VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500"

Transkriptio

1 VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VERSIO /10 TOUKOKUU 2010

2 SISÄLLYSLUETTELO SISÄLLYSLUETTELO... 2 TILAUSOHJEET... 3 RUNKO JA VARUSTEET, S RUNKO JA VARUSTEET, S HYDRAULIIKKA, S-45 ja S-500, LYHYT PUTKI... 8 HYDRAULIIKKA, S-45 ja S-500, PITKÄ PUTKI SIROTIN (S-45 ja S-500) MUISTIINPANOT... 14

3 TILAUSOHJEET Selvitä lautassirottelijan tyyppi, valmistusnumero ja vuosimalli. Tiedot löydät konekilvestä, joka sijaitsee koneen vasemman takakulman pystytolpassa. Ilmoita aina varaosia tilattaessa seuraavat tiedot: Laitteen tyyppi (a) Valmistusnumero (b) Valmistusvuosi (c) Osan nimi Osan varaosanumero (esim: , 21119) Tarvittava määrä OY LAIMU AB Niittaajantie RAUMA FINLAND puh (0) fax (0) Internet: TÄRKEÄÄ: Ei alkuperäiset varaosat voivat aiheuttaa vaurioita lautassirottelijaan ja olla jopa vaarallisia. Varmista alusterän rakenteellinen turvallisuus ja toimivuus, käytä ainoastaan alkuperäisiä varaosia.

4 RUNKO JA VARUSTEET, S-45

5 Runko ja varusteet, S-45 Pos. Varaosa nro Nimitys Huomautuksia Kpl Hitsauskokoonpano Lautasosa koottuna Syöttöputki koottuna (lyhyt putki L=400) Syöttöputki koottuna (pitkä putki L=600) Ruuvi Säätölaippa Takakiinnitin Etukiinnitin Harjapelti Lukitusruuvi Tappi Säätövarsi Kouru Muovilevy Peitteen kiinnitysrauta Hydraulimoottori OMP 315, akseli ø Laippalaakeri UCF Suojapeite Aluslevy 40 reikä ø Tähtinuppi TN62 M12 sisäpuolinen kierre Rengassokka Kuusioruuvi M12x50 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M12x35 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M12x30 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M8x25 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M8x20 DIN 933 Znk Nyloc-mutteri M12 DIN 985 DT Nyloc-mutteri M8 DIN 985 DT Aluslaatta M12 DIN 125 Znk Aluslaatta M8 DIN 125 Znk Poraruuvi kuusiokanta M8x12 DIN Hydrauliikka lyhyt putki Hydrauliikka pitkä putki Hydrauliventtiilien alusta 1

6 RUNKO JA VARUSTEET, S-500

7 Runko ja varusteet, S-500 Pos. Varaosa nro Nimitys Huomautuksia Kpl Hitsauskokoonpano Lautasosa koottuna Syöttöputki koottuna (lyhyt putki L=400) Syöttöputki koottuna (pitkä putki L=600) Ruuvi Säätölaippa Takakiinnitin Etukiinnitin Harjapelti Lukitusruuvi Tappi Säätövarsi Kouru Muovilevy Peitteen kiinnitysrauta Hydraulimoottori OMP 315, akseli ø Laippalaakeri UCF Suojapeite Aluslevy 40 reikä ø Tähtinuppi TN62 M12 sisäpuolinen kierre Rengassokka Kuusioruuvi M12x50 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M12x35 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M12x30 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M8x25 DIN 933 Znk Kuusioruuvi M8x20 DIN 933 Znk Nyloc-mutteri M12 DIN 985 DT Nyloc-mutteri M8 DIN 985 DT Aluslaatta M12 DIN 125 Znk Aluslaatta M8 DIN 125 Znk Poraruuvi kuusiokanta M8x12 DIN Hydrauliikka lyhyt putki Hydrauliikka pitkä putki Hydrauliventtiilien alusta 1

8 HYDRAULIIKKA, S-45 ja S-500, LYHYT PUTKI

9 Hydrauliikka, S-45 ja S-500, lyhyt putki Pos. Varaosa nro Nimitys Huomautuksia Kpl Hydrauliikkaletku / A50A L= Hydrauliikkaletku / A50A L= Hydrauliikkaletku A / A L= Hydrauliikkaletku A / A50A L= Hydrauliikkaletku A / A50A L= Hydrauliikkaletku A / A L= Hydrauliikkaletku A50A / A50A L=270, Virtauksensäätöventtiili MTKAVB-OM08+SATB5-B2 12V DC Virtauksensäätöventtiili MTKAVC-OM08+SATB5-B2 12V DC Perusliittimen runko BS16M/ S Suora muunnosliitin REDS 16-12/ S Suunnattava L-liitin SUHS 16/ 30416S Vaippamutteri-24-MS Leikkuurengas 24-S Kaksoisnippa R1/2-R1/ Kaksoisnippa R3/8-R3/ Tiiviste USIT Tiiviste USIT Pikaliitin R1/2 nippa Hydraulimoottori EPMM 32 akseli ø Hydraulimoottori OMP 315 akseli ø25 1

10 HYDRAULIIKKA, S-45 ja S-500, PITKÄ PUTKI

11 Hydrauliikka, S-45 ja S-500, pitkä putki Pos. Varaosa nro Nimitys Huomautuksia Kpl Hydrauliikkaletku / A50A L= Hydrauliikkaletku / A50A L= Hydrauliikkaletku A / A L= Hydrauliikkaletku A / A50A L= Hydrauliikkaletku A / A50A L= Hydrauliikkaletku A / A L= Hydrauliikkaletku A50A / A50A L=270, Virtauksensäätöventtiili MTKAVB-OM08+SATB5-B2 12V DC Virtauksensäätöventtiili MTKAVC-OM08+SATB5-B2 12V DC Perusliittimen runko BS16M/ S Suora muunnosliitin REDS 16-12/ S Suunnattava L-liitin SUHS 16/ 30416S Vaippamutteri-24-MS Leikkuurengas 24-S Kaksoisnippa R1/2-R1/ Kaksoisnippa R3/8-R3/ Tiiviste USIT Tiiviste USIT Pikaliitin R1/2 nippa Hydraulimoottori EPMM 32 akseli ø Hydraulimoottori OMP 315 akseli ø25 1

12 SIROTIN (S-45 ja S-500)

13 Sirotin (S-45 ja S-500) Pos. Varaosa nro Nimitys Huomautuksia Kpl Lautaslevittäjän runko Lautaslevittäjän akseli laipalla Kytkinholkki Lautanen Kiila 5x5x34 DIN 6885A Laippa Ripa Hydraulimoottori EPMM 32, akseli ø Laippalaakeri UCF Lukkorengas 30x1,5 DIN Kuusioruuvi M12x DIN 933 Znk Kuusioruuvi M8x DIN 933 Znk Kuusioruuvi M8x20 DIN 933 A Kuusioruuvi M8x16 DIN 933 A NYLOC-mutteri M12 DIN 985 DT NYLOC-mutteri M8 DIN 985 DT Aluslevy M12 DIN 125 Znk Aluslevy M8 DIN 125 Znk NYLOC-mutteri M8 DIN 985 A Aluslevy M8 DIN 125 A4 20

14 MUISTIINPANOT

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi Ruuviluettelo 2015 Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi SISÄLTÖ ST ZN ZNC ZNK A2 A4 MS NYL AL DIN 84 SUORAURAR. LIERIÖK. 27 29

Lisätiedot

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 1-2011 Sivu 1 Sisällysluettelo: 1.1 Poistokuljettimen

Lisätiedot

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY 1 SUOMI Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1.1 Koneen räjäytyskuva...

Lisätiedot

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Varaosaluettelo

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Varaosaluettelo Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL Varaosaluettelo Tätä ohjetta ei saa kopioida ilman meidän kirjallista lupaamme eikä sisältöä saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle eikä

Lisätiedot

HAMSTERI HARJAKONE KÄYTTÖOHJEKIRJA MAALISKUU 2011 VERSIO 1.2. 03/11 VALMISTAJA:

HAMSTERI HARJAKONE KÄYTTÖOHJEKIRJA MAALISKUU 2011 VERSIO 1.2. 03/11 VALMISTAJA: HAMSTERI HARJAKONE KÄYTTÖOHJEKIRJA MAALISKUU 2011 VERSIO 1.2. 03/11 VALMISTAJA: Oy LAI-MU Ab Niittaajantie 9 26820 RAUMA FINLAND Tel: +358 (0)2 8387 2400 Fax: +358 (0)2 8387 2444 laimu@laimu.fi www.laimu.fi

Lisätiedot

MAXI-HAMSTERI HARJAKONE

MAXI-HAMSTERI HARJAKONE MAXI-HAMSTERI HARJAKONE KÄYTTÖ- JA HUOLTO-OHJEET VARAOSALUETTELO VALMISTAJA: Oy LAI-MU Ab Niittajantie 9 26820 RAUMA FINLAND Tel: +358 (0)2 8387 2400 Fax: +358 (0)2 8387 2444 www.laimu.fi VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Manufacturer: 67 YLIHÄRMÄ FINLAND 0 6 7 8 0,, 0 0 7 7 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0-0 KAMMIO

Lisätiedot

FASTENER HOUSE - INDUSTRIEPARTNER

FASTENER HOUSE - INDUSTRIEPARTNER DIN - KARTTA DIN - KARTA 2 DIN - KARTTA DIN - KARTA 3 DIN - KARTTA DIN - KARTA 4 DIN NIMIKE DIN NIMIKE DIN NIMIKE 1 Kartiosokka 1861 Sivureikäinen pyörömutteri 934 Kuusiomutteri 7 Lieroösokka 2093 Lautasjousi,

Lisätiedot

HINNASTO 2008. Oy BOTNIA BOLT Ab. Pulttitie 10-12 64100 Kristiinankaupunki Puh: 020 7969 200 Fax: 020 7969 220

HINNASTO 2008. Oy BOTNIA BOLT Ab. Pulttitie 10-12 64100 Kristiinankaupunki Puh: 020 7969 200 Fax: 020 7969 220 HINNASTO 2008 Oy BOTNIA BOLT Ab Pulttitie 10-12 64100 Kristiinankaupunki Puh: 020 7969 200 Fax: 020 7969 220 Yleiset myynti- ja toimitusehdot Hinnat: Maksuehdot: Toimitusehdot: Pakkaukset: Kaikki hinnat

Lisätiedot

Täyttää painelaitedirektiivin 97/23/EC vaatimukset. Kaasu, ryhmä 1.

Täyttää painelaitedirektiivin 97/23/EC vaatimukset. Kaasu, ryhmä 1. Operation haponkestävä teräs WAFER tyyppi C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio Wafer tyyppi 411 (410) läppäventtiileitä käytetään vaativiin sulku- ja säätötehtäviin. Venttiili on tiivis molempiin virtaussuuntiin.

Lisätiedot

JOHDANTO TURVALLISUUS ON TÄRKEINTÄ

JOHDANTO TURVALLISUUS ON TÄRKEINTÄ JOHDANTO Onnittelemme uuden MINI S HAMSTERI harjakoneen hankinnasta. Tämä tuote on Laimu Oy:n suunnittelun ja osaamisen tulos. Harjakone on valmistettu korkealuokkaisista materiaaleista ja siinä käytetään

Lisätiedot

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G Junkkari HJ M HJ G HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8 FAX +8-(0)6-860 e-mail: mako@msk.fi 0 6 0 7 6 7 8 0 7, 7, 0 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O

Lisätiedot

LÄPPÄVENTTIILI hiiliterästä WAFER tyyppi 311- (310-312) sarjat

LÄPPÄVENTTIILI hiiliterästä WAFER tyyppi 311- (310-312) sarjat Operation hiiliterästä WAFER tyyppi 311- (310-312) sarjat C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio 23-07-2015 Wafer tyyppi 311 (310-312) läppäventtiiliä käytetään teollisuusputkistoissa vaativiin sulku- ja

Lisätiedot

LÄPPÄVENTTIILI haponkestävä teräs WAFER tyyppi 411- (41000) sarjat

LÄPPÄVENTTIILI haponkestävä teräs WAFER tyyppi 411- (41000) sarjat Operation haponkestävä teräs WAFER tyyppi 11- (1000) sarjat C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio 07-09-011 Wafer tyyppi 11 (1000) läppäventtiileitä käytetään vaativiin sulku- ja säätötehtäviin. Venttiili

Lisätiedot

Ohjekirja Palax Log rankateline, lisäsyöttörulla

Ohjekirja Palax Log rankateline, lisäsyöttörulla Ohjekirja Palax Log rankateline, lisäsyöttörulla Ohjeisiin on tutustuttava aina ennen laitteen käyttöä Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358

Lisätiedot

Sub-Tiller 06/09/2011

Sub-Tiller 06/09/2011 2 Sisältö EY-VAATIMUKSENMUKAISUUSVAKUUTUS... 4 Tarkistukset konetta vastaanotettaessa... 5 Koneen selostus... 5 Käyttöalueet... 5 Tekniset tiedot... 5 Reklamaatiot... 6 Sub-Tiller turvallisuusohjeet...

Lisätiedot

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE 17 2 4 5 3 32 33 6 7 8 9 10 13 31 14 30 12 11 15 1 16 17 18 19 22 23 21 20 27 28 29 24 25 26 18 RUNKO RAM OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914

Lisätiedot

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle.

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle. HKR-penkkien tilausohje 1 / 15 8.4.2014 Versio 2.0 Tuotteet ovat konfiguroitavia, mikä tarkoittaa sitä, että kullekin neljästä mallista on vain yksi nimikenumero. Tilauksen yhteydessä ilmoitetaan nimikenumeron

Lisätiedot

Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 / 39 3 / 39 Sisällys 1.1 Koneen

Lisätiedot

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle.

Tässä dokumentissa on myös täydellinen lista penkkien varaosista, joita tarvitaan rikkoutuneen tilalle. HKR penkkien tilausohje 1 / 11 29.12.2009 Versio 1.1 Tuotteet ovat konfiguroitavia, mikä tarkoittaa sitä, että kullekin kolmesta mallista on vain yksi nimikenumero. Tilauksen yhteydessä ilmoitetaan nimikenumeron

Lisätiedot

NIVELAKSELIT JA -OSAT

NIVELAKSELIT JA -OSAT NIVELAKSELIT JA -OSAT HAKEMISTO SIVU 1. NIVELAKSELIT. 1.2 NIVELAKSELIEN OSAT JA KOKOONPANO... 3 1.3 NIVELAKSELIN TUNNISTAMINEN... 4 1.4 LAIPPASOVITETAULUKKO... 6 1.5 NIVELAKSELIN TUNNISTUSKAAVIO... 5 2.

Lisätiedot

Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Käyttöohje Varaosaluettelo

Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Käyttöohje Varaosaluettelo FIN Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Käyttöohje Varaosaluettelo He-Va Vip-Roller 3,3 4,5 m N. A. Christensensvej 34 DK-7900 Nykøbing Mors Tel: 9772 4288 Fax:9772 2112 www.he-va.com Sisällysluettelo EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS...

Lisätiedot

SPARE PARTS CATALOGUE

SPARE PARTS CATALOGUE TWIN TWIN0ENG_B SPARE PARTS CATALOGUE YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ RESERVOIR 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE DESCRIPTION REF QTY PART NO CODE SÄILIÖ RESERVOIR 00 SÄILIÖ RESERVOIR

Lisätiedot

Asennusohje ANTTI M06 2W KUIVURIT YLÄSÄILIÖ (fi)

Asennusohje ANTTI M06 2W KUIVURIT YLÄSÄILIÖ (fi) Asennusohje ANTTI M0 W KUIVURIT YLÄSÄILIÖ 080 (fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 89 530 Kanunki, Kuusjoki Puh. +358 00 Fax +358 E-mail: antti@antti-teollisuus.fi www.antti-teollisuus.fi 01-01-0 Yläsäiliö

Lisätiedot

Palax Lifter Hydraulinen puun nostin

Palax Lifter Hydraulinen puun nostin Ohje- ja varaosakirja Palax Lifter Hydraulinen puun nostin Ohjeisiin on tutustuttava aina ennen laitteen käyttöä PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi

Lisätiedot

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Korjausohje

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Korjausohje Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL Korjausohje Tätä ohjetta ei saa kopioida ilman meidän kirjallista lupaamme eikä sisältöä saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle eikä käyttää

Lisätiedot

Korjaamon kiinnitystarvikepaketti

Korjaamon kiinnitystarvikepaketti Ryhmä 14-09 Tuotekoodi: 1106-697-FCS Helsinki 0214 Korjaamon kiinnitystarvikepaketti Tuotteet järjestykseen edullisella hyllyjärjestelmällä, joka vie vähän tilaa ja jonka käytännöllisyys auttaa nopeasti

Lisätiedot

Asennusja käyttöohje. 408104(fi) AGROSEC VILJALEVITIN 4W KUIVAUSKONEISTOON

Asennusja käyttöohje. 408104(fi) AGROSEC VILJALEVITIN 4W KUIVAUSKONEISTOON Asennusja käyttöohje AGROSEC VILJALEVITIN 4W KUIVAUSKONEISTOON 408104(fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 89 25340 Kanunki, Salo Puh. +358 2 774 4700 Fax +358 2 774 4777 E-mail: antti@antti-teollisuus.fi

Lisätiedot

PUMPUT HINNASTO 2009 MAKO

PUMPUT HINNASTO 2009 MAKO PUMPUT HINNASTO 2009 MAKO Osakeyhtiö Linjatie 4, 01260 Vantaa Puhelin 09-8751 700 www.mako.fi PUMPPUHINNASTO 2009 MAKO Osakeyhtiö Postiosoite Tehdas ja myynti PL 57, 00511 Helsinki Linjatie 4, 01260 Vantaa

Lisätiedot

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates:

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates: Varaosakirja/Spare part book 0_V0 Siipilumikauha SL 00/00 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts Päivitykset/Updates: OSAPALLO NUMERO/BALLOON NUMBER PÄIVITYKSET/UPDATES REV. KUVAUS/DESCRIPTION HUOMIOITAVAA/NOTES

Lisätiedot

UA4200H 1050152 ITEM NO.

UA4200H 1050152 ITEM NO. UA00H 00 0070 Keskiosa 00 H osat 0068 Sivusiipi 900 Oikea H osat 0067 Sivusiipi 900 Vasen H osat 000 kääntörunko 0069 Hydrauliikka UA H UA800H 0009 0070 Keskiosa 00 H osat 006 Sivusiipi 00 Vasen H osat

Lisätiedot

Sähkötoiminen lohkolämmitin, diesel

Sähkötoiminen lohkolämmitin, diesel Ohje nro Versio Osa nro 8682246 1.0 Sähkötoiminen lohkolämmitin, diesel D4192T3/T4 G8703581 Sivu 1 / 9 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000176 A0000212 G8703602 Sivu 2 / 9 JOHDANTO Lue läpi koko ohje

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ10 M HJ10 SLT HJ10 SL HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 1 1 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

LÄPPÄVENTTIILI WAFER tyyppi haponkestävää terästä 411 (410) sarjat PN40 41101, 41001 sarjat höyrylle (fire safe rakenne)

LÄPPÄVENTTIILI WAFER tyyppi haponkestävää terästä 411 (410) sarjat PN40 41101, 41001 sarjat höyrylle (fire safe rakenne) Operation WAFER tyyppi haponkestävää terästä 41101, 41001 sarjat höyrylle (fire safe rakenne) C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio Wafer tyyppi 411 (410) läppäventtiiliä käytetään teollisuusputkistoissa

Lisätiedot

Kiinnitystarvikkeet hinnasto. Nopeasti ja edullisesti suoraan varastosta, myös erikoistoimituksia.

Kiinnitystarvikkeet hinnasto. Nopeasti ja edullisesti suoraan varastosta, myös erikoistoimituksia. Kiinnitystarvikkeet Helsinki 02/03 Pultit ja kierretangot Mutterit, laatat ja tiivisterenkaat Ruuvit Vetoniitit, niittimutterit ja jarruniitit Ankkurit ja tulpat Sokat, voidenipat, erikoistuotteet Förch-lajitelmat,

Lisätiedot

Vahviketuki, vetokoukku

Vahviketuki, vetokoukku Ohje nro Versio Osa nro 30664833 1.0 Vahviketuki, vetokoukku J8903643 Sivu 1 / 6 Varuste A0000162 A0000161 A0000163 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset ja varoitustekstit

Lisätiedot

PALLOVENTTIILI MAAKAASULLE hiiliterästä hitsatut päät / kierrepäät / laipat 35000, 35200, 35300, 35500

PALLOVENTTIILI MAAKAASULLE hiiliterästä hitsatut päät / kierrepäät / laipat 35000, 35200, 35300, 35500 hitsatut päät / kierrepäät / laipat 35000, 35200, 35300, 35500 C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio 29-06-2016 35000 35500-sarjan venttiilit ovat tiiviitä sulkuventtiileitä, joita käytetään maakaasulle.

Lisätiedot

Vaihtolaitekärri ST13

Vaihtolaitekärri ST13 8 30 22 29 19 4 31 31 19 22 7 21 6 22 2 39 15 33 33 14 49 13 32 23 11 25 26 12 35 9 34 36 10 27 5 16 1 17 24 Vaihtolaitekärri ST13 Piir no RC14771 Des: VäR Acc: No. Nimike Nimitys Description Dimension

Lisätiedot

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet

Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL. Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet Käämikytkimet, tyyppiä UB moottoriohjaimilla, tyyppiä BUE ja BUL Asennus- ja käyttöönotto-ohjeet Tätä ohjetta ei saa kopioida ilman meidän kirjallista lupaamme eikä sisältöä saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle

Lisätiedot

mcd010fi_mj14st_v1.doc

mcd010fi_mj14st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJ-1.4 ST KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKI LIITE 1 AURAUKSET 2012-2014 TARJOUSLOMAKE

ÄÄNEKOSKEN KAUPUNKI LIITE 1 AURAUKSET 2012-2014 TARJOUSLOMAKE ALUE 1 m2 yksikköhinta alueen hinta yhteensä/aurauskerta Katu m2 105675 Piha m2 0 Koneessa alusterä: Kyllä Ei ALUE 2 m2 yksikköhinta alueen hinta yhteensä/aurauskerta Katu m2 119050 Piha m2 0 Koneessa

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-21G HJ-21GT HJ21-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy Pohjanmaanväylä 17 27 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)10 80 20 FAX +8-(0)10 80 229 e-mail: junkkari@msk.fi Internet:

Lisätiedot

Mako 2012 sales@mako.fi martti.rantanen@mako.fi

Mako 2012 sales@mako.fi martti.rantanen@mako.fi MAKO VESIRENGASPUMPUT MAKO 2012 Sähkömoottorikäyttö Pumppu vapaalla akselinpäällä LVI-numero Tuotekoodi Alv 0 % Alv 23 % 4720510 9302000 MAKO 212 Paino 8 kg 396,94 488,24 4720550 9302020 25 0,55/230 V

Lisätiedot

Asennusohje ANTTI M06 3W KUIVURIT YLÄSÄILIÖ (fi)

Asennusohje ANTTI M06 3W KUIVURIT YLÄSÄILIÖ (fi) Asennusohje ANTTI M06 3W KUIVURIT YLÄSÄILIÖ 0808 (fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 89 530 Kanunki, Kuusjoki Puh. +358 77 700 Fax +358 77 777 E-mail: antti@antti-teollisuus.fi www.antti-teollisuus.fi 01-01-010

Lisätiedot

JTD nostoyksikkö / lift unit

JTD nostoyksikkö / lift unit JTD nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310207571 NY JTD112 153/70x5547 310207573 NY JTD112 153/85x4436 310207575 NY JTD112 173/85x5546 310207577 NY JTD112 195/85x6646 310208020

Lisätiedot

PVM Pikaliitin tyyppi Cejn 320. VUODON KOKO VUODON SELITE VAIHDETTAVAT OSAT 0,1mm 0,3mm 0,5 mm

PVM Pikaliitin tyyppi Cejn 320. VUODON KOKO VUODON SELITE VAIHDETTAVAT OSAT 0,1mm 0,3mm 0,5 mm Yritys Oy YRITYS Ab Osasto PVM 4.-7.11.2016 Tunnus Vuotoraportti Nro: As. Yhteystiedot / puh / sähköposti Asentaja / Kartoittaja Työpäivät vuodessa 365 Monessako vuorossa 3 Pikaliitin tyyppi Cejn 320 VUODOT

Lisätiedot

359 007 Ersatzradhalter c

359 007 Ersatzradhalter c 359 007 Ersatzradhalter c 5 1 2 6 3 4 7 Hersteller / Manufacturer / Fabricant / Costruttore / Fabricante: Alois Kober GmbH, Maschinenfabrik, D-89359 Kötz, Germany Telefon (0 82 21) 970 email: fahrzeugtechnik@al-ko.de

Lisätiedot

max +260 C / min -40 C EN Type B, PN 25 PN 16 ja PN 10, ANSI CLASS 150, GOST Täyttää painelaitedirektiivin 97/23/EC vaatimukset.

max +260 C / min -40 C EN Type B, PN 25 PN 16 ja PN 10, ANSI CLASS 150, GOST Täyttää painelaitedirektiivin 97/23/EC vaatimukset. hiiliterästä 315 -sarja C ont R o L Kuvaus Versio 23-07-2015 Laipallista läppäventtiiliä käytetään kaukolämpö- ja kaukokylmäverkostoissa sekä teollisuudessa. Venttiili soveltuu sekä sulku- että säätötehtäviin.

Lisätiedot

Käämikytkimet tyyppiä UZE ja UZF varustettuna moottoriohjaimella tyyppiä BUF 3 Asennus- ja käyttöönotto-ohje

Käämikytkimet tyyppiä UZE ja UZF varustettuna moottoriohjaimella tyyppiä BUF 3 Asennus- ja käyttöönotto-ohje Käämikytkimet tyyppiä UZE ja UZF varustettuna moottoriohjaimella tyyppiä BUF 3 Asennus- ja käyttöönotto-ohje 1ZSE 5492-115 fi, Rev. 3, 1997-01-30 Tätä dokumenttia ei saa kopioida ilman kirjallista lupaamme,

Lisätiedot

Hydrauliikkaliittimet, Hydrauliikkaletkut, öljyt Pneumatiikka asennustarvikkeet

Hydrauliikkaliittimet, Hydrauliikkaletkut, öljyt Pneumatiikka asennustarvikkeet Hydrauliikkaliittimet, Hydrauliikkaletkut, öljyt Pneumatiikka asennustarvikkeet SISÄLLYSLUETTELO Letkut... Hydrauliikka korkeapaineletkut 1 Kuumavesipesurin letkut 2 Letkuteline 2a1 Termoplastiset letkut

Lisätiedot

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc

mcd010fi_mjs25dt_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJS-2.5 DT KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG TWIN TWIN0SU-B VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ BEHÅLLARE 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE BENÄMNING REF ST DEL NR KODE SÄILIÖ BEHÅLLARE 00 SÄILIÖ BEHÅLLARE

Lisätiedot

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt HJ 0 G HJ 0 Gt HJ0-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)-81 FAX +8-(0)-801 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 1 1 1 0 8 1 1 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

TUOTELUETTELO SISÄLLYS:

TUOTELUETTELO SISÄLLYS: SISÄLLYS: 2 Teräsputki EN 10210-2 / -1 2 Teräsputki EN 10217-1 3 Teräsputket Saumaton EN 10216-2 P235GH-TC1 6 Teräsputket kuumalujat DIN 2448 / EN 10216-2 16Mo3 13CrMo4-5 7 Teräsputket kuumalujat DIN 2448

Lisätiedot

Varaosat Vetolaitteet 2011 VBG GROUP TRUCK EQUIPMENT AB Painos n, 2010-11-25

Varaosat Vetolaitteet 2011 VBG GROUP TRUCK EQUIPMENT AB Painos n, 2010-11-25 VARAOSAT 0 T eemme käyttäjien elämän helpommaksi kehittämällä jatkuvasti parempia, erittäin toimintavarmoja ja pitkäikäisiä järjestelmiä. Kytkimiä käsikäyttöisiä, automaattisia ja ilma-avusteisia perä-

Lisätiedot

Weeder/Weeder HD

Weeder/Weeder HD 1 2 Sisällysluettelo EU -vaatimuksenmukaisuusvakuutus... 4 Tarkistukset toimituksen yhteydessä... 5 Koneen selostus... 5 Esipuhe... 5 Tekniset tiedot... 5 Omistajan vastuu... 6 Weeder turvallisuusohjeet...

Lisätiedot

DC 500 E. Puruimuri KÄYTTÖOHJE

DC 500 E. Puruimuri KÄYTTÖOHJE DC 500 E Puruimuri KÄYTTÖOHJE Sisällysluettelo 1. Tekniset tiedot 2. Yleiset turvallisuusohjeet 3. Pakkauksen purkaminen 4. Toimitussisältö 5. Rakenne 5.1. Imurin kokoaminen 5.2. Sähköliitäntä 6. Varaosalista

Lisätiedot

Kierukkavaihteet GS 50.3 GS 250.3 varustettu jalalla ja vivulla

Kierukkavaihteet GS 50.3 GS 250.3 varustettu jalalla ja vivulla Kierukkavaihteet GS 50.3 GS 250.3 varustettu jalalla ja vivulla Käytettäväksi ainoastaan käyttöohjeen yhteydessä! Tämä pikaopas EI korvaa käyttöohjetta! Pikaopas on tarkoitettu ainoastaan henkilöille,

Lisätiedot

ABLOY AVAINJYRSINKONEIDEN VARAOSALUETTELO

ABLOY AVAINJYRSINKONEIDEN VARAOSALUETTELO ABLOY AVAINJYRSINKONEIDEN VARAOSALUETTELO Itä-Suomen Huoltopalvelu Sarola p. 0400 677018 6122,-23 AVA 9235, 9600 HINNASTO VUODELLE 2015 Varaosat Osan kuva Osan nimi Tilauskoodi Hinta ALV 0% Jakolaite koottu

Lisätiedot

LÄPPÄVENTTIILI WAFER tyyppi hiiliterästä 311 ( ) sarjat PN40

LÄPPÄVENTTIILI WAFER tyyppi hiiliterästä 311 ( ) sarjat PN40 Operation WAFER tyyppi hiiliterästä 311 (310-312) sarjat PN40 C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio 23-07-2015 Wafer tyyppi 311 (310-312) läppäventtiiliä käytetään teollisuusputkistoissa vaativiin sulku-

Lisätiedot

Spoileri, takaluukku

Spoileri, takaluukku Ohje nro Versio Osa nro 30763557 1.2 39838432, 39839011, 39820254, 39820251, 39813508, 39812259, 39887612, 39887610, 39887608, 39887606, 39887602, 39887600, 39887596, 39887604, 39887594, 39887588, 39887584,

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG Junkkari HAKKURI FLISHUGG HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI

Lisätiedot

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVU

Lisätiedot

Jyrsin. Tuotekoodit A21102, A2803 ja A21163

Jyrsin. Tuotekoodit A21102, A2803 ja A21163 Jyrsin Tuotekoodit A21102, A2803 ja A21163 2 1. Alkusanat Avant Tecno Oy haluaa kiittää teitä siitä, että olette hankkineet Avant-työlaitteen. Se on suunniteltu ja valmistettu pitkällisen tuotekehityksen

Lisätiedot

PALLOVENTTIILI hiiliterästä hitsatut liitospäät / kierrepäät / laipat 34000, 34200, 34300, 34500

PALLOVENTTIILI hiiliterästä hitsatut liitospäät / kierrepäät / laipat 34000, 34200, 34300, 34500 hitsatut liitospäät / kierrepäät / laipat 34000, 34200, 34300, 34500 C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio 20-02-2015 34000 34500-sarjan venttiilit ovat tiiviitä sulkuventtiileitä, joita käytetään neste-

Lisätiedot

WARMIA-tuotekuvasto. Putket... 2. Kiinnikkeet... 3. Putkiohjauskaaret... 6. Reunanauhat... 6. Jakotukit... 7. Nipat ja yhdistäjät...

WARMIA-tuotekuvasto. Putket... 2. Kiinnikkeet... 3. Putkiohjauskaaret... 6. Reunanauhat... 6. Jakotukit... 7. Nipat ja yhdistäjät... TUOTEKUVASTO 2012 Sisällysluettelo Putket... 2 Kiinnikkeet... 3 Putkiohjauskaaret... 6 Reunanauhat... 6 Jakotukit... 7 Nipat ja yhdistäjät... 8 Päätysarjat...10 Linjasäätöventtiilit...11 Muut jakotukkitarvikkeet...12

Lisätiedot

CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA

CAMOPLAST ATV T4S ATV TELASTOSARJA CAMOPLAST ATV TS ATV TELASTOSARJA 01 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm KIRISTYSMOMENTTI TORQUE @ 0 N-m 0 Nm + THREAD LOCKER KIRISTYSMOMENTTI 1 Nm 1 1 KIRISTYSMOMENTTI 0 Nm 1 1 11 1 1 9 10 7 17 8 KIRISTYSMOMENTTI 70

Lisätiedot

Anturit Paineanturit Sarja PE6. Luetteloesite

Anturit Paineanturit Sarja PE6. Luetteloesite Anturit Paineanturit Luetteloesite 2 Anturit Paineanturit Painesensori, Työpaine: -1-10 bar elektroninen Sähk. liitäntä: Pistoke, M8x1, 4-napainen Paineilmaliitäntä: Laippa ja O-rengas, Ø 1,2x1 Jossa pietsoresistiivinen

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJEET. Köysivintturi Tyypip 220.0, , , , , ,125

KÄYTTÖOHJEET. Köysivintturi Tyypip 220.0, , , , , ,125 KÄYTTÖOHJEET Köysivintturi Tyypip 0.0,3 0.0,5 0.0,75 0. 0. 0.3 4.0,5 40.0,08 40.0,5 Sisällysluettelo. Tärkeitä turvallisuusohjeita 6. Köyden kiinnittäminen. Tekniset tiedot 7. Käyttö 3. Yleistä 8. Huolto

Lisätiedot

LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013

LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013 LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013 LM Trac 336 000 LM-336 24.10.2013 10 OHJAAMO 20 RUNKO 30 MOOTTORI 40 SÄHKÖJÄRJESTELMÄ 50 HYDRAULIIKKA 60 TYÖLAITEKIINNITYS LM Trac 336 10-00 10 OHJAAMO 24.10.2013 10-01

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HAKKURI CHIPPERS HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Junkkari Oy 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8111 FAX +8-(0)6-8 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

VENTTIILIT JA INSTRUMENTTI TUOTTEET

VENTTIILIT JA INSTRUMENTTI TUOTTEET VENTTIILIT JA INSTRUMENTTI TUOTTEET 3-tie venttiilit DN 5 S541.36.123 1.0460 12 S / IEC A 3.020 S541.36.223 1.4571 12 S / IEC A 3.020 S541.36.133 1.0460 14x2,5 / IEC A 3.000 S541.36.233 1.4571 14x2,5 /

Lisätiedot

RUOSTUMATTOMAT JA HAPONKESTÄVÄT PUTKET JA OSAT 2005

RUOSTUMATTOMAT JA HAPONKESTÄVÄT PUTKET JA OSAT 2005 RUOSTUMATTOMAT JA HAPONKESTÄVÄT PUTKET JA OSAT 2005 www.cronvall.fi Kehä III Oy Cronvall Ab Valkoisenlähteentie 14, 01380 Vantaa Vaihde 0201 260 260 Telefax 0201 260 222 e-mail: cronvall@cronvall.fi www.cronvall.fi

Lisätiedot

HAPONKESTÄVÄT MATALAPAINE PUTKENOSAT LUETTELO 2012

HAPONKESTÄVÄT MATALAPAINE PUTKENOSAT LUETTELO 2012 LUETTELO 2012 Yleiset myynti- ja toimitusehdot löytyvät takakannen sisäosasta. Kehitämme tuotteitamme ja valikoimaamme jatkuvasti. Siksi varaamme oikeuden tehdä muutoksia ilman eri ilmoitusta. Emme vastaa

Lisätiedot

000 9000 YPV-01SU 235 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +35-(0)-435111 FAX +35-(0)-44401 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 2 1 2 3 4 5 9 11 13 14 15 1 55 1 1 19 20 21 22 23 24 59 25 2 5 2 29 31 30 2 32 33 34 35 3

Lisätiedot

ASENNUSOHJE. ARIMAX BIO 300/3000 sarja lisävarusteet

ASENNUSOHJE. ARIMAX BIO 300/3000 sarja lisävarusteet ASENNUSOHJE ARIMAX BIO 300/3000 sarja lisävarusteet ja niiden asennus POLTINVARUSTUS Bio- tai muun polttimen asennuksen tarvitaan kattilan poltinsovite silloin kun polttimen koko poikkeaa poltinaukon mitoituksesta.

Lisätiedot

Asennusja käyttöohje. 408106 (fi) AGROSEC 6-TIEJAKAJA Viljaputkistoon / kuljetinlaitteistoon

Asennusja käyttöohje. 408106 (fi) AGROSEC 6-TIEJAKAJA Viljaputkistoon / kuljetinlaitteistoon Asennusja käyttöohje AGROSEC 6-TIEJAKAJA Viljaputkistoon / kuljetinlaitteistoon 408106 (fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 89 25340 Kanunki, Salo Puh. +358 2 774 4700 Fax +358 2 774 4777 E-mail: antti@antti-teollisuus.fi

Lisätiedot

PALLOVENTTIILI haponkestävää terästä hitsattavat liitospäät / kierrepäät / laipat 440, 442, 443, 445

PALLOVENTTIILI haponkestävää terästä hitsattavat liitospäät / kierrepäät / laipat 440, 442, 443, 445 hitsattavat liitospäät / kierrepäät / laipat C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio Palloventtiilisarja 440-445 haponkestävästä teräksestä on tarkoitettu sulkukäyttöön kemian- ja prosessiteollisuuteen. Se

Lisätiedot

Hydrauliikka Pneumatiikka Voitelulaitteet

Hydrauliikka Pneumatiikka Voitelulaitteet Hydrauliikka Pneumatiikka Voitelulaitteet Hydrauliikkaletkut ja liittimet Hydrauliikkaletkut ja liittimet FI / 2000 9 / 2011 www.tecalemitindustrial.fi www.industrial.fi www.voitelulaitteet.fi www.rasvaarattaisiin.fi

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden Ohje nro Versio Osa nro 30668471 1.2 30682095, 30682096 Vetokoukku, kiinteä M8901547 Sivu 1 / 16 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000172 A0000165 IMG-213560 Sivu 2 / 16 IMG-223189 Sivu 3 / 16 IMG-213320

Lisätiedot

Maahantuoja: Oy ARNE STARA Ab PL Pietarsaari Puh: Faksi:

Maahantuoja: Oy ARNE STARA Ab PL Pietarsaari Puh: Faksi: KÄYTTÖOPAS Maahantuoja: Oy ARNE STARA Ab PL 61 68601 Pietarsaari Puh: 06-7818750 Faksi: 06-7818777 www.stara.com 2 SISÄLTÖ SISÄLTÖ 3 ASENNUS 4 KONTIN LUKITSEMINEN 9 LUKKOJEN AVAAMINEN 11 LUKKOJEN SIIRTÄMINEN

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-170M HJ-170G HJ170-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy 75 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +58-(0)10 80 00 FAX +58-(0)10 80 95 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 5 7 5 70 5 7 C 5 50 0 0 0 5 55 A 7 5 7 7 5 5 0 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 0 5 75 7 7 7 7 5 7 5 7 7 5 DETAIL E SCALE : 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 5 5 7

Lisätiedot

PINTA-ÄKEIDEN KÄYTTÖOHJE. MALLIT HERKULES 700, 800, 900 ja 1000

PINTA-ÄKEIDEN KÄYTTÖOHJE. MALLIT HERKULES 700, 800, 900 ja 1000 POTILA PINTA-ÄKEIDEN KÄYTTÖOHJE MALLIT HERKULES 700, 800, 900 ja 1000 POTILA Tuotanto OY Kiikostentie 7 FIN-38360 KIIKOINEN Puh. 02 528 6500 Fax. 02 553 1385 Alkaen sarjanumerosta 130 POTILA HERKULES PINTA-ÄKEIDEN

Lisätiedot

Victor S - sarja G, itseimevä keskipakopumppu (valurautapesä)

Victor S - sarja G, itseimevä keskipakopumppu (valurautapesä) Puppu Keskipakopuput Victor S - sarja G, itseievä keskipakopuppu (valurautapesä) Max. virtaus: 10 500 l/in, ax. 55 vp Pupattava aine voi sisältää likaa, hiekkaa ja partikkeleita Vankkarakenteinen ja luotettava

Lisätiedot

VARAOSAKATALOGI 2015 Metro- ja Haato -varaajat

VARAOSAKATALOGI 2015 Metro- ja Haato -varaajat VARAOSAKATALOGI 2015 Metro- ja Haato -varaajat NIBE Energy Systems Oy Juurakkotie 3, 01510 Vantaa Puh. 09 274 6970 www.nibe.fi UPPOVASTUKSET HA 1974...1985/1989 5253110 418530 HA 1,5 1,5/230 HA 15, 1974...1989

Lisätiedot

Käyttöohjekirja. Lue ohjekirja ennen koneen käyttöönottoa. 85200 ALAVIESKA, puh. 08-430 9300, fax 08-430 509

Käyttöohjekirja. Lue ohjekirja ennen koneen käyttöönottoa. 85200 ALAVIESKA, puh. 08-430 9300, fax 08-430 509 Käyttöohjekirja Lue ohjekirja ennen koneen käyttöönottoa. 85200 ALAVIESKA, puh. 08-430 9300, fax 08-430 509 Sisällysluettelo sivu Sisällysluettelo ja alkusanat 1 Käyttö- ja huolto-ohje 2 Turvallisuusohjeita

Lisätiedot

3/2-, 5/2- ja 5/3-venttiilit sarja 590 On-Line järjestelmä Täydelliset venttiiliryhmät, koko VDMA 01

3/2-, 5/2- ja 5/3-venttiilit sarja 590 On-Line järjestelmä Täydelliset venttiiliryhmät, koko VDMA 01 Tekniset tiedot Tyyppi Luistiventtiili Vakio VDMA 24 563 koko 01 Käyttöpaine, maks. Ks. Taulukko Virtaus 6 barilla ja P (painehäviö) 1 bar Qn 750 NI/min. Lämpötila-alue 10 C +40 C Paineväliaine Paineilma,

Lisätiedot

Ryhmä 14-7 Helsinki 0609

Ryhmä 14-7 Helsinki 0609 Ryhmä 14-7 Helsinki 0609 Sisältö Pientavaralajitelmat Kuusioruuvit ja uraruuvit...1 Mutterit...2 Laatat...3-4 Peltimutterit...4 Rekisterikilven ruuvit...4 Voidenipat...4 Levyruuvit...5-7 Tiivisterenkaat...8-9

Lisätiedot

Harjalaite 105 Avant 200-sarjaan A33261 Harjalaite 105 Avant 500- ja 600-sarjaan A33620 Harjalaite 130 Avant 500- ja 600-Sarjaan A1334

Harjalaite 105 Avant 200-sarjaan A33261 Harjalaite 105 Avant 500- ja 600-sarjaan A33620 Harjalaite 130 Avant 500- ja 600-Sarjaan A1334 Harjalaite 105 Avant 200-sarjaan A33261 Harjalaite 105 Avant 500- ja 600-sarjaan A33620 Harjalaite 130 Avant 500- ja 600-Sarjaan A1334 2 1. Alkusanat Avant Tecno Oy haluaa kiittää teitä siitä, että olette

Lisätiedot

Hydrauliikkaliittimet, Hydrauliikkaletkut, öljyt Pneumatiikka asennustarvikkeet

Hydrauliikkaliittimet, Hydrauliikkaletkut, öljyt Pneumatiikka asennustarvikkeet Hydrauliikkaliittimet, Hydrauliikkaletkut, öljyt Pneumatiikka asennustarvikkeet SISÄLLYSLUETTELO Letkut... Hydrauliikka korkeapaineletkut 3-4 Kuumavesipesurin letkut 4 Termoplastiset letkut 5-7 Teflon

Lisätiedot

PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2012

PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2012 PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2012 Yleiset myynti- ja toimitusehdot löytyvät takakannen sisäosasta Kehitäe tuotteitae ja valikoimaae jatkuvasti Siksi varaae oikeuden tehdä muutoksia ilman eri ilmoitusta

Lisätiedot

R o L. V-PALLOVENTTIILI haponkestävä teräs 455- (459) sarjat SILVER LINE. Operation. Käyttö ja rakenne. Versio 27-06-2014

R o L. V-PALLOVENTTIILI haponkestävä teräs 455- (459) sarjat SILVER LINE. Operation. Käyttö ja rakenne. Versio 27-06-2014 Operation C ont R o L Käyttö ja rakenne Versio HÖGFORS V-palloventtiili on erityisesti suunniteltu massojen, nesteiden ja höyryjen virtauksen säätöön. Rakennepituudeltaan lyhyempi 59 on suunniteltu pohjaventtiilikäyttöön.

Lisätiedot

PNEUMATIIKKATUOTTEET

PNEUMATIIKKATUOTTEET PNEUMATIIKKATUOTTEET DUNLOP HIFLEX OY pääkonttori ja keskusvarasto 0207 625 600 0207 625 601 R U puh fax ET Vapaalantie 8 01650 VANTAA PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2010 DUNLOP HIFLEX Imatra Sauramonkuja

Lisätiedot

Luistiventtiili PN 63-160 DN 80/80-300/250. Vaihtoehdot. Lisätietoja. Materiaalit. Tilaustiedot. Rakenne. painetiivisteinen kansi

Luistiventtiili PN 63-160 DN 80/80-300/250. Vaihtoehdot. Lisätietoja. Materiaalit. Tilaustiedot. Rakenne. painetiivisteinen kansi Esite 7338.1/12-57 AKG-A/AKGS-A Luistiventtiili painetiivisteinen kansi laipoin tai hitsauspäin PN 63-160 DN 80/80-300/250 Käyttöalueet Teollisuudessa, voimalaitoksissa, prosessitekniikassa ja laivanrakennuksessa

Lisätiedot

GESTRA. GESTRA Steam Systems NRG Käyttöohje Pintaelektrodi NRG 16-36

GESTRA. GESTRA Steam Systems NRG Käyttöohje Pintaelektrodi NRG 16-36 GESTRA GESTRA Steam Systems NRG 16-36 Käyttöohje 818470-00 Pintaelektrodi NRG 16-36 ; NRG 16-36 Mitat Mitat: mm Kattilan seinämä DN 100, DN 0, DN 50 0 1500 100 NW 90 10 0-5 Esim. Supistuskappale K 88,9

Lisätiedot

Vario-siirtohyllystö Asennusohje ( )

Vario-siirtohyllystö Asennusohje ( ) A Member of Constructor Group Vario-siirtohyllystö (05-2011) Constructor Finland Oy Puh. (019) 36251 myynti@kasten.fi Til.nro 046564 Til Kasteninkatu 1, Pl 100 Faksi (019) 3625 333 www.kasten.fi 08150

Lisätiedot

RAJAKYTKIN Sarja NK700

RAJAKYTKIN Sarja NK700 RAJAKYTKIN Sarja NK700 Asennus-, käyttöja huolto-ohjeet 7 NK 72 fi Painos 5/02 2 Sisällysluettelo 1 JOHDANTO.......................... 3 1.1 Yleiskuvaus............................. 3 1.2 Rajakytkimen

Lisätiedot

Asennusohje ANTTI M06 2W KUIVURIT ILMAPÄÄDYT 1,0 M. 408075 (fi)

Asennusohje ANTTI M06 2W KUIVURIT ILMAPÄÄDYT 1,0 M. 408075 (fi) Asennusohje ANTTI M0 W KUIVURIT ILMAPÄÄDYT,0 M 00 (fi) ANTTI-TEOLLISUUS OY Koskentie 0 Kanunki, Salo Puh. + 00 Fax + E-mail: antti@antti-teollisuus.fi www.antti-teollisuus.fi 0-0 Harjarivin sulut W (A0)...

Lisätiedot

PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2008

PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2008 PNEUMATIIKKA- TUOTTEET LUETTELO 2008 Metalwork Girpi Cejn Rectus Tema Silvent PNEUMATIIKKATUOTTEET LUETTELO 2008 A PAINEILMATARVIKKEET sivu 1 28 B PIKALIITTIMET sivu 29 46 C NYLON- JA TEFLONPUTKET sivu

Lisätiedot