan kuormaimiin A2941

Lumiharja Avant 200- ja 500-sarjan kuormaimiin Tuotenumero 200-sarjan kuormaimiin A21118 Tuotenumero 500-sarjan kuormaimiin A2941 Lumiharja Avant 200- ja 500-sarjan kuormaimiin Tuotenumero 200-sarjan kuormaimiin A21118 Tuotenumero 500-sarjan kuormaimiin A2941 1 1. Alkusanat Avant Tecno Oy haluaa kiittää teitä siitä, että olette hankkineet

Lisätiedot

Palax Lifter Hydraulinen puun nostin

Palax Lifter Hydraulinen puun nostin Ohje- ja varaosakirja Palax Lifter Hydraulinen puun nostin Ohjeisiin on tutustuttava aina ennen laitteen käyttöä PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi

Lisätiedot

Vaihtolaitekärri ST13

Vaihtolaitekärri ST13 8 30 22 29 19 4 31 31 19 22 7 21 6 22 2 39 15 33 33 14 49 13 32 23 11 25 26 12 35 9 34 36 10 27 5 16 1 17 24 Vaihtolaitekärri ST13 Piir no RC14771 Des: VäR Acc: No. Nimike Nimitys Description Dimension

Lisätiedot

Trukkimasto Avant 500-sarjaan

Trukkimasto Avant 500-sarjaan Trukkimasto Avant 500-sarjaan Tuotenumero A32915 2 1. Alkusanat Avant Tecno Oy haluaa kiittää teitä siitä, että olette hankkineet Avant-työlaitteen. Se on suunniteltu ja valmistettu pitkällisen tuotekehityksen

Lisätiedot

Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu

Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu 105440 J A 946 390 00 09 Telikoneisto 1 323420 0 A 946 390 03 87 Nostorajoitin ja kumi 160 mm 5 315080 0 A 946 390 02 87 Nostorajoitin ja kumi 130 mm 5 105840 E A 946 390

Lisätiedot

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax Active Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

VOLVO MOOTTORIN OSAT 04.02.2008

VOLVO MOOTTORIN OSAT 04.02.2008 VOLVO MOOTTORIN OSAT 04.02.2008 Volvo moottorinkorjaussarjat STD sisältää: männät, männänrenkaat, sylinteriputket, ylä- ja alatiivistesarjat, kk-laakerit STD, rk-laakerit STD K1000 V374X V386R MF0313 V1962

Lisätiedot

Korjaamopuristimet. Alapalkki MITAT. H (Sylinteri palautettuna) mm. J mm

Korjaamopuristimet. Alapalkki MITAT. H (Sylinteri palautettuna) mm. J mm -runko 25 tonnia Voidaan asentaa työpöydälle tai lisävarusteena saatavalle jalustalle. Työpöytä asennusta varten tarvitaan 1.4 m 2 vapaata tilaa, jalustan kanssa tarvitaan 4 m 2 lattiatilaa. voin -runko

Lisätiedot

Tilaus No. Tilaus No. Tilaus No

Tilaus No. Tilaus No. Tilaus No 5 CO500-sarja 6 7 Kuva No Nimike 800 Alanapa CO500-50 0786 80 Pesutorni CO500-50 080 805 Alanavantiiv. CO500-50 0905 80 Ylänapa CO500-50 06 5 80 Ylänavan mut. CO500-50 05 6 80 Ylänavan tiiviste CO500-50

Lisätiedot

DEUTZ-FAHR MALLIT 2-SYLINTERISET 3-SYLINTERISET 4-SYLINTERISET 5-SYLINTERISET 6-SYLINTERISET

DEUTZ-FAHR MALLIT 2-SYLINTERISET 3-SYLINTERISET 4-SYLINTERISET 5-SYLINTERISET 6-SYLINTERISET DEUTZ-FAHR MALLIT TRAKTORIMALLISTA MOOTTORITYYPPIIN MOOTTORITYYPISTÄ TRAKTORIMALLIIN MOOTTORI- TYYPPI TRAKTORI- SYLINTERI- SYLINTERI- MOOTTORI- MALLI LUKU HALKAISIJA TYYPPI TRAKTORI- MALLI D2506, D2807,

Lisätiedot

LAVA 97 C42. DIN7 LIERIÖSOKKA ST 12x32 6x22. DIN7978 KARTIOSOKKA ST 8x55, 12x70, 16x80, 8x60 6x55, 14x90, 10x70, 16x60

LAVA 97 C42. DIN7 LIERIÖSOKKA ST 12x32 6x22. DIN7978 KARTIOSOKKA ST 8x55, 12x70, 16x80, 8x60 6x55, 14x90, 10x70, 16x60 LAVA 97 C42 DIN7 LIERIÖSOKKA ST 12x32 6x22 DIN7978 KARTIOSOKKA ST 8x55, 12x70, 16x80, 8x60 6x55, 14x90, 10x70, 16x60 DIN6325 LIERIÖSOKKA KARKAISTU 16x60, 16x70 PAL-MUTTERI M10 ZN 1014KPL DIN1 KARTIOSOKKA

Lisätiedot

Hakki Pilke 38 Pro. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

Hakki Pilke 38 Pro. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 / 38 Hakki Pilke 38 Pro KLAPIKONEEN - Kokoonpano-, käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

RUNKO K Kg. Revision Description Designer Date

RUNKO K Kg. Revision Description Designer Date 00 RUNKO/RAM/FRAME/RAHMEN - K-0 0 POHJA/BOTTEN/BOTTOM/GRUND - K0 06 LEVY/PLÅT/PLATE/PLATTE - 0 06 LEVY/PLÅT/PLATE/PLATTE - 0 7000 MUTTERI/MUTTER/NUT/MUTTER - M Nyloc 6 700 RUUVI/SKRUV/SCREW/SCHRAUBE -

Lisätiedot

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet Tätä ohjetta ei saa kopioida ilman meidän kirjallista lupaamme eikä sisältöä saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle

Lisätiedot

HakkiFeed 472. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita!

HakkiFeed 472. Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä, jotka eivät tunne näitä ohjeita! SUOMI 1 / 14 HakkiFeed 472 Tukkipöydän - Käyttö- ja huolto-ohje - EY-vaatimustenmukaisuusvakuutus - Turvallisuusohje - Takuuehdot - Varaosaluettelo Koneen käyttö on ehdottomasti kielletty niiltä henkilöiltä,

Lisätiedot

CASALL XTR700 INDOOR BIKE -PYÖRÄ KÄYTTÖOHJE

CASALL XTR700 INDOOR BIKE -PYÖRÄ KÄYTTÖOHJE 9004 CASALL XTR700 INDOOR BIKE -PYÖRÄ KÄYTTÖOHJE KÄYTTOOHJEET ) Casall XTR700 -malli on tarkoitettu kuntosalien ja kuntoilukeskusten Indoor Bike -ryhmille sekä kotikäyttöön. Siinä on kiinteän rattaan käyttämä

Lisätiedot

XTR ONE -KUNTOPYÖRÄ 91024

XTR ONE -KUNTOPYÖRÄ 91024 TR ONE -KUNTOPYÖRÄ 91024 Turvallisuusohjeet * Neuvottele lääkärisi kanssa ennen harjoitusohjelman aloittamista saadaksesi harjoittelusta parhaan mahdollisen hyödyn. * Varoitus: vääränlainen/ylenpalttinen

Lisätiedot