HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G"

Transkriptio

1 Junkkari HJ M HJ G HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8 FAX +8-(0)

2 , 7, 0 8,,

3 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0-0 KAMMIO FRAME ASSY ETULEVY FRONT PLATE TERÄLAIKKA JA PÄÄAKSELI CUTTING FLANGE 8-8 PUHALLUSTORVI SPOUT, DISCHARGE LIPPA FLAP KIRISTYSVIPU ARM KIRISTYSRUUVI SCREW SOVITEHOLKKI COLLAR ASSY BE * RENGASSOKKA PIN KIINNITYSPANTA COLLAR HALF, LOCKING AGC0 M IL KUUSIOMUTTERI NUT B600 M ALUSLEVY WASHER A00 M*0 LUKKORUUVI SCREW A080 M8*0 KUUSIORUUVI SCREW AG80 M8 IL KUUSIOMUTTERI SCREW 7 6 AGA0 M0 KUUSIOMUTTERI NUT 8 D TERÄ KNIFE TERÄN ALUSLEVY WASHER 0 AOGA M6*0 KUUSIORUUVI SCREW AOG0 M6*0 KUUSIORUUVI SCREW 76 M0*6./0 ALUSLEVY WASHER 0-0 SIVUVASTATERÄ COUNTER BLADE, SIDE ALAVASTATERÄ COUNTER BLADE BOTTOM OHJEKIRJAN SUOJA COVER 6 (M) 0-0S SYÖTTÖSUPPILO FUNNEL, FEED SARANATAPPI PIN 8 BA000 *6 SAKSISOKKA SPLITPIN A080L M8* KUUSIORUUVI SCREW 0 B80V M8 ALUSLEVY WASHER

4 , 7, 0 8,,

5 VIITE KPL OSANO KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE SARANATAPPI PIN BA000 *6 SAKSISOKKA SPLITPIN BD0000 N:o 00 NUTTURANEULA PIN D00 0**80 STEFA SEAL AGA0 M0 IL KUUSIOMUTTERI NUT LAAKERIPESÄ BEARING HOUSE 7 CE LAAKERI BEARING 8 BJ6000 M6 RASVANIPPA LUBRICATOR 8 BA0MB0 M0 ALUSLEVY WASHER 0 A0A0 M0* KUUSIORUUVI SCREW CE LAAKERI BEARING BH0 /* TUKILEVY PLATE BHIFF A*.7 SEEGER LOCK RING BH /7* TUKILEVY PLATE BHFL J7*. SEEGER LOCK RING 6 D000 8**7 STEFA SEAL AKSELISUOJA COVER 8 A00 M* URARUUVI SCREW 707 M TÄHTIMUTTERI NUT HJ SLT TARRASARJA LABEL (M) 0006 HJ M TARRASARJA LABEL A0CA0 MX0 KUUSIORUUVI SCREW AGC0 MIL MUTTERI NUT 7-7 NIVELAKSELIN PIDIN DRIVE SHAFT HOOK * 0-0 RISUTERÄ STICKKNIFE * ALUSLEVY WASHER *7 6 A70 M6*0 KUUSIOKOLORUUVI SCREW * * LISÄVARUSTE OPTIONAL M= VAIN MALLISSA HJ M M= ONLY MODELL HJ M

6 () , 0 7 7

7 VIITE KPL VARAOSA NO KOODI NIMITYS DESCRIPTION ITEM QTY PART NO.. CODE 0-0 SYÖTTÖLAITTEEN ALAOSA BOTTOM ASSY,FEEDER CLUCF00 UCF 0 LAIPPALAAKERI BEARING AOA0 M0 KUUSIORUUVI SCREW 0-0 SYÖTTÖLAITTEEN YLÄOSA COVER ASSY,FEEDER D000 KUMITYYNY DAMPER,RUBBER 6 - SYÖTTÖRULLA ROLLER FEED 7 D0000 OMP- HYDRAULIMOOTTORI HYDR.MOTOR PIDIN BRACKET AGA0 M0 IL KUUSIOMUTTERI HEX.NUT 0 D8800 L= JOUSI SPRING - SUOJA COVER,SAFETY A0CA0 MX0 KUUSIORUUVI HEX.SCREW AGC0 MIL KUUSIOMUTTERI HEX.NUT 8 E76 M ALUSLEVY WASHER 6-6 HOLKKI SLEEVE 6 - SARANATAPPI PIN 7 A080L M8 0 KUUSIORUUVI HEX.SCREW 8 D000 KANNEN KAHVA GRIP A0660 M8 0 LIERIÖURARUUVI SCREW 0 BA000 6 SAKSISOKKA PIN LUKITSIN CLAMPING DEVICE A080S0 M8 LUKKORUUVI SCREW JUOKSURULLAN RUNKO FRAME 7 AG80 M8 IL KUUSIOMUTTERI HEX.NUT 0-0 SYÖTTÖSUPPILO CHUTE,INFEED 6 - KÄYTTÖKAHVA ROD 7 A0A00 M0 0 KUUSIORUUVI HEX.SCREW 8 B6060 M8 ALUSLEVY WASHER D XX PURISTUSJOUSI SPRING 0 AGA0 M0 KUUSIOMUTTERI HEX.NUT A060 M6X60 KUUSIORUUVI HEX.SCREW D6C8 8E PIDIN BRACKET - SÄÄTÖOSA BRACKET - KÄYTTÖTANKO BAR 6-6 VENTTIILIN VIPU BRACKET 6 A08IA M8X0 KUUSIORUUVI SCREW 7 B60B6 M6 JOUSIALUSLEVY WASHER TAPPI PIN BA0000 X0 SAKSISOKKA PIN

8 () , 0 7 7

9 VIITE KPL VARAOSA NO KOODI NIMITYS DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0 BL70 M0 ALUSLEVY WASHER A08F0 M8 7 KUUSIORUUVI HEX.SCREW - RULLA ROLLER BD00000 N:O 00 MM HIUSSOKKA PIN 8-8 TAPPI PIN D608 LSV0 C7½ 7BAR SUUNTAVENTTIILI -ASENTO VALVE,CONTROL 6 8 B80N M8 KORIALUSLAATTA WASHER 7 A08 M8X KUUSIORUUVI HEX.SCREW HAAN PIDIKE BRACKET D TIIVISTESARJA SET OF SEALS 7

10 T(Paluu) P(Paine) HJ G MALLIN HYDRAULIIKKA DC 0 HF HYDRAULIC SYSTEM P=PRESSURE (PAINE) T=TANK (TANKKI) A=PORT (PORTTI) B=PORT (PORTTI) P A B T 8

11 VIITE KPL VARAOSA NO KOODI NIMITYS DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE D608 LSV-0 C7 /"7 OHJAUSVENTTIILI -ASENTO VALVE,CONTROL D0000 / USIT-TIIVISTE RING,SEALING D R/ /R/ KAKSOISNIPPA CONNECTOR D07 L=60 HYDR.LETKU HOSE ASSY D7 L=00 HYDR.LETKU HOSE ASSY 6 D T KULMALIITIN CONNECTOR 7 D YHDYSNIPPA CONNECTOR 8 D00008 FC--/ MÄÄRÄNSÄÄTÖVENTTIILI VALVE FLOW RESTRICTOR 6 D R/ /R/8 SUPISTUSNIPPA CONNECTOR 0 D T-LIITIN T-CONNECTOR D07 L=00 HYDR.LETKU HOSE ASSY 608 DNP0 PIKALIITIN,KOIRAS COUPLING TFA - 08M SUOJAHATTU COVER D OMP 00 HYDRAULIMOOTTORI HYDR. MOTOR A060 Mx60 KUUSIORUUVI HEX.SCREW 6 AG60 M6 MUTTERI HEX.NUT 7 B60N M6 KORIALUSLAATTA WASHER

12 0 LSV 0 C6 7bar OHJAUSVENTTIILI, CONTROL VALVE OSA KORVATAAN OSALLA JA OSA OSALLA 6,KUN TRAKTORISSA SULJETUN PIIRIN HYDRAULIIKKA PART N:O REPLACED PART N:O AND PART N:O REPLACED PART N:O 6, WHEN CLOSED CENTER HYDRAULIC SYSTEM IN TRACTOR

13 VIITE KPL VARAOSA NO KOODI NIMITYS DESCRIPTION REF ST DEL NR. KODE D OHJAUSVENTTIILI LSV0 C7 VALVE CONTROL ASSY D TIIVISTESARJA, LOHKON VÄLITIIVISTEET SEALING SET M0X70 KUUSIOKOLORUUVI SCREW PAINEISKUIMUVENTTIILI PORTREL.ANTICAV.RP VIPUKOTELO TÄYD. LEAVER HOUSING TULPPA R/" PLUG /" (6) SARJANIPPA CONNECTOR ASENTOLUKITUS DETEND JOUSIKUPPI SPRING HOUSING 6 MX6 KUUSIOKOLORUUVI SCREW 0 D TULPPA R/" PLUG /" D USIT TIIVISTE R/" RING SEALING () PAINEISKUIMUVENTTIILIN TULPPA PLUG KARATIIVISTE SPOOL SEALING TIIVISTESARJA SEALING SET

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Manufacturer: 67 YLIHÄRMÄ FINLAND 0 6 7 8 0,, 0 0 7 7 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0-0 KAMMIO

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ10 M HJ10 SLT HJ10 SL HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 1 1 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HAKKURI CHIPPERS HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Junkkari Oy 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8111 FAX +8-(0)6-8 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt HJ 0 G HJ 0 Gt HJ0-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)-81 FAX +8-(0)-801 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 1 1 1 0 8 1 1 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-170M HJ-170G HJ170-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy 75 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +58-(0)10 80 00 FAX +58-(0)10 80 95 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-21G HJ-21GT HJ21-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy Pohjanmaanväylä 17 27 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)10 80 20 FAX +8-(0)10 80 229 e-mail: junkkari@msk.fi Internet:

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG Junkkari HAKKURI FLISHUGG HJ-10 M HJ-10 G HJ-10 GT HJ10-0VARA 6 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)6-1 FAX +-(0)6-601 VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG 1 16 0 1 6 0, 6 1 1 1 1 10 1 6 1 0 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI

Lisätiedot

SPARE PARTS CATALOGUE

SPARE PARTS CATALOGUE TWIN TWIN0ENG_B SPARE PARTS CATALOGUE YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ RESERVOIR 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE DESCRIPTION REF QTY PART NO CODE SÄILIÖ RESERVOIR 00 SÄILIÖ RESERVOIR

Lisätiedot

ECROU Á SIX PANS TAKASUOJA OIKEA COUVERCLE TAKASUOJA VASEN COUVERCLE KANNATINPANTA SUPPORT

ECROU Á SIX PANS TAKASUOJA OIKEA COUVERCLE TAKASUOJA VASEN COUVERCLE KANNATINPANTA SUPPORT 15 1 4 1 5 0 8 1 3 5 15 1 3 4 1 1 0 VIITE KPL OSANO KOODI NIMITYS DES1GNATION REF. QTE N DE PIECE CODE 1 1 4800 3-4800 ALAKAMMIO CHAMBRE, PARTIE INFÉRIEURE AG830 M8 IL KUUSIOMUTTERI ECROU Á SIX PANS 3

Lisätiedot

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates:

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates: Varaosakirja/Spare part book 0_V0 Siipilumikauha SL 00/00 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts Päivitykset/Updates: OSAPALLO NUMERO/BALLOON NUMBER PÄIVITYKSET/UPDATES REV. KUVAUS/DESCRIPTION HUOMIOITAVAA/NOTES

Lisätiedot

PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT

PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT 6 Osa no. Part no. Kuvaus PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT Description Määrä Quantity 1 O-rengas O-ring 1 2 Pumpun sylinteri Pump cylinder 1 3 Tiivisterengas Seal ring 1 4 Pölyrengas Dust

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 5 7 5 70 5 7 C 5 50 0 0 0 5 55 A 7 5 7 7 5 5 0 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 0 5 75 7 7 7 7 5 7 5 7 7 5 DETAIL E SCALE : 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 5 5 7

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH2000S varaosat / Collecting sweeper KH2000S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH2000S varaosat / Collecting sweeper KH2000S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 8 7 7 3 5 8 87 B 53 38 9 3 5 75 9 9 3 93 9 8 79 5 79 55 A 0 9 9 0 5 7 8 83 8 8 7 88 78 80 85 77 8 30 8 Keräävä harjalaite KH000S KH000S spare parts 503_V0 75 3 5 9 7 9 50 3 3 57 3 58 8 5 5 DETAIL C SCALE

Lisätiedot

JUNKKARI JUNKKARI NM-280 H NM-320 H

JUNKKARI JUNKKARI NM-280 H NM-320 H VAROITUS! VARO liikkuvia osia! PYSÄYTÄ kone ryhtyessäsi huolto- tai korjaustyöhön! PIDÄ lapset poissa koneen luota! VARNING! VARNING för rörliga delar! HÅLL barnen borta från maskinen! WARNING! JUNKKARI

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P32 MS 1.4 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P32 MS 1.4 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P MS. DATE: 00 00 FINN-POWER P MS. Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 6970 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT -V 708 KONEIKKO -V HYDRAULIC

Lisätiedot

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY 1 Lower door 1 40 Jockey wheel axel 1 2 Safety switch 1 41 Power cord 1 3 Screw M4 35 4 42 Switch 1 4 Hex bolt M6 8 4 43 Lower shaft bracket 1 5 Washer

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320 030320 FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 692392 VARUSTELU HYDRAULIC

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER 32 MS 1.7 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER 32 MS 1.7 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER MS.7 DATE: 08056 08056 FINN-POWER MS.7 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 70590 VARUSTELU MECHANICAL PARTS 70566 MEKAANISET OSAT

Lisätiedot

JTD nostoyksikkö / lift unit

JTD nostoyksikkö / lift unit JTD nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310207571 NY JTD112 153/70x5547 310207573 NY JTD112 153/85x4436 310207575 NY JTD112 173/85x5546 310207577 NY JTD112 195/85x6646 310208020

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P20 MS 1.2 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P20 MS 1.2 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P0 MS. DATE: 060 060 FINN-POWER P0 MS. Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 6978 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 00V 7098 KONEIKKO 00V

Lisätiedot

TT nostoyksikkö / lift unit

TT nostoyksikkö / lift unit TT nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310206641 Nostoyksikkö/Lift unit TT22 153/ 55X1275 P70 310206643 Nostoyksikkö/Lift unit TT22 173/ 55X1523 P70 310206645 Nostoyksikkö/Lift

Lisätiedot

CultiPack 3001 / 4001

CultiPack 3001 / 4001 Tume-Agri Oy 98707704 B 10/2008/PK CultiPack 3001 / 4001 Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidetään The manufacturer reserves the right for changes without prior notice RUNKO

Lisätiedot

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description 1 Vaihteiston suojus Change gear cover 2 Kantaruuvi Cap screw 3 Kantaruuvi Cap screw 4 Sarana Hinge 5 Aluslevy Washer 6 Mutteri Nut 7 Kannatin Cantilever 8 Mutteri

Lisätiedot

2500 T 3000 T/ST 4000 T/ST

2500 T 3000 T/ST 4000 T/ST 25 T 3 T/ST T/ST OPERATOR'S INSTRUCTION MANUAL SPARE PARTS CATALOQUE STENG 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-()6-835 Fax +358-()6-86 2 ENGLISH 2 7 3 5 25 3 35 2 2 22 23 26 27 28 29 2 6 3 3 9 2 3 7 2 3 33

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS 1.0 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS 1.0 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS.0 DATE: 0509 0509 FINN-POWER P60 IS AS VS.0 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 08 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 50HZ 08

Lisätiedot

Vaihtolaitekärri ST13

Vaihtolaitekärri ST13 8 30 22 29 19 4 31 31 19 22 7 21 6 22 2 39 15 33 33 14 49 13 32 23 11 25 26 12 35 9 34 36 10 27 5 16 1 17 24 Vaihtolaitekärri ST13 Piir no RC14771 Des: VäR Acc: No. Nimike Nimitys Description Dimension

Lisätiedot

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE

OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 3 2 D40001547 KUMITYYNY GUMMI 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914 TAKARUNKO RAM, BAKRE 17 2 4 5 3 32 33 6 7 8 9 10 13 31 14 30 12 11 15 1 16 17 18 19 22 23 21 20 27 28 29 24 25 26 18 RUNKO RAM OSA REF KPL ST VAR. OSA DEL NR KOODI KODE NIMI BENÄMNING 1 1 57907 ETURUNKO RAM, FRÄMRE 2 1 57914

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG

VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG TWIN TWIN0SU-B VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ BEHÅLLARE 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE BENÄMNING REF ST DEL NR KODE SÄILIÖ BEHÅLLARE 00 SÄILIÖ BEHÅLLARE

Lisätiedot

HYDRAULIPUOMISTO m

HYDRAULIPUOMISTO m HYDRAULIPUOMISTO 12-16 m HY03SU Tallenteet: Ru03SU-HYRD 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL: +358-(0)6-4835111 FAX: +358-(0)6-4846401 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi internet: www.junkkari.fi V2 RIPUSTIN JA RUNKO

Lisätiedot

Junkkari KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401

Junkkari KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401 Junkkari HJ500C HJ500-00SU KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401 18 20 19 21 43 16 28 26 25 9 22 6 26 27 23 36 5 27 24 47 36 35 7 46 23 48 24 15

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317 030317 FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT FP20 693078 VARUSTELU FP20

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme

Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme Date: 3/9/07 Nr. Date: 1. Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 3 Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7 Runko... Frame...

Lisätiedot

SIMULTA SEED AND FERTILIZER DRILL

SIMULTA SEED AND FERTILIZER DRILL SIMULTA SEED AND FERTILIZER DRILL OPERATOR S MANUAL SPARE PARTS CATALOGUE SIM02SAU 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 Fax +358-(0)6-4846401 ENGLISH 2003 SPECIAL MODELS FOR JAPAN MARKETS 20 LAATIKKO

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-500HD SUPREME Date: 12/6/07 Nr. Date: 1. Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 1 Johdanto... Preface... 3 Runko...

Lisätiedot

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s FI Varaosakirja EN Spare parts list Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FI Tilausohje

Lisätiedot

DFE nostoyksikkö / lift unit

DFE nostoyksikkö / lift unit DFE nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code Kuvaus / Description Putkisarja Tube serie Sisäputki/inner tube 310105418 NY/LU DFE 149-4-5724 D4 143 91 310105388 NY/LU DFE 169-5-6001

Lisätiedot

Asennus,- käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo HIDROIRMA HDS 15

Asennus,- käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo HIDROIRMA HDS 15 HIDROIRMA HDS 15 Asennus,- käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Line Forest Line PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin 044 7624 510 Tel. +358 44 7624 510 Telefax (014)

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320 030320 FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 692638 VARUSTELU HYDRAULIC

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.9 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.9 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP0 IS AS VS.9 DATE: 000 000 FINN-POWER FP0 IS AS VS.9 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 7079 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 00VAC

Lisätiedot

Sisällysluettelo Table of contents

Sisällysluettelo Table of contents Sisällysluettelo Table of contents 2014-06-27 Nimike Title Eturunko Front frame Kuvan n:o Picture number... KP12325-10 15 Sivu Page Eturunko Front frame... KP12325-11 17 Eturunko Front frame... KP12325-12

Lisätiedot

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY 1 SUOMI Hakki Pilke 25 Hawk KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 Sisällys 1.1 Koneen räjäytyskuva...

Lisätiedot

Underbricka Kedjedrev Lager. Spännfjäder. Kedjehjul. Dragaxel Låskruv. Kullager Seger. Skruv. Loviketjupyörä. Kuusiomutteri Helmapelti

Underbricka Kedjedrev Lager. Spännfjäder. Kedjehjul. Dragaxel Låskruv. Kullager Seger. Skruv. Loviketjupyörä. Kuusiomutteri Helmapelti YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 PP 0 SKOVELKEDJA Spännare, v. Vändaxel Spännare, h. Seger Brytskiva Underplatta Spännfjäder Plåt Kedjedrev Kedjehjul Dragaxel Låskruv Kil Skovelkedja Skovel Mellankedja

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT

KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT XW016-3 XW017-3 KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT Käyttöohje Instruction manual HUOMIO! Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen laitteen käyttöä ja noudata kaikkia annettuja ohjeita.

Lisätiedot

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI HakkiPilke 27 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 1-2011 Sivu 1 Sisällysluettelo: 1.1 Poistokuljettimen

Lisätiedot

RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS

RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS AWD9021 AWD9021 (FI) Nro Kuvaus Nro Kuvaus Nro Kuvaus Nro Kuvaus 1 Pultti M8 16 24 Vaimennin 47 Litteä aluslevy 5 70 Pultti M4 10 2 Ilmanohjain

Lisätiedot

VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500

VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VARAOSAKIRJA LAUTASSIROTTELIJA S-45 & S-500 VERSIO 1.1.05/10 TOUKOKUU 2010 SISÄLLYSLUETTELO SISÄLLYSLUETTELO... 2 TILAUSOHJEET... 3 RUNKO JA VARUSTEET, S-45... 4 RUNKO JA VARUSTEET, S-500... 6 HYDRAULIIKKA,

Lisätiedot

DFC nostoyksikkö / lift unit

DFC nostoyksikkö / lift unit DFC nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310104491 NY DFC 129 3 3605 D3 310104629 NY DFC 149 4 4804 D3 310104631 NY DFC 149 4 4435 D3 310104633 NY DFC 149 5 6008 D3 310104635 NY

Lisätiedot

AVANT 313S Varaosaluettelo

AVANT 313S Varaosaluettelo AVANT 313S Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA: 14320 AVANT 313S A21059 Valmistaja: AVANT TECNO OY YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI puh. 03-347 8800 fax 03-348 5511 web www.avanttecno.com 2 AVANT 313S: VARAOSALUETTELO

Lisätiedot

KYLVÖLANNOITIN HKL 2500 / 2500 S HKL 3000 HKL Varaosaluettelo / Reservdelskatalog / Spare part list

KYLVÖLANNOITIN HKL 2500 / 2500 S HKL 3000 HKL Varaosaluettelo / Reservdelskatalog / Spare part list TumeAgri Oy 97621504 / 02.2012 KYLVÖLANNOITIN HKL 2500 / 2500 S HKL 3000 HKL 4000 Varaosaluettelo / Reservdelskatalog / Spare part list Oikeudet rakenteen muutokseiin pidätetään Rätten att ändra konstruktionera

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-51 SUPREME Date: 20/11/07 Nr. Date: KETO-51 SUPREME Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 3 Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO

KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO - 1 NIITTOMURSKAIN NM- NM-0 0m JUNKKARI OY NM 0 KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO NM-01SU YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +3-(0)-11 FAX +3-(0)-01 - 1 0 1 1 3 1,11,, 1 11 HYDRO JUNKKARI OY NM- 1 1 11 NM NM0 MURSKAIN KROSS

Lisätiedot

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401

TUPLA 170 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(9)64-4835111 FAX +358-(9)64-4846401 TUPLA 170 25 OSA KPL VAR. OSA KOODI NIMI BENÄMNING REF ST DEL NR KODE KULMAVAIHDE VINKELVÄXEL 1 1 0.262.0302.00 LAATIKKO BOX 2 1 0.262.6000.00

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Alkuperäinen 3-2014 Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi Alkuperäinen

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-51 Date: 10/1/08 Nr. Date: KETO-51 Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo Contents Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7 Runko... Frame... 9 Peruutuspyörä...

Lisätiedot

DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A

DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A Lämpökaappi / Cupboard HLDNT, HLDHT, HLDBM, HLDBM/HT * 2 HLD86, HLD126, HLD166 Sparepart list 5.2.2008 Lämpökaappi / Cupboard HLDNT, HLDHT, HLDBM, HLDBM/HT Varaosa Nimike

Lisätiedot

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax Active Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

PALAX Power 70 PALAX Power 70s

PALAX Power 70 PALAX Power 70s Varaosaluettelo Spare parts list PALAX Power 70 PALAX Power 70s SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi 1 FIN Tilausohje

Lisätiedot

UA4200H 1050152 ITEM NO.

UA4200H 1050152 ITEM NO. UA00H 00 0070 Keskiosa 00 H osat 0068 Sivusiipi 900 Oikea H osat 0067 Sivusiipi 900 Vasen H osat 000 kääntörunko 0069 Hydrauliikka UA H UA800H 0009 0070 Keskiosa 00 H osat 006 Sivusiipi 00 Vasen H osat

Lisätiedot

SIMULTA 2500 NL 2500 KH 3000 NL VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG SIM09_VARASU SUOMI - SVENSKA

SIMULTA 2500 NL 2500 KH 3000 NL VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG SIM09_VARASU SUOMI - SVENSKA SIMULTA NL KH NL VARAOSALUETTELO RESERVDELSKATALOG SIM_VARASU Junkkari Oy YLIHÄRMÄ FINLAND Tel. +-()- Fax +-()- e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi SUOMI - SVENSKA SYÖTTÖLAITE UTFODRING V

Lisätiedot

Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 8020

Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 8020 Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 8020 SISÄLLYSLUETTELO INNEHÅLLSFÖRTECKNING INHALT INDEX 1 Kääntölaite Vridmotor Schwenkmotor Swing-motor 2 Pilari Pelare Kransäule

Lisätiedot

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi

Ruuviluettelo. Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi Ruuviluettelo 2015 Terästarvike Oy PL 24, 00711 Helsinki Puhelin (09) 350 5030 Telefax (09) 350 50 250 Email info@terastarvike.fi SISÄLTÖ ST ZN ZNC ZNK A2 A4 MS NYL AL DIN 84 SUORAURAR. LIERIÖK. 27 29

Lisätiedot

PALLOVENTTIILI Sarja Ballstar 50 BALL VALVE Series Ballstar 50

PALLOVENTTIILI Sarja Ballstar 50 BALL VALVE Series Ballstar 50 KOLMIOSAINEN PALLOVENTTIILI Käsipalloventtiili Haponkestävää terästä CF8M DN 10-50 PN 64 DN 65-100 PN 40 THREE - PIECE Manually operated ball valve Stainless steel CF8M 3/8 to 2 1000* PSI 2 1/2 to 4 800*

Lisätiedot

AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo

AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo AVANT 320S, 320S+ Varaosaluettelo ALKAEN SARJANUMEROSTA: 42727 A21061 AVANT 320S A21062 AVANT 320S+ Valmistaja: AVANT TECNO OY YLÖTIE 1 33470 YLÖJÄRVI puh. (03) 347 8800 fax (03) 348 5511 web www.avanttecno.com

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosluettelo LUMILINKO 4271 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosluettelo NOKKA-TUME OY Forest Division Forest Division PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500

Lisätiedot

FR7 ROTAATTORI ROTATOR ROTATOR ROTOR

FR7 ROTAATTORI ROTATOR ROTATOR ROTOR FR7 ROTAATTORI ROTATOR ROTATOR ROTOR Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE MAN ERSATZTEILE BESTELLT

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo LUMILINKO 312/312R Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Division Forest Division PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500

Lisätiedot

Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY

Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY SUOMI Hakki Pilke Easy 38 KLAPIKONEEN VARAOSAKIRJA MAASELÄN KONE OY Valimotie 1, 85800 Haapajärvi tel.08-7727300, fax.08-7727320 info@maaselankone.fi www.maaselankone.fi 2 / 39 3 / 39 Sisällys 1.1 Koneen

Lisätiedot

HJ 500 C KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO.

HJ 500 C KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO. HJ 500 C HJ500-0SU KÄYTTÖOHJE VARAOSALUETTELO 6375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 44 14 1 9 (30,31) 4 33 34 3 17 39 45 13 40 13 41 1 11

Lisätiedot

Nira. Nira KÄSIPUMPPUJEN VALINTAOPAS BUYER S GUIDE KÄSIPUMPPUJEN VALINTAOPAS BUYER S GUIDE

Nira. Nira KÄSIPUMPPUJEN VALINTAOPAS BUYER S GUIDE KÄSIPUMPPUJEN VALINTAOPAS BUYER S GUIDE Nira KÄSIPUMPPUJEN VALINTAOPAS BUYER S GUIDE Nira -käsipumppuja valmistaa Lojer Oy Vammalassa (ent. Vammalan Konepaja). Toimintamme on jo vuodesta perustunut laadukkaisiin tuotteisiin, korkeaan tuotanto-

Lisätiedot

Elementtirakenteiset Kylmä- ja Pakastehuoneet Prefabricated Cold and Freezer Rooms

Elementtirakenteiset Kylmä- ja Pakastehuoneet Prefabricated Cold and Freezer Rooms Elementtirakenteiset Kylmä- ja Pakastehuoneet Prefabricated Cold and Freezer Rooms Varaosakuvat ja - luettelot Spare part drawings and lists 3/2002 C 730 C 730 Nr CODE DESCRIPTION KOMPONENTTI (+TYYPPI)

Lisätiedot

000 9000 YPV-01SU 235 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +35-(0)-435111 FAX +35-(0)-44401 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 2 1 2 3 4 5 9 11 13 14 15 1 55 1 1 19 20 21 22 23 24 59 25 2 5 2 29 31 30 2 32 33 34 35 3

Lisätiedot

SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia

SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia Käyttöohje alkuperäisestä käännetty Maahantuoja: Oy Machine Tool Co Teerikukonkuja 4, 00700 HELSINKI p. 09-351 951, www.machinetool.fi, myynti@machinetool.fi Valmistaja:

Lisätiedot

Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover

Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H 2-1-1 BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover plate 45 1 1 2-1-2 BU1576 Ylätason kansilevy 80 Top cover

Lisätiedot

C8G & GH Industrial Cooler

C8G & GH Industrial Cooler HUOLTOKUVASTO SERVICE CATALOGUE C8G & GH Industrial Cooler 1. RÄJÄYTYSKUVA EXPLOSIVE VIEW Sivu 1 Page 1 Sivu 2 Page 2 Sivu 3 Page 3 2. VARAOSALISTA SPARE PART LIST 3. KYTKENTÄKAAVIO WIRING DIAGRAM Mitron

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo METSÄVAUNU 851/951 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Line Forest Line PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500 Telefax

Lisätiedot

KOURA 0,25 m² GRIP 0,25 m² GRAPPLE 0,25 m² GREIFER 0,25 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste

KOURA 0,25 m² GRIP 0,25 m² GRAPPLE 0,25 m² GREIFER 0,25 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KOURA 0,25 m² GRIP 0,25 m² GRAPPLE 0,25 m² GREIFER 0,25 m² Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE

Lisätiedot

Expert-multi-function drill control with tramline marker and row marker for Junkkari Simulta seed and fertilizer drill

Expert-multi-function drill control with tramline marker and row marker for Junkkari Simulta seed and fertilizer drill R7 9 R7 Expert-multi-function drill control with tramline marker and row marker for Junkkari Simulta seed and fertilizer drill 130 1180 EXP_03EN OPERATOR S MANUAL AND SPARE PARTS CATALOGUE ENGLISH 2003

Lisätiedot

O-renkaan vaihto-ohje Instructions for replacement of o-ring

O-renkaan vaihto-ohje Instructions for replacement of o-ring Vexve-teräsventtiilin DN10-50 Venttiileille jotka valmistettu vuonna 2006 tai sen jälkeen ja kahva (2) irroita pidätinrengas (3) irroita rajoitin (4) karan tiivisteholkki (5) vaihda vioittunut o-rengas

Lisätiedot

Disc-Roller 6,3 8,0m

Disc-Roller 6,3 8,0m FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc-Roller 6,3 8,0m Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet ymmärretään.

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo LUMILINKO 251 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Forest Division Forest Division PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500 Telefax

Lisätiedot

E. Rear Under Run Protection. Spare Part Catalogue. Tiltable, for Hucke Pack Trailers R. Retaining Hook *) Bracket

E. Rear Under Run Protection. Spare Part Catalogue. Tiltable, for Hucke Pack Trailers R. Retaining Hook *) Bracket Rear Under Run Protection Tiltable, for Hucke Pack Trailers 0 00.000 E OY NÄRKO FINLAND AB.0.00 00 0 Bracket 00 R Retaining Hook *) 00 0R Cylinder Clamp 00 00R Gas Spring Adjustable 0 00 0 000 Handle **)

Lisätiedot

Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu

Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu Nummek:No VER DC:No Nimitys Sivu 105440 J A 946 390 00 09 Telikoneisto 1 323420 0 A 946 390 03 87 Nostorajoitin ja kumi 160 mm 5 315080 0 A 946 390 02 87 Nostorajoitin ja kumi 130 mm 5 105840 E A 946 390

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo LUMILINKO 2251 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA OY Road Line Road Line PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500 Telefax (014)

Lisätiedot

LAVA 97 C42. DIN7 LIERIÖSOKKA ST 12x32 6x22. DIN7978 KARTIOSOKKA ST 8x55, 12x70, 16x80, 8x60 6x55, 14x90, 10x70, 16x60

LAVA 97 C42. DIN7 LIERIÖSOKKA ST 12x32 6x22. DIN7978 KARTIOSOKKA ST 8x55, 12x70, 16x80, 8x60 6x55, 14x90, 10x70, 16x60 LAVA 97 C42 DIN7 LIERIÖSOKKA ST 12x32 6x22 DIN7978 KARTIOSOKKA ST 8x55, 12x70, 16x80, 8x60 6x55, 14x90, 10x70, 16x60 DIN6325 LIERIÖSOKKA KARKAISTU 16x60, 16x70 PAL-MUTTERI M10 ZN 1014KPL DIN1 KARTIOSOKKA

Lisätiedot

* ) Käytetään koneissa jotka asennettu vastajyrsimeksi Only for counter-milling machines.

* ) Käytetään koneissa jotka asennettu vastajyrsimeksi Only for counter-milling machines. OSA TILAUSNUMERO MÄÄRÄ OSAN NIMI PART ORDER NUMBER QUANTITY DESCRIPTION PARTE CODIGO NÚMERO FIG.1.1 MJ-1.0 ST / DT MERI CRUSHER MERI CRUSHER MERI CRUSHER 1 1827392 FIG. 2 1 MJ-1.4 ST PERUSKONE KOOTTUNA

Lisätiedot

BETRIEBSANLEITUNG RESERVETEILKATALOG OPERATOR S INSTRUCTION BOOK SPARE PARTS LIST

BETRIEBSANLEITUNG RESERVETEILKATALOG OPERATOR S INSTRUCTION BOOK SPARE PARTS LIST VÄLI99KA BETRIEBSANLEITUNG RESERVETEILKATALOG OPERATOR S INSTRUCTION BOOK SPARE PARTS LIST 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-(0)6-4835111 FAX +358-(0)6-4846401 Suomi 2 Arvoisa Asiakas Kiitämme osoittamastanne

Lisätiedot

Varaosat ja työvälineet

Varaosat ja työvälineet Liite 3 Varaosat ja työvälineet Osanumero Nimi Täsmennys Tyyppi Määrä Yksikkö 00/7809/A SUUNTAISVENTTIILI Varaosa 3 KPL 00-7809 VALVE RESTRICTOR Varaosa 6 KPL 01-0104-28 DIMMER RHEOSTAT Varaosa 5 KPL 0101385-01

Lisätiedot

Sisältö. EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet Kytkentä... 4 Kuljetus Huolto... 5 Jousilata...

Sisältö. EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet Kytkentä... 4 Kuljetus Huolto... 5 Jousilata... Sisältö EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet... 4 Kytkentä... 4 Kuljetus... 5 Huolto... 5 Jousilata... 6 Jousiladan sylinterin asennus... 6 Varaosalista ( jyrät)...

Lisätiedot

MINITEC-PROFIILIJÄRJESTELMÄN HINNASTO 2010

MINITEC-PROFIILIJÄRJESTELMÄN HINNASTO 2010 Alumiiniprofiilit Profiili 19x11 20.1074/0 m 4,91 Profile 19x11 Profiili 19x19 20.1075/0 m 6,30 Profile 19x19 Profiili 30x30 20.1068/0 m 7,45 Profile 30x30 54 Profiili 30x30 3G 20.1085/0 m 9,71 Profile

Lisätiedot

RESERVDELAR SPARE PARTS VARAOSAT TERRI ATD

RESERVDELAR SPARE PARTS VARAOSAT TERRI ATD RESERVDELAR SPARE PARTS VARAOSAT TERRI ATD Fr.o.m./From/Ch.nr:sta 20027083 1 T604760B 2 1 T53074 1 Hytin runko Hyttstomme Cabin frame 2 T53075 1 Ovi Dörr kompl. Door 3 *T53076 1 Ritilä, ovi Dörram Door,

Lisätiedot

Palax Combi M II. Varaosaluettelo Spare parts list. PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.

Palax Combi M II. Varaosaluettelo Spare parts list. PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax. Palax Combi M II Alkuperäinen 2-204 Palax Combi M II FI GB Varaosaluettelo Spare parts list SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi

Lisätiedot

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc

PM-6.0 Koottuna. PM-6.0 Pikaopas. mcd020fi_pm60_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. SIVU 2. SIVU 3. SIVU 4. SIVU 5. SIVU 6. SIVU 7. SIVU

Lisätiedot

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 MIDDLE PACKER

PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 MIDDLE PACKER Tume-Agri Oy PYÖRÄNVÄLIJYRÄ 7.00-12 MIDDLE PACKER Käyttöohje Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidätetään The right for changes without prior notice reserved 99022104A 06.06.2013

Lisätiedot

mcd010fi_mj14st_v1.doc

mcd010fi_mj14st_v1.doc 1 Tässä dokumentissa esitetty seuraavia osakokoonpanoja tilausnumeroineen yleisistä kulutusosista ja huolto-ohjeita laitteen kunnossapitoon: SIVU 1. MJ-1.4 ST KOOTTUNA SIVU 2. VOIMANSIIRTO SIVU 3. VASTATERÄ

Lisätiedot

KOURA 0,20 m² GRIP 0,20 m² GRAPPLE 0,20 m² GREIFER 0,20 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste

KOURA 0,20 m² GRIP 0,20 m² GRAPPLE 0,20 m² GREIFER 0,20 m². Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KOURA 0,20 m² GRIP 0,20 m² GRAPPLE 0,20 m² GREIFER 0,20 m² Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste VARAOSIEN TILAAMINEN BESTÄLLNING AV RESERVDELAR HOW TO ORDER SPARE PARTS WIE

Lisätiedot

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo

Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo METSÄVAUNU 91 Asennus-, käyttö- ja huolto-ohjeet Varaosaluettelo NOKKA-TUME OY Forest Division Forest Division PL 4, 40951 Muurame FIN-40950 Muurame, Finland Puhelin (014) 330 1500 Tel. +358 14 330 1500

Lisätiedot

Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste. [Type text]

Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste. [Type text] Varaosaluettelo Rerservdelslista Spare parts list Ersatzteilliste KRONOS 160 4WDM [Type text] SISÄLLYSLUETTELO INNEHÅLLSFÖRTECKNING CONTENT INHALT 1 Kokoonpano Slutmontering Main assembly Grundkonstruktion

Lisätiedot