Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907

Save this PDF as:

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907"

Transkriptio

1 Form No. Vetokoneiston päivityssarja GreensPro 00 -viheriöjyrä, mallit 44905, tai Mallinro: Mallinro: Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian osavaltion tietojen mukaan aiheuttavat syöpää, synnynnäisiä epämuodostumia tai lisääntymiseen liittyvää haittaa. Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Kuvaus Määrä Käyttökohde Laippakantapultti (M8 0 mm) Pultti (M8 55 mm) Laippakantapultti (M0 00 mm) Laippamutteri (M8) 4 Laippamutteri (0 mm) Aluslaatta (0 mm) Valmistele kone. Kohdistusputki Kohdista moottori ja vaihteisto. 4 Moottorin olake (vain malli 44907) Kiristysruuvi (vain malli 44907), M8 5 mm Jousialuslaatta (vain malli 44907), 8 mm Aluslaatta (vain malli 44907), 8 mm Iso aluslaattaa (vain malli 44907), 8 mm Kytkentäkappale Pultti (M8 50 mm) Aluslaatta (M8) 4 Lukkomutteri (M8) Asenna olakkeet. Asenna kytkentäkappale. 5 Tuuletin Sijoita tuuletin. 6 Lukkomutteri (M8) 4 Asenna moottori. 7 Pultti (M8 75 mm) Aluslaatta (M8) 4 Välikappale Lukkomutteri (M8) Kytke kytkentäkappale vaihteistoon. 0 The Toro Company 8 Lyndale Avenue South Bloomington, MN 5540 Rekisteröi tuotteesi osoitteessa Käännös alkuperäisestä tekstistä (FI) Painettu Yhdysvalloissa Kaikki oikeudet pidätetään *8-69* A

2 Kuvaus Määrä Käyttökohde 8 9 Ketjun suojus Ruuvi (M6 5 mm) Iso aluslaatta (M6) Aluslaatta (M6) Mutteri (M6) Iso hammaspyörä Ketju Pieni hammaspyörä Välitahtipyöräkokoonpano Asenna ketjun suojus. Asenna hammaspyörät ja ketju. 0 Mitään osia ei tarvita Säädä ketjun kireyttä. Nivellaakerin suojus Asenna nivellaakerien suojukset. Mitään osia ei tarvita Päätä asennus. Koneen valmistelu Laippakantapultti (M8 0 mm) Pultti (M8 55 mm) Laippakantapultti (M0 00 mm) 4 Laippamutteri (M8) Laippamutteri (0 mm) Aluslaatta (0 mm). Irrota neljä mutteria, kahdeksan aluslaattaa, kaksi välikappaletta ja neljä pulttia, jotka kiinnittävät kytkentäkappaleen ja tuulettimen olakkeisiin (Kuva ). Huomaa: Hävitä mutterit, pultit, aluslaatat ja välikappaleet. Suojuksen irrotus ja moottorin siirto. Irrota sytytystulpan johto sytytystulpasta. Lisätietoja on koneen käyttöoppaassa.. Irrota pultti, joka kiinnittää vaihteiston suojuksen, ja irrota suojus (Kuva ).. Mutteri ja pultti sekä aluslaatat ja välikappaleet (4). Tuuletin Kuva. Kytkentäkappale G Irrota lukkomutterit, pultit ja aluslaatat, jotka kiinnittävät moottorin koneen runkoon (Kuva ja Kuva 4). Huomaa: Pultteihin päästään käsiksi koneen alapuolelta. Huomaa: Säilytä lukkomutterit, pultit ja aluslaatat moottorin myöhempää asennusta varten. G0449 Kuva. Pultti

3 Ison hammaspyörän ja ketjun irrotus. Irrota kaksi kiristysruuvia, jotka kiinnittävät ison hammaspyörän holkkiin (Kuva 5). Huomaa: Säilytä vanhan hammaspyörän irrotuksen ja uuden hammaspyörän asennuksen kiristysruuvit. Kuva G0490. Pultit, aluslaatat ja lukkomutterit Kuva 5 G0440. Holkki. Kiristysruuvit. Hammaspyörä. Asenna yksi kiristysruuvi holkin ja hammaspyörän irrotusaukkoon (Kuva 6). Tärkeää: Älä väännä holkkia irti irrotuksen aikana, koska tällöin holkki saattaa vaurioitua. Kuva 4 G0445. Pultit, aluslaatat ja lukkomutterit 5. Siirrä moottori pois vaihteistosta. 6. Irrota kytkentäkappale ja tuuletin. Huomaa: Hävitä kytkentäkappale ja tuuletin. Kuva 6 G0440. Kiristysruuvi (asennettu irrotusaukkoon). Irrota holkki, iso hammaspyörä ja ketju.

4 Vaihteiston kiinnittimien vaihto 4. Irrota kiristimen kiristysmutteri ja aluslaatat (Kuva 7). Huomaa: Säilytä mutteri ja aluslaatat kiristimen asennusta varten. 5 Kuva 9 G0455. Kiristysmutteri Kuva 7. Aluslaatta (0 mm) 4. Laippamutteri (), M8. Laippamutteri (M0) 5. Pultti (M0 00 mm). Laippakantapultti (), M8 0 mm. Vaihda kolme mutteria, pulttia ja aluslaattaa, joilla vaihteisto on kiinni rungossa (Kuva 8), kolmeen laippakantapulttiin (M8 0 mm) ja laippamutteriin (M8). Katso Kuva 9. Huomaa: Älä kiristä muttereita ja pultteja.. Vaihda mutteri, pultti ja aluslaatat, joilla vaihteisto on kiinni koneen sivussa (Kuva 0), uuteen laippakantapulttiin (M8 55 mm) ja uuteen laippamutteriin (M8). Katso Kuva. Huomaa: Älä kiristä mutteria ja pulttia. Kuva 8 G0446. Kiristinvarren pultti ja mutteri. Kiinnityspultit, mutterit ja aluslaatat G0447 Kuva 0. Kiinnityspultti, mutteri ja aluslaatat (sivu) 4

5 G049 Kuva Mallit ja Olake. Avain. Kiristysruuvi. Irrota kiristysruuvi, joka kiinnittää olakekokoonpanon vaihteistoon (Kuva 4). Kuva. Laippamutteri (M8). Laippakantapultti (M8 55 mm) 4. Vaihda mutteri, pultti ja aluslaatat, joilla kiristinvarsi on kiinni, uuteen pulttiin (M0 00 mm), aluslaattaan (0 mm) ja laippamutteriin (M0) ja kiinnitä kiristinvarsi kuvan mukaisesti (Kuva 9). Huomaa: Säilytä kaikissa malleissa kiristysruuvi, olake ja avain olakkeen myöhempää asennusta varten. Olakkeiden irrotus. Irrota kiristysruuvi, joka kiinnittää olakekokoonpanon moottorin akseliin (Kuva tai Kuva ). Huomaa: Säilytä mallissa avain olakkeen myöhempää asennusta varten. Säilytä malleissa ja kiristysruuvi, olake ja avain Kuva 4. Avain. Olake. Kiristysruuvi G0494 Kuva Malli G0448. Kiristysruuvi 4. Olake. Jousialuslaatta 5. Välikappale. Aluslaatta 6. Avain 5

6 Moottorin ja vaihteiston kohdistus Kohdistusputki. Liu uta kohdistusputki moottorin akselin yli (Kuva 5). Kuva 6 G0496. Kohdistusputki. Kohdistusputki Kuva 5. Kun kohdistusputki on kiinni moottorin akselissa, säädä moottorin asentoa niin, että kohdistusputken toinen pää sopii vaihteiston akseliin (Kuva 6).. Asenna ja kiristä kevyesti neljä vanhaa pulttia, aluslaattaa ja mutteria, jotka kiinnittävät moottorin leikkuupöytään. 4. Asenna, mutta älä kiristä, kolme uutta laippakantapulttia (M8 0 mm) ja laippamutteria (8 mm), joilla vaihteisto kiinnitetään koneen runkoon (Kuva 9). 5. Kiristä koneen sivussa uusi laippakantapultti (M8 55 mm) ja uusi laippamutteri (M8) momenttiin 4 4 N m. Katso Kuva. 6. Kiristä kiristinvarren mutteri ja pultti momenttiin 65 8 N m ja kolme laippamutteria ja kolme laippakantapulttia momenttiin 4 4 N m. Katso Kuva 9. Tärkeää: Varmista muttereita ja pultteja kiristettäessä, että kohdistusputki pysyy löysällä kierittämällä sitä kädelläsi. 7. Merkitse moottorin tarkka sijainti maalikynällä tai tussilla. Huomaa: Varmista merkintöjen näkyvyys puhdistamalla moottori ja leikkuupöytä. 8. Irrota mutterit, pultit ja aluslaatat, jotka kiinnittävät moottorin koneen runkoon. 6

7 Olakkeiden asennus Moottorin olake (vain malli 44907) Kiristysruuvi (vain malli 44907), M8 5 mm Jousialuslaatta (vain malli 44907), 8 mm Aluslaatta (vain malli 44907), 8 mm Iso aluslaattaa (vain malli 44907), 8 mm Mallit ja Asenna vanha moottorin olake vanhalla kiristysruuvilla (Kuva ). Huomaa: Varmista, että avain on moottorin akselin urassa.. Asenna vanha vaihteiston olake (Kuva 4). Huomaa: Varmista, että avain on vaihteiston akselin urassa. Huomaa: Käytä vanhaa kiristysruuvia, mutta älä kiristä sitä.. Asenna vanha vaihteiston olake (Kuva 4). Huomaa: Varmista, että avain on vaihteiston akselin urassa. Huomaa: Käytä vanhaa kiristysruuvia, mutta älä kiristä sitä. 4 Kytkentäkappaleen asennus Kytkentäkappale Pultti (M8 50 mm) 4 Aluslaatta (M8) Lukkomutteri (M8) Kohdista kytkentäkappale ja moottorin olake ja kiinnitä ne toisiinsa kahdella pultilla, neljällä aluslaatalla ja kahdella lukkomutterilla (Kuva 8). 4 Malli Asenna uusi moottorin olake uudella kiristysruuvilla (M8 5 mm), jousialuslaatalla (8 mm), aluslaatalla (8 mm) ja isolla aluslaatalla (8 mm). Katso Kuva 7. Huomaa: Varmista, että avain on moottorin akselin urassa. Kuva 8 Kuvassa on malli G0498. Pultti, M8 50 mm (). Kytkentäkappale. Aluslaatta, M8 () 4. Lukkomutteri, M8 () Kuva 7. Kiristysruuvi (M8 5 mm) 4. Iso aluslaatta (8 mm). Jousialuslaatta (8 mm) 5. Olake. Aluslaatta (8 mm) 6. Avain 7

8 5 Tuulettimen sijoitus Tuuletin Liu uta tuuletin vaihteiston olakkeen yli (Kuva 9). 7 Kytkentäkappaleen kytkentä vaihteistoon ja tuulettimen asennus Pultti (M8 75 mm) 4 Aluslaatta (M8) Välikappale Lukkomutteri (M8). Kohdista kytkentäkappale ja vaihteiston olake ja kiinnitä ne ja tuuletin toisiinsa kahdella pultilla, neljällä aluslaatalla, kahdella välikappaleella ja kahdella lukkomutterilla (Kuva 0). Kuva 9. Olake. Tuuletin Moottorin asennus 4 Lukkomutteri (M8). Kohdista moottorin jalusta aiemmin tehtyihin merkintöihin.. Asenna ja kiristä pultit, aluslaatat ja uudet lukkomutterit (M8), joilla moottori kiinnitetään leikkuupöytään (Kuva ja Kuva 4). Kuva 0 Vaihteisto ei kuvassa. Pultti, M8 75 mm () 4. Tuuletin. Aluslaatta, M8 () 5. Kytkentäkappale 6 G0499. Välikappale () 6. Lukkomutteri, M8 (). Kiristä vaihteiston olakkeen kiristysruuvi (Kuva ). 8

9 4 5 4 Kuva. Vaihteisto 4. Kytkentäkappale. Vaihteiston olakkeen kiristysruuvi. Tuuletin 5. Moottori. Kiristä moottorin olakkeen kiristysruuvi (vain mallit ja 44906). Katso Kuva. 8 Ketjun suojuksen asennus G04400 Kuva. Poranreiät 7 mm. 9 mm. 5 mm 4. 0 mm. Käytä pistepuikkoa kussakin kohdassa.. Poraa 7 mm:n reikä kuhunkin kohtaan. 4. Asenna ketjun suojus ruuveilla, isoilla aluslaatoilla, aluslaatoilla ja muttereilla (Kuva ). Huomaa: Jos ketjun suojus on kaareva, asenna se niin, että se kaartuu ketjusta pois päin. Ketjun suojus Ruuvi (M6 5 mm) Iso aluslaatta (M6) Aluslaatta (M6) Mutteri (M6) 4 5. Mittaa ja merkitse ketjun lähellä olevaan runkokannattimeen kaksi kohtaa niin, että niiden välillä on 5 mm: 0 mm alareunasta ja 9 mm sivukulmasta (Kuva ). Huomaa: Joissain koneissa on jo yksi reikä. Kiinnitä tässä tapauksessa suojus reikään ja määritä toisen reiän kohta suojuksen avulla. Kuva. Ketjun suojus 4. Aluslaatta, M6 (). Ruuvi, M6 5 mm () 5. Mutteri, M6 (). Iso aluslaatta, M6 () G0440 9

10 9 Hammaspyörien ja ketjun asennus Iso hammaspyörä Ketju. Tarkista hammaspyörien kohdennus asettamalla suorasyrjäviivain kummankin hammaspyörän poikki (Kuva 5). Tärkeää: Molemmat hammaspyörät on kohdistettava suorasyrjäviivaimella niin, että enimmäiserotus on 0,57 mm. Jos hammaspyöriä ei ole kohdistettu 0,57 mm:n sisään, löysää holkki ja toista vaiheet ja. Pieni hammaspyörä Välitahtipyöräkokoonpano Pienen hammaspyörän vaihto. Irrota pidätinrengas vaihteiston ulostuloakselista lukkorengaspihdeillä (Kuva 4). Huomaa: Säilytä pidätinrengas uuden hammaspyörän asennusta varten. Kuva 5. Pieni hammaspyörä. Suorasyrjäviivain. Iso hammaspyörä G04540 Välitahtipyörän vaihto. Irrota lukkomutteri, pultti, holkki ja aluslaatta, jotka kiinnittävät välitahtipyörän kiristinkokoonpanoon (Kuva 6). Kuva 4. Pidätinrengas. Irrota ja hävitä pienet hammaspyörät.. Levitä lukituksenestorasvaa vaihteiston ulostuloakseliin. 4. Asenna uusi pieni hammaspyörä ja kiinnitä se aiemmin irrotetulla pidätinrenkaalla. Ison hammaspyörän ja ketjun asennus. Asenna holkki, ketju ja hammaspyörä ja kiinnitä ne kahdella kiristysruuvilla (Kuva 5). Tärkeää: Kiristä kahta kiristysruuvia vuorotellen, jotta hammaspyörä pysyy oikein kohdistettuna. G Kuva 6 Kuvassa koottuna. Pultti. Aluslaatta. Holkki 4. Lukkomutteri. Irrota ja hävitä välitahtipyörä ja kaksi laakeria ja yksi välikappale. 0

11 . Asenna uusi välitahtipyörä uusilla laakereilla ja uudella välikappaleella vanhaa pulttia, holkkia, aluslaattaa ja lukkomutteria käyttäen. 0 Ketjun kireyden säätö Mitään osia ei tarvita Ketjun kireys: 5 8 mm:n painuma. Asenna aluslaatta kiristystankoon.. Aseta kiristystangon vapaa pää rungon kannattimeen ja asenna toinen aluslaatta ja mutteri (Kuva 7). Nivellaakerien suojusten asennus Nivellaakerin suojus Joissain koneissa on hitsattu levy kuhunkin laakerin laipan kannattimeen. Asenna nivellaakerien suojukset koneisiin, joissa näin ei ole.. Katso koneen alle ja tarkista, onko kuhunkin laakerin laipan kannattimeen hitsattu levy (Kuva 8). Huomaa: Jos koneen kuhunkin laakerin laipan kannattimeen on hitsattu levy, lisätoimia ei tarvita. Jos näin ei ole, jatka toimenpidettä. 5 4 Kuva mm:n painuma 4. Lukkomutteri. Kiristysmutteri 5. Kiristystanko. Aluslaatat G045 G0444 Kuva 8. Laakerin laipan kannatin. Nivellaakerien suojukset. Säädä kireyttä seuraavasti: Kiristä ketjua kiristämällä kiristysmutteria. Löysää ketjua löysäämällä kiristysmutteria. Huomaa: Jos kiristystangossa ei ole tarpeeksi kierteitä, lukkomutteri voidaan siirtää kiristysmutterin viereen, ja sitä voidaan käyttää vastamutterina. 4. Kun ketjun painuma on 5 8 mm, kiristä kiristystangon lukkomutteri.. Puhdista lika ja roskat kunkin laakerin päältä.. Työnnä nivellaakerin suojus kunkin laakerin laipan kannattimen avonaiseen puoleen ja varmista, että suojat pysyvät tukevasti paikoillaan (Kuva 8).

12 Asennuksen päättäminen Mitään osia ei tarvita. Asenna vaihteiston suojus (Kuva ).. Kytke sytytystulpan johto sytytystulppaan.

Moottorisarja GreensPro viheriöjyrä

Moottorisarja GreensPro viheriöjyrä Moottorisarja GreensPro 00 -viheriöjyrä Mallinro: 36-689 Form No. 344-75 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian osavaltion

Lisätiedot

Metallilevysarja Z Master Commercial sarjan ajoleikkuri

Metallilevysarja Z Master Commercial sarjan ajoleikkuri Metallilevysarja Z Master Commercial 000 -sarjan ajoleikkuri Mallinro: 5-4790 Form No. 78-59 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Pidä leikkuupöydän hihna asennettuna tämän sarjan asennuksen aikana. Sarjan asennus

Lisätiedot

Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo VAARA

Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo VAARA Form No. Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo Mallinro: 131-3457 3386-220 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

8. Irrota välikappaleet. Niitä ei enää tarvita (Kuva 3). 9. Irrota tasaajan kotelo (Kuva 4).

8. Irrota välikappaleet. Niitä ei enää tarvita (Kuva 3). 9. Irrota tasaajan kotelo (Kuva 4). Form No. 3408-710 Rev A Tiivistesarja Greensmaster 800/1000/1010/1600/1610 -tasaajan vetojärjestelmä Mallinro: 136-7200 Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta

Lisätiedot

Koneen valmistelu. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet

Koneen valmistelu. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet Form No. 3416-605 Rev A Turvakehikkosarja Groundsmaster 4500/4700/ -sarjan tai Reelmaster 7000 -sarjan ajoyksikkö, jossa on kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän Mallinro: 136-2030 Asennusohjeet VAARA

Lisätiedot

Turvaohjeet. LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo Mallinro: 133-0554 Form No. 3404-240 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka

Lisätiedot

Asennus. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava Mallinro: 132-6774 3405-657 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

3 Seisontavalo 2 Valon kannatin (vain sarja ) 2 Lukkopultti (#10 1/2 tuumaa) (vain 4 sarja ) 4 Seisontavalojen asennus.

3 Seisontavalo 2 Valon kannatin (vain sarja ) 2 Lukkopultti (#10 1/2 tuumaa) (vain 4 sarja ) 4 Seisontavalojen asennus. Form No. Ajovalo- ja katsastusvarustussarja 202-malli ja uudempi Workman HD -työajoneuvo Mallinro: 20-5030 Mallinro: 20-5045 3386-909 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Kaatumissuojausjärjestelmän VAARA

Kaatumissuojausjärjestelmän VAARA Kaatumissuojausjärjestelmä Workman GTX -sarjan työajoneuvo Mallinro: 07032 Form No. 3416-494 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo Mallinro: 136-1199 Form No. 3407-726 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet

E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 131-8758 Form No. 3394-599 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master sarjan leikkureille. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master sarjan leikkureille. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master 000 -sarjan leikkureille Mallinro: 9-990 -9 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin.

Lisätiedot

VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. 3401-939 Rev A LED-valon ja langattoman tuntilaskurin johdinsarja Vuoden 2012 ja sitä uudempiin Greensmaster 800-, 1000-, 1600-, Flex 1800- ja 2100 -sarjan leikkureihin Mallinro: 04295 Asennusohjeet

Lisätiedot

E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet

E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet Form No. E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 132-6967 3396-470 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite Mallinro: 130-7190 Form No. 3386-265 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Asennus. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: Sarjanro: tai suurempi. Koneen valmistelu.

Asennus. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: Sarjanro: tai suurempi. Koneen valmistelu. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: 07318 Sarjanro: 310000001 tai suurempi Form No. 3363-444 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että

Lisätiedot

Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo

Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo Form No. Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo Mallinro: 133-717 3413-53 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 133-3018 Form No. 3403-207 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Turvaohjeet. Yleistä. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt.

Turvaohjeet. Yleistä. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt. Form No. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt Mallinro: 30349 Mallinro: 30552 3408-26 Rev D Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen

Lisätiedot

Irralliset osat. Asennusohjeet. Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde

Irralliset osat. Asennusohjeet. Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde Form No. Workman MD-/MDX-/MDE -lava-asennussarja Pro Force -roskapuhallin Mallinro: 44543 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Mallinro: 44544 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Mallinro: 44545 Sarjanro: 311000001

Lisätiedot

Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit

Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit Form No. Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit Mallinro: 125-9305 Mallinro: 125-9310 3381-172 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA Form No. 3403-117 Rev B DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 04724 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

CE-varustesarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Asennusohjeet

CE-varustesarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Asennusohjeet CE-varustesarja Multi-Pro 5800 -ruiskutuslaite Mallinro: 120-067 Form No. 69-416 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille mahdollisten

Lisätiedot

Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö

Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö Mallinro: 44723 Form No. 3397-936 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat. Asennus Irralliset osat Form No. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 30454 Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Kuvaus Määrä Käyttökohde

Lisätiedot

Turvaohjeet. Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: 119-1100 Form No. 3397-493 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Takaharjasarja Reelmaster 3555-, ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja

Takaharjasarja Reelmaster 3555-, ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja Form No. 3411-953 Rev B Takaharjasarja Reelmaster 3555-, 5010- ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja Mallinro: 03658 Mallinro: 03659 Asennusohjeet VAARA

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 1750 -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 136-0457 3411-665 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Vaahtomerkitsinsarja on edellytys tämän tuotteen asennukselle. Lisätietoja

Lisätiedot

Asennus. Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 3100-D -sarjan ajoyksiköihin. Irralliset osat. Asennusohjeet.

Asennus. Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 3100-D -sarjan ajoyksiköihin. Irralliset osat. Asennusohjeet. Form No. 3377-296 Rev C Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 300-D -sarjan ajoyksiköihin Mallinro: 0385 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit VAARA

EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit VAARA Form No. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit Mallinro: 31504 3415-713 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Asennus. Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat

Asennus. Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: 120-6640 Form No. 3370-995 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet

Lisätiedot

Turvaohjeet. Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: Turva- ja ohjetarrat. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: Turva- ja ohjetarrat. Asennusohjeet Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: 44707 Form No. 3365-540 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille mahdollisten

Lisätiedot

VAARA. KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

VAARA. KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Form No. Virranjakosarja Groundsmaster 4000 -sarjan ajoyksikkö, jossa on Yanmar-moottori Mallinro: 30407 3378-135 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Asennus. 4 Sulake (15 A) 1. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro sarjan ruiskutuslaitteelle VAARA. Irralliset osat.

Asennus. 4 Sulake (15 A) 1. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro sarjan ruiskutuslaitteelle VAARA. Irralliset osat. Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 1200 -sarjan ruiskutuslaitteelle Mallinro: 130-8281 3392-310 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Vaahtomerkitsinsarja on edellytys tämän tuotteen asennukselle.

Lisätiedot

Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot

Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot Mallinro: 120-5031 Mallinro: 120-50 Form No. 3371-328 Rev B Asennusohjeet Irralliset osat Tarkista alla olevasta

Lisätiedot

Asennus. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja. Irralliset osat.

Asennus. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja. Irralliset osat. Form No. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja Mallinro: 03247 3430-940 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla

Lisätiedot

Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro ruiskutuslaite

Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro ruiskutuslaite Form No. 3432-972 Rev A Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro 1750 -ruiskutuslaite Mallinro: 30669 Mallinro: 30671 Asennusohjeet Tärkeää: Jos yleiskäyttöinen

Lisätiedot

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö Form No. Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro 3040- ja -5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08781 Sarjanro: 311000001 tai suurempi 3369-231 Rev C Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli

Lisätiedot

Kolmipyörävetosarja Greensmaster ajoyksikkö. Nykyisen pyörän irrotus. Muutokset kääntöpyörän haarukkaan. Moottori- ja napakokoonpanon

Kolmipyörävetosarja Greensmaster ajoyksikkö. Nykyisen pyörän irrotus. Muutokset kääntöpyörän haarukkaan. Moottori- ja napakokoonpanon Kolmipyörävetosarja Greensmaster 50 -ajoyksikkö Mallinro: 076 Form No. 70-7 Rev A Asennusohjeet Nykyisen pyörän irrotus Mitään osia ei tarvita Ohjeet. Pysäköi traktori tasaiselle alustalle ja kytke seisontajarru.

Lisätiedot

Irralliset osat. Koneen valmistelu. Hydraulinestesäiliön tyhjennys. Asennusohjeet

Irralliset osat. Koneen valmistelu. Hydraulinestesäiliön tyhjennys. Asennusohjeet Form No. 3357-317 Rev A Ulkopuolinen etuhydrauliikka Sand/In eld Pro 5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08782 Asennusohjeet Huomaa: Sand/Infield Pro 5040 -ajoyksikkö on varustettava ulkopuolisella takahydrauliikalla,

Lisätiedot

Asennus. Valosarja Groundsmaster sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat

Asennus. Valosarja Groundsmaster sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat Valosarja Groundsmaster 5900 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 31582 Form No. 3369-333 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Form No. 3402-281 Rev B Korkean keruujärjestelmän hydrauli- ja sähköjärjestelmän kiinnityssarja Kubota-moottorilla varustettu nelipyörävetoinen Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö Mallinro: 30801 Asennusohjeet

Lisätiedot

Asennus. Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo Mallinro: 41010 Form No. 3401-384 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro:

CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro: Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Form No. 3368-876 Rev A CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro: 106-4840 Asennusohjeet Turva- ja ohjetarrat

Lisätiedot

8. Asenna kokoonpano leikkuuyksikön vasempaan takakulmaan kahdella 5/16 1 1/4 tuuman. lukkopultilla ja laippamutterilla (Kuva 5).

8. Asenna kokoonpano leikkuuyksikön vasempaan takakulmaan kahdella 5/16 1 1/4 tuuman. lukkopultilla ja laippamutterilla (Kuva 5). Form No. Taaksepoiston täydennyssarja 157 cm:n ja 183 cm:n perusleikkurit, Groundsmaster 3400 -ajoyksikkö Mallinro: 30648 Mallinro: 30649 3372-824 Rev B Asennusohjeet Asennus 157 cm:n taaksepoiston täydennyssarja,

Lisätiedot

Sulky maalikelkka 1200

Sulky maalikelkka 1200 Form No. 3355 5 Rev C Sulky maalikelkka 00 Mallinrosta 403 6000000 alkaen Käyttöopas Rekisteröi tuotteesi osoitteessa www.toro.com. Käännös alkutekstistä (FI) Sisältö Sivu Johdanto....................................

Lisätiedot

Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö VAARA

Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö VAARA Form No. Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 04730 3420-101 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Johdanto. Asennus. Valon sovitinsarja Groundsmaster tai sarjan vaakatasoleikkuri. Irralliset osat. Asennusohjeet

Johdanto. Asennus. Valon sovitinsarja Groundsmaster tai sarjan vaakatasoleikkuri. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. Valon sovitinsarja Groundsmaster 4000- tai 4100 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 30691 3413-972 Rev D Asennusohjeet Johdanto Valon sovitinsarjaa käytetään lisävarusteena saatavan Pohjois-Amerikan

Lisätiedot

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo Mallinro: 07320 Sarjanro: 315000001 tai suurempi Form No. 3389-931 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat. Form No. 3399-293 Rev A CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö Mallinro: 31573 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa. Irralliset osat. Asennusohjeet.

Asennus. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa. Irralliset osat. Asennusohjeet. Form No. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: 30690 3403-959 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Asennus. Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat.

Asennus. Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat. Form No. 3420-993 Rev A Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö Mallinro: 30667 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt.

Asennus. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt. Form No. 3392-745 Rev A EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt Mallinro: 30640 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat

Lisätiedot

Asennus. Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: Asennusohjeet.

Asennus. Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: Asennusohjeet. Form No. 3366-941 Rev B Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: 30512 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster ajoyksikkö, vuosimalli 2014 ja vanhemmat VAARA. Irralliset osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster ajoyksikkö, vuosimalli 2014 ja vanhemmat VAARA. Irralliset osat. Form No. 96-274 Rev A CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster 7000 -ajoyksikkö, vuosimalli 204 ja vanhemmat Mallinro: 049 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus Asennukseen tarvitaan kaksi henkilöä.

Asennus Asennukseen tarvitaan kaksi henkilöä. Asennus Asennukseen tarvitaan kaksi henkilöä. Asennuksessa tarvitaan mukana toimitettujen työkalujen lisäksi kahta jakoavainta, kumivasaraa, talttapääruuvimeisseliä, ristipääruuvimeisseliä sekä kirkasta

Lisätiedot

Johdanto. Sisältö. mekaanisiin erikoistietoihin ja Huomautus korostaa erityishuomion ansaitsevia yleistietoja.

Johdanto. Sisältö. mekaanisiin erikoistietoihin ja Huomautus korostaa erityishuomion ansaitsevia yleistietoja. Form No. 3357-241 Rev A Jousihara Sand Pro / Infield Pro 3040 ja -5040 -ajoyksiköt Mallinro: 08752 Sarjanro: 260000001 tai suurempi Rekisteröi tuotteesi osoitteessa www.toro.com. Käännös alkuperäisestä

Lisätiedot

Etunapa/vapaanapa (vakiotyyppinen)

Etunapa/vapaanapa (vakiotyyppinen) (Finnish) DM-HB0001-05 Jälleenmyyjän opas Etunapa/vapaanapa (vakiotyyppinen) MAANTIE HB-3500 FH-3500 HB-2400 FH-2400 HB-RS400 FH-RS400 HB-RS300 FH-RS300 MTB HB-MX71 HB-TX800 FH-TX800 retkipyöräily HB-T670

Lisätiedot

Asennus. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: 07395

Asennus. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: 07395 Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo Mallinro: 07395 Form No. 3382-724 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu.

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 136-0459 3413-694 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: Asennusohjeet

Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: Asennusohjeet Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: 115-7749 Form No. 3366-122 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille

Lisätiedot

MAANTIE Etunapa / Vapaanapa, 11-vaihteinen

MAANTIE Etunapa / Vapaanapa, 11-vaihteinen (Finnish) DM-HB0003-04 Jälleenmyyjän opas MAANTIE Etunapa / Vapaanapa, 11-vaihteinen HB-9000 HB-6800 HB-5800 FH-9000 FH-6800 FH-5800 TÄRKEÄ TIEDOTE Tämä jälleenmyyjän opas on tarkoitettu ensisijaisesti

Lisätiedot

Kuva 1 esittää tämän moottorin rakennepiirroksen ja ajoitusmerkkien sijainnit. NOKKA-AKSELI AUTOM. KIRISTIN. Kuva 1.

Kuva 1 esittää tämän moottorin rakennepiirroksen ja ajoitusmerkkien sijainnit. NOKKA-AKSELI AUTOM. KIRISTIN. Kuva 1. Kireyden säätö Mitsubishi/Volvo 1.8 16V -bensiinimoottoreissa GATE-VIITE: VALMISTAJA : MALLI : MOOTTORI : M:N TYYPPI : 5514XS/K015514XS MITSUBISHI / VOLVO Carisma, Pajero IQ, Pajero Pinin, Shogun Pinin,

Lisätiedot

JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan vain täysmittaisen kuormalavan yhteydessä)

JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan vain täysmittaisen kuormalavan yhteydessä) FORM NO. 3318-395 SF Rev A MALLI NRO 07301 60001 & JNE. MALLI NRO 07321 60001 & JNE. Asennusohjeet 2 3- kokoinen ja täysmittainen kuormalava Workman 3000 -sarjaa varten JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan

Lisätiedot

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet Katossarja Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07140 Sarjanro: 316000501 tai suurempi Form No. 3406-317 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVU

Lisätiedot

Turvaohjeet. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 133-2807 3404-492 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Asennusohjeet Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo Mallinro: 07395 Form No. 3382-724 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville

Lisätiedot

Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: Asennusohjeet

Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: Asennusohjeet Form No. 3369-769 Rev A Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: 30871 Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden Ohje nro Versio Osa nro 30668471 1.2 30682095, 30682096 Vetokoukku, kiinteä M8901547 Sivu 1 / 16 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000172 A0000165 IMG-213560 Sivu 2 / 16 IMG-223189 Sivu 3 / 16 IMG-213320

Lisätiedot

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot Mallinro: 07392 Sarjanro: 315000001 tai suurempi Form No. 3392-324 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Jarruakseli, -vipu ja -holkki, vaihteistokotelo, lukitusruuvi sekä kahdeksan ruuvia

Jarruakseli, -vipu ja -holkki, vaihteistokotelo, lukitusruuvi sekä kahdeksan ruuvia RAKENNUSOHJE Jarruakseli, -vipu ja -holkki, vaihteistokotelo, lukitusruuvi sekä kahdeksan ruuvia 251 Lehden nro 60 mukana sait 13 uutta radio-ohjattavan F2007-autosi osaa. Osat ovat vaihteistokotelo, jarruakseli,

Lisätiedot

Pyörivä lämmönsiirrin EQRB Jaettu roottori, koot eq- 056, 068, 079, 090

Pyörivä lämmönsiirrin EQRB Jaettu roottori, koot eq- 056, 068, 079, 090 Toimitusyksiköt Koot 056, 068, 079 ja 090 toimitetaan aina kahtena osana ja roottori jaettuna, ks. kuva 2. Mittausyhteet 1830 1835 Fig. 1 Kuva 2 Mitat ja painot Nosto ja kuljetus 3352 Huoltotila D/2 Kunkin

Lisätiedot

Kokoaminen. Pura kone pakkauksesta. Renkaat Asenna takapyörät napoihin asennettujen pyörämuttereiden avulla.

Kokoaminen. Pura kone pakkauksesta. Renkaat Asenna takapyörät napoihin asennettujen pyörämuttereiden avulla. Kokoamisohjeet: 9689995/BZ7C and 9689996/BZ4C Koneet, joissa on jokin seuraavista leikkuulaitteista: 96899945 TRD6B TunnelRam-leikkuulaite 96899946 TRD7B TunnelRam-leikkuulaite 96899950 CD6B Combi-leikkuulaite

Lisätiedot

Samsung tarakka-akku Asennusohje

Samsung tarakka-akku Asennusohje Samsung tarakka-akku Asennusohje (voidaan soveltaa myös muihin tarakka-akkuihin) Kiinnitysosat: Asennus: Huom. Koska pyöriä on erilaisia, on nämä ohjeet suuntaa antavia. Lue ohjeet läpi ennen asennusta.

Lisätiedot

DM-RBCS (Finnish) Jälleenmyyjän opas. MAANTIE MTB Retkipyöräily. City Touring/ Comfort-pyörä. Rataspakka CS-HG400-9 CS-HG50-8

DM-RBCS (Finnish) Jälleenmyyjän opas. MAANTIE MTB Retkipyöräily. City Touring/ Comfort-pyörä. Rataspakka CS-HG400-9 CS-HG50-8 (Finnish) DM-RBCS001-02 Jälleenmyyjän opas MAANTIE MTB Retkipyöräily City Touring/ Comfort-pyörä URBAN SPORT E-BIKE Rataspakka CS-HG400-9 CS-HG50-8 SISÄLLYSLUETTELO TÄRKEÄ TIEDOTE... 3 TURVALLISUUSOHJEITA...

Lisätiedot

Asennus. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot VAARA. Irralliset osat.

Asennus. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot VAARA. Irralliset osat. Form No. 3414-245 Rev A Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 5800 -ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot 315000001 Mallinro: 136-0458 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen Yksityiskohtaiset ohjeet, Ford Focus 2,0 l16v, moottorikoodit EDDB, EDDC, EDDD ContiTech kertoo, miten vältät virheet hihnanvaihdon yhteydessä

Lisätiedot

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen Yksityiskohtaiset ohjeet, CT884 K1 automallissa 1997 Opel Omega B (25_,26_,27_) 2,5 l V6, moottorikoodi X25XE ContiTech ohjeistaa, miten välttää

Lisätiedot

Varoitus: Lue tämä käyttöohje huolella ja nouda siinä annettuja ohjeita. Pidä käyttöohje tallessa.

Varoitus: Lue tämä käyttöohje huolella ja nouda siinä annettuja ohjeita. Pidä käyttöohje tallessa. Varoitus: Lue tämä käyttöohje huolella ja nouda siinä annettuja ohjeita. Pidä käyttöohje tallessa. RÄJÄYTYSKUVA OSALUETTELO KÄYTÄ TÄTÄ LUETTELOA APUNA ASENNUKSEN AIKANA. Osan numero Kuvaus Määrä/kpl 1

Lisätiedot

Midwest PetGate koiraportti

Midwest PetGate koiraportti Midwest PetGate koiraportti Asennusohje malleihin 2929sw gl, 2939sw gl 2929sg gl, 2939sg gl. TÄRKEÄÄ TIETOA Pura kaikki osat laatikosta. Säilytä laatikko ja pakkausmateriaalit, kunnes tuote on kasattu.

Lisätiedot

Saab 9-3 CV M Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE. SITdefault.

Saab 9-3 CV M Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE. SITdefault. SCdefault 900 Asennusohje SITdefault Takaspoileri MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE Accessories Part No. Group Date Instruction Part No. Replaces 12

Lisätiedot

Vetokoukku, irrotettava

Vetokoukku, irrotettava Installation instructions, accessories Ohje nro 31269488 Versio 1.5 Osa nro 31269508, 31269514, 31269512, 31269510, 31269516, 31269539 Vetokoukku, irrotettava IMG-260235 Volvo Car Corporation Vetokoukku,

Lisätiedot

Turvaohjeet. Käyttöönotto. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat.

Turvaohjeet. Käyttöönotto. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite Mallinro: 41232 Sarjanro: 314000001 tai suurempi Form No. 3378-335 Rev B Käyttöopas VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet. Asennusohjeet. Mitään osia ei tarvita

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet. Asennusohjeet. Mitään osia ei tarvita Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07141 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Form No. 3420-549 Rev A Asennusohjeet Asennus 1 Koneen valmistelu Mitään osia ei tarvita Ohjeet 1. Pysäköi

Lisätiedot

Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia, 4-syl.

Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia, 4-syl. Installation instructions, accessories Ohje nro 31359444 Versio 1.2 Osa nro 31359438 Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia, 4-syl. IMG-247665 Volvo Car Corporation Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia,

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Kattokiskot. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Ohje nro Versio Osa nro

Installation instructions, accessories. Kattokiskot. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Ohje nro Versio Osa nro Ohje nro Versio Osa nro 8685942 1.0 Kattokiskot J8401014 Sivu 1 / 10 Varuste A0000162 A0000161 J8401006 Sivu 2 / 10 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset ja varoitustekstit

Lisätiedot

Matkapuhelimen kattoantenni

Matkapuhelimen kattoantenni Ohje nro Versio Osa nro 30623028 1.0 Matkapuhelimen kattoantenni H3901401 Sivu 1 / 10 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 H0000178 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset

Lisätiedot

Kankaan vaihto, Apollo ikkunamarkiisi

Kankaan vaihto, Apollo ikkunamarkiisi Kankaan vaihto, Apollo ikkunamarkiisi Kyseinen asennusohje koskee Apollo Kaihdin ja Markiisi Oy:n valmistamia ikkunamarkiiseja. Eri mallityypeillä voi olla pieniä eroja. Ohje on viitteellinen, ja koskee

Lisätiedot

KUNTOPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE

KUNTOPYÖRÄ KÄYTTÖOHJE KUNTOPYÖRÄ 903 KÄYTTÖOHJE KÄYTTÖOHJEET ) Malli 903 on tarkoitettu kuntosalien ja kuntoilukeskusten spinning-ryhmille. Siinä on kiinteän rattaan käyttämä vapaaratas, ja sitä saa käyttää vain ammattilaisen

Lisätiedot

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen

ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen ContiTech: Asiantuntijavinkkejä hammashihnojen vaihtamiseen Yksityiskohtaiset ohjeet, Fiat 500 1,2 l, moottorikoodi 169 A4.000 ContiTech kertoo, miten vältät virheet hihnanvaihdon yhteydessä Hammashihnan

Lisätiedot

myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä

myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä Mallinro: 114-5144 Mallinro: 114-5145 Mallinro: 115-4754 Mallinro: 115-9524 Mallinro: 115-9542 Mallinro: 115-9543 Form No. 3415-171 Rev A Quick Start

Lisätiedot

VIHTAN OY

VIHTAN OY ASENNUSOHJE AAVA lasiliukuovi VIHTAN OY WWW.VIHTAN.FI SISÄLLYS TYÖKALUT...2 OSAT...2 KIINNITYSPROFIILIN ASENNUS...3 LAAHUSTIIVISTEEN ASENNUS...4 SEINÄN ASENNUS KIINNITYSPROFIILIIIN...5 TELESKOOPIN ASENNUS...6

Lisätiedot

Hydraulikytkinsarja Sand Pro ajoyksikkö

Hydraulikytkinsarja Sand Pro ajoyksikkö Hydraulikytkinsarja Sand Pro 5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08783 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Form No. 3420-833 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

REELMASTER 5100 LEIKKUULAITE

REELMASTER 5100 LEIKKUULAITE FORM NO. 3318-294 SF Rev A MALLI N:O. 03505: 60001 JNE MALLI N:O. 03508: 60001 JNE KÄYTTÄJÄN OHJEKIRJA REELMASTER 5100 LEIKKUULAITE The TORO COMPANY 1991, Rev. 1992, 1993, 1994 SISÄLLYSLUETTELO TEKNISET

Lisätiedot

DPA-kelaleikkuritasaaja Greensmaster 3050/3100/3150/3250-D -ajoyksikkö

DPA-kelaleikkuritasaaja Greensmaster 3050/3100/3150/3250-D -ajoyksikkö Form No. DPA-kelaleikkuritasaaja Greensmaster 3050/3100/3150/3250-D -ajoyksikkö Mallinro: 04634 Mallinro: 04635 3395-802 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote

Lisätiedot

Pyörivä lämmönsiirrin EURA jaettu roottori, koko 50 53

Pyörivä lämmönsiirrin EURA jaettu roottori, koko 50 53 Toimitettavat Koko 50 53 toimitetaan aina kahtena osana ja roottori jaettuna, katso kuvaa 2. Mittausnipat 1835 Kuva 1 Kuva 2 Mitta- ja painotiedot 3348 ø D Huoltotila D/2 Nosto ja kuljetus Kunkin laiteryhmän

Lisätiedot

STIGA PARK PRO 20 PRO 16 ROYAL PRESIDENT COMFORT EXCELLENT 8211-0278-08

STIGA PARK PRO 20 PRO 16 ROYAL PRESIDENT COMFORT EXCELLENT 8211-0278-08 STIGA PARK PRO 20 PRO 16 ROYAL PRESIDENT COMFORT EXCELLENT 8211-0278-08 1 2 3 4 5 2 6 K 7 J G H J I 8 9 S R T Q 10 11 C D E, F A F J B K 3 FI SUOMI 1 YLEISTÄ Tämä kuvake tarkoittaa VAROITUS. Ohjeita on

Lisätiedot

Johdanto. Sisältö. Leikkuuyksikkö Raskaaseen käyttöön tarkoitettu nurmen LT-F3000- kolmoisvarstaleikkuri. Asennusohjeet

Johdanto. Sisältö. Leikkuuyksikkö Raskaaseen käyttöön tarkoitettu nurmen LT-F3000- kolmoisvarstaleikkuri. Asennusohjeet Form No. Leikkuuyksikkö Raskaaseen käyttöön tarkoitettu nurmen LT-F3000- kolmoisvarstaleikkuri Mallinro: 02830 3403-997 Rev A Asennusohjeet Johdanto Lue nämä tiedot huolellisesti, jotta oppisit käyttämään

Lisätiedot

Asennus. Akselin ja ramppikokoonpanon ) asennus. Vetoaisakokoonpanon asennus

Asennus. Akselin ja ramppikokoonpanon ) asennus. Vetoaisakokoonpanon asennus Form No. Kuljetusrunko, kiskoramppi ja tasoramppi Vedettävä Trans Pro 80 -perävaunu Mallinro: 04238 Sarjanro: 230000801 tai suurempi Mallinro: 04244 Mallinro: 04245 Mallinro: 04247 3370-219 Rev B Asennusohjeet

Lisätiedot