OPTISET TUOTTEET Voimassa alkaen

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "OPTISET TUOTTEET Voimassa 26.1.2015 alkaen"

Transkriptio

1 Puh OPTISET TUOTTEET Voimassa alkaen Kuitujatkoskoneet OFS-80 AC Automaattinen, ytimen mukaan kohdistava kuituhitsauslaite. Näyttö 5,7", 2-kameraa, suurennos 240X, kuidun näyttö: X+Y / X/Y Vaihdettavat kuitupidikkeet (250mm/900mm/3 mm, Bow-tyypin kaapeleille) SOC eli Splice-On Connector adapteri. Paino 3,15 kg akun kanssa. Koko 180 x 160 x 155 mm. Soveltuu kuiduille SM, MM, DS, NZDS. Jatkoksen tekoaika tyyp. 9 s. Holkin kutistusaika tyyp. 30 s. Yksi uuni AC-OFS-80-E Hitsauskärkipari, VT-OFS-80:lle AC-OFS-E Hitsauskärkipari, VT-OFS-60:lle OFS-90 Automaattinen, ytimen mukaan kohdistava kuituhitsauslaite. Näyttö 3,5", 2-kameraa, suurennos 200X, kuidun näyttö: X+Y / X/Y Vaihdettavat kuitupidikkeet (250mm/900mm/3 mm, Bow-tyypin kaapeleille) SOC eli Splice-On Connector adapteri. Pienikokoinen ja kevyt. Paino 1,6 kg akun kanssa, koko 120 x 105 x 105 mm. Soveltuu kuiduille SM, MM, DS, NZDS. Jatkoksen tekoaika tyyp. 9 s. Holkin kutistusaika tyyp. 30 s. Yksi uuni. Työkalut kuitukaapeleille (jatkoksen valmistelua varten) FC-305 Kuidun katkaisutyökalu, varustettu kerääjällä FC-305 terä Vaihtoterä FC-305 katkaisutyökaluun FO 103-S Miller FO-103-S kuorintapihti, 250 µm buffer /125 µm kuitu FO 103-D-250 Miller FO-103-D-250 kuorintapihti, Dual-hole, 900/250 µm ja 125 µm FO 103-T-250-J Miller FO-103-T-250-J kuorintapihti, Tri-hole, 3mm, 900/250 µm ja 125 µm FPF1 Kuidun ja liittimien puhdistusneste, 85g Fiberwipes Fiberwipes puhdistuslina. Purkissa 90 kpl liinoja Tufferipullo 200ml Tufferipullo, alkoholille kuitujen puhdistukseen. Asetonin kestävä HT-C151 Kevlar-sakset kuitukaapelille Kuitujatkosholkki KJS-60MM Kuitujatkossuoja holkki, 60mm Muut kuorintatyökalut kuitukaapeleille HT-S144H Kuoren/kuidun kuorintapihti, 250um/900um/2mm ACS Miller kuidun ulkokuoren kuorintatyökalu ohuille 8-28,6 mm kuitukaapeleille ACS-2 Miller kuidun ulkokuoren kuorintatyökalu ohuille 4-10 mm kuitukaapeleille ACS-2 GW Pienempi 4-10 mm ACS-2 rulla ACS työkaluun vaihdettavaksi, Miller ACS-K ACS kuorintatyökalu + ACS-2 GW pienempi 4-10 mm rulla, Miller CB 251K Kuorinnan varaterä ACS ja ACS-2 työkaluun, Miller Puhdistusvälinnet ja tarvikkeet optisille liittimille FCT-5 Puhdistuskasetti optisille liittimille, 500+ käyttökertaa Cletop puhdistuskasetti optisille liittim. (SC,FC,ST) n.350 pyyhkimisk. Vaihdettavarulla Cletop vaihtorulla, :lle FPF1 Kuidun ja liittimien puhdistusneste, 85g ONE-CLICK-CL SC One-Click-Cleaner, liittimien puhdistukseen, SC-adaptereille ONE-CLICK-CL LC One-Click-Cleaner, liittimien puhdistukseen, LC-adaptereille KF Paineilmapuhallin kuituliittimien puhdistukseen KF Vaihtopullo, KF180400:lle Sivu 1 (13)

2 OTDR valokuitututkat OTDR-S20AE Kaksi allonp.: 1310/1550nm, dynamiikka: 28/26dB, Short DeadZone (EDZ) 1.8m, Attenuation DeadZone (ADZ) 8/10m. Saatavana optiona VLS/OPM/SLS. Voidaan tallentaa 1000 mittausta OTDR-S20BE Kaksi allonp.: 1310/1550nm, dynamiikka: 34/32dB, Short DeadZone (EDZ) 1.8m, Attenuation DeadZone (ADZ) 8/10m. Sisältää VLS näkyvän valon lähettimen, optiona OPM / SLS. Voidaan tallentaa 1000 mittausta OTDR-S20C/N METRO, Kaksi allonp.: 1310/1550nm, dynamiikka: 38/37dB, Short DeadZone (EDZ) 2,5m, Attenuation DeadZone (ADZ) 14 m. Sisältää VLS näkyvän valon lähettimen, optiona OPM / SLS. Voidaan tallentaa 1000 mittausta OTDR-S20D/N LONG HAUL, kaksi allonp.: 1310/1550nm, dynamiikka: 45/43 db, Short DeadZone (EDZ) 2,5m, Attenuation DeadZone (ADZ) 14 m. Sisältää VLS näkyvän valon lähettimen, optiona OPM / SLS. Voidaan tallentaa 1000 mittausta. Saatavana myös PON / FTTx kuitututkia kolmella allonpituudella. Kysy lisää myynnistämme. Optiot OTDR valokuitututkiin OTDR-S20-V VLS eli näkuyvän valon lähde: 650nm, >-3dBm, >5KM Voidaan asentaa ainoastaan OTDR laitteeseen. Ei toimi itsenäisesti. OTDR-S20-P OPM eli optisen tehon mittari :850/1300/1310/1490/1550/1625, dynamiikka dBm Voidaan asentaa ainoastaan OTDR laitteeseen. Ei toimi itsenäisesti. OTDR-S20-S SLS eli stabiloitu optisen tehon lähetin. Samat aallonpituudet kuin on OTDR kuitutukassa on käytössä, lähtöteho -7dBm Voidaan asentaa ainoastaan OTDR laitteeseen. Ei toimi itsenäisesti. FIBERBOX Koteloitu etukuitu mittaus / OTDR käyttöön. 500m SMF ja SC/PC liittimin OFL eli Optisen vian paikallistaja OFL-200C Toimii kuin OTDR kuitututka. Päivittäisen ylläpitoon ja vian paikallistamiseen. Kaksi allonp.: 1310/1550nm, dynamiikka: 26/26dB. Värillinen TFT näyttö Voidaan tallentaa 1000 mittausta. OPM Optisen tehon mittarit ja SLS stabiloitu optisen tehon lähetin OPM-15B Opt. Tehomittari, 6 kiinteää aallonpituuta: 850/1300/1310/1490/1550/1625nm. Tuloteho alue: dBm, mit. yksiköt:w/μw/dbm/db(ref), autom. noll OPM-50B Opt. Tehomittari, 6 kiinteää aallonpituuta: 850/1300/1310/1490/1550/1625nm. Automaattinen aallonpituuden tunnistin yhdessä SLS-50A teholähteen kanssa. Tuloteho alue: dBm, mit. yksiköt: W/mW/μW/nW/pW/pW/ dbm/db(ref), autom. nollaus. Voidaan tallentaa 1000 mittausta SLS-50A Optisen tehon lähetin, kaksi allonp.: 1310/1550nm, lähtöteho -3dBm Automaattinen aallonpituuden tunnistin yhdessä OPM-50B tehom. kanssa. Säädettävissä min. 0.01dB askelin 6 db alueella. Taustavalaistu näyttö. PPM FTTx / PON-verkon optisen tehon mittarit PPM-50 PON tehomittari, 3-aallonputuutta. Tulotehoa-alueet aallonpituuksittain: 1310nm: dBm, 1490nm: dbm ja 1550nm: dbm TFT värinäyttö. FC/UPC liittimet, USB-portti sekä PC-ohjelmisto PPM-30 PON tehomittari, 3-aallonputuutta. Tulotehoa-alueet aallonpituuksittain: 1310nm: dBm, 1490nm: dbm ja 1550nm: dbm Optiot PPM-30 PON-tehomittariin PPM-30V VLS eli näkuyvän valon lähde: 650nm, >-3dBm, >5KM Voidaan asentaa ainoastaan PPM-30 mittariin. Ei toimi itsenäisesti. PPM-30P OPM eli optisen tehon mittari :850/1300/1310/1490/1550/1625, dynamiikka dBm Voidaan asentaa ainoastaan PPM-30 mittariin. Ei toimi itsenäisesti. PPM-30S SLS eli stabiloitu optisen tehon lähetin kolemlle aallonpituudelle: 1310 nm / 1490nm / 1550 nm, lähtöteho -7dBm Voidaan asentaa ainoastaan PPM-30 mittariin. Ei toimi itsenäisesti. Sivu 2 (13)

3 OCC-50 CWDM tehomittarit OCC-50A OCC-50B 8-kanavan CWDM moduuli aallonpituuksille nm. askellus 20 nm, tulotehoalue: dbm, yksiköt: W/mW/uW/nW/ pw/ dbm/db (REF), automaatti nollaus, USB portti Tehomittari moduuli:, 6 kiinteää aallonp.: 850/1300/1310/1490/1550/1625nm. tulotehoalue: dbm ( nm) 18-kanavan CWDM moduuli aallonpituuksille nm. askellus 20 nm, tulotehoalue: dbm, yksiköt: W/mW/uW/nW/ pw/ dbm/db (REF), automaatti nollaus, USB portti Tehomittari moduuli:, 6 kiinteää aallonp.: 850/1300/1310/1490/1550/1625nm. tulotehoalue: dbm ( nm) VLP näkyvän valon lähetin VLP-10A Näkyvän valon lähetin max. Etäisyys 5 km, lähtöteho 650nm 2,5 mm universaali adapteri FC / SC / ST. Kynä mallinen AC-VLP-10-CA Adapteri VLP-10. Supistaa 2,5 mm --> 1,25 mm eli LC liittimelle sopivaksi OVA digitaalinen / säädettävä optinen vaimennin OVA-50 Optinen säädettävä vaimennin nm, kalibroidut aallonpituudet 1310,1490,1550 ja 1625nm. Vaimennus alue db, max. tuloteho vaimentimelle + 21 dbm, lähtöteho dbm. Säädettävissä 0.05/0.1/1.0/10.0 db OFI optisen kuitukaapelin / kuitukaapelin liikenteen tunnistin OFI-20 Tunnistaa onko kuitukaapelissa liikennettä / optista tehoa. Aallonpituuksille nm, ilmaisimen herkkyys - 55 dbm, perustuu makro taivutukseen. Ilmaisee, onko kaapelissa signaali, sen suunnan sekä signaalin tehon. LED-näyttö: teho / signaali / suunta, sopii kuiduille: 250um/ 900um/ 2mm tai tai 3mm ulkovaipalla olevalle kuidulle. OFI-60A Löydä oikea kuitumkpouttamalla. Aallonpituudet 1310 tai 1550 nm +/- 20 nm. SM-kuidulle. Lähtöteho -3 dbm / 50 km. Signaali lähtö ääni + kuva. 5,6" näyttö. Näkyvä valo 650nm, näkyvyys 10 km. OLT Optisen kaapelin vaimennustesteri OLT-55A-H Yhdessä laitteessa stabiloitu opt. Tehon lähetin, tehomittari, optisen häviön mittari ja kaapelipituuden mittaus. Opt. Tehon lähetin 1310 /1550nm, lähtöteho -4 dbm. Tehomittari 850, 1300, 1310,1 490, 1550 ja 1625nm tulotehoalue dbm, kaksisuuntainen kuituvaim. mittaus, automaattinen aallonpituuden tunnistus (2 x OLT-55). Voidaan tallentaa 1000 mittausta. Optiona OLT-55-R heijastusvaimennus mittaus (ORL) OLT-55-R ORL eli optinen heijastusvaimennuksen mittauksen optio. ORL mittausalue 0 60dB, ORL tarkkuus ± ja ± ORL epätarkkuus ± Voidaan asentaa ainoastaan OLT-55 mittariin. Ei toimi itsenäisesti. OCI optiset kuitumikroskoopit OCI-10A OCI kuitumikroskooppi optisten liittimien puhtauden tarkistamiseen. Suurennus 250X, 3,5" TFT-LCD näyttö, manuaalinen tarkkuuden säätö, Vakiona kärjet: FC+SC+ST/PC-naaras liittimelle, LC/PC-naaras liittimelle ja FC+SC+ST/PC-uros liittimelle. Toiminta-aika akulla 20 tuntia. Resol. 0,75 µm OCI-20B OCI kuitumikroskooppi optisten liittimien puhtauden tarkistamiseen. Näköknettä: μm, suurennus 600 X (12X optinen zoom), näyttö 200 X, 2,5" LCD näyttö, manuaalinen tarkkuuden säätö, video & ääni tallennus, 128 Mb sisäinen muisti, SD kortilla laajennettavissa 16Gb saakka. USB liitin. Vakiona kärjet: FC+SC+ST/PC-naaras liittimelle, LC/PC-naaras liittimelle ja FC+SC+ST/PC-uros liittimelle. Toiminta-aika akulla 9 tuntia. Resol. 0,50 µm OCI optisten kuitumikroskooppien kärjet AC-OCI-B-1.25PC-M Kärki 1.25mm PC uros liitimellä AC-OCI-B-2.5APC-M Kärki 2.5mm kytkentäkuitu APC urospuolen liittimellä AC-OCI-B-LC-APC-F Kärki LC APC naarasliittimellä Sivu 3 (13)

4 OPTISET LÄHETTIMET Pacific Broadband Networks ulkoisesti moduloitavat optiset lähettimet 1550 nm 19" / 1U, stand-alone, MHz, kaksois PSU, SNMP LTE SA-1003 LTE SA-1xx3 Ulkoisesti moduloitava optinen lähetin 1550 nm +/- 5nm 2*7.0 dbm, 2* SC/APC, MHz, RF in 80 dbµv +/-2 aseteltava SBS dbm, 2 x 230 VAC kaksois PSU, 19"/1U, SNMP/HTTP etähallinta, 65 km kuitupituuksille / 89 ch Ulkoisesti moduloitava optinen lähetin DWDM nm +/- 5nm 2*7.0 dbm, 2* SC/APC, MHz, RF in 80 dbµv +/-2 aseteltava SBS dbm, 2 x 230 VAC kaksois PSU, 19"/1U, SNMP/HTTP etähallinta, 65 km kuitupituuksille / 89 ch LTE SD-1003 LTE SD-1xx3 Ulkoisesti moduloitava optinen lähetin 1550 nm +/- 5nm 2*10.0 dbm, 2* SC/APC, MHz, RF in 80 dbµv +/-2 aseteltava SBS dbm, 2 x 230 VAC kaksois PSU, 19"/1U, SNMP/HTTP etähallinta, 65 km kuitupituuksille / 89 ch Ulkoisesti moduloitava optinen lähetin DWDM nm +/- 5nm 2*10.0 dbm, 2* SC/APC, MHz, RF in 80 dbµv +/-2 aseteltava SBS dbm, 2 x 230 VAC kaksois PSU, 19"/1U, SNMP/HTTP etähallinta, 65 km kuitupituuksille / 89 ch PBN lisätarvikkeet ulkoisesti moduloitavalle 6000-sarjan optiselle lähettimelle LTE ACPS 230 VAC verkkolaitemoduli, VAC, 50/60Hz LTE DCPS 48 VDC verkkolaitemoduli, VDC LTE FAN Laitetuuletin moduli, sis. liitin ja kaapeli Pacific Broadband Networks optiset DFB-lähettimet 1550 nm, 19" / 1U, stand-alone LT SC-S Optinen lähetin 6 mw (7.8 dbm), 1550 nm InGaAsP DFB laseri SC/APC, AGC RF-kontrollointi, MHz, RF in 85 dbµv RF tulot analogisille ja digitaalisille palveluille SNMP/HTTP etähallinta, 19" 1U, 230 VAC LT SC-S LT SC-S LT SC-S Optinen lähetin 8 mw (9 dbm), 1550 nm InGaAsP DFB laseri SC/APC, AGC RF-kontrollointi, MHz, RF in 85 dbµv RF tulot analogisille ja digitaalisille palveluille SNMP/HTTP etähallinta, 19" 1U, 230 VAC Optinen lähetin 10 mw (10dBm), 1550 nm InGaAsP DFB laseri SC/APC, AGC RF-kontrollointi, MHz, RF in 85 dbµv RF tulot analogisille ja digitaalisille palveluille SNMP/HTTP etähallinta, 19" 1U, 230 VAC Optinen lähetin 20 mw (13dBm), 1550 nm InGaAsP DFB laseri SC/APC, AGC RF-kontrollointi, MHz, RF in 85 dbµv RF tulot analogisille ja digitaalisille palveluille SNMP/HTTP etähallinta, 19" 1U, 230 VAC Saatavana LT1550 lähettimiä lähtötehoilla dbm. Lähtöjen määrä tai 8 lähtöä. Kysy lisää myynnistä. Terra optiset DFB-lähettimet 1550 nm, 19" / 1U, stand-alone MOS 212B Optinen lähetin 6 mw (7.8 dbm), 1550 nm DFB laseri 1 xrf-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC MOS 212C Optinen lähetin 10 mw (10.0 dbm), 1550 nm DFB laseri 1 x RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC Sivu 4 (13)

5 Terra optiset DFB-lähettimet 1310 nm, 19" / 1U, stand-alone MOS 211A Optinen lähetin 4 mw (6 dbm), 1310 nm DFB laseri RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC MOS 211B Optinen lähetin 6 mw (8 dbm), 1310 nm DFB laseri RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC MOS 211C Optinen lähetin 10 mw (10 dbm), 1310 nm DFB laseri RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC MOS 211D Optinen lähetin 16 mw (12 dbm), 1310 nm DFB laseri RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC MOS 211E Optinen lähetin 20 mw (13 dbm), 1310 nm DFB laseri RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC MOS 211F Optinen lähetin 25 mw (14 dbm), 1310 nm DFB laseri RF-tulo F-liittimellä, dbµv, 19" 1U, 230 VAC KUITUOPTISET VAHVISTIMET EDFA 19" / 1U, stand-alone, DKTCOMEGA 600-sarja, yhdellä verkkolaitteella 230 VAC EDFA SA-01-S Erbium Doped kuituvahvistin, 1*17 dbm, 1* VAC, 19" / 1U, (64652) nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA SA-02-S Erbium Doped kuituvahvistin, 2*17 dbm, 1* VAC, 19" / 1U, (64653) nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA SA-03-S Erbium Doped kuituvahvistin, 3*17 dbm, 1* VAC, 19" / 1U, (64654) nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA SA-04-S Erbium Doped kuituvahvistin, 4*17 dbm, 1* VAC, 19" / 1U, (64655) nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA 19" / 1U tai 2U, stand-alone, DKTCOMEGA 800-sarja, kahdella verkkolaitteella 48VDC / 230 VAC EDFA-17-DUAL-SA-04-S Erbium Doped kuituvahvistin, 4*17 dbm, PSU VAC / VDC 19" / 1U, (64824), nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA-21-DUAL-SA-04-S Erbium Doped kuituvahvistin, 4*21 dbm, PSU VAC / VDC 19" / 1U, (64826), nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA-21-DUAL-SA-08-S Erbium Doped kuituvahvistin, 8*21 dbm, PSU VAC / VDC 19" / 2U, (64827), nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA 19" / 1U, stand-alone, DKTCOMEGA 800-sarja, 2 kpl 230 VAC verkkolaitteita EDFA-17-DUAL-SA-04-S Erbium Doped kuituvahvistin, 4*17dBm, PSU 2 kpl VAC 19" / 1U, (64834), nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA-21-DUAL-SA-04-S Erbium Doped kuituvahvistin, 4*21 dbm, PSU 2 kpl VAC 19" / 1U, (64836), nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti EDFA-21-DUAL-SA-08-S Erbium Doped kuituvahvistin, 8*21 dbm, PSU 2 kpl VAC 19" / 1U, (64837), nm, Pin dbm, SC/APC liittimet, RJ-45 ethernet portti Pacific Bradband Networks High Power EDFA kuituvahvistimet 19" / 1U, stand-alone, kaksois PSU, dbm, SNMP tai Light-Link device management and monitoring SW EDFA-R-1-21-S-1-AD EDFA 1 x 21 dbm, nm, Pin dbm 1 x VAC ja 1 x -48VDC kaksois PSU, SC/APC liittimet, SNMP tai PBN Light Link hallinta ja monitorointi SW EDFA-R-2-21-S-1-2A EDFA 2 x 21 dbm, nm, Pin dbm 2 x VAC kaksois PSU, SC/APC liittimet, SNMP tai PBN Light Link hallinta ja monitorointi SW Sivu 5 (13)

6 Pacific Bradband Networks High Power EDFA kuituvahvistimet 19" / 1U, stand-alone, kaksois PSU, dbm, SNMP tai Light-Link device management and monitoring SW EDFA-R S-1-2A EDFA 10 x 22 dbm, nm, Pin dbm 2 x VAC kaksois PSU, SC/APC liittimet, SNMP tai PBN Light Link hallinta ja monitorointi SW EDFA-R S-1-2A EDFA 20 x 20 dbm, nm, Pin dbm 2 x VAC kaksois PSU, SC/APC liittimet, SNMP tai PBN Light Link hallinta ja monitorointi SW Saatavana myös muita lähtötehoja erilaisilla lähtöjen määrällä. Kysy lisää myynnistä. AIMA 3000 Pacific Bradband Networks AIMA 3000 sarjan optinen päävahvistin järjestelmä 19" Runko, verkkolaitteet ja SMM moduuli A-ACHA-4U AIMA 19" runko, korkeus 4 RU, 16+1 moduulipaikkaa A-APSA-460-xx AIMA Verkkolaite Vac, 460W A-APSD-460 AIMA Verkkolaite -48Vdc, 460W A-APSD-580 * AIMA Verkkolaite -48Vdc, 580W A-ASMM-A AIMA System Management Moduuli A-BP AIMA peitepaneeli Optiset lähettimet 1310 nm, SINGLE, MHz A-FT3S-S-04-S-1G AIMA 1310 Single myötösuunnan lähetin 1310nm, 4dBm, SC/APC A-FT3S-S-06-S-1G AIMA 1310 Single myötösuunnan lähetin 1310nm, 6dBm, SC/APC A-FT3S-S-08-S-1G AIMA 1310 Single myötösuunnan lähetin 1310nm, 8dBm, SC/APC A-FT3S-S-10-S-1G AIMA 1310 Single myötösuunnan lähetin 1310nm, 10dBm, SC/APC A-FT3S-S-12-S-1G AIMA 1310 Single myötösuunnan lähetin 1310nm, 12dBm, SC/APC A-FT3S-S-14-S-1G AIMA 1310 Single myötösuunnan lähetin 1310nm, 14dBm, SC/APC Optiset lähettimet 2 x 1310 nm, DUAL, MHz A-FT3S-D-04-S-1G AIMA 1310 Dual myötösuunnan lähetin 1310nm, 4dBm, SC/APC A-FT3S-D-06-S-1G AIMA 1310 Dual myötösuunnan lähetin 1310nm, 6dBm, SC/APC A-FT3S-D-08-S-1G AIMA 1310 Dual myötösuunnan lähetin 1310nm, 8dBm, SC/APC A-FT3S-D-10-S-1G AIMA 1310 Dual myötösuunnan lähetin 1310nm, 10dBm, SC/APC A-FT3S-D-12-S-1G AIMA 1310 Dual myötösuunnan lähetin 1310nm, 12dBm, SC/APC A-FT3S-D-14-S-1G AIMA 1310 Dual myötösuunnan lähetin 1310nm, 14dBm, SC/APC Optiset lähettimet 4 x 1310 nm, QUATRO, MHz A-FT3S-Q-04-S-1G ** AIMA 1310 Quatro myötösuunnan lähetin 1310nm, 4dBm, SC/APC A-FT3S-Q-06-S-1G ** AIMA 1310 Quatro myötösuunnan lähetin 1310nm, 6dBm, SC/APC A-FT3S-Q-08-S-1G ** AIMA 1310 Quatro myötösuunnan lähetin 1310nm, 8dBm, SC/APC A-FT3S-Q-10-S-1G ** AIMA 1310 Quatro myötösuunnan lähetin 1310nm, 10dBm, SC/APC A-FT3S-Q-12-S-1G ** AIMA 1310 Quatro myötösuunnan lähetin 1310nm, 12dBm, SC/APC A-FT3S-Q-14-S-1G ** AIMA 1310 Quatro myötösuunnan lähetin 1310nm, 14dBm, SC/APC Optiset lähettimet 1550 nm, SINGLE, MHz, 10 km kuitulinkille A-FT5S-S-08-xx-S-1G AIMA 1550 Single myötösuunnan lähetin 15xx nm, 8dBm, ITU=xx, SC/APC A-FT5S-S-10-xx-S-1G AIMA 1550 Single myötösuunnan lähetin 15xx nm, 10dBm, ITU=xx, SC/APC Optiset lähettimet 2 x 1550 nm, DUAL, MHz, 10 km kuitulinkille A-FT5S-D-08-xxyy-S-1G AIMA 1550 Dual myötös. lähetin 15xx nm, 8dBm, ITU=xxyy, SC/APC A-FT5S-D-10-xxyy-S-1G AIMA 1550 Dual myötös. lähetin 15xx nm, 10dBm, ITU=xxyy, SC/APC Optiset lähettimet 4 x 1550 nm, QUATRO, MHz, 10 km kuitulinkille A-FT5S-Q-08-xxyy-S-1G ** AIMA 1550 Quatro myötös. lähetin 15xx nm, 8dBm, ITU=xxyy, SC/APC A-FT5S-Q-10-xxyy-S-1G ** AIMA 1550 Quatro myötös. lähetin 15xx nm, 10dBm, ITU=xxyy, SC/APC Optiset lähettimet 1550 nm, SINGLE, MHz, 20 km kuitulinkille A-FT5E-S-08-xx-S-1G AIMA 1550 Single myötös. lähetin 15xx nm, Enhanced, 8dBm, ITU=xx, SC/APC A-FT5E-S-10-xx-S-1G AIMA 1550 Single myötös. lähetin 15xx nm, Enhanced, 10dBm, ITU=xx, SC/APC Ulkoisesti moduloitavat optiset lähettimet 1550 nm, SINGLE, MHz, 60 km kuitulinkille A-FT5X-S-05-T-S-12 ** AIMA 1550 Single X-MOD myötös. lähetin 15xx nm, 5dBm,viritettävä ITU21~51 A-FT5X-S-06-xx-S-12 ** AIMA 1550 Single X-MOD myötös. lähetin 15xx nm,, 6dBm, kiinteä ITU=xx Sivu 6 (13)

7 Ulkoisesti moduloitavat optiset lähettimet 1550 nm, DUAL, MHz, 60 km kuitulinkille A-FT5X-D-05-T-S-12 ** AIMA 1550 Dual X-MOD myötös. lähetin 15xx nm, 5dBm,viritettävä ITU21~51 A-FT5X-D-06-xx-S-12 ** AIMA 1550 Dual X-MOD myötös. lähetin 15xx nm,, 6dBm, kiinteä ITU=xxyy Ulkoisesti moduloitavat optiset lähettimet 1550 nm, QUATRO, MHz, 60 km kuitulinkille A-FT5X-Q-05-T-S-12 AIMA 1550 Quad X-MOD myötös. lähetin 15xx nm, 5dBm,viritettävä ITU21~51 A-FT5X-Q-06-xxyy-S-12 AIMA 1550 Quad X-MOD myötös. lähetin 15xx nm, 6dBm, kiinteä ITU=xxyy Optiset paluusuunnan lähettimet 1550 nm, SINGLE, MHz A-RT5S-S-08-xx-S-20 AIMA Single paluusuunnan lähetin 1550 nm, 8dBm, ITU=xx, SC/APC A-RT5S-S-10-xx-S-20 AIMA Single paluusuunnan lähetin 1550 nm, ITU=xx, SC/APC Optiset paluusuunnan lähettimet 1550 nm, DUAL, MHz A-RT5S-D-08-xxyy-S-20 AIMA Dual paluusuunnan lähetin 1550 nm, 8dBm, ITU=xxyy, SC/APC A-RT5S-D-10-xxyy-S-20 AIMA Dual paluusuunnan lähetin 1550 nm, 10dBm, ITU=xxyy, SC/APC Optiset paluusuunnan lähettimet 1550 nm, QUATRO, MHz A-RT5S-Q-08-xxyy-S-20 ** AIMA Quad paluusuunnan lähetin 1550 nm, 8dBm, ITU=xxyy, SC/APC A-RT5S-Q-10-xxyy-S-20 ** AIMA Quad paluusuunnan lähetin 1550 nm, 10dBm, ITU=xxyy, SC/APC Optiset myötösuunnan vastaanottimet, nm, Pin dbm, MHz A-FRAE-S-S-1G ** AIMA Single myötösuunnan vastaanotin, 100 dbµv, SC/APC A-FRAE-D-S-1G ** AIMA Dual myötösuunnan vastaanotin, 100 dbµv, SC/APC Optiset paluusuunnan vastaanottimet QUATRO, nm A-RRAS-Q-S-20 AIMA Analogi paluus. Quad vastaanotin, Standard, SC/APC, RF 108 dbµv Pin: dbm, MHz, EuroDocsis, Docsis 3.x A-RRAF-Q-S-20 AIMA Analogi paluus. Quad vastaanotin, Standard, FSK tuki, SC/APC, 108 dbµv Pin: dbm, MHz, EuroDocsis, Docsis 3.x A-RRAG-Q-S-20 AIMA Analogi paluus. Quad vastaanotin, RFoG, SC/APC, 108 dbµv Pin: -28 dbm to -12 dbm, 5-85 MHz, RFoG, Docsis 3.0 AIMA Optiset vahvistimet EDFA, 1530 nm 1565 nm, Pin: dbm A-EDFA-1-17-P-S AIMA EDFA, 1x17dBm, jatkuva teho, SC/APC A-EDFA-2-17-P-S AIMA EDFA, 2x17dBm, jatkuva teho, SC/APC A-EDFA-1-20-P-S AIMA EDFA, 1x20dBm, jatkuva teho, SC/APC A-EDFA-2-20-P-S AIMA EDFA, 2x20dBm, jatkuva teho,sc/apc A-EDFA-1-21-P-S AIMA EDFA, 1x21dBm, jatkuva teho,sc/apc A-EDFA-1-22-P-S AIMA EDFA, 1x22dBm, jatkuva teho, SC/APC A-EDFA-1-23-P-S AIMA EDFA, 1x23dBm, jatkuva teho, SC/APC A-EDFA-1-24-P-S AIMA EDFA, 1x24dBm, jatkuva teho,sc/apc OPTISET VASTAANOTTIMET Terra optiset myötösuunnan vastaanottimet (node) pientalo / paritalo Myötösuunnnan taajusvasteelle MHz OD 001A Optinen vastaanotin MHz, AGC lähtötaso 94 db CTB: 99dB, nm,, Pin: dbm, F-liittimet, SC/APC, 230VAC AGC optisessa tulossa, ohjelmoitavat parametrit OD 002 OD 003 Optinen vastaanotin MHz, AGC lähtötaso 106 db CTB: 107dB, nm, Pin: dbm, F-liittimet, SC/APC, 230VAC AGC optisessa tulossa, ohjelmoitavat parametrit Optinen FTTH vastaanotin MHz, AGC lähtötaso 4.9% OMI, Pin: dbm, nm, F-liittimet, SC/APC, 230VAC AGC optisessa tulossa, ohjelmoitavat parametrit OD 100 Optinen Node, MHz, AGC lähtötaso 115dB CTB: 113 db, nm,, Pin: dbm, F-liittimet, SC/APC, 230VAC AGC optisessa tulossa, ohjelmoitavat parametrit Sivu 7 (13)

8 Terra optiset vastaanottimet (node) Taajusvasteella 5-65 / MHz OD 110R2 Optinen vastaanotin 5-65/ MHz, AGC lähtötaso 113 db nm, F-liittimet, SC/APC, 230VAC, kytkettävä 15MHz Ingress block suodin ja paluus. 5MHz pilot, 2mW FB laseri 1310nm, AGC optisessa tulossa, ohjelmoitavat param. 20 db testipiste myötö/paluusuunnan lähdöissä OD 110DR2 Optinen vastaanotin 5-65/ MHz, AGC lähtötaso 113 db nm, F-liittimet, SC/APC, 24-65VAC, kytkettävä 15MHz Ingress block suodin ja paluus. 5MHz pilot, 2mW FB laseri 1310nm, AGC optisessa tulossa, ohjelmoitavat param. 20 db testipiste myötö/paluusuunnan lähdöissä Saatavana paluusuunnalle myös CWDM aallonpituuksille nm 20 nm askelluksella, DFB laseri 2 mw. Kysy lisää myynnistä. Terra optiset vastaanottimet (node) Taajusvasteella 5-65 / MHz OD 200P Optinen vastaanotin runko 5-30/55/ MHz, AGC lähtötaso 114 db (OMI 4.9%), nm, SC/APC 230VAC, Ingress suodin asennettavissa, RF-lähtö voidaan jakaa/haaroittaa (2), PG11 kierteet, HMS.tranponderi asenn. ulkopuolisen paluus. syöttö mahdollisuus, kotelointiluokka IP64 OD 200 Optinen vastaanotin runko 5-30/55/ MHz, AGC lähtötaso 114 db (OMI 4.9%), nm, SC/APC 24-65VAC, Ingress suodin asennettavissa, RF-lähtö voidaan jakaa/haaroittaa (2), PG11 kierteet, HMS.tranponderi asenn. ulkopuolisen paluus. syöttö mahdollisuus, kotelointiluokka IP64 OD200 vastaanottimeen tarvitaan seuraavat yksiköt asiakkaan tarpeista riippuen Paluusuunnan pistokeyksiköt (1 kpl/node tarvitaan) PD Diplex-suodin 5-30 MHz PD Diplex-suodin 5-55 MHz PD Diplex-suodin 5-65 MHz RF-lähdön pistokeyksiköt (1 kpl/node tarvitaan) PL Pistokeyksikkö 01/0 db, lähtö 1 käytössä PL Pistokeyksikkö 02/0 db, lähtö 2 käytössä PS Lähdön jako 3.5 db / 3.5 db PS Lähdön jako 2 db / 6 db PS Lähdön haaroitin 1.4 db / 10 db PS Lähdön haaroitin 1.3 db / 14 db PS Lähdön haaroitin 1.3 db / 18 db Paluusuunnan Ingress suodin pistokeyksikkö (1 kpl/node tarvitaan) PH Paluusuunnan estosuodin, estoalue <15 MHZ, päästö >20MHz Paluusuunnan optiset lähetin pistokeyksiköt (1 kpl/node tarvitaan) PO 01-2F Paluusuunnan lähetin 2 mw FP, 1310nm, RF in db MHz, 5MHz pilot Tyyppi Tuotenimike PO 01-1D47 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1470 nm PO 01-1D49 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1490 nm PO 01-1D51 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1510 nm PO 1-1D53 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1530 nm PO 01-1D55 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1550 nm PO 01-1D57 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1570 nm PO 01-1D59 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1590 nm Sivu 8 (13)

9 Tyyppi Tuotenimike PO 01-1D61 Paluusuunnan CWDM lähetin 1 mw DFP, 1610 nm Saatavana myös 2 mw DFB versiona tyypillä PO 01-2Dxx aallonpituuksilla, jotka yllä mainittu Terra paluusuunnan optinen kaksoisvastaanotin, 19" / 1U, stand-alone ROS121M Optinen palusuunnan kaksoisvastaanotin MHz nm, optinen tuloteho dbm, RF out 95 dbµv AGC optisissa tuloissa, 2 x F-liittimet, 2 x SC/APC, 19" 1U, 230 VAC Kathrein optinen node HFC käyttöön. Valmiiksi kootut paketit ORA 92x sarjan nodessa voidaan vaihtaa pelkkä vastaanotin tai lähetin moduli mikäli ne rikkoutuvat. ORA 920SC-65 ORA 921SC-230 ORA 920SC-RP-65 ORA 920SC-RP-230 Optinen HFC vastaanotin, myötös nm, ei paluus. ORD120 myötös. vastaanotin, Pin -7 +2dBm, MHz, CTB42:110 dbµv, 2 RF-lähtöä, Opt. SC/APC, RF: F-naaras, VAC PSU Optinen HFC vastaanotin, myötös nm, ei paluus. ORD120 myötös. vastaanotin, Pin -7 +2dBm, MHz, CTB42:110 dbµv, 15MHz Ingress suodin,, 5-65 / MHz, CTB42:110 dbµv, 2 RF-lähtöä, Opt. SC/APC, RF: F-naaras, 230 VAC PSU Optinen HFC vastaanotin, myötös nm, paluus. 1310nm +6 / + 3dBm, ORD120 myötös. vastaanotin, Pin -7 +2dBm, OSR9003 paluus. Lähetin DFB 1310nm / + 3 dbm, 15MHz Ingress suodin,, 5-65 / MHz, CTB42:110 dbµv, 2 RF-lähtöä, Opt. SC/APC, RF: F-naaras, VAC PSU Optinen HFC vastaanotin, myötös nm, paluus. 1310nm + 6 / + 3dBm, ORD120 myötös. vastaanotin, Pin -7 +2dBm, OSR9003 paluus. Lähetin DFB 1310nm / + 3 dbm, 15MHz Ingress suodin,, 5-65 / MHz, CTB42:110 dbµv, 2 RF-lähtöä, Opt. SC/APC, RF: F-naaras, 230 VAC PSU ORA 920 optisen noden paluusuunnan lähetinmoduulit OSR 9003 Paluusuunnan lähetinmoduuli DFB 1310 nm + 6 / + 3 dbm, 5-65 MHz diplex suotimen läpi tai MHz laajakaista tulon kautta OSR 9003 P65-Cxx Paluusuunnan CWDM lähetinmoduuli DFB 1xxx nm + 6 / + 3 dbm, 5-65 MHz diplex suotimen läpi tai MHz laajakaista tulon kautta Saatavana aallonpituuksille 1471 / 1491 / 1511 / 1531 / 1551 / 1571 / 1591 ja 1611 nm Kathrein optinen mini-node FTTB / RFoG / HFC käyttöön ORA 318-RFoG Optinen RFoG / HFC vastaanotin, DS:1550 nm / US:1610 nm US: 3 dbm DFB laseri, jatkuva CW paluusuunta tai RFoG Burst mode laseri, 5-65 / MHz, RF out 100/110 dbµv asett. 1dB askelin,, paluus. RF tulotaso dbµv Optinen: SC/APC, RF: F-naaras, 230 VAC Saatavana myös versiot: DS:1550 nm / US: 1310 nm ja DS: 1310 nm / US: 1610 nm Häntäkuidut ja kuitjatkossuojat Häntäkuidut HK-SM-SC/APC-1.5M SC/ APC, 9/125um, 1.5 m, vihreä liitin, Hytrle ulkovaipalla HK-SM-LC/APC-1.5M LC/ APC, 9/125um, 1.5 m, vihreä liitin, Hytrle ulkovaipalla Kuitujatkossuojat KJS-60MM Kuitujatkossuoja holkki, 60mm Sivu 9 (13)

10 Kytkentäkuidut SMF, SC / APC, keltaisella 2,8 mm ulkovaipalla, RL: 65 db P-SC/APC-0,5-DKT Optinen kytkentäkaapeli 0,5 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-1-DKT Optinen kytkentäkaapeli 1 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-2-DKT Optinen kytkentäkaapeli 2 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-3-DKT Optinen kytkentäkaapeli 3 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-4-DKT Optinen kytkentäkaapeli 4 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-5-DKT Optinen kytkentäkaapeli 5 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-6-DKT Optinen kytkentäkaapeli 6 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-7-DKT Optinen kytkentäkaapeli 7 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-10-DKT Optinen kytkentäkaapeli 10 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-15-DKT Optinen kytkentäkaapeli 15 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-SC/APC-20-DKT Optinen kytkentäkaapeli 20 m, SC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin Kytkentäkuidut SMF, LC / APC, keltaisella 2,8 mm ulkovaipalla, RL: 65 db P-LC/APC-2-DKT Optinen kytkentäkaapeli 2 m, LC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, P-LC/APC-5-DKT Optinen kytkentäkaapeli 5 m, LC/APC Vaim. tyyp. 0.1dB, max. 0.15dB/ liitin, Hybridi kytkentäkuidut SMF, SC/APC- SC/UPC, keltaisella 2,8 mm ulkovaipalla, RL: 65 db P-SC/APC-SC/UPC-2 Optinen hybridikaapeli 2m, DKT tyyppi SC/APC-SC/UPC, Vaim. tyyp. 0.10dB/liitin, P-SC/APC-SC/UPC-5 Optinen hybridikaapeli 5 m, DKT tyyppi SC/APC-SC/UPC, Vaim. tyyp. 0.10dB/liitin, Hybridi kytkentäkuidut SMF, SC/APC- LC/APC, keltaisella 2,8 mm ulkovaipalla, RL: 65 db P-SC/APC-LC/APC-2 Optinen hybridikaapeli 2m, DKT tyyppi SC/APC-LC/APC, Vaim. tyyp. 0.1dB/liitin, Kuituadapterit singlemode (SM) OA-SM-SC/APC-SX SC/SC- Simplex, APC (vihreä) OA-SM-SC/APC-DX SC/SC- Duplex, APC (vihreä) OA-SM-LC/APC-DX LC/LC- Duplex, APC (vihreä) OA-SM-LC/APC-QD LC/LC- Quad, APC (vihreä) JALCSD LC/LC, Duplex, PC (sininen) JALCS4 LC/LC- Quad, PC (sininen) Kuitupäätepaneelit 19" KPP-24 SC-SX Kuitupäätepaneeli, 1U, 24 kpl SC- Simplex aukkoja KPP-12 SC-DX Kuitupäätepaneeli, 1U, 12 kpl SC- Duplex aukkoja KPP-24 SC-DX Kuitupäätepaneeli, 1U, 24 kpl SC- Duplex aukkoja KPP-24 SC-SX-TS Kuitupäätepaneeli, 2U, 24 kpl SC- Simplex aukkoja, törmäyssuojalla KPP-12 SC-DX-TS Kuitupäätepaneeli, 2U, 12 kpl SC- Duplex aukkoja, törmäyssuojalla KPP-24 SC-DX-TS Kuitupäätepaneeli, 2U, 24 kpl SC- Duplex aukkoja, törmäyssuojalla PS-SC-SX PS-SC-DX Pölysuoja, SC- Simplex aukkoon Pölysuoja, SC- Duplex aukkoon Sivu 10 (13)

11 Kuitupäätekotelot ja kiepitysalustat sisäasennuksiin KPK-2 SC-DX-MET-HA Kuitupäätekotelo, 2 kpl SC- Duplex adapteripaikkoja, metallinen, harmaa, sis. kuidun kiepityskiinnikkeet ja kuitujatkospaikat, mm l k s KPK-4 SC-SX-MET-HA Kuitupäätekotelo, 4 kpl SC- Simplex adapteripaikkoja, metallinen, harmaa, sis. kuidun kiepityskiinnikkeet ja kuitujatkospaikat, mm l k s KPK-4 SC-SX-MUO-VA Kuitupäätekotelo, 4 kpl SC- Simplex adapteripaikkoja, muovinen, valkoinen, sis. kuidun kiepitysalusta ja kuitujatkospaikat, mm l k s KPK-2 SC-DX-MET-VA-avoin Kuitupäätekotelo, 2 kpl SC- Dupplex adapteripaikkoja, metallinen, valkoinen, tyhjä, tausta avoin, mm l k s VTOSA02 Sovitelevy (KPK-2 SC-DX-MET-VA-avoin) päätekotelolle, Gossutek:n keskukseen asennettaessa VTOSA03 Sovitelevy (KPK-2 SC-DX-MET-VA-avoin) päätekotelolle, Pielisen oma-keskukseen asennettaessa AST01-24BK Kiepitysalusta, 12:lle kuidulle, l k s ASB01-12 Kuitujatkospidike 12:lle jatkokselle, l k s, kuminen OPTISET PASSIIVIKOMPONENTIT Optiset jaottimet kahteen, SMSC, Stand alone OJ-SMSC-2-50/50-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 50/50% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 3.2 / 3.2 db OJ-SMSC-2-55/45-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 55/45% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 3.7 / 2.8 db OJ-SMSC-2-60/40-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 60/40% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 4.4 / 2.4 db OJ-SMSC-2-65/35-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 65/35% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 4.8 / 2.1 db OJ-SMSC-2-70/30-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 70/30% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 5.6 / 1.7 db OJ-SMSC-2-75/25-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 75/25% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 6.2 / 1.5 db OJ-SMSC-2-80/20-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 80/20% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 7.6 / 1.1 db OJ-SMSC-2-85/15-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 85/15% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp. 8.5 / 0.9 db OJ-SMSC-2-90/10-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 90/10% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp / 0.6 db OJ-SMSC-2-95/5-SC/APC Optinen jaotin kahteen, 95/5% jakos., SC/APC Vaim. Tyyp / 0.4 db Optiset jaottimet 4, 6, 8, 12, SMSC, Stand alone OJ-SMSC-4-SC/APC Optinen jaotin neljään, vaim. Tyyp. 6.8 db, SC/APC 1310/1550 nm, 100 x 80 x 10 mm, 1m / Ø 2mm häntäkuidut OJ-SMSC-6-SC/APC Optinen jaotin kuuteen, vaim. Tyyp. 8.2 db, SC/APC 1310/1550 nm, 100 x 80 x 10 mm, 1m / Ø 2mm häntäkuidut OJ-SMSC-8-SC/APC Optinen jaotin kahdeksaan, vaim. Tyyp. 10 db, SC/APC 1310/1550 nm, 100 x 80 x 10 mm, 1m / Ø 2mm häntäkuidut OJ-SMSC-12-SC/APC Optinen jaotin 12:sta, vaim. Tyyp db, SC/APC 1310/1550 nm, 120 x 80 x 18 mm, 1m / Ø 2mm häntäkuidut Optiset jaottimet 16, 32 ja 64, PLC, 19" / 1U kotelossa ADTPLCR Optinen planar jaotin 16:n, vaim. Tyyp. 13 db, SC/APC nm, 19" / 1U kotelossa ADTPLCR Optinen planar jaotin 32:n, vaim. Tyyp. 16 db, SC/APC nm, 19" / 1U kotelossa ADTPLCR Optinen planar jaotin 64:n, vaim. Tyyp db, SC/APC nm, 19" / 1U kotelossa Sivu 11 (13)

12 DKTCOMEGA Optiset jaottimet 16, 32 ja 64, 19" / 1U kotelossa OSP19-16-SC/APC-DK-T Optinen jaotin 16:n, 19", 1U, 1x tulo, 16 läht., SC/APC liit., -12.6dB kuitujenkäsittely tasolla, nm nm. (69703) OSP19-32-SC/APC-DK-T Optinen jaotin 32:n, 19", 1U, 1x tulo, 32 läht., SC/APC liit., db, kuitujenkäsittely tasolla, nm nm. (69700) OSP19-64-SC/APC-DK-T Optinen jaotin 64:n, 19",1U, 1xtulo, 64 lähtöä, Jakovaim.-21.4dB kuitujenkäsittely tasolla, nm nm. (69710) Optinen WDM yksikkö, Stand alone WDM-1310/ SC/APC WDM yksikkö 1310 /1550nm ( nm) erotusvaimennus vier.kanavat: >45 db, läpimenov. 1.3 db, RL: >50 db, 5.5 x 56 mm, 1m/Ø 2mm häntäk. Optinen CWDM yksikkö, Stand alone, aallonpituutta CWDM /1550-SC/APC CWDM yksikkö 1310 nm nm / 1550 nm, SC/APC läpimenov. 0.6 db, RL: >50 db, 5.5 x 56 mm, 1m/Ø 2mm häntäk. CWDM /1550-SC/APC CWDM yksikkö 1310 nm nm / 1550 nm, SC/APC läpimenov. 0.6 db, RL: >50 db, 5.5 x 56 mm, 1m/Ø 2mm häntäk. Optinen CWDM yksikkö, Stand alone, aallonpituutta CWDM /1550-SC/APC CWDM yksikkö 1310 nm nm / 1550 nm, SC/APC läpimenov. 0.6 db, RL: >50 db, 5.5 x 56 mm, 1m/Ø 2mm häntäk. CWDM /1550-SC/APC CWDM yksikkö 1310 nm nm / 1550 nm, SC/APC läpimenov. 0.6 db, RL: >50 db, 5.5 x 56 mm, 1m/Ø 2mm häntäk. Optinen GPON triplexeri yksikkö, Stand alone, aallonpituutta CWDM-4-GPON-SC/APC GPON triplexeri yksikkö 1310/1470/ 1550 /1610 nm, SC/APC läpimenov. 0.6 db, RL: >50 db, 5.5 x 56 mm, 1m/Ø 2mm häntäk. Optinen CWDM yksikkö, Stand alone, ja aallonpituutta CWDM /1550-SC/APC CWDM yksikkö 1310 nm /1530/1550/1570 nm läpimenov. 1.5 db, RL: >50 db, 100 x 80 x 10 mm, 1m/Ø 2mm häntäk., SC/APC CWDM /1550-SC/APC Optiset vaimentimet SC/APC VAIM-SC/APC-1 VAIM-SC/APC-2 VAIM-SC/APC-3 VAIM-SC/APC-4 VAIM-SC/APC-5 VAIM-SC/APC-6 VAIM-SC/APC-7 VAIM-SC/APC-8 VAIM-SC/APC-9 VAIM-SC/APC-10 CWDM yksikkö 1310 nm+1470/ /1610 nm läpimenov. 2.7 db, RL: >50 db, 126 x 96 x 15 mm, 1m/Ø 2mm häntäk., SC/APC Optinen vaimennin, 1 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 2 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 3 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 4 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 5 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 6 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 7 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 8 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 9 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Optinen vaimennin, 10 db +/-0.5dB, nm, RL>60dB, Sivu 12 (13)

13 TOIMITUSEHDOT Optinen Ammattielektroniikka Hinnat: Voimassa: Muutokset: Toimitusehto: Rahti: Rahtivapaa toimitus: Pakkaus- ja käsittelykulut: Pienlaskutuslisä: Maksuehto: Viivästyskorko: Muistutukset: Palautukset: Takuu: Yhteystiedot: ALV 0% / ALV 24% kappale- tai metrihintoja. Laatuantenni Oy:n tuotehinnasto 2015 Ammattielektroniikka / Optiset tuotteet on voimassa toistaiseksi. Kaikki oikeudet pidätetään. Pidätämme oikeuden hintoja ja laitteita koskeviin muutoksiin ilman ennakkoilmoitusta. Vapaasti varastossamme Helsingissä pakattuna normaali pakkaukseen. Veloitamme laskun yhteydessä. Lähetyksen arvon ylittäessä 500,00 (ALV=0%) toimitamme sen matkahuollolla vastaanottajaa lähinnä olevaan matkahuollon toimipisteeseen rahtivapaasti, poislukien poikkeuksellisen tilaavievät- tai painavatlähetykset. Hinnat sisältävät normaalit pakkaus- ja käsittelykulut, erikoispakkaukset sekä EUR- ja FIN-kuormalavat veloitamme erikseen kulujen mukaan. Alle 50 tilauksesta perimme 5.00 pienlaskutuslisän. (hinnat ALV=0%). Tiliasiakkaille 14 pv netto. Korkolain mukainen. Toimitusta tai laskua koskevat tehtävä 8 päivän sisällä niiden saapumisesta. Palautukset ja hyvitykset käsitellään tapauskohtaisesti ja niistä sovittava aina etukäteen myyjän kanssa kk. Takuu korvaa ainoastaan laitteen korjauksen, ei välillisiä kustannuksia. Laitteen vaihtamiseen liittyvät kustannukset eivät kuulu takuun piiriin. Laatuantenni Oy Rälssintie 4, HELSINKI Puhelin: , telefax S-posti: Web: Sivu 13 (13)

OPTISET TUOTTEET Voimassa 13.6.2013 alkaen

OPTISET TUOTTEET Voimassa 13.6.2013 alkaen Puh. 020 7070 300 OPTISET LÄHETTIMET OPTISET TUOTTEET Voimassa 13.6.2013 alkaen Pacific Broadband Networks ulkoisesti moduloitavat optiset lähettimet 1550 nm 19" / 1U, stand-alone, 45-1003 MHz, kaksois

Lisätiedot

ETD Valokuitutarvikkeet

ETD Valokuitutarvikkeet ETD Valokuitutarvikkeet ETD on kuituoptisten passiivikomponenttien valmistaja ja maahantuoja. Yritys on perustettu Suomeen vuonna 2003 palvelemaan tietoliikennealan ammattilaisia koko maassa. Erinomaisen

Lisätiedot

ETD Valokuitutarvikkeet

ETD Valokuitutarvikkeet ETD Valokuitutarvikkeet ETD on kuituoptisten passiivikomponenttien valmistaja ja maahantuoja. Yritys on perustettu Suomeen vuonna 2003 palvelemaan tietoliikennealan ammattilaisia koko maassa. Erinomaisen

Lisätiedot

Valokuitutarvikkeet 2013

Valokuitutarvikkeet 2013 Valokuitutarvikkeet 2013 www.optinen.fi Valokuitutarvikkeet 2013 Optinen Oy tarjoaa laadukkaat aktiivi- ja passiivikomponentit valokuituverkkoihin ja palvelee tietoliikennealan ammattilaisia koko maassa.

Lisätiedot

2012 Kuitutuoteluettelo

2012 Kuitutuoteluettelo 2012 Kuitutuoteluettelo Sisällysluettelo Kytkentäkaapelit.................3 Häntäkuidut....................4 Kytkentäkuidut..................5 Adapterit......................7 Kuituliittimet....................7

Lisätiedot

Koaksiaaliverkkojen vahvistimet

Koaksiaaliverkkojen vahvistimet Koaksiaaliverkkojen vahvistimet ja DKTCOMEGA kehittää koaksiaalisia ja optisia tuotteita laajakaistaverkkojen ammattilaisille. Yritys on perustettu 1977 ja sillä on kolmenkymmenenviidenvuoden kokemus koaksiaali

Lisätiedot

VALOKUITUTUOTTEET. APC- ja UPC-hionta Yksi- ja monimuoto FttH ja FttX. Orbis Oy - Valokuitutuotteet 2015 1

VALOKUITUTUOTTEET. APC- ja UPC-hionta Yksi- ja monimuoto FttH ja FttX. Orbis Oy - Valokuitutuotteet 2015 1 VALOKUITUTUOTTEET APC- ja UPC-hionta Yksi- ja monimuoto FttH ja FttX Orbis Oy - Valokuitutuotteet 2015 1 Päätepaneelit Valokuituverkko jaetaan kiinteistöjakamosta huoneisto- ja kerrosjakamoihin päätepanee

Lisätiedot

valokuituratkaisut TAKUULLA VALOKUITU TYÖKALUTON JÄRJESTELMÄ APS-Lan SCSFO Ominaisuudet ja hyödyt

valokuituratkaisut TAKUULLA VALOKUITU TYÖKALUTON JÄRJESTELMÄ APS-Lan SCSFO Ominaisuudet ja hyödyt ja työkalut APS:n Opternan pikaliittimet on suunniteltu nopeaan paikan päällä tehtävään asennukseen. Ne tunnetaan myös nimellä valmiiksi hiotut NPC-liittimet (NPC = No Polish Connector). Voimaa tai erikoishiontatekniikkaa

Lisätiedot

MONIKANAVAISET OHJELMOITAVAT VAHVISTIMET

MONIKANAVAISET OHJELMOITAVAT VAHVISTIMET DIGITAALIAJAN RATKAISUT DVB-T - Tuotteet PROFILER-SARJA MONIKANAVAISET OHJELMOITAVAT VAHVISTIMET Selektiivisesti vahvistetut kanavaniput digitaalisille ja analogisille signaaleille. Helposti ohjelmointipyörällä

Lisätiedot

dktcomega VERSIO 2.2 Tekniset tiedot voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. DKTCOMEGA ei ole vastuussa paino -tai kirjoitusvirheistä.

dktcomega VERSIO 2.2 Tekniset tiedot voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. DKTCOMEGA ei ole vastuussa paino -tai kirjoitusvirheistä. pientalovahvistimet dktcomega DKTCOMEGA kehittää koaksiaalisia ja optisia tuotteita laajakaistaverkkojen ammattilaisille. Yritys on perustettu 1977 ja sillä on kolmenkymmenenvuoden kokemus koaksiaali laajakaistaverkoista.

Lisätiedot

ONE 118 OHJELMOITAVA PÄÄVAHVISTIN

ONE 118 OHJELMOITAVA PÄÄVAHVISTIN 10 ohjelmoitavaa UHF- kanavanippua 3 erillistä UHF tuloa; UHF1 UHF2 UHF3 Laajakaistatulo VHF I +ULA Laajakaistatulo VHF III + DAB UHF filtteri 1 5 kanavan levyinen; 8-40 MHz Automaattinen skannaus UHF-

Lisätiedot

Phono:47k Ohms @ 200 pf, Aux (Line): 10 kohms ASB312 kaiutinjakaja 2tie stereo 25,90

Phono:47k Ohms @ 200 pf, Aux (Line): 10 kohms ASB312 kaiutinjakaja 2tie stereo 25,90 TC450 59,00 RIAA korjain 12VDC/100mA. Mahdollistaa magneettisella rasialla varustetun levysoittimen liittämisen vahvistimen/stereoiden AUX liitäntään. sisääntulo ulostulo taajuus signaali/kohina virtalähde

Lisätiedot

17. Viestintä TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin. 720571 IP-pakkaus 5 120 mm 80 mm 20 mm 0,027 Kg

17. Viestintä TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin. 720571 IP-pakkaus 5 120 mm 80 mm 20 mm 0,027 Kg 17. Viestintä TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin 17.1 TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin Asennetaan antennijohtoon 75 Ohm 720571 IP-pakkaus 5 120 mm 80 mm

Lisätiedot

Luotettava ja kilpailukykyinen kaapelointijärjestelmä

Luotettava ja kilpailukykyinen kaapelointijärjestelmä Luotettava ja kilpailukykyinen kaapelointijärjestelmä Suojaamaton Cat6-kaapelointiratkaisu n Suojattu Cat6 A -kaapelointiratkaisu Oy Nylund-Group Ab, Tietoverkot ja Valaistus Masalantie 375 02430 MASALA

Lisätiedot

Kuituoptinen tehomittari ja kuituoptinen valonlähde

Kuituoptinen tehomittari ja kuituoptinen valonlähde FOM, FOS-850, FOS-1300, FOS-850/1300 Kuituoptinen tehomittari ja kuituoptinen valonlähde Ohjevihko Johdanto Kuituoptinen tehomittari (Fiber Optic Power Meter, FOM) mittaa optista tehoa kuituoptisissa johtimissa.

Lisätiedot

Nylund Kotiverkko. Täydellinen kaapelointijärjestelmä asuntojen tietoverkkoratkaisuksi.

Nylund Kotiverkko. Täydellinen kaapelointijärjestelmä asuntojen tietoverkkoratkaisuksi. Nylund Kotiverkko Täydellinen kaapelointijärjestelmä asuntojen tietoverkkoratkaisuksi. Oy Nylund-Group Ab, Talotekniikka Masalantie 7 020 MASALA Vaihde (myynti) puh. 010 217 000 asiakaspalvelu@nylund.fi

Lisätiedot

RealFlow paperikoneen digitaalinen kiertovoitelumittarijärjestelmä

RealFlow paperikoneen digitaalinen kiertovoitelumittarijärjestelmä RealFlow paperikoneen digitaalinen kiertovoitelumittarijärjestelmä RealFlow digitaalinen kiertovoitelumittari on suunniteltu erityisesti valvomaan ja mittaamaan paperikoneiden kiertovoiteluöljyn tilavuusvirtauksia,

Lisätiedot

VALOKAAPELIKOULUTUSTA YRITYSKOHTAISESTI

VALOKAAPELIKOULUTUSTA YRITYSKOHTAISESTI 1(7) VALOKAAPELIKOULUTUSTA YRITYSKOHTAISESTI Oheen on koottu yrityskohtainen valokaapelikoulutuspaketti, joka koostuu viidestä kurssista: VALOKAAPELIEN KÄSITTELY KUITUJEN JATKAMINEN ja PÄÄTTÄMINEN VALOKAAPELIYHTEYKSEIN

Lisätiedot

GSM -tuotteet. HUIPPULUOTETUN STD-32:n UUSI MALLI! Uutuutena: Musta ulkokotelo Uusittu piirilevy Pulssilaskuri Sähköpostilähetys

GSM -tuotteet. HUIPPULUOTETUN STD-32:n UUSI MALLI! Uutuutena: Musta ulkokotelo Uusittu piirilevy Pulssilaskuri Sähköpostilähetys Siitek Security Oy:n JM -hinnasto. Tarvikkeet & GSM -tuotteet. Hintoihin lisätään arvonlisävero 24 %. Tämä hinnasto on toistaiseksi voimassa ja Siitek Security Oy pidättää oikeuden hinnan muutoksiin. Kaikki

Lisätiedot

Antennitarvikkeet. Antennit haaroittimet jaottimet kaapelit liittimet vahvistimet

Antennitarvikkeet. Antennit haaroittimet jaottimet kaapelit liittimet vahvistimet Antennitarvikkeet Antennit haaroittimet jaottimet kaapelit liittimet vahvistimet Antennit ULA-antenni Tilausnro: A100194/SSTL-koodi 75 001 02 ULA- radioantenni vaaka- ja pystypolarisaatio vastaanotolla,

Lisätiedot

Energianhallinta. Energiamittari. Malli EM10 DIN. Tuotekuvaus. Tilausohje EM10 DIN AV8 1 X O1 PF. Mallit

Energianhallinta. Energiamittari. Malli EM10 DIN. Tuotekuvaus. Tilausohje EM10 DIN AV8 1 X O1 PF. Mallit Energianhallinta Energiamittari Malli EM10 DIN Luokka 1 (kwh) EN62053-21 mukaan Luokka B (kwh) EN50470-3 mukaan Energiamittari Energia: 6 numeroa Energian mittaukset: kokonais kwh TRMS mittaukset vääristyneelle

Lisätiedot

Antennitarvikkeet. Antennit haaroittimet jaottimet kaapelit liittimet vahvistimet

Antennitarvikkeet. Antennit haaroittimet jaottimet kaapelit liittimet vahvistimet Antennitarvikkeet Antennit haaroittimet jaottimet kaapelit liittimet vahvistimet Antennit ULA-antenni Tilausnro: A100193/SSTL-koodi 75 001 02 ULA- radioantenni vaaka- ja pystypolarisaatio vastaanotolla

Lisätiedot

Seseon Oy 2008 Automaatiopalvelu TUOTE-ESITTELY Infrapunalämpömittaus

Seseon Oy 2008 Automaatiopalvelu TUOTE-ESITTELY Infrapunalämpömittaus Infrapunalämpötilalähettimet, kiinteäasennus IRtec Rayomatic-sarja IRtec Rayomatic 6. Edullinen ohjelmoitava lämpötilalähetin. Rayomatic 6:lla voidaan suoraan korvata aikaisemmat K- tai J-tyypin termoelementit

Lisätiedot

17. Viestintä TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin. 720571 IP-pakkaus 5 120 mm 80 mm 20 mm 0,027 Kg

17. Viestintä TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin. 720571 IP-pakkaus 5 120 mm 80 mm 20 mm 0,027 Kg 17. Viestintä TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin 17.1 TV/radio-liitin kulma valkoinen 1 uros- ja 1 naarasliitin Asennetaan antennijohtoon 75 Ohm 720571 IP-pakkaus 5 120 mm 80 mm

Lisätiedot

jakoverkon passi vit

jakoverkon passi vit jakoverkon passiivit dktcomega DKTCOMEGA kehittää koaksiaalisia ja optisia tuotteita laajakaistaverkkojen ammattilaisille. Yritys on perustettu 1977 ja sillä on kolmenkymmenenvuoden kokemus koaksiaali

Lisätiedot

Kenttävalokaapelit ja tarvikkeet

Kenttävalokaapelit ja tarvikkeet Kenttävalokaapelit ja tarvikkeet Kaapelit suomalaisiin olosuhteisiin Nestor Cables kehittää, valmistaa ja myy kevyitä ja kestäviä optisia kaapeleita turvallisuus- ja puolustustarkoituksiin sekä erilaisiin

Lisätiedot

Tietoverkkotuotteet. Suojaamaton Cat6-kaapelointiratkaisu Suojattu Cat6 A. -kaapelointiratkaisu

Tietoverkkotuotteet. Suojaamaton Cat6-kaapelointiratkaisu Suojattu Cat6 A. -kaapelointiratkaisu Tietoverkkotuotteet Suojaamaton Cat6-kaapelointiratkaisu Suojattu Cat6 A -kaapelointiratkaisu Suojaamaton Cat6-kaapelointiratkaisu Parikaapelit Suojaamattomat Cat6 U/UTP-parikaapelit nousu- ja kerroskaapelointiin.

Lisätiedot

GuardShield Micro 400 /Micro400 IP

GuardShield Micro 400 /Micro400 IP GuardShield Micro 400 /Micro400 IP Valoverhoja on saatavana 150mm..1200mm korkeita 150mm jaolla. Pienen kokonsa ansiosta valoverho voidaan helposti asentaa esimerkiksi koneen tukirakenteiden väliin, minne

Lisätiedot

Esite. Paineen, ilmannopeuden ja ilmamäärän mittaus. Vaihdettavat moduulit. Suuri graafinen näyttö LIITÄNNÄT

Esite. Paineen, ilmannopeuden ja ilmamäärän mittaus. Vaihdettavat moduulit. Suuri graafinen näyttö LIITÄNNÄT Esite Paine / Lämpötila / Kosteus / Ilmannopeus / Ilmamäärä / Äänitaso Mikromanometri MP 210 Paineen, ilmannopeuden ja ilmamäärän mittaus Vaihdettavat moduulit E Suuri graafinen näyttö LIITÄNNÄT 2 lämpötilamittausta

Lisätiedot

MOM 3200 KIT F/9 OHJAAVA VUORONUMEROJÄRJESTELMÄ. www.raita.com/electronics info@raita.com 0400 912 111

MOM 3200 KIT F/9 OHJAAVA VUORONUMEROJÄRJESTELMÄ. www.raita.com/electronics info@raita.com 0400 912 111 MOM 3200 KIT F/9 OHJAAVA VUORONUMEROJÄRJESTELMÄ Apteekin tai pienen asiakaspalvelutoimiston järjestelmäksi soveltuu usein MOM 3207 kit F/9 vuorolaitteistoa. Palvelutiskissä on useita palvelupisteitä, joihin

Lisätiedot

Energian hallinta. Energiamittari. Malli EM23 DIN. Tuotekuvaus. Tilausohje EM23 DIN AV9 3 X O1 PF. Mallit. Tarkkuus ±0.5 RDG (virta/jännite)

Energian hallinta. Energiamittari. Malli EM23 DIN. Tuotekuvaus. Tilausohje EM23 DIN AV9 3 X O1 PF. Mallit. Tarkkuus ±0.5 RDG (virta/jännite) Energian hallinta Energiamittari Malli EM23 DIN Tuotekuvaus Tarkkuus ±0.5 RDG (virta/jännite) Energiamittari Hetkellissuureiden näyttö: 3 numeroa Energiamittaukset: 7 numeroa 3-vaihesuureet: W, var, vaihejärjestys

Lisätiedot

I-Vinssi LM.60i 24V / I/O-net / 60NM. Sisältö Sovellukset 1 Ominaisuudet 1 Mitoitus 3 Varavirtalähde 3 Varusteet 4 Johdotus 5 Tekninen erittely 5

I-Vinssi LM.60i 24V / I/O-net / 60NM. Sisältö Sovellukset 1 Ominaisuudet 1 Mitoitus 3 Varavirtalähde 3 Varusteet 4 Johdotus 5 Tekninen erittely 5 I-Vinssi LM.60i 24V / I/O-net / 60NM A5332020 Sisältö Sovellukset 1 Ominaisuudet 1 Mitoitus 3 Varavirtalähde 3 Varusteet 4 Johdotus 5 Tekninen erittely 5 Sovellukset Käyttölaite ohjaa ilman sisääntuloluukkuja.

Lisätiedot

SeekTech SR-20 Paikannin Kevyt mutta silti lujarakenteinen vastaanotin, joka antaa kaikki nopean ja tarkan paikannuksen tarvitsemat tiedot.

SeekTech SR-20 Paikannin Kevyt mutta silti lujarakenteinen vastaanotin, joka antaa kaikki nopean ja tarkan paikannuksen tarvitsemat tiedot. SeekTech SR-20 Paikannin Kevyt mutta silti lujarakenteinen vastaanotin, joka antaa kaikki nopean ja tarkan paikannuksen tarvitsemat tiedot. Helppokäyttöinen Kohdejohto ja suuntanuolet tunnistavat nopeasti

Lisätiedot

LAAJAKAISTAVERKOT HAJA-ASUTUSALUEILLE. Kyläverkot Osuuskunnat Seutuverkot

LAAJAKAISTAVERKOT HAJA-ASUTUSALUEILLE. Kyläverkot Osuuskunnat Seutuverkot LAAJAKAISTAVERKOT HAJA-ASUTUSALUEILLE Kyläverkot Osuuskunnat Seutuverkot 1 LAAJAKAISTA KAIKILLE Valtioneuvosto teki vuonna 2008 periaatepäätöksen valtakunnallisesta laajakaistahankkeesta. Hankkeen tavoite

Lisätiedot

AV-TELINEET B37 LIFTPLASMA LIFTPLASMADB

AV-TELINEET B37 LIFTPLASMA LIFTPLASMADB B37 LCD adapteri VESA 200 ja muihin ei VESA standardin mukaisiin näyttöihin.30-37 näytöille. Mitat vaaka 115-440mm pysty 280mm max LIFTPLASMA LCD/PLASMA telineen kattokiinnike 75Kg sopii TOUCHPLASMA ja

Lisätiedot

Tuotesivu Lisäyspaketti HD #302

Tuotesivu Lisäyspaketti HD #302 Tuotesivu Lisäyspaketti HD #302 Ammattiliikkeen suunnittelema TV-antennipaketti, jolla lisäät HD-teräväpiirtokanavat omakotitalon tai kesämökin antennijärjestelmään. Tuotepakkauksen sisältö: 1 kpl VHF

Lisätiedot

Langaton kuuntelujärjestelmä. E-Lab. www.koulupalvelu.fi

Langaton kuuntelujärjestelmä. E-Lab. www.koulupalvelu.fi Langaton kuuntelujärjestelmä E-Lab 제 www.koulupalvelu.fi 1. E-LAB on Mikä on e-lab? E-Lab langaton kieltenopetusjärjestelmä jonka valmistaa YUSUNG C&C LTD: Etelä-Korea. Se on suunniteltu käytettäväksi

Lisätiedot

DXL 2006 3 kpl 24 bittinen, korkeatasoinen DSP, 2 tuloa, 420,- 512,- 6 lähtöä, PC ohjelmoitava, ohjelmisto sisältyy JAKOSUOTIMET

DXL 2006 3 kpl 24 bittinen, korkeatasoinen DSP, 2 tuloa, 420,- 512,- 6 lähtöä, PC ohjelmoitava, ohjelmisto sisältyy JAKOSUOTIMET 1 SIRUS TUOTEHINNASTO Maaliskuu 2009 Alv 0% Alv 22% MIKSERIT MXP-602 2 mikrofoni/linjatuloa,1aux sis. ja ulos 91,- 112,- MX-1604 A 4 mikrofoni/linjatuloa, 2 stereopaluuta 206,- 222,- MX-2004A 8 mikrofoni/linjatulo,

Lisätiedot

VALMISKAAPELITUOTTEET

VALMISKAAPELITUOTTEET VALMISKAAPELITUOTTEET Kuitu kotiin Laajakaistaverkot Orbis Oy - Valmiskaapelituotteet 2015 1 Orbiksen osaaminen Orbiksella on yli 25 vuoden kokemus valokuitutuotteiden valmistamisesta ja tuotteitamme käyttävät

Lisätiedot

UUDET TUOTTEET Laser Scan -mikrometri, kiinteä USB-näyttö LSM 5200

UUDET TUOTTEET Laser Scan -mikrometri, kiinteä USB-näyttö LSM 5200 UUDET TUOTTEET Laser Scan -mikrometri, kiinteä USB-näyttö LSM 5200 Tarkat tiedot sivulla 336. Sivu 333 335 Sivu 335 336 Anturijärjestelmät Laser Scan -mikrometrit Mittausyksiköt Laser Scan -mikrometrit

Lisätiedot

Fluke Connect -moduulit Tekniset tiedot

Fluke Connect -moduulit Tekniset tiedot Fluke Connect -moduulit Tekniset tiedot Joustavuutta langattomien järjestelmien rakentamiseen - miten haluat - milloin haluat. Langattomat Fluke 3000 FC -mittauslaitteet ovat joukkue, jossa moduulit pelaavat

Lisätiedot

kaapelointijärjestelmä

kaapelointijärjestelmä Luotettava ja kilpailukykyinen kaapelointijärjestelmä Suojaamaton Cat6-kaapelointiratkaisu n Suojattu Cat6 A -kaapelointiratkaisu Oy Nylund-Group Ab, Talotekniikka Masalantie 375 02430 MASALA Vaihde (myynti)

Lisätiedot

jakoverkon passi vit

jakoverkon passi vit jakoverkon passiivit dktcomega DKTCOMEGA kehittää koaksiaalisia ja optisia tuotteita laajakaistaverkkojen ammattilaisille. Yritys on perustettu 1977 ja sillä on kolmenkymmenenvuoden kokemus koaksiaali

Lisätiedot

Sisäverkon peittotuotteet

Sisäverkon peittotuotteet Sisäverkon peittotuotteet Laatuantennin sisäverkon peittotuotteilla voitte helposti parantaa kuuluvuutta tai nostaa mobiililaajakaistan nopeutta. Ulkoantennin avulla hitaasti toimivan laajakaistaliittymän

Lisätiedot

Leica Sprinter Siitä vain... Paina nappia

Leica Sprinter Siitä vain... Paina nappia Sprinter Siitä vain... Paina nappia Sprinter 50 Tähtää, paina nappia, lue tulos Pölyn ja veden kestävä Kompakti ja kevyt muotoilu Virheettömät korkeuden ja etäisyyden lukemat Toiminnot yhdellä painikkeella

Lisätiedot

MITTAUSKYTKENTÄ HD RANGER+ KWS RG 226 KOHINA GENERAAT- TORI MITATTAVA SUODIN. LTE 800 MHz SUOTIMIMIEN MITTAUKSIA

MITTAUSKYTKENTÄ HD RANGER+ KWS RG 226 KOHINA GENERAAT- TORI MITATTAVA SUODIN. LTE 800 MHz SUOTIMIMIEN MITTAUKSIA MARTTI KEMPPI OY 24.2.2015 Martti Kemppi Tv antennialan töitä yli 50 vuotta 1 (1) LTE 800 MHz SUOTIMIMIEN MITTAUKSIA Loppiaisen viikonvaihteessa (5-6.1.2014) tein eri maanhuojilta hankkimistani LTE Suotimista

Lisätiedot

WA-800 Tuoteperhe. Tekniset tiedot. Vaakapäätteet WA-801 WA-802 WA-802r WA-810. Ohjaimet WA-804 WA-805 WA-806 WA-807

WA-800 Tuoteperhe. Tekniset tiedot. Vaakapäätteet WA-801 WA-802 WA-802r WA-810. Ohjaimet WA-804 WA-805 WA-806 WA-807 Ahjokatu 4 A, P.O.B. 22 FI-15801 Lahti, Finland Tel. +358 3 829 21 Fax +358 3 829 4100 www.lahtiprecision.com WA-800 Tuoteperhe Tekniset tiedot Vaakapäätteet WA-801 WA-802 WA-802r WA-810 Ohjaimet WA-804

Lisätiedot

Oxix L I U E N N E E N H A P E N M I T T A R I BROCHURE FI 5.40 OXIX BROCHURE 1308

Oxix L I U E N N E E N H A P E N M I T T A R I BROCHURE FI 5.40 OXIX BROCHURE 1308 Oxix L I U E N N E E N H A P E N M I T T A R I BROCHURE FI 5.40 OXIX BROCHURE 1308 O P T I N E N A N T U R I M I N I M A A L I S E L L A H U O LTOTA R P E E L L A Oxix-happilähetin on ainutlaatuinen liuenneen

Lisätiedot

The next generation of controllers. Analoginen ja digitaalinen keskus. 4 tai 8 linjaa / 16-32 ilmaisinta max. Monipuolinen keskus r

The next generation of controllers. Analoginen ja digitaalinen keskus. 4 tai 8 linjaa / 16-32 ilmaisinta max. Monipuolinen keskus r New New New New New New New New New New New New New New New New New Kaasunvalvontakeskus Analoginen ja digitaalinen keskus 4 tai 8 linjaa / 6 - ilmaisinta max. Monipuolinen keskus r r Kustannussäästöjä

Lisätiedot

LOVATO. Moduulikomponentit 16 A 125 A KUORMANEROTTIMET...2 MODUULIKONTAKTORIT...4 VIRRANSYÖTTÖMODUULIT...4 MODUULIAIKARELEET...6

LOVATO. Moduulikomponentit 16 A 125 A KUORMANEROTTIMET...2 MODUULIKONTAKTORIT...4 VIRRANSYÖTTÖMODUULIT...4 MODUULIAIKARELEET...6 LOVATO Moduulikomponentit 16 A 125 A KUORMANEROTTIMET...2 MODUULIKONTAKTORIT...4 VIRRANSYÖTTÖMODUULIT...4 MODUULIAIKARELEET...6 MITTAUSLAITTEET, MODUULIMALLIT...8 ENERGIAMITTARIT...9 www.klinkmann.fi 16

Lisätiedot

Pientalon esimerkkikokoonpano

Pientalon esimerkkikokoonpano Pientalon esimerkkikokoonpano. Työpisterasia xrj, 7 0. Parikaapeli CAT U/UTP 0 70 0. Kotijakamo 00 x 00 x 90 7 00 9 - Laitekaapeli CAT U/UTP 0,m 7 0 - Optinen päätekotelo 7 08 00 - Adapteri LC-APC/quad

Lisätiedot

Kampanjaesite. Caravan-tuotteet Kesä 2012. Olemme koonneet tähän esitteeseen Caravan-käyttöön soveltuvia tuotteitamme TUTUSTU VALIKOIMAAMME JA TILAA!

Kampanjaesite. Caravan-tuotteet Kesä 2012. Olemme koonneet tähän esitteeseen Caravan-käyttöön soveltuvia tuotteitamme TUTUSTU VALIKOIMAAMME JA TILAA! Kampanjaesite Caravan-tuotteet Kesä 2012 Olemme koonneet tähän esitteeseen Caravan-käyttöön soveltuvia tuotteitamme TUTUSTU VALIKOIMAAMME JA TILAA! Digitaalinen Analoginen Uutuudet! Analoginen ONKO VAUNUSI/AUTOSI

Lisätiedot

ICT-RATKAISUT. Tilaa kuvasto tai lataa osoitteesta: www.pistesarjat.fi

ICT-RATKAISUT. Tilaa kuvasto tai lataa osoitteesta: www.pistesarjat.fi Oikeus teknisiin muutoksiin pidätetään. pistesarjat oy Karvaamokuja 1, 00380 Helsinki Jatkokatu 2, 15230 lahti Puh. +358 10 423 8770 Faksi +358 9 346 3095 myynti@pistesarjat.fi www.pistesarjat.fi ICT-RATKAISUT

Lisätiedot

Standalone UPS system. PowerValue 11/31 T 10 20 kva 1-vaiheinen UPS kriittisille kuormille

Standalone UPS system. PowerValue 11/31 T 10 20 kva 1-vaiheinen UPS kriittisille kuormille Standalone UPS system PowerValue 11/31 T 10 20 kva 1-vaiheinen UPS kriittisille kuormille Energiatehokas UPS skaalattavalla varakäyntiajalla Kriittisten laitteiden ja järjestelmien, kuten esim. talo- ja

Lisätiedot

AV-asennus- kaapelit ja -välijohdot.

AV-asennus- kaapelit ja -välijohdot. bedea AV-asennuskaapelit ja -välijohdot. 21.3.2014 19-napainen suojattu MultiLine-kaapeli. Ruuvaamalla päihin joko HDMI-liitin (#8714) tai HDMI-liitinpaneeli (#8713), saadaan aikaan täysiverinen High Speed

Lisätiedot

Pesukarhu A Pesukarhu B Pesukarhu C

Pesukarhu A Pesukarhu B Pesukarhu C Pesukarhu A Pesukarhu B Pesukarhu C Pesukarhu D- suora Pesukarhu D- kulma Pesukarhu E-1 Pesukarhu E-2 Pesukarhu E-6 Pesukarhu ilma-vesisuutin F3 Pesukarhu patatiskisuutin G2 Pesukarhu ilma-vesisuutin I

Lisätiedot

DXL 2006 3 kpl 24 bittinen, korkeatasoinen DSP, 2 tuloa, 383,- 468,- 6 lähtöä, PC ohjelmoitava, ohjelmisto sisältyy JAKOSUOTIMET

DXL 2006 3 kpl 24 bittinen, korkeatasoinen DSP, 2 tuloa, 383,- 468,- 6 lähtöä, PC ohjelmoitava, ohjelmisto sisältyy JAKOSUOTIMET SIRUS TUOTEHINNASTO Kesäkuu 2007 Alv 0% Alv 22% MIKSERIT MXP-602 2 mikrofoni/linjatuloa,1aux sis. ja ulos 91,- 112,- MX-1604 A 4 mikrofoni/linjatuloa, 2 stereopaluuta 181,- 222,- MX-2004A 8 mikrofoni/linjatulo,

Lisätiedot

VALOKENNOJEN VALINTAOPAS

VALOKENNOJEN VALINTAOPAS VALOKENNOJEN VALINTAOPAS Valokennojen laatumerkki VALVONTAAN Perus Sylinteri Mittaavat Haarukka Kontrastin, värin tai luminesenssin tunnistavat Valokuituvahvistimet Kahden arkin valvonta/sauman tunnistus

Lisätiedot

2.4 GHz Langaton Baby Guard. Käyttöohje. Tärkeät turvallisuustiedot ennen käyttöönottoa 1. Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen käyttöönottoa.

2.4 GHz Langaton Baby Guard. Käyttöohje. Tärkeät turvallisuustiedot ennen käyttöönottoa 1. Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen käyttöönottoa. Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen käyttöönottoa. Tärkeät turvallisuustiedot ennen käyttöönottoa 1 2.4 GHz Langaton Baby Guard Käyttöohje Onnea uuden 2.4GHz langattoman Baby Guardin johdosta. Ennen kuin

Lisätiedot

CAVEL CAVEL DKTCOMEGA:n tehtävä

CAVEL CAVEL DKTCOMEGA:n tehtävä koaksiaalikaapelit Italiana Conduttori Srl on valmistanut koaksiaalikaapeleita CAVEL tuotemerkillä vuodesta 1968 alkaen. Näiden vuosien aikana yritys on jatkuvasti kasvanut. CAVEL on tunnettu ja saanut

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJE TEHR LU / TEHR-M

KÄYTTÖOHJE TEHR LU / TEHR-M V1.0.7 (31.10.2013) 1 (5) YHTEENSOPIVT TUOTTEET TEHR LU TEHR LU-PU TEHR- TEHR--PU TEKNISET TIEOT Käyttöjännite Virrankulutus ittausalue (valitaan jumppereilla) Toiminnot Optiot Lähdöt Tiedonsiirto Tarkkuus

Lisätiedot

ICT-RATKAISUT. Tilaa kuvasto tai lataa osoitteesta: www.pistesarjat.fi

ICT-RATKAISUT. Tilaa kuvasto tai lataa osoitteesta: www.pistesarjat.fi Oikeus teknisiin muutoksiin pidätetään. pistesarjat oy Karvaamokuja 1, 00380 Helsinki Jatkokatu 2, 15230 lahti Puh. +358 10 423 8770 Faksi +358 9 346 3095 myynti@pistesarjat.fi www.pistesarjat.fi ICT-RATKAISUT

Lisätiedot

630/650-sarjan videotallennin

630/650-sarjan videotallennin Video 630/650-sarjan videotallennin 630/650-sarjan videotallennin www.boschsecurity.fi Boschin 630/650-sarjan videotallennin on 8/16-kanavainen digitaalinen tallennin, joka käyttää uusinta H.264-videopakkaustekniikkaa.

Lisätiedot

Jäähdytysturva Oy Koivukummuntie 4 01510 Vantaa puh. +358 (0)20 754 5235 info@jaahdytysturva.fi www.jaahdytysturva.fi

Jäähdytysturva Oy Koivukummuntie 4 01510 Vantaa puh. +358 (0)20 754 5235 info@jaahdytysturva.fi www.jaahdytysturva.fi Testo 106-T1:ssä on erittäin nopea ja tarkka NTC-anturi yhdistettynä ohueen mittauskärkeen joka ei jätä jälkiä. Testo 106-T1 soveltuu erinomaisesti elintarvikkeiden lämpötilojen mittaukseen esimerkiksi

Lisätiedot

LFS Rapid 45 johtokanavat, PVC ja alumiini

LFS Rapid 45 johtokanavat, PVC ja alumiini LFS Rapid 45 johtokanavat, PVC ja alumiini GEK Rapid 45 johtokanavat, valintataulukko Johtokanava Johtokanava kansineen l=2m Kansituki Sisäkulma, sivut l=175mm Ulkokulma, sivut =175mm Päätykappale, vasen

Lisätiedot

Tuotesivu TV-Antennipaketti 12V 1S #201/ 1P #204

Tuotesivu TV-Antennipaketti 12V 1S #201/ 1P #204 Tuotesivu TV-Antennipaketti 12V 1S #201/ 1P #204 Ammattiliikkeen suunnittelema 12 V akulla toimiva TV-antennipaketti. Soveltuu uudiskohteisiin 2-10 katselupisteelle. Tuotepakkauksen sisältö: 1 kpl VHF-

Lisätiedot

Asennusohje Viritettävä terrestiaalipäävahvistin HMB 6. SSTL n:o 75 631 26 ULA-VHF I, VHF III, 6 x UHF ja AUX

Asennusohje Viritettävä terrestiaalipäävahvistin HMB 6. SSTL n:o 75 631 26 ULA-VHF I, VHF III, 6 x UHF ja AUX Asennusohje Viritettävä terrestiaalipäävahvistin SSTL n:o 75 631 26 ULA-VHF I, VHF III, 6 x UHF ja AUX I. Käyttötarkoitus Päävahvistin on valmistettu kansainvälisten laatustandardien mukaisesti ja se täyttää

Lisätiedot

SPA-ZC22 Väyläliitäntämoduuli

SPA-ZC22 Väyläliitäntämoduuli SPA-ZC Väyläliitäntämoduuli Käyttöohje ja tekninen selostus ON ON 3 4 6 7 8 3 4 RS Ser. No POWER UAUX 0//0 V DC 0/0/30/40 V AC 4/48/60 V DC AUX INT Tx 3 4 SPA-ZC B0M 4BM 3BM B3M B4M SC RS 48 SPA OPTICAL

Lisätiedot

560B NPB. 1. Valitse halauamasi kokoonpano. liittimä. 2. Valitse tyhjä Q-G. Q-G sarjan paneeliin. 3. Asenna EH sarjan liittimet

560B NPB. 1. Valitse halauamasi kokoonpano. liittimä. 2. Valitse tyhjä Q-G. Q-G sarjan paneeliin. 3. Asenna EH sarjan liittimet NPB 560B 1. Valitse halauamasi kokoonpano EH sarjan liittimä. 2. Valitse tyhjä Q-G sarjan paneeli 3. Asenna EH sarjan liittimet Q-G sarjan paneeliin luodaksesi tarvittavan liitäntäratkaisun äänelle, kuvalle

Lisätiedot

TEHOLÄHTEET JA MUUNTAJAT

TEHOLÄHTEET JA MUUNTAJAT TEHOLÄHTEET JA MUUNTAJAT TABILOIDUT TEHOLÄHTEET Galvaanisesti erotettu verkosta, elektronisella sulakkeella. Ohjaus ja automaatiojärjestelmien syöttöön, versiot 12 ja 24V. TABILOIDUT ÄÄDETTÄVÄT TEHOLÄHTEET

Lisätiedot

Turvallisuutta kotiin ABB-Welcome

Turvallisuutta kotiin ABB-Welcome Turvallisuutta kotiin ABB-Welcome ABB-Welcome Omakotitalon ovipuhelinjärjestelmä Nykymaailmassa on hyvä tietää kenelle ovensa avaa. Laadukkaalla videotunnistuksella voidaan varmistaa kodin turvallisuus.

Lisätiedot

Alla on yhteenveto Helsingin yliopistolle tarjotun ratkaisun kokonaiskustannuksista.

Alla on yhteenveto Helsingin yliopistolle tarjotun ratkaisun kokonaiskustannuksista. 1 Hinnoittelu 1.1 Yhteenveto Alla on yhteenveto Helsingin yliopistolle tarjotun ratkaisun kokonaiskustannuksista. Tarjottu ratkaisu Hinta alv 0 Latitude E6400 640.00 Latitude E6500 670.00 Latitude E4300

Lisätiedot

WMS450/470 monikanavajärjestelmien kytkentäopas. Kytkentäkaaviot ja tarvittavat osat 1 16 kanavajärjestelmiin

WMS450/470 monikanavajärjestelmien kytkentäopas. Kytkentäkaaviot ja tarvittavat osat 1 16 kanavajärjestelmiin WMS450/470 monikanavajärjestelmien kytkentäopas Kytkentäkaaviot ja tarvittavat osat 1 16 kanavajärjestelmiin WMS450/470 3 Johdanto Tämän oppaan kaaviot helpottavat monikanavaisen langattoman järjestelmän

Lisätiedot

FT2040 Käyttölaite. Building Technologies. Sinteso. Sarjan FS20 paloilmoituskeskuksille (MP2.1)

FT2040 Käyttölaite. Building Technologies. Sinteso. Sarjan FS20 paloilmoituskeskuksille (MP2.1) FT2040 Käyttölaite Sarjan FS20 paloilmoituskeskuksille (MP2.1) Sinteso Paloilmoitusjärjestelmän operointi ja valvonta Suuri taustavalolla varustettu näyttö (8 riviä, 40 merkkiä kussakin) Selvätekstinen

Lisätiedot

Pientalon esimerkkikokoonpano

Pientalon esimerkkikokoonpano Kodit Pientalon Esimerkkikokoonpanot kaapelointikokoonpano Pientalon esimerkkikokoonpano a b a. R0UV RJ liitinrasia xrj b. Antennirasia a. DNR0UV Cat multimediarasia TV/R/SAT b. xxxxx Antennirasia. DNELKJ/

Lisätiedot

KRU-1 PLL & UHF TRUE DIVERSITY langaton mikrofonijärjestelmä. Käyttöohje. ä ä ä ö ä ö

KRU-1 PLL & UHF TRUE DIVERSITY langaton mikrofonijärjestelmä. Käyttöohje. ä ä ä ö ä ö KU-1 PLL & UHF UE DVEY langaton mikrofonijärjestelmä Käyttöohje ä ä ä ö ä ö Vastaanottimen ominaisuudet a. Etupaneeli 1. Lähettimen audiotason indikointi 2. Vastaanottavan antennin indikointi. äyttää kummaltako

Lisätiedot

TTA Finland Oy Tuotekatalogi GSM-ohjaimet Hirvialhonkatu 3 1.1.2009 37830 Viiala www.ttafinland.fi urakointi@ttafinland.fi p.

TTA Finland Oy Tuotekatalogi GSM-ohjaimet Hirvialhonkatu 3 1.1.2009 37830 Viiala www.ttafinland.fi urakointi@ttafinland.fi p. TTA Finland Oy Tuotekatalogi GSM-ohjaimet Hirvialhonkatu 3 1.1.2009 37830 Viiala www.ttafinland.fi urakointi@ttafinland.fi p. +358 440 410 344 Malli Kuvaus Kuva Hinta (EUR) GsmAlarm-220 GsmAlarm-220 14

Lisätiedot

SPA-ZC. Ostajan opas

SPA-ZC. Ostajan opas Ostajan opas Julkaistu: 18.01.2006 Tila: Vastaa englanninkielistä versiota C/24.02.2004 Versio: A Pidätämme oikeuden muutoksiin ilman ennakkoilmoitusta Ominaisuudet SPA-väylään liitettävä sähköinen/optinen

Lisätiedot

Panasonic kamerat 1/4 JA 1/3 SD- SEKÄ 1/3 P2HD KORTTIKAMERAT JA TARVIKKEET

Panasonic kamerat 1/4 JA 1/3 SD- SEKÄ 1/3 P2HD KORTTIKAMERAT JA TARVIKKEET Panasonic kamerat 1/4 JA 1/3 SD- SEKÄ 1/3 P2HD KORTTIKAMERAT JA TARVIKKEET AG-HPX170 AG-HPX300 AG-HVX200 AG-HMC150 AG-HMC40 PANASONIC AG-HMC41E 2 450,00 --3MOS (1/4.1 ) AVCHD SD -muistikorttikameraammattikäyttöön

Lisätiedot

SPS ZOOM 300. 3D Laserkeilain

SPS ZOOM 300. 3D Laserkeilain SPS ZOOM 300 3D Laserkeilain SPS ZOOM 300 3D Laserkeilain 3D laserkeilain on laite joka mittaa ja kerää tarkkaa tietoa ympäristön kohteista. Mitattuja pistepilviä voidaan sen jälkeen käyttää suunnittelussa

Lisätiedot

MFW - I/O:n kaukoluentajärjestelmä

MFW - I/O:n kaukoluentajärjestelmä Ominaisuudet älykäs, moduulirakenteinen järjestelmä sisäänrakennettu modeemi helppo konfigurointi useita tiedonsiirtomahdollisuuksia keskusyksikössä lukuisia kommunikointiliitäntöjä itsediagnostiikka Järjestelmäkomponentit

Lisätiedot

TIETOSÄHKÖ OY. Valokuitutuotteet. Laitekuidut häntäkuidut paneelit päätekotelot asennuskaapelit

TIETOSÄHKÖ OY. Valokuitutuotteet. Laitekuidut häntäkuidut paneelit päätekotelot asennuskaapelit TIETOSÄHKÖ OY Valokuitutuotteet Laitekuidut häntäkuidut paneelit päätekotelot asennuskaapelit 1 Hitsattavat häntäkuidut TIETOSÄHKÖ OY Häntäkuituja käytetään kanava- ja runkokaapeleiden päättämiseen. Niissä

Lisätiedot

Pesukarhu ilma-vesisuutin I

Pesukarhu ilma-vesisuutin I Pesukarhu A Pesukarhu B Pesukarhu C Pesukarhu D- suora Pesukarhu D- kulma Pesukarhu E-1 Pesukarhu E-2 Pesukarhu E-6 Pesukarhu ilma-vesisuutin F3 Pesukarhu patatiskisuutin G Pesukarhu ilma-vesisuutin I

Lisätiedot

HID Global CardMan hinnasto

HID Global CardMan hinnasto HID Global CardMan hinnasto Kaikki hinnat, alv 0% Toimitusehto vapaasti varastossamme. Pientilausta toimitus- ja käsittelykulut 8,20. Toimitusmaksu suurille määrille kuljetuskustannusten mukaan. CardMan

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJEKIRJA HALO R400 LASER ETÄISYYS MITTARILLE

KÄYTTÖOHJEKIRJA HALO R400 LASER ETÄISYYS MITTARILLE KÄYTTÖOHJEKIRJA HALO R400 LASER ETÄISYYS MITTARILLE MYYNTIPAKETIN SISÄLTÖ ALKUTOIMENPITEET 1) Liuta/ työnnä auki patterikotelon kansi laitteen takaosasta ja aseta patteri paikkoilleen. Patterin tyyppi

Lisätiedot

Fluke 279 FC -yleismittari/lämpökamera

Fluke 279 FC -yleismittari/lämpökamera TEKNISET TIEDOT Fluke 279 FC -yleismittari/lämpökamera Etsi. Korjaa. Tarkasta. Raportoi. 279 FC, digitaalisen yleismittarin ja lämpökameran yhdistelmä, lisää mittausten tuottavuutta ja luotettavuutta.

Lisätiedot

LexCom Home - joustava kodin kaapelointijärjestelmä

LexCom Home - joustava kodin kaapelointijärjestelmä LexCom Home - joustava kodin kaapelointijärjestelmä Uutta joustavuutta kodin toimintoihin LexCom Home on nykyaikainen kokonaisratkaisu kodin heikkovirtakaapelointien ja -asennusten toteuttamiseksi. Lex-

Lisätiedot

MIGS Videoendoskooppi Käyttöohje

MIGS Videoendoskooppi Käyttöohje MIGS Videoendoskooppi Käyttöohje Migs käyttöohje sivu 2 Sisällys Varoitukset ja turvaohjeita... 3 1. Kuvaus... 4 Osat ja toiminta... 5 Toimitussisältö... 5 2. Valmistaminen käyttööön... 5 3. Asetusvalikko...

Lisätiedot

FC2020 Paloilmoituskeskus

FC2020 Paloilmoituskeskus FC2020 Paloilmoituskeskus FS20 (MP5.0) Sinteso Kompakti, esikasattu, mikroprosessorilla ohjattu paloilmoituskeskus 252 osoitteelle Paloilmoituskeskus voi olla yksittäinen tai verkotettu Yhteen verkkoon

Lisätiedot

1-vaiheinen kaksoismuunnostekniikan online UPS laite PowerValue 11 RT 1 10 kva kriittisille kuormille

1-vaiheinen kaksoismuunnostekniikan online UPS laite PowerValue 11 RT 1 10 kva kriittisille kuormille 1-vaiheinen kaksoismuunnostekniikan online UPS laite PowerValue 11 RT 1 10 kva kriittisille kuormille Sähkönsyötön varmentaminen ei koskaan ole ollut helpompaa. Pienissä ja keskisuurissa yrityksissä tiedon

Lisätiedot

Digitaalisen tallennuksen edelläkävijä

Digitaalisen tallennuksen edelläkävijä Digitaalisen tallennuksen edelläkävijä NUUO digitaalitallentimet edustavat analogisen ja IP-pohjaisen videovalvonnan uusinta teknologiaa. NUUO tarjoaa kehittyneitä ratkaisuja kameravalvonnan lisäksi myös

Lisätiedot

Kannettava sähköverkon analysaattori AR6

Kannettava sähköverkon analysaattori AR6 Kannettava sähköverkon analysaattori AR6 Kompakti huippuominaisuudet omaava digitaalinen mittalaite soveltuu erinomaisesti sähköverkon energiatehokkuuden analysoimiseen AR6:n ominaisuuksia: Se ottaa jänniteaallosta

Lisätiedot

Valokuitutuotteet Laitekuidut häntäkuidut paneelit päätekotelot asennuskaapelit

Valokuitutuotteet Laitekuidut häntäkuidut paneelit päätekotelot asennuskaapelit Valokuitutuotteet 1 Laitekuidut häntäkuidut paneelit päätekotelot asennuskaapelit Hitsattavat häntäkuidut Häntäkuituja käytetään kanava- ja runkokaapeleiden päättämiseen. Niissä on liitin vain toisessa

Lisätiedot

Automaatiokomponentit

Automaatiokomponentit Siebert D65 / D75 / D72 -sarjan modulaariset näyttöyksiköt Siebertin modulaarisen sarjan näyttöyksiköistä kokoat haluamasi kokoisen näytön. Numerokoot: D65 = korkeus 9mm, leveys 8mm D75 = korkeus 10mm,

Lisätiedot

Kiitän mielenkiinnostanne ratkaisujamme kohtaan. Tarjoamme Teille tilaisuuden tulla tutustumaan eri vaihtoehtoihin luoksemme!

Kiitän mielenkiinnostanne ratkaisujamme kohtaan. Tarjoamme Teille tilaisuuden tulla tutustumaan eri vaihtoehtoihin luoksemme! XENEX TELECOM OY TARJOUS Jari Sikanen PL 9 04301 Tuusula 15.8.2002 HELSINGIN YLIOPISTO Timo Harmo Tarjous no. 150802helsinki Viite: Tarjouspyyntönne 15.8.2002 puhelimitse VIDEONEUVOTTELULAITTEET & PALVELUT

Lisätiedot

Opinnäytetyön Loppuseminaari 18.4.2013 klo 8

Opinnäytetyön Loppuseminaari 18.4.2013 klo 8 Opinnäytetyön Loppuseminaari 18.4.2013 klo 8 Opinnäytetyön nimi: CWDM-migraatio SimuNetiin Joonas Hasu TI09TIVE Toimeksiantaja yritys: KYMP Oy Ohjaava opettaja: Martti Kettunen Työ liittyy hankkeeseen:

Lisätiedot

KU18 V.23 KORTTIMODEEMI

KU18 V.23 KORTTIMODEEMI V. KORTTIMODEEMI KU8 KU8 V. KORTTIMODEEMI TEKNINEN MANUAALI.9.996 Markku Virtanen/hs V. KORTTIMODEEMI KU8 SISÄLLYSLUETTELO Sisällysluettelon hakusanoja ei löytynyt.liitteet A B C D E F Modeemin osasijoittelukuva

Lisätiedot

Moduulikojeet ja kotelot. Answers for industry.

Moduulikojeet ja kotelot. Answers for industry. Moduulikojeet ja kotelot Answers for industry. s 2 Sisältö Minikotelo IP40/IP54...2 Upotettava kotelo SIMBOX 63 IP30, valkoisella ovella...2 Pinnallinen kotelo SIMBOX 63 IP30, pohjalevyllä...2 Upotettava

Lisätiedot