Irralliset osat. Asennusohjeet. Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde

Save this PDF as:
Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "Irralliset osat. Asennusohjeet. Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde"

Transkriptio

1 Form No. Workman MD-/MDX-/MDE -lava-asennussarja Pro Force -roskapuhallin Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Rev B Asennusohjeet Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Kuvaus Määrä Käyttökohde 1 Mitään osia ei tarvita Valmistele ProForce Liukualuslaatan kiinnike 2 Laippamutteri (3/8 tuuma) 6 Pultti (3/8 x 3 tuumaa) 2 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 4 Kitkalukituslevy 4 Asennuskannatin 4 Laippamutteri (3/8 tuuma) 16 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 8 Lukkopultti (3/8 x 2 tuumaa) 8 Lavakisko 2 Lavan reunakoroke 4 Välikappale 4 Laippapultti (1/4 x 1-1/4 tuumaa) 8 Litteä aluslaatta (1/4 tuuma) 8 Laippamutteri (1/4 tuuma) 8 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 8 Laippamutteri (3/8 tuuma) 16 Lukkopultti (3/8 x 1-1/2 tuumaa) 8 Reunakoroke 4 Lukituslevy 4 Laippamutteri (3/8 tuuma) 12 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 12 Asenna liukualuslaatta ProForceen. Asenna ProForce keskiraskaaseen käyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin (vuosimalli 2010 ja vanhemmat). Asenna ProForce keskiraskaaseen käyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin (vuosimalli 2011 ja uudemmat). Asenna ProForce raskaaseen käyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin. 6 Osta oikeat välineet Asenna ProForce yleisajoneuvoihin. 7 Paikan osoitin 1 Niitti 3 Suppilon kannake 2 Lukkopultti (10-24 x 5/8 tuumaa) 4 Suuttimen kiinnike 2 Lukkomutteri (10-24) 4 Hinaustappi 2 Laippamutteri (1/4 tuuma) 10 Jatkeen suojus 2 Suuttimen vahvistusruode 2 Pultti (1/4 x 3/4 tuumaa) 10 Asenna jatke The Toro Company 8111 Lyndale Avenue South Bloomington, MN Rekisteröi tuotteesi osoitteessa Käännös alkuperäisestä tekstistä (FI) Painettu Yhdysvalloissa. Kaikki oikeudet pidätetään

2 1 ProForcen valmistelu Mitään osia ei tarvita Irrota renkaat, vetokoukku, lokasuojat ja tappiakselit ProForce-perävaunusta. 2 Liukualuslaattojen asentaminen ProForceen Vaiheeseen tarvittavat osat: 2 Liukualuslaatan kiinnike 6 Laippamutteri (3/8 tuuma) 2 Pultti (3/8 x 3 tuumaa) 4 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 1. Asenna liukualuslaatat neljällä lukkopultilla (3/8 x 1 tuuma) ja kahdella laippamutterilla (3/8 tuuma) ProForce-kehikon vasemmalle ja oikealle puolelle samoihin reikiin, joissa tappiakselit olivat. Asenna lukkopultit liukualuslaattojen takimmaisiin reikiin. 2. Asenna uusi lyhyt vetokoukun putki kahdella pultilla (3/8 x 3 tuumaa) ja kahdella laippamutterilla (3/8 tuuma). Kuva 1 Keskiraskaaseen käyttöön tarkoitetut koneet 1. Laippamutteri (3/8 tuuma) 4. Vasemmanpuoleinen liukualuslaatta (kuvassa keskiraskas) 2. Lyhyt vetokoukun putki 5. Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 3. Pultti (3/8 x 3 tuumaa) Kuva 2 Raskaaseen käyttöön tarkoitetut koneet 5 G Laippamutteri (3/8 tuuma) 4. Vasemmanpuoleinen liukualuslaatta (kuvassa keskiraskas) 2. Lyhyt vetokoukun putki 5. Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 3. Pultti (3/8 x 3 tuumaa) 2

3 3 ProForcen asennus keskiraskaaseen käyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin (vuosimalli 2010 ja vanhemmat) 6 Vaiheeseen tarvittavat osat: 4 Kitkalukituslevy 4 Asennuskannatin 16 Laippamutteri (3/8 tuuma) 8 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 8 Lukkopultti (3/8 x 2 tuumaa) 1. Irrota ajoneuvon lavaan kiinnitetty päätylevy. 2. Asenna ProForce-yksikkö ajoneuvon lavaan. 3. Keskiraskaaseen käyttöön tarkoitetuissa ajoneuvoissa (vuosimalli 2010 ja vanhemmat) asenna neljä kitkalukituslevyä niille tarkoitettuihin loviin ja neljä asennuskannatinta liukualuslaattoihin ja kitkalukituslevyihin kahdeksalla lukkopultilla (3/8 x 1 tuuma), kahdeksalla lukkopultilla (3/8 x 2 tuumaa) ja kuudellatoista laippamutterilla (3/8 tuuma) (Kuva 3). Kuva 3 Keskiraskaaseen käyttöön tarkoitetut ajoneuvot (vuosimalli 2010 ja vanhemmat) 1. Lukkopultti (3/8 x 2 4. Laippamutteri (3/8 tuuma) tuumaa) 2. Kitkalukituslevy 5. Liukualuslaatta (kuvassa ei kiinnitetty ProForceen) 3. Asennuskannatin 6. Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 3

4 4 ProForcen asennus keskiraskaaseen käyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin (vuosimalli 2011 ja uudemmat) Vaiheeseen tarvittavat osat: 2 Lavakisko 4 Lavan reunakoroke 4 Välikappale 8 Laippapultti (1/4 x 1-1/4 tuumaa) 8 Litteä aluslaatta (1/4 tuuma) 8 Laippamutteri (1/4 tuuma) 8 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 16 Laippamutteri (3/8 tuuma) 8 Lukkopultti (3/8 x 1-1/2 tuumaa) 1. Irrota ajoneuvon lavaan kiinnitetty päätylevy. 2. Asenna ProForce-yksikkö ajoneuvon lavaan. 3. Keskiraskaaseen käyttöön tarkoitetuissa ajoneuvoissa (vuosimalli 2011 ja uudemmat) asenna lavakiskot alustan sivuille kahdeksalla laippapultilla (1/4 x 1-1/4 tuumaa) ja neljällä laippamutterilla (1/4 tuuma) (Kuva 4). 4. Asenna neljä lavan reunakoroketta lavakiskoihin neljällä välikappaleella, kahdeksalla lukkopultilla (3/8 x 1-1/2 tuumaa) ja kahdeksalla laippamutterilla (3/8 tuuma) (Kuva 4). 5. Asenna neljä lavan reunakoroketta liukualuslaattoihin kahdeksalla lukkopultilla (3/8 x 1 tuuma), kahdeksalla lukkopultilla (3/8 x 2 tuumaa) ja kahdeksalla laippamutterilla (3/8 tuuma) (Kuva 4) Kuva 4 Keskiraskaaseen käyttöön tarkoitetut ajoneuvot (vuosimalli 2011 ja uudemmat) 1. Lukkopultti (3/8 x 1-1/2 6. Laippamutteri (3/8 tuuma) tuumaa) 2. Laippapultti (1/4 x 7. Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 1-1/4 tuumaa) 3. Välikappale 8. Liukualuslaatta (kuvassa ei kiinnitetty ProForceen) 4. Lavakisko 9. Litteä aluslaatta (1/4 tuuma) 5. Lavan reunakoroke 10. Laippamutteri (1/4 tuuma) 5 ProForcen asennus raskaaseen käyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin Vaiheeseen tarvittavat osat: 4 Reunakoroke 4 Lukituslevy 12 Laippamutteri (3/8 tuuma) 12 Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 1. Raskaaseen käyttöön tarkoitetuissa ajoneuvoissa asenna neljä reunakoroketta lavassa oleviin loviin ja kiristä reunakorokkeet liukualuslaattoihin kahdeksalla lukkopultilla (3/8 x 1 tuuma) ja kahdeksalla laippamutterilla (3/8 tuuma) (Kuva 5). 4

5 G Kuva 5 1. Laippamutteri (3/8 tuuma) 3. Lukkopultti (3/8 x 1 tuuma) 2. Reunakoroke 4. Liukualuslaatta (kuvassa ei kiinnitetty ProForceen) 2. Asenna neljä lukkopulttia (3/8 x 1 tuuma), neljä lukituslevyä ja neljä laippamutteria (3/8 tuuma) (Kuva 6). 3. Kiinnitä neljä reunakoroketta lavaan asettamalla lukkopultin pää pyöreäpäiseen aukkoon ja työntämällä pultti pohjaan. Kiristä lukkopultit (Kuva 6). Kuva 6 1. Laippamutteri (3/8 tuuma) 3. Lukkopultti (3/8 x 2 tuumaa) 2. Lukituslevy 4. Lukituslevykokoonpano 6 ProForcen asennus yleisajoneuvoihin Vaiheeseen tarvittavat osat: Osta oikeat välineet Yleisajoneuvoja varten pitää ostaa oikeat välineet ProForcen kiinnittämistä varten. Säädä ProForcen asentoa siten, että suutin pääsee kääntymään lavaan osumatta. Merkitse ja poraa reiät ajoneuvon lavaan ProForcen takimmaisten reikien mukaan ja kiinnitä ProForce lavaan. 5

6 7 Jatkeen asennus Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Paikan osoitin 3 Niitti 2 Suppilon kannake 4 Lukkopultti (10-24 x 5/8 tuumaa) 2 Suuttimen kiinnike 4 Lukkomutteri (10-24) 2 Hinaustappi 10 Laippamutteri (1/4 tuuma) 2 Jatkeen suojus 2 Suuttimen vahvistusruode 10 Pultti (1/4 x 3/4 tuumaa) 1. Kokoa jatkeen suojukset ja kaksi jatkeen suojusten väliin tulevaa suuttimen vahvistusruodetta kymmenellä pultilla (1/4 x 3/4 tuumaa) ja kymmenellä laippamutterilla (1/4 tuuma) (Kuva 7). Kuva 7 1. Jatkeen suojukset 3. Suuttimen vahvistusruode 2. Pultti (1/4 x 3/4 tuumaa) 4. Laippamutteri (1/4 tuuma) 2. Vuoden 2010 ja sitä vanhemmissa koneissa poraa neljä neljännestuuman reikää (Kuva 8) suppilon kannakkeille. 6

7 Kuva /8 tuumaa (28,5 mm) 3. Poraa neljännestuuman reiät (4) /4 tuumaa (82,5 mm) 3. Vuoden 2010 ja sitä vanhemmissa koneissa poraa kolme neljännestuuman reikää (Kuva 9) paikan osoittimelle. 4. Asenna paikan osoitin kolmella niitillä (Kuva 10). 5 5 G Kuva /8 tuumaa (111 mm) 4. Poraa neljännestuuman reikä 2. Poraa neljännestuuman astetta reikä /4 tuumaa (120,6 mm) 5. Asenna kummatkin suppilon kannakkeet löysästi suuttimeen neljällä lukkopultilla (10 24 x 5/8 tuumaa), kahdella suuttimen kiinnikkeellä ja neljällä lukkomutterilla (10-24) (Kuva 10). 6. Asenna jatke suuttimeen ja kiinnitä se hinaustapeilla. Kiristä suppilon kannakkeet, kun jatke on asennettu (Kuva 10). 7

8 Kuva Niitti 5. Hinaustappi 2. Paikan osoitin 6. Lukkopultti (10-24) 3. Suppilon kannake 7. Suuttimen kiinnike 4. Lukkomutteri (10 24) 8. Suuttimen jatke G

9 Huomautuksia: 9

10 Huomautuksia: 10

11 Huomautuksia: 11

12

Asennus. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: Sarjanro: tai suurempi. Koneen valmistelu.

Asennus. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: Sarjanro: tai suurempi. Koneen valmistelu. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: 07318 Sarjanro: 310000001 tai suurempi Form No. 3363-444 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että

Lisätiedot

Moottorisarja GreensPro viheriöjyrä

Moottorisarja GreensPro viheriöjyrä Moottorisarja GreensPro 00 -viheriöjyrä Mallinro: 36-689 Form No. 344-75 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian osavaltion

Lisätiedot

Asennus. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master sarjan leikkureille. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master sarjan leikkureille. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master 000 -sarjan leikkureille Mallinro: 9-990 -9 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin.

Lisätiedot

Turvaohjeet. LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo Mallinro: 133-0554 Form No. 3404-240 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka

Lisätiedot

Koneen valmistelu. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet

Koneen valmistelu. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet Form No. 3416-605 Rev A Turvakehikkosarja Groundsmaster 4500/4700/ -sarjan tai Reelmaster 7000 -sarjan ajoyksikkö, jossa on kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän Mallinro: 136-2030 Asennusohjeet VAARA

Lisätiedot

Asennus. Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 133-3018 Form No. 3403-207 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

8. Irrota välikappaleet. Niitä ei enää tarvita (Kuva 3). 9. Irrota tasaajan kotelo (Kuva 4).

8. Irrota välikappaleet. Niitä ei enää tarvita (Kuva 3). 9. Irrota tasaajan kotelo (Kuva 4). Form No. 3408-710 Rev A Tiivistesarja Greensmaster 800/1000/1010/1600/1610 -tasaajan vetojärjestelmä Mallinro: 136-7200 Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta

Lisätiedot

Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo VAARA

Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo VAARA Form No. Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo Mallinro: 131-3457 3386-220 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Asennus. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava Mallinro: 132-6774 3405-657 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat

Asennus. Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: 120-6640 Form No. 3370-995 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet

Lisätiedot

Metallilevysarja Z Master Commercial sarjan ajoleikkuri

Metallilevysarja Z Master Commercial sarjan ajoleikkuri Metallilevysarja Z Master Commercial 000 -sarjan ajoleikkuri Mallinro: 5-4790 Form No. 78-59 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Pidä leikkuupöydän hihna asennettuna tämän sarjan asennuksen aikana. Sarjan asennus

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat. Asennus Irralliset osat Form No. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 30454 Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Kuvaus Määrä Käyttökohde

Lisätiedot

8. Asenna kokoonpano leikkuuyksikön vasempaan takakulmaan kahdella 5/16 1 1/4 tuuman. lukkopultilla ja laippamutterilla (Kuva 5).

8. Asenna kokoonpano leikkuuyksikön vasempaan takakulmaan kahdella 5/16 1 1/4 tuuman. lukkopultilla ja laippamutterilla (Kuva 5). Form No. Taaksepoiston täydennyssarja 157 cm:n ja 183 cm:n perusleikkurit, Groundsmaster 3400 -ajoyksikkö Mallinro: 30648 Mallinro: 30649 3372-824 Rev B Asennusohjeet Asennus 157 cm:n taaksepoiston täydennyssarja,

Lisätiedot

Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907

Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907 Form No. Vetokoneiston päivityssarja GreensPro 00 -viheriöjyrä, mallit 44905, 44906 tai 44907 Mallinro: 7-5899 Mallinro: 7-5907 8-69 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

3 Seisontavalo 2 Valon kannatin (vain sarja ) 2 Lukkopultti (#10 1/2 tuumaa) (vain 4 sarja ) 4 Seisontavalojen asennus.

3 Seisontavalo 2 Valon kannatin (vain sarja ) 2 Lukkopultti (#10 1/2 tuumaa) (vain 4 sarja ) 4 Seisontavalojen asennus. Form No. Ajovalo- ja katsastusvarustussarja 202-malli ja uudempi Workman HD -työajoneuvo Mallinro: 20-5030 Mallinro: 20-5045 3386-909 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Turvaohjeet. Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: Turva- ja ohjetarrat. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: Turva- ja ohjetarrat. Asennusohjeet Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: 44707 Form No. 3365-540 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille mahdollisten

Lisätiedot

Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot

Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot Mallinro: 120-5031 Mallinro: 120-50 Form No. 3371-328 Rev B Asennusohjeet Irralliset osat Tarkista alla olevasta

Lisätiedot

Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo

Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo Form No. Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo Mallinro: 133-717 3413-53 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

CE-varustesarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Asennusohjeet

CE-varustesarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Asennusohjeet CE-varustesarja Multi-Pro 5800 -ruiskutuslaite Mallinro: 120-067 Form No. 69-416 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille mahdollisten

Lisätiedot

Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö

Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö Mallinro: 44723 Form No. 3397-936 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit

Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit Form No. Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit Mallinro: 125-9305 Mallinro: 125-9310 3381-172 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja. Irralliset osat.

Asennus. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja. Irralliset osat. Form No. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja Mallinro: 03247 3430-940 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla

Lisätiedot

VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. 3401-939 Rev A LED-valon ja langattoman tuntilaskurin johdinsarja Vuoden 2012 ja sitä uudempiin Greensmaster 800-, 1000-, 1600-, Flex 1800- ja 2100 -sarjan leikkureihin Mallinro: 04295 Asennusohjeet

Lisätiedot

Kaatumissuojausjärjestelmän VAARA

Kaatumissuojausjärjestelmän VAARA Kaatumissuojausjärjestelmä Workman GTX -sarjan työajoneuvo Mallinro: 07032 Form No. 3416-494 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Turvaohjeet. Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: 119-1100 Form No. 3397-493 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Asennus. Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite Mallinro: 130-7190 Form No. 3386-265 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Asennus. Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 3100-D -sarjan ajoyksiköihin. Irralliset osat. Asennusohjeet.

Asennus. Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 3100-D -sarjan ajoyksiköihin. Irralliset osat. Asennusohjeet. Form No. 3377-296 Rev C Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 300-D -sarjan ajoyksiköihin Mallinro: 0385 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit VAARA

EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit VAARA Form No. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit Mallinro: 31504 3415-713 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Asennus. Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo Mallinro: 136-1199 Form No. 3407-726 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet

E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet Form No. E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 132-6967 3396-470 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. 4 Sulake (15 A) 1. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro sarjan ruiskutuslaitteelle VAARA. Irralliset osat.

Asennus. 4 Sulake (15 A) 1. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro sarjan ruiskutuslaitteelle VAARA. Irralliset osat. Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 1200 -sarjan ruiskutuslaitteelle Mallinro: 130-8281 3392-310 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Vaahtomerkitsinsarja on edellytys tämän tuotteen asennukselle.

Lisätiedot

Johdanto. Asennus. Valon sovitinsarja Groundsmaster tai sarjan vaakatasoleikkuri. Irralliset osat. Asennusohjeet

Johdanto. Asennus. Valon sovitinsarja Groundsmaster tai sarjan vaakatasoleikkuri. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. Valon sovitinsarja Groundsmaster 4000- tai 4100 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 30691 3413-972 Rev D Asennusohjeet Johdanto Valon sovitinsarjaa käytetään lisävarusteena saatavan Pohjois-Amerikan

Lisätiedot

E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet

E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 131-8758 Form No. 3394-599 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Irralliset osat. Koneen valmistelu. Hydraulinestesäiliön tyhjennys. Asennusohjeet

Irralliset osat. Koneen valmistelu. Hydraulinestesäiliön tyhjennys. Asennusohjeet Form No. 3357-317 Rev A Ulkopuolinen etuhydrauliikka Sand/In eld Pro 5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08782 Asennusohjeet Huomaa: Sand/Infield Pro 5040 -ajoyksikkö on varustettava ulkopuolisella takahydrauliikalla,

Lisätiedot

Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro ruiskutuslaite

Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro ruiskutuslaite Form No. 3432-972 Rev A Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro 1750 -ruiskutuslaite Mallinro: 30669 Mallinro: 30671 Asennusohjeet Tärkeää: Jos yleiskäyttöinen

Lisätiedot

Sulky maalikelkka 1200

Sulky maalikelkka 1200 Form No. 3355 5 Rev C Sulky maalikelkka 00 Mallinrosta 403 6000000 alkaen Käyttöopas Rekisteröi tuotteesi osoitteessa www.toro.com. Käännös alkutekstistä (FI) Sisältö Sivu Johdanto....................................

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 1750 -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 136-0457 3411-665 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Vaahtomerkitsinsarja on edellytys tämän tuotteen asennukselle. Lisätietoja

Lisätiedot

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo Mallinro: 07320 Sarjanro: 315000001 tai suurempi Form No. 3389-931 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Turvaohjeet. Yleistä. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt.

Turvaohjeet. Yleistä. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt. Form No. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt Mallinro: 30349 Mallinro: 30552 3408-26 Rev D Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen

Lisätiedot

Asennus. Valosarja Groundsmaster sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat

Asennus. Valosarja Groundsmaster sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat Valosarja Groundsmaster 5900 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 31582 Form No. 3369-333 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet

Lisätiedot

Asennus. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt.

Asennus. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt. Form No. 3392-745 Rev A EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt Mallinro: 30640 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat. Form No. 3399-293 Rev A CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö Mallinro: 31573 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa. Irralliset osat. Asennusohjeet.

Asennus. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa. Irralliset osat. Asennusohjeet. Form No. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: 30690 3403-959 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

VAARA. KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

VAARA. KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Form No. Virranjakosarja Groundsmaster 4000 -sarjan ajoyksikkö, jossa on Yanmar-moottori Mallinro: 30407 3378-135 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Asennus. Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat.

Asennus. Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat. Form No. 3420-993 Rev A Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö Mallinro: 30667 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: Asennusohjeet

Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: Asennusohjeet Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: 115-7749 Form No. 3366-122 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster ajoyksikkö, vuosimalli 2014 ja vanhemmat VAARA. Irralliset osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster ajoyksikkö, vuosimalli 2014 ja vanhemmat VAARA. Irralliset osat. Form No. 96-274 Rev A CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster 7000 -ajoyksikkö, vuosimalli 204 ja vanhemmat Mallinro: 049 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Form No. 3402-281 Rev B Korkean keruujärjestelmän hydrauli- ja sähköjärjestelmän kiinnityssarja Kubota-moottorilla varustettu nelipyörävetoinen Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö Mallinro: 30801 Asennusohjeet

Lisätiedot

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö Form No. Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro 3040- ja -5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08781 Sarjanro: 311000001 tai suurempi 3369-231 Rev C Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli

Lisätiedot

Kolmipyörävetosarja Greensmaster ajoyksikkö. Nykyisen pyörän irrotus. Muutokset kääntöpyörän haarukkaan. Moottori- ja napakokoonpanon

Kolmipyörävetosarja Greensmaster ajoyksikkö. Nykyisen pyörän irrotus. Muutokset kääntöpyörän haarukkaan. Moottori- ja napakokoonpanon Kolmipyörävetosarja Greensmaster 50 -ajoyksikkö Mallinro: 076 Form No. 70-7 Rev A Asennusohjeet Nykyisen pyörän irrotus Mitään osia ei tarvita Ohjeet. Pysäköi traktori tasaiselle alustalle ja kytke seisontajarru.

Lisätiedot

Takaharjasarja Reelmaster 3555-, ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja

Takaharjasarja Reelmaster 3555-, ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja Form No. 3411-953 Rev B Takaharjasarja Reelmaster 3555-, 5010- ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja Mallinro: 03658 Mallinro: 03659 Asennusohjeet VAARA

Lisätiedot

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA Form No. 3403-117 Rev B DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 04724 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro:

CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro: Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Form No. 3368-876 Rev A CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro: 106-4840 Asennusohjeet Turva- ja ohjetarrat

Lisätiedot

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet Katossarja Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07140 Sarjanro: 316000501 tai suurempi Form No. 3406-317 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo Mallinro: 41010 Form No. 3401-384 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Asennus. Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: Asennusohjeet.

Asennus. Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: Asennusohjeet. Form No. 3366-941 Rev B Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: 30512 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: Asennusohjeet

Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: Asennusohjeet Form No. 3369-769 Rev A Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: 30871 Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja

Lisätiedot

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet. Asennusohjeet. Mitään osia ei tarvita

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet. Asennusohjeet. Mitään osia ei tarvita Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07141 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Form No. 3420-549 Rev A Asennusohjeet Asennus 1 Koneen valmistelu Mitään osia ei tarvita Ohjeet 1. Pysäköi

Lisätiedot

Johdanto. Sisältö. mekaanisiin erikoistietoihin ja Huomautus korostaa erityishuomion ansaitsevia yleistietoja.

Johdanto. Sisältö. mekaanisiin erikoistietoihin ja Huomautus korostaa erityishuomion ansaitsevia yleistietoja. Form No. 3357-241 Rev A Jousihara Sand Pro / Infield Pro 3040 ja -5040 -ajoyksiköt Mallinro: 08752 Sarjanro: 260000001 tai suurempi Rekisteröi tuotteesi osoitteessa www.toro.com. Käännös alkuperäisestä

Lisätiedot

Asennus. Akselin ja ramppikokoonpanon ) asennus. Vetoaisakokoonpanon asennus

Asennus. Akselin ja ramppikokoonpanon ) asennus. Vetoaisakokoonpanon asennus Form No. Kuljetusrunko, kiskoramppi ja tasoramppi Vedettävä Trans Pro 80 -perävaunu Mallinro: 04238 Sarjanro: 230000801 tai suurempi Mallinro: 04244 Mallinro: 04245 Mallinro: 04247 3370-219 Rev B Asennusohjeet

Lisätiedot

Asennus. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: 07395

Asennus. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: 07395 Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo Mallinro: 07395 Form No. 3382-724 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu.

Lisätiedot

Kosketusnäytön käyttö

Kosketusnäytön käyttö Form No. 3412-174 Rev A X25 tai X30 GeoLink -tarkkuusruiskutusjärjestelmäsarja Mallinro: 41623 Sarjanro: 317000001 tai suurempi Mallinro: 41630 Sarjanro: 317000001 tai suurempi Quick Start Guide Lisätietoja

Lisätiedot

JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan vain täysmittaisen kuormalavan yhteydessä)

JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan vain täysmittaisen kuormalavan yhteydessä) FORM NO. 3318-395 SF Rev A MALLI NRO 07301 60001 & JNE. MALLI NRO 07321 60001 & JNE. Asennusohjeet 2 3- kokoinen ja täysmittainen kuormalava Workman 3000 -sarjaa varten JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Kuljetusrunko Vedettävä Trans Pro 80 -perävaunu. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Kuljetusrunko Vedettävä Trans Pro 80 -perävaunu. Asennusohjeet Kuljetusrunko Vedettävä Trans Pro 80 -perävaunu Mallinro: 04238 Sarjanro: 230000801 tai suurempi Mallinro: 04244 Mallinro: 04245 Mallinro: 04247 Form No. 3415-606 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva-

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin.

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin. Form No. 3366-754 Rev C Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 1200-, 1250- ja 5000-sarjan ruiskutuslaitteet ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmät Mallinro: 41236 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Asennusohjeet

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Asennusohjeet Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo Mallinro: 07395 Form No. 3382-724 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville

Lisätiedot

Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö VAARA

Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö VAARA Form No. Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 04730 3420-101 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Kuljetusrunko Vedettävä TransPro 80 -perävaunu

Kuljetusrunko Vedettävä TransPro 80 -perävaunu Kuljetusrunko Vedettävä TransPro 80 -perävaunu Mallinro: 04238 Sarjanro: 230000801 tai suurempi Mallinro: 04244 Mallinro: 04245 Mallinro: 04247 Form No. 3415-606 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva-

Lisätiedot

Asennus. Ohjaimen vaihtosarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: Asennusohjeet

Asennus. Ohjaimen vaihtosarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: Asennusohjeet Ohjaimen vaihtosarja 2010 2011 Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: 121-2812 Form No. 3372-984 Rev A Asennusohjeet Asennus 1. Irrota ensin akun miinuskaapeli ja sitten pluskaapeli. 2. Irrota johdinsarjan

Lisätiedot

Turvaohjeet. Käyttöönotto. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat.

Turvaohjeet. Käyttöönotto. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite Mallinro: 41232 Sarjanro: 314000001 tai suurempi Form No. 3378-335 Rev B Käyttöopas VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä

myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä Mallinro: 114-5144 Mallinro: 114-5145 Mallinro: 115-4754 Mallinro: 115-9524 Mallinro: 115-9542 Mallinro: 115-9543 Form No. 3415-171 Rev A Quick Start

Lisätiedot

Kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän jatkosarja Groundsmaster sarjan ajoyksikkö VAARA

Kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän jatkosarja Groundsmaster sarjan ajoyksikkö VAARA Form No. Kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän jatkosarja Groundsmaster 5900 -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 31353 Sarjanro: 316000001 tai suurempi 3407-298 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot Mallinro: 07392 Sarjanro: 315000001 tai suurempi Form No. 3392-324 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus Huomio: joitain osia on saatettu asentaa valmiiksi. Osan puuttuessa tarkasta ensin onko se asennettu valmiiksi.

Asennus Huomio: joitain osia on saatettu asentaa valmiiksi. Osan puuttuessa tarkasta ensin onko se asennettu valmiiksi. Asennus Käytä alla olevaa kuvaa pienten osien tunnistukseen asennuksen aikana. Suluissa oleva luku on osan avainnumero. Sulkuja seuraa asennuksessa vaadittavien osien lukumäärä. Huomio: joitain osia on

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden Ohje nro Versio Osa nro 30668471 1.2 30682095, 30682096 Vetokoukku, kiinteä M8901547 Sivu 1 / 16 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000172 A0000165 IMG-213560 Sivu 2 / 16 IMG-223189 Sivu 3 / 16 IMG-213320

Lisätiedot

Asennus. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot VAARA. Irralliset osat.

Asennus. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot VAARA. Irralliset osat. Form No. 3414-245 Rev A Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 5800 -ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot 315000001 Mallinro: 136-0458 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus Asennukseen tarvitaan kaksi henkilöä.

Asennus Asennukseen tarvitaan kaksi henkilöä. Asennus Asennukseen tarvitaan kaksi henkilöä. Asennuksessa tarvitaan mukana toimitettujen työkalujen lisäksi kahta jakoavainta, kumivasaraa, talttapääruuvimeisseliä, ristipääruuvimeisseliä sekä kirkasta

Lisätiedot

Polkupyöränpidin, kattoasennus

Polkupyöränpidin, kattoasennus Ohje nro Versio Osa nro 30664232 1.0 Polkupyöränpidin, kattoasennus Sivu 1 / 6 Varuste A0000162 J8903383 Sivu 2 / 6 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset ja varoitustekstit

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat Form No. 3369-714 Rev B Sonic Boom -sarja Vuoden 2010 ja uudemmat Multi Pro -ruiskutuslaitteet ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmä Mallinro: 41218 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Asennusohjeet Tämä lisälaite

Lisätiedot

Asennus. 6 Nippuside 368 mm 3. Sähkövarustesarja Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro:

Asennus. 6 Nippuside 368 mm 3. Sähkövarustesarja Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: Sähkövarustesarja Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö Mallinro: 115-0019 Form No. 3408-193 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu.

Lisätiedot

EU-valosarja Sarjanumeron tai sitä uudempi ohjaamolla varustettu Groundsmaster 5900/5910 -sarjan vaakatasoleikkuri

EU-valosarja Sarjanumeron tai sitä uudempi ohjaamolla varustettu Groundsmaster 5900/5910 -sarjan vaakatasoleikkuri Form No. 3413-864 Rev A EU-valosarja Sarjanumeron 400000000 tai sitä uudempi ohjaamolla varustettu Groundsmaster 5900/5910 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 30653 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Asennusohjeet

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Ohje nro Versio Osa nro

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Ohje nro Versio Osa nro Ohje nro Versio Osa nro 30796303 1.2 Vetokoukku, kiinteä M8903758 Sivu 1 / 14 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000172 A0000165 IMG-213342 Sivu 2 / 14 IMG-223220 Sivu 3 / 14 IMG-213320 Sivu 4 / 14 JOHDANTO

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 136-0459 3413-694 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Etunostorunko Sand/Infield Pro ajoyksikkö Mallinro: Sarjanro: tai suurempi

Etunostorunko Sand/Infield Pro ajoyksikkö Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Etunostorunko Sand/Infield Pro 5040 -ajoyksikkö Mallinro: 0871 Sarjanro: 60000001 tai suurempi Form No. 3357-187 Rev B Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta

Lisätiedot

Sähkötoiminen nostinsarja Pidennetyllä lavalla varustettu Workman GTX -työajoneuvo

Sähkötoiminen nostinsarja Pidennetyllä lavalla varustettu Workman GTX -työajoneuvo Form No. Sähkötoiminen nostinsarja Pidennetyllä lavalla varustettu Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07167 Sarjanro: 316000001 tai suurempi Mallinro: 07168 Sarjanro: 316000001 tai suurempi 3406-376 Rev

Lisätiedot

Entwicklungs- & Vertriebs GmbH. Palkittu vuonna 2008 Innovaatio palkinnolla NARVA tyhjiöputkien kehityksestä. Heat Pipe asennusohje.

Entwicklungs- & Vertriebs GmbH. Palkittu vuonna 2008 Innovaatio palkinnolla NARVA tyhjiöputkien kehityksestä. Heat Pipe asennusohje. Tyhjiöputkikeräimet Valmistettu Saksassa Palkittu vuonna 2008 Innovaatio palkinnolla NARVA tyhjiöputkien kehityksestä Solar Keymark Heat Pipe asennusohje 1000 2000 3000 02 Asennusohjeet malleille: Vaaditut

Lisätiedot

Ohjainsarja Pro Sweep nurmenlakaisijalle

Ohjainsarja Pro Sweep nurmenlakaisijalle Ohjainsarja Pro Sweep 5200 -nurmenlakaisijalle Mallinro: 131-4836 Form No. 3413-847 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Vetokoukku, irrotettava

Vetokoukku, irrotettava Installation instructions, accessories Ohje nro 31269488 Versio 1.5 Osa nro 31269508, 31269514, 31269512, 31269510, 31269516, 31269539 Vetokoukku, irrotettava IMG-260235 Volvo Car Corporation Vetokoukku,

Lisätiedot

Ultra Sonic Boom -tasaussarja Vuoden 2013 ja sitä uudemmat Multi-Pro-ruiskutuslaitteet 5800, 1750 ja WM ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmä

Ultra Sonic Boom -tasaussarja Vuoden 2013 ja sitä uudemmat Multi-Pro-ruiskutuslaitteet 5800, 1750 ja WM ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmä Form No. 3417-878 Rev A Ultra Sonic Boom -tasaussarja Vuoden 2013 ja sitä uudemmat Multi-Pro-ruiskutuslaitteet 5800, 1750 ja WM ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmä Mallinro: 41219 Sarjanro: 316000001

Lisätiedot

Kantokisko, ruuvit ja riippukiskot

Kantokisko, ruuvit ja riippukiskot Asennusvinkkejä Asennusvinkkejä Varo poraamasta sähköjohtoihin, kanaviin, putkiin tai muihin vahingoittuviin osiin. Jos olet epävarma näiden johtojen ja putkien sijainnista, ota yhteyttä sähköasentajaan

Lisätiedot

Säiliön puhdistushuuhtelusarja Multi-Pro WM -ruiskutuslaite

Säiliön puhdistushuuhtelusarja Multi-Pro WM -ruiskutuslaite Säiliön puhdistushuuhtelusarja Multi-Pro WM -ruiskutuslaite Mallinro: 44 Sarjanro: 3400000 tai suurempi Form No. 3379-588 Rev B Käyttöopas Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta

Lisätiedot

Johdanto. Sisältö. Leikkuuyksikkö Raskaaseen käyttöön tarkoitettu nurmen LT-F3000- kolmoisvarstaleikkuri. Asennusohjeet

Johdanto. Sisältö. Leikkuuyksikkö Raskaaseen käyttöön tarkoitettu nurmen LT-F3000- kolmoisvarstaleikkuri. Asennusohjeet Form No. Leikkuuyksikkö Raskaaseen käyttöön tarkoitettu nurmen LT-F3000- kolmoisvarstaleikkuri Mallinro: 02830 3403-997 Rev A Asennusohjeet Johdanto Lue nämä tiedot huolellisesti, jotta oppisit käyttämään

Lisätiedot

Vahviketuki, vetokoukku

Vahviketuki, vetokoukku Ohje nro Versio Osa nro 30664833 1.0 Vahviketuki, vetokoukku J8903643 Sivu 1 / 6 Varuste A0000162 A0000161 A0000163 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset ja varoitustekstit

Lisätiedot

Yleistasaajan käyttösarja Reelmaster 3100-D EdgeSeries -leikkuuyksiköt

Yleistasaajan käyttösarja Reelmaster 3100-D EdgeSeries -leikkuuyksiköt Yleistasaajan käyttösarja Reelmaster 00-D EdgeSeries -leikkuuyksiköt Mallinro: 040 Form No. 44- Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Skidplate, takana. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden

Installation instructions, accessories. Skidplate, takana. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden Ohje nro Versio Osa nro 30796998 1.2 30764994, 31213014 Skidplate, takana IMG-271924 Sivu 1 / 13 Varuste A0000162 IMG-240693 IMG-239660 IMG-239681 IMG-239940 M0000232 IMG-271784 Sivu 2 / 13 IMG-213320

Lisätiedot

Ultra Sonic Boom -sarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Asennusohjeet

Ultra Sonic Boom -sarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Asennusohjeet Ultra Sonic Boom -sarja Multi-Pro 5800 -ruiskutuslaite Mallinro: 41615 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Form No. 3368-976 Rev C Asennusohjeet Tämä lisälaite auttaa pitämään puomin suuttimien ja maanpinnan

Lisätiedot

Turvaohjeet. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 133-2807 3404-492 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö Form No. Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro 3040- ja -5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08781 Sarjanro: 315000001 tai suurempi 3416-275 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65

Lisätiedot

Sähkökäyttöinen letkukelasarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Sarjanro: tai suurempi

Sähkökäyttöinen letkukelasarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Sähkökäyttöinen letkukelasarja Multi-Pro 5800 -ruiskutuslaite Mallinro: 41613 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Form No. 3365-880 Rev B Asennusohjeet Sähkökäyttöinen letkukelasarja on ruiskutuslaitteen

Lisätiedot

Yleistasaajan käyttösarja Reelmaster EdgeSeries -sarjan 46, 56 ja 69 cm:n leikkuuyksiköt, joissa 12,7 cm:n tai 17,8 cm:n kela

Yleistasaajan käyttösarja Reelmaster EdgeSeries -sarjan 46, 56 ja 69 cm:n leikkuuyksiköt, joissa 12,7 cm:n tai 17,8 cm:n kela Form No. 3414-306 Rev B Yleistasaajan käyttösarja Reelmaster EdgeSeries -sarjan 46, 56 ja 69 cm:n leikkuuyksiköt, joissa 12,7 cm:n tai 17,8 cm:n kela Mallinro: 03763 Mallinro: 03764 Mallinro: 03765 Mallinro:

Lisätiedot