Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo

Save this PDF as:

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo"

Transkriptio

1 Form No. Jarru- ja merkkivalosarja Workman GTX -sarjan sähkötoiminen työajoneuvo Mallinro: Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian osavaltion tietojen mukaan aiheuttavat syöpää, synnynnäisiä epämuodostumia tai lisääntymiseen liittyvää haittaa. Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde 1 Mitään osia ei tarvita Koneen valmistelu Johdinsarja 1 Nippuside 10 Johdinsarjan reititys 3 Jarrukytkin 1 Kuusiokantaruuvi (#6 1/ tuumaa) Lukkomutteri (#6) Jarrukytkimen asennus 4 Vilkkurelemoduuli 1 Kuusiokantaruuvi (1/4 5/8 tuumaa) 1 Laippamutteri (1/4 tuumaa) 1 Vilkkurelemoduulin asennus Muunnin 1 Muuntimen kannatin 1 Itsekierteittävä ruuvi (1/4 3/4 tuumaa) 6 5 Rele 1 Muuntimen asennus Kuusiokantaruuvi (#6 1/ tuumaa) Tehonpäivitysjohdinsarja 1 6 Sulake (0 A) 1 Sulakkeen asennus 7 Putki Putken asennus seisonta- Nippuside 4 /merkkivalojohtojen ympärille 017 The Toro Company 8111 Lyndale Avenue South Bloomington, MN 5540 Rekisteröi tuotteesi osoitteessa Käännös alkuperäisestä tekstistä (FI) Painettu Yhdysvalloissa Kaikki oikeudet pidätetään * * A

2 Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde 8 9 Etuseisontavalo/-merkkivalo Etuseisontavalon/-merkkivalon kannatin (koneet, joihin on asennettu jäähdyttimen suojussarja) Itsekierteittävä ruuvi (1/ 1/4 tuumaa) 4 Etuseisontavalon/-merkkivalon kannatin (koneet, joihin ei ole asennettu jäähdyttimen suojussarjaa) Takajarruvalo/-merkkivalo Suuri jarruvalon/merkkivalon kannatin (koneet, joissa on teräksinen kuormalava) Pieni jarruvalon/merkkivalon kannatin (koneet, joissa on muovinen kuormalava) Kuusiokantaruuvi (5/16 3/4 tuumaa) 4 Välikappale (5/16 tuumaa) Itsekierteittävä ruuvi (5/16 3/4 tuumaa) 4 Valojen ohjausyksikkö 1 Ruuvi, #6-1/ tuumaa 1 Kuusiomutteri (#6) 1 Tähtialuslaatta (#6) 1 Lukkomutteri (#6) 1 Varoitusvilkkujen kytkin 1 Merkkivalojen asennus 10 Mitään osia ei tarvita Akun kytkentä 11 Mitään osia ei tarvita Valojen ohjausyksikön ja varoitusvilkkujen kytkimen asennus Jarru- ja merkkivalojen toiminnan tarkistus 1 Koneen valmistelu Mitään osia ei tarvita Ohjeet 1. Pysäköi kone tasaiselle alustalle.. Kytke seisontajarru. 3. Sammuta moottori ja irrota virta-avain. 4. Irrota akun päämiinuskaapeli (musta), jolla akkuryhmä on kytketty koneen maadoituspisteeseen. Lisätietoja on käyttöoppaassa. Johdinsarjan reititys Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Johdinsarja 10 Nippuside Sarjan johdinsarjan vienti 1. Vie johdinsarja kuvan mukaisesti (Kuva 1) koneen etuosasta takaosaan ja kiinnitä johdinsarja koneen oikealle puolelle nippusiteillä. Huomaa: Kiinnitä sarjan johdinsarja koneen johdinsarjaan nippusiteillä oikeanpuoleista takarunkokiskoa vasten.

3 Kuva 1 Kuvassa kone, johon on asennettu jäähdyttimen suojussarja g0839. Kun viet johdinsarjan koneen etuosaan, löysää kojetaulun 10 ruuvia (1/4 1-1/4 tuumaa) ja työnnä kojetaulu eteenpäin kohti ohjauspyörää (Kuva ). 3. Vie johdinsarja ohjauspylvään lähellä olevan aukon läpi (Kuva 3). 1. Ruuvi, 1/4 1-1/4 tuumaa Kuva g Kuva 3 1. Johdinsarja. Ohjauspylvään lähellä oleva aukko g

4 4. Vie johdinsarjassa oleva valojen ohjausyksikön maadoitusjohto saman ohjauspylvään lähellä olevan aukon läpi. 5. Kiinnitä johdinsarja ohjauspylvään vasemmalle puolelle kahdella nippusiteellä. Reikien poraus niiteille Koneet, joihin on asennettu muovinen kuormalava 1. Mittaa 1,3 cm reiän keskeltä kehyksen poikkiputken reunaan (Kuva 4).. Mittaa 3,5 cm reiän keskeltä kallistuksen vakaajan kiinnikkeen reunaan (Kuva 4). 3. Mittaa 4,5 cm muovisen kuormalavan reikien välille (Kuva 4). 4. Poraa kaksi 6,35 mm:n (1/4 tuuman) reikää muoviseen kuormalavaan (Kuva 4). 5. Asenna kaksi niittiä reikiin. Reikien poraus niiteille Koneet, joihin on asennettu 1, m:n teräksinen kuormalava 1. Mittaa 3,8 cm reiän keskeltä poikittaiskannattimen reunaan (Kuva 5).. Mittaa 10,8 cm reiän keskeltä pohjakannattimen reunaan (Kuva 5). 3. Mittaa 43, cm tukikiskon reikien välille (Kuva 5). 4. Poraa kaksi 6,35 mm:n (1/4 tuuman) reikää 1, m:n teräksiseen kuormalavaan (Kuva 5). 5. Asenna kaksi niittiä reikiin. Kuva 5 g ,35 mm:n (1/4 tuuman) 3. 10,8 cm:n mitta reikä. 43, cm:n mitta 4. 3,8 cm:n mitta Kuva ,35 mm:n (1/4 tuuman) 3. 3,5 cm:n mitta reikä. 4,5 cm:n mitta 4. 1,3 cm:n mitta g Reikien poraus niiteille Koneet, joihin on asennettu 1,8 m:n teräksinen kuormalava 1. Mittaa 3,8 cm reiän keskeltä poikittaiskannattimen reunaan (Kuva 6).. Mittaa 7 cm reiän keskeltä pohjakannattimen reunaan (Kuva 6). 3. Mittaa 50,8 cm tukikiskon reikien välille (Kuva 6). 4. Poraa kaksi 6,35 mm:n (1/4 tuuman) reikää 1,8 m:n teräksiseen kuormalavaan (Kuva 6). 5. Asenna kaksi niittiä reikiin. 4

5 Huomaa: Varmista, että jarrupolkimen varsi on kohdistettu jarrukytkimen painikkeeseen ja koskettaa sitä, kun poljin vapautetaan. Kuva 7 g Lukkomutteri (#6) 3. Kuusiokantaruuvi (#6 1/ tuumaa). Jarrukytkin. Tarkista kytkimen kohdistus ja toiminta kytkemällä ja vapauttamalla jarru. 3. Kytke johdinsarjan johdot jarrukytkimeen. Kuva ,35 mm:n (1/4 tuuman) 3. 7 cm:n mitta reikä. 50,8 cm:n mitta 4. 3,8 cm:n mitta g Vilkkurelemoduulin asennus 3 Jarrukytkimen asennus Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Jarrukytkin Kuusiokantaruuvi (#6 1/ tuumaa) Lukkomutteri (#6) Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Vilkkurelemoduuli 1 Kuusiokantaruuvi (1/4 5/8 tuumaa) 1 Laippamutteri (1/4 tuumaa) Ohjeet 1. Asenna vilkkurelemoduuli kojetaulun vahvikkeeseen kuusiokantaruuvilla (1/4 5/8 tuumaa) ja laippamutterilla (1/4 tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva 8). Ohjeet 1. Asenna jarrukytkin poljinkokoonpanoon kahdella kuusiokantaruuvilla (#6 1/ tuumaa) ja kahdella lukkomutterilla (#6) kuvan mukaisesti (Kuva 7). 5

6 Kuva 8 g Kojetaulun vahvike 3. Laippamutteri (1/4 tuumaa). Kuusiokantaruuvi (1/4 5/8 tuumaa) 4. Vilkkurelemoduuli. Kytke johdinsarjan johdot vilkkurelemoduuliin. 5 Muuntimen asennus Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Muunnin 1 Muuntimen kannatin 6 Itsekierteittävä ruuvi (1/4 3/4 tuumaa) 1 Rele Kuusiokantaruuvi (#6 1/ tuumaa) 1 Tehonpäivitysjohdinsarja Kuva 9 1. Muuntimen kannatin 3. Itsekierteittävä ruuvi (1/4 3/4 tuumaa). Muunnin. Asenna rele muuntimen kannattimeen kahdella kuusiokantaruuvilla (#6 1/ tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva 10). g Ohjeet 1. Asenna muuntimen vasen puoli muuntimen kannattimeen kahdella itsekierteittävällä ruuvilla (1/4 3/4 tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva 9). Kuva Muuntimen kannatin 3. Kuusiokantaruuvi (#6 1/ tuumaa). Rele g

7 3. Asenna muuntimen kannatin koneeseen kahdella itsekierteittävällä ruuvilla (1/4 3/4 tuumaa) muuntimen vasemmalle puolelle ja kahdella itsekierteittävällä ruuvilla (1/4 3/4 tuumaa) muuntimen oikealle puolelle (Kuva 11). 5. Kytke tehonpäivitysjohdinsarjan liitin muuntimeen (Kuva 13). Kuva 13 g Johdinsarjan liitin. Muunnin Kuva 11 g Kytke tehonpäivitysjohdinsarja 48 V:n / 1 V:n muuntimeen ja koneen johdinsarjan valinnaisen tehon liittimiin. 1. Muuntimen kannatin 3. Itsekierteittävä ruuvi (1/4 3/4 tuumaa). Muunnin 4. Kytke tehonpäivitysjohdinsarjan liitännät releeseen seuraavalla tavalla: Kytke releen kelajohdot (mustavalkoraitainen ja oranssi) releen pohjassa oleviin pieniin liitäntöihin (Kuva 1). Kytke releen kosketusjohdot (vihreä ja sininen) suuriin liitäntöihin (Kuva 1). Huomaa: Liitäntöjen napaisuudella ei ole väliä. 6 Sulakkeen asennus Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Sulake (0 A) Ohjeet 1. Asenna sulake (0 A) sulakerasian aukkoon (Kuva 14). Kuva 1 g Rele 3. Releen kosketusjohdot (vihreä ja sininen). Releen kelajohdot (mustavalkoraitainen ja oranssi) Kuva Sulake (0 A). Sulakerasia g0381 7

8 . Irrota nykyinen muunninmoduuli (Kuva 15). Huomaa: Muunninmoduulia ei enää tarvita. 8 Merkkivalojen asennus Vaiheeseen tarvittavat osat: Etuseisontavalo/-merkkivalo 1. Muunninmoduuli Kuva 15 7 Putken asennus seisonta- /merkkivalojohtojen ympärille Vaiheeseen tarvittavat osat: Putki 4 Nippuside g038 Etuseisontavalon/-merkkivalon kannatin (koneet, joihin on asennettu jäähdyttimen suojussarja) 4 Itsekierteittävä ruuvi (1/ 1/4 tuumaa) Etuseisontavalon/-merkkivalon kannatin (koneet, joihin ei ole asennettu jäähdyttimen suojussarjaa) Takajarruvalo/-merkkivalo Suuri jarruvalon/merkkivalon kannatin (koneet, joissa on teräksinen kuormalava) Pieni jarruvalon/merkkivalon kannatin (koneet, joissa on muovinen kuormalava) 4 Kuusiokantaruuvi (5/16 3/4 tuumaa) Välikappale (5/16 tuumaa) 4 Itsekierteittävä ruuvi (5/16 3/4 tuumaa) Seisonta-/merkkivalojen asennus Koneet, joihin ei ole asennettu jäähdyttimen suojussarjaa 1. Irrota kaksi ruuvia ajovalon kannattimista (Kuva 17). Ohjeet Asenna putkenpätkä jokaisen seisonta-/merkkivalojohtonipun ympärille ja kiinnitä se kahdella nippusiteellä (Kuva 16). Kuva 17 Kuvassa vasen puoli g Ajovalon kannatin. Ruuvit Kuva Nippuside. Putki g Asenna kaksi etuseisontavaloa/-merkkivaloa ja kaksi seisonta-/merkkivalon kannatinta (koneet, joihin ei ole asennettu jäähdyttimen suojussarjaa) ja aikaisemmin irrotetut kaksi ruuvia kuvan mukaisesti (Kuva 18). Huomaa: Varmista, että läpinäkyvät linssit (seisontavalot) ovat sisäpuolella ja että keltaiset linssit (merkkivalot) ovat ulkopuolella (Kuva 18). 8

9 Kuva 18 Kuvassa vasen puoli g Keltainen linssi (merkkivalo). Läpinäkyvä linssi (seisontavalo) 3. Etuseisontavalo/- merkkivalo 4. Etuvalon kannatin 5. Ruuvit 3. Kytke johdinsarjan kaksi johtoa kahteen etuseisontavaloon/-merkkivaloon. Seisonta-/merkkivalojen asennus Koneet, joihin on asennettu jäähdyttimen suojussarja 1. Asenna kaksi etuseisontavaloa/-merkkivaloa jäähdyttimen suojukseen kahdella seisonta- /merkkivalon kannattimella (koneet, joissa on jäähdyttimen suojussarjaa asennettuna) ja neljällä itsekierteittävällä ruuvilla (1/4 1/ tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva 19). Tärkeää: Kiristä neljä itsekierteittävää ruuvia (1/4 1/ tuumaa) momenttiin N cm. Huomaa: Varmista, että keltaiset linssit (merkkivalot) ovat läpinäkyvien linssien (seisontavalot) yläpuolella kuvan mukaisesti (Kuva 19). 1. Keltainen linssi (merkkivalo). Etuseisontavalo/- merkkivalo Kuva 19 Kuvassa vasen puoli 4. Etuvalon kannatin 5. Itsekierteittävät ruuvit (1/4 1/ tuumaa) 3. Jäähdyttimen suojus 6. Läpinäkyvä linssi (seisontavalo). Kytke johdinsarjan kaksi johtoa kahteen etuseisontavaloon/-merkkivaloon. Jarru-/merkkivalojen asennus Koneet, joissa on muovinen kuormalava asennettuna g Asenna kaksi takajarruvaloa/-merkkivaloa muovisen kuormalavan ja kuormalavan tukikannattimen pohjaan kahdella pienellä takajarruvalon/-merkkivalon kannattimella, neljällä kuusiokantaruuvilla (5/16 3/4 tuumaa) ja kahdella välikappaleella (5/16 tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva 0). Huomaa: Varmista, että punaiset linssit (jarruvalot) ovat sisäpuolella ja että keltaiset linssit (merkkivalot) ovat ulkopuolella (Kuva 0). 9

10 Kuva 0 Kuvassa oikea puoli g Pieni takajarruvalon/- merkkivalon kannatin 5. Keltainen linssi (merkkivalo). Muovinen kuormalava 6. Punainen linssi (jarruvalo) 3. Välikappale (5/16 tuumaa) 7. Kuusiokantaruuvit (5/16 3/4 tuumaa) 4. Takajarruvalo/-merkkivalo. Kytke johdinsarjan kaksi johtoa kahteen takajarruvaloon/merkkivaloon. Jarru-/merkkivalojen asennus Koneet, joihin on asennettu 1, m:n teräksinen kuormalava 1. Asenna kaksi takajarruvaloa/-merkkivaloa 1, m:n teräksisen kuormalavan pohjaan kahdella suurella takajarruvalon/-merkkivalon kannattimella ja neljällä itsekierteittävällä ruuvilla (5/16 3/4 tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva 1). Huomaa: Varmista, että punaiset linssit (jarruvalot) ovat sisäpuolella ja että keltaiset linssit (merkkivalot) ovat ulkopuolella (Kuva 1). 1. Itsekierteittävä ruuvi (5/16 3/4 tuumaa). Keltainen linssi (merkkivalo) Kuva 1 g Takajarruvalo/-merkkivalo 5. Suuri takajarruvalon/- merkkivalon kannatin 3. Punainen linssi (jarruvalo) 6. 1, m:n teräksinen kuormalava. Kytke johdinsarjan kaksi johtoa kahteen takajarruvaloon/merkkivaloon. Jarru-/merkkivalojen asennus Koneet, joihin on asennettu 1,8 m:n teräksinen kuormalava 1. Asenna kaksi takajarruvaloa/-merkkivaloa 1,8 m:n teräksisen kuormalavan pohjaan kahdella suurella takajarruvalon/-merkkivalon kannattimella ja neljällä itsekierteittävällä ruuvilla (5/16 3/4 tuumaa) kuvan mukaisesti (Kuva ). Huomaa: Varmista, että punaiset linssit (jarruvalot) ovat sisäpuolella ja että keltaiset linssit (merkkivalot) ovat ulkopuolella (Kuva ). 10

11 9 Valojen ohjausyksikön ja varoitusvilkkujen kytkimen asennus Vaiheeseen tarvittavat osat: 1 Valojen ohjausyksikkö 1 Ruuvi, #6-1/ tuumaa 1 Kuusiomutteri (#6) 1 Tähtialuslaatta (#6) 1 Lukkomutteri (#6) 1 Varoitusvilkkujen kytkin Kuva g Ohjeet 1. Irrota ruuvi valojen ohjausyksiköstä (Kuva 3). 1. Itsekierteittävä ruuvi (5/16 3/4 tuumaa). Keltainen linssi (merkkivalo) 4. Takajarruvalo/-merkkivalo 5. Suuri takajarruvalon/- merkkivalon kannatin 3. Punainen linssi (jarruvalo) 6. 1,8 m:n teräksinen kuormalava Huomaa: Säilytä valojen ohjausyksikön pohjasta irrottamasi mutteri.. Kytke johdinsarjan kaksi johtoa kahteen takajarruvaloon/merkkivaloon. Kuva 3 g Paikallaan oleva ruuvi. Työnnä ruuvi (#6-1/ tuumaa) valojen ohjausyksikköön (Kuva 4). 11

12 Kuva 4 g Ruuvi, #6-1/ tuumaa 3. Asenna valojen ohjausyksikkö ohjauspylvääseen letkukiristimellä (Kuva 5). Kuva 6 1. Kuusiomutteri (#6) 3. Maadoitusjohto. Tähtialuslaatta (#6) 4. Lukkomutteri (#6) g Asenna varoitusvilkkujen kytkin kojetaulun aukkoon (Kuva 7). Kuva 5 g Valojen ohjausyksikkö. Letkukiristin 4. Aseta johdinsarjan maadoitusjohto tähtialuslaatan (#6) ja kuusiomutterin (#6) päälle ja kiinnitä se lukkomutterilla (#6) kuvan mukaisesti (Kuva 6). 1. Varoitusvilkkujen kytkin Kuva 7 g Kytke johdinsarjaan liitetty naarasliitin varoitusvilkkujen kytkimen lapoihin (Kuva 8). 1

13 Kuva 8 g Naarasliitin. Varoitusvilkkujen kytkimen lavat 10 Akun kytkentä Mitään osia ei tarvita Ohjeet Kytke akun päämiinuskaapeli (musta), jolla akkuryhmä on kytketty koneen maadoituspisteeseen. Katso käyttöopas. 11 Jarru- ja merkkivalojen toiminnan tarkistus Mitään osia ei tarvita Jarruvalojen toiminnan tarkistus Paina jarrupoljinta. Jarruvalojen pitäisi syttyä. Merkkivalojen toiminnan tarkistus Sytytä vasemmanpuoleiset merkkivalot painamalla valojen ohjausyksikön vipua alaspäin. Sytytä oikeanpuoleiset merkkivalot painamalla valojen ohjausyksikön vipua ylöspäin. 13

14 Huomautuksia:

15 Huomautuksia:

16

Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot

Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot Ajovalo- ja katsastussarjat / jarru- ja merkkivalosarjat Workman MD -sarjan työajoneuvot Mallinro: 120-5031 Mallinro: 120-50 Form No. 3371-328 Rev B Asennusohjeet Irralliset osat Tarkista alla olevasta

Lisätiedot

Turvaohjeet. LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet LED-työvalosarja Workman MD- tai HD-sarjan työajoneuvo Mallinro: 133-0554 Form No. 3404-240 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka

Lisätiedot

Asennus. Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Peruutushälytinsarja Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 133-3018 Form No. 3403-207 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat. Asennus Irralliset osat Form No. CE-valosarja Groundsmaster 4000-D/4100-D -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 30454 Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Kuvaus Määrä Käyttökohde

Lisätiedot

3 Seisontavalo 2 Valon kannatin (vain sarja ) 2 Lukkopultti (#10 1/2 tuumaa) (vain 4 sarja ) 4 Seisontavalojen asennus.

3 Seisontavalo 2 Valon kannatin (vain sarja ) 2 Lukkopultti (#10 1/2 tuumaa) (vain 4 sarja ) 4 Seisontavalojen asennus. Form No. Ajovalo- ja katsastusvarustussarja 202-malli ja uudempi Workman HD -työajoneuvo Mallinro: 20-5030 Mallinro: 20-5045 3386-909 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö

Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö Suppilon tärytinsarja ProPass-katelevitin ja MH-400-levitysyksikkö Mallinro: 44723 Form No. 3397-936 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet

E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet E-kelojen johdinsarja Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 131-8758 Form No. 3394-599 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Asennus. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: Sarjanro: tai suurempi. Koneen valmistelu.

Asennus. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: Sarjanro: tai suurempi. Koneen valmistelu. 12 V:n pistokesovitinsarja Workman MDE Apuajoneuvo Mallinro: 07318 Sarjanro: 310000001 tai suurempi Form No. 3363-444 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että

Lisätiedot

Asennus. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. Johdinsarja Workman HDX-D -työajoneuvo, nelipyöräveto ja lava Mallinro: 132-6774 3405-657 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet

E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö. Koneen valmistelu VAARA. Asennusohjeet Form No. E-kelojen johdinsarja 2011 Greensmaster 3320/3420 TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 132-6967 3396-470 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. 3401-939 Rev A LED-valon ja langattoman tuntilaskurin johdinsarja Vuoden 2012 ja sitä uudempiin Greensmaster 800-, 1000-, 1600-, Flex 1800- ja 2100 -sarjan leikkureihin Mallinro: 04295 Asennusohjeet

Lisätiedot

Asennus. Vaihtojarrusarja Workman HD/HDX -sarjan työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Vaihtojarrusarja Workman HD/HDX -sarjan työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Vaihtojarrusarja Workman HD/HDX -sarjan työajoneuvo Mallinro: 136-6291 Form No. 3410-431 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Kaatumissuojausjärjestelmän VAARA

Kaatumissuojausjärjestelmän VAARA Kaatumissuojausjärjestelmä Workman GTX -sarjan työajoneuvo Mallinro: 07032 Form No. 3416-494 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Moottorisarja GreensPro viheriöjyrä

Moottorisarja GreensPro viheriöjyrä Moottorisarja GreensPro 00 -viheriöjyrä Mallinro: 36-689 Form No. 344-75 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian osavaltion

Lisätiedot

EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit VAARA

EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit VAARA Form No. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat ohjaamolla varustetut Groundsmaster 4010-/4110 -sarjan vaakatasoleikkurit Mallinro: 31504 3415-713 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Asennus. Valosarja Groundsmaster sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat

Asennus. Valosarja Groundsmaster sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat Valosarja Groundsmaster 5900 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 31582 Form No. 3369-333 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet

Lisätiedot

Koneen valmistelu. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet

Koneen valmistelu. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet Form No. 3416-605 Rev A Turvakehikkosarja Groundsmaster 4500/4700/ -sarjan tai Reelmaster 7000 -sarjan ajoyksikkö, jossa on kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän Mallinro: 136-2030 Asennusohjeet VAARA

Lisätiedot

Asennus. 4 Sulake (15 A) 1. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro sarjan ruiskutuslaitteelle VAARA. Irralliset osat.

Asennus. 4 Sulake (15 A) 1. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro sarjan ruiskutuslaitteelle VAARA. Irralliset osat. Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 1200 -sarjan ruiskutuslaitteelle Mallinro: 130-8281 3392-310 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Vaahtomerkitsinsarja on edellytys tämän tuotteen asennukselle.

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 1750 -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 136-0457 3411-665 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Vaahtomerkitsinsarja on edellytys tämän tuotteen asennukselle. Lisätietoja

Lisätiedot

Johdanto. Asennus. Valon sovitinsarja Groundsmaster tai sarjan vaakatasoleikkuri. Irralliset osat. Asennusohjeet

Johdanto. Asennus. Valon sovitinsarja Groundsmaster tai sarjan vaakatasoleikkuri. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. Valon sovitinsarja Groundsmaster 4000- tai 4100 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 30691 3413-972 Rev D Asennusohjeet Johdanto Valon sovitinsarjaa käytetään lisävarusteena saatavan Pohjois-Amerikan

Lisätiedot

Metallilevysarja Z Master Commercial sarjan ajoleikkuri

Metallilevysarja Z Master Commercial sarjan ajoleikkuri Metallilevysarja Z Master Commercial 000 -sarjan ajoleikkuri Mallinro: 5-4790 Form No. 78-59 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Pidä leikkuupöydän hihna asennettuna tämän sarjan asennuksen aikana. Sarjan asennus

Lisätiedot

Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: Asennusohjeet

Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: Asennusohjeet Jarru- ja merkkivalosarja Workman MD-/MDX-/MDE -ajoneuvot Mallinro: 115-7749 Form No. 3366-122 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille

Lisätiedot

Asennus. Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat.

Asennus. Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat. Form No. 3420-993 Rev A Katsastussarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö Mallinro: 30667 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa. Irralliset osat. Asennusohjeet.

Asennus. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa. Irralliset osat. Asennusohjeet. Form No. Tievarustus- ja valosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: 30690 3403-959 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Asennus. Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Valintaventtiilisarja Multi Pro WM -ruiskutuslaite Mallinro: 130-7190 Form No. 3386-265 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Turvaohjeet. Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Johdollinen ohjainsarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: 119-1100 Form No. 3397-493 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Asennus. Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Vaihtojarrusarja Twister - tai Workman -työajoneuvo Mallinro: 136-1199 Form No. 3407-726 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo VAARA

Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo VAARA Form No. Manuaalisella kippauksella varustetun kuljetuslavan asennussarja 2010-malli ja vanhempi Workman MD -sarjan työajoneuvo Mallinro: 131-3457 3386-220 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Asennus. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt.

Asennus. EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt. Form No. 3392-745 Rev A EU-valosarja Vuosimallin 2015 ja sitä uudemmat nelipyörävetoiset, ohjaamolla varustetut Groundsmaster 360 -yleisajoyksiköt Mallinro: 30640 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö VAARA. Irralliset osat. Form No. 3399-293 Rev A CE-valosarja Groundsmaster 4500-D- tai 4700-D -ajoyksikkö tai Reelmaster 7000-D -ajoyksikkö Mallinro: 31573 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja. Irralliset osat.

Asennus. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja. Irralliset osat. Form No. Käyttäjän jäähdytystuuletin Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksikkö, jossa on yleiskäyttöinen aurinkosuoja Mallinro: 03247 3430-940 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla

Lisätiedot

Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907

Vetokoneiston päivityssarja GreensPro viheriöjyrä, mallit 44905, tai 44907 Form No. Vetokoneiston päivityssarja GreensPro 00 -viheriöjyrä, mallit 44905, 44906 tai 44907 Mallinro: 7-5899 Mallinro: 7-5907 8-69 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit

Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit Form No. Levitinsarja 152 cm:n tai 183 cm:n taakse poistavat Z Master -leikkurit Mallinro: 125-9305 Mallinro: 125-9310 3381-172 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

CE-varustesarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Asennusohjeet

CE-varustesarja Multi-Pro ruiskutuslaite Mallinro: Asennusohjeet CE-varustesarja Multi-Pro 5800 -ruiskutuslaite Mallinro: 120-067 Form No. 69-416 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille mahdollisten

Lisätiedot

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster ajoyksikkö, vuosimalli 2014 ja vanhemmat VAARA. Irralliset osat.

Asennus. CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster ajoyksikkö, vuosimalli 2014 ja vanhemmat VAARA. Irralliset osat. Form No. 96-274 Rev A CE-valosarja Groundsmaster 4500/4700- tai Reelmaster 7000 -ajoyksikkö, vuosimalli 204 ja vanhemmat Mallinro: 049 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus. Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo VAARA. Irralliset osat. Asennusohjeet Takatyövalosarja Multi Pro -ruiskutusajoneuvo Mallinro: 41010 Form No. 3401-384 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja, jotka Kalifornian

Lisätiedot

8. Irrota välikappaleet. Niitä ei enää tarvita (Kuva 3). 9. Irrota tasaajan kotelo (Kuva 4).

8. Irrota välikappaleet. Niitä ei enää tarvita (Kuva 3). 9. Irrota tasaajan kotelo (Kuva 4). Form No. 3408-710 Rev A Tiivistesarja Greensmaster 800/1000/1010/1600/1610 -tasaajan vetojärjestelmä Mallinro: 136-7200 Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta

Lisätiedot

Asennus. Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: Asennusohjeet.

Asennus. Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: Asennusohjeet. Form No. 3366-941 Rev B Tievarustus- ja ajovalosarja EU Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö ilman ohjaamoa Mallinro: 30512 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Irralliset osat. Asennusohjeet. Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde

Irralliset osat. Asennusohjeet. Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet Kuvaus Määrä Käyttökohde Form No. Workman MD-/MDX-/MDE -lava-asennussarja Pro Force -roskapuhallin Mallinro: 44543 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Mallinro: 44544 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Mallinro: 44545 Sarjanro: 311000001

Lisätiedot

Asennus. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master sarjan leikkureille. Irralliset osat. Asennusohjeet

Asennus. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master sarjan leikkureille. Irralliset osat. Asennusohjeet Form No. CE-sarja Pehmeä E-Z Vac -kaksoiskerääjä Z Master 000 -sarjan leikkureille Mallinro: 9-990 -9 Rev A Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin.

Lisätiedot

CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro:

CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro: Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Form No. 3368-876 Rev A CE-varustesarja vuoden 2005 ja sitä uudemmille Multi-Pro-ruiskutuslaitteille 1200 ja 1250 Mallinro: 106-4840 Asennusohjeet Turva- ja ohjetarrat

Lisätiedot

Asennus. Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat

Asennus. Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: Asennusohjeet. Irralliset osat. Ohjeet, oppaat ja muut osat Lisäventtiilisarja Groundsmaster 3280-D -ajoyksikkö Mallinro: 120-6640 Form No. 3370-995 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu. Ohjeet

Lisätiedot

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Ohjaamosarja Workman MD-/MDE-/MDX-/MDXD -työajoneuvo Mallinro: 07320 Sarjanro: 315000001 tai suurempi Form No. 3389-931 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

VAARA. KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

VAARA. KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Form No. Virranjakosarja Groundsmaster 4000 -sarjan ajoyksikkö, jossa on Yanmar-moottori Mallinro: 30407 3378-135 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Turvaohjeet. Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: Turva- ja ohjetarrat. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: Turva- ja ohjetarrat. Asennusohjeet Toro Workman -alusta ProPass-200-katelevittimelle Mallinro: 44707 Form No. 3365-540 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville paikoille mahdollisten

Lisätiedot

Asennus. Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 3100-D -sarjan ajoyksiköihin. Irralliset osat. Asennusohjeet.

Asennus. Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 3100-D -sarjan ajoyksiköihin. Irralliset osat. Asennusohjeet. Form No. 3377-296 Rev C Ruohonkeräinsarja 68 cm:n DPA-kelaleikkuri Reelmaster 300-D -sarjan ajoyksiköihin Mallinro: 0385 Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 136-0459 3413-694 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö

Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro ja ajoyksikkö Form No. Ulkopuolinen takahydrauliikka Sand Pro / Infield Pro 3040- ja -5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08781 Sarjanro: 311000001 tai suurempi 3369-231 Rev C Asennusohjeet Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli

Lisätiedot

Turvaohjeet. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Form No. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro WM -ruiskutuslaitteelle Mallinro: 133-2807 3404-492 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Form No. 3402-281 Rev B Korkean keruujärjestelmän hydrauli- ja sähköjärjestelmän kiinnityssarja Kubota-moottorilla varustettu nelipyörävetoinen Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö Mallinro: 30801 Asennusohjeet

Lisätiedot

Turvaohjeet. Yleistä. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt.

Turvaohjeet. Yleistä. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt. Form No. Valkoinen tai punainen yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - ja Reelmaster -ajoyksiköt Mallinro: 30349 Mallinro: 30552 3408-26 Rev D Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen

Lisätiedot

Irralliset osat. Koneen valmistelu. Hydraulinestesäiliön tyhjennys. Asennusohjeet

Irralliset osat. Koneen valmistelu. Hydraulinestesäiliön tyhjennys. Asennusohjeet Form No. 3357-317 Rev A Ulkopuolinen etuhydrauliikka Sand/In eld Pro 5040 -ajoyksikkö Mallinro: 08782 Asennusohjeet Huomaa: Sand/Infield Pro 5040 -ajoyksikkö on varustettava ulkopuolisella takahydrauliikalla,

Lisätiedot

8. Asenna kokoonpano leikkuuyksikön vasempaan takakulmaan kahdella 5/16 1 1/4 tuuman. lukkopultilla ja laippamutterilla (Kuva 5).

8. Asenna kokoonpano leikkuuyksikön vasempaan takakulmaan kahdella 5/16 1 1/4 tuuman. lukkopultilla ja laippamutterilla (Kuva 5). Form No. Taaksepoiston täydennyssarja 157 cm:n ja 183 cm:n perusleikkurit, Groundsmaster 3400 -ajoyksikkö Mallinro: 30648 Mallinro: 30649 3372-824 Rev B Asennusohjeet Asennus 157 cm:n taaksepoiston täydennyssarja,

Lisätiedot

Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö VAARA

Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö VAARA Form No. Hydraulinesteen vuodonilmaisin Greensmaster 3300/3400 -sarjan TriFlex -ajoyksikkö Mallinro: 04730 3420-101 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää

Lisätiedot

Asennus. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot VAARA. Irralliset osat.

Asennus. Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot VAARA. Irralliset osat. Form No. 3414-245 Rev A Viimeistelysarja Vaahtomerkitsin Multi Pro 5800 -ruiskutuslaitteelle, sarjanumerot 315000001 Mallinro: 136-0458 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Kolmipyörävetosarja Greensmaster ajoyksikkö. Nykyisen pyörän irrotus. Muutokset kääntöpyörän haarukkaan. Moottori- ja napakokoonpanon

Kolmipyörävetosarja Greensmaster ajoyksikkö. Nykyisen pyörän irrotus. Muutokset kääntöpyörän haarukkaan. Moottori- ja napakokoonpanon Kolmipyörävetosarja Greensmaster 50 -ajoyksikkö Mallinro: 076 Form No. 70-7 Rev A Asennusohjeet Nykyisen pyörän irrotus Mitään osia ei tarvita Ohjeet. Pysäköi traktori tasaiselle alustalle ja kytke seisontajarru.

Lisätiedot

Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: Asennusohjeet

Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: Asennusohjeet Form No. 3369-769 Rev A Virranjakosarja 2009 ja uudemmat Groundsmaster 4500-D/4700-D -ajoyksiköt ja Reelmaster 7000-D -ajoyksiköt Mallinro: 30871 Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja

Lisätiedot

Takarullaharja Greensmaster 3120-, 3150-, 3250-D-, TriFlex ja sarjan DPA-leikkuuyksiköt

Takarullaharja Greensmaster 3120-, 3150-, 3250-D-, TriFlex ja sarjan DPA-leikkuuyksiköt Form No. 3412-951 Rev D Takarullaharja Greensmaster 3120-, 3150-, 3250-D-, TriFlex 3300- ja 3400 -sarjan DPA-leikkuuyksiköt Mallinro: 04650 Asennusohjeet Tämä tuote on soveltuvien eurooppalaisten direktiivien

Lisätiedot

Asennus. Ohjaimen vaihtosarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: Asennusohjeet

Asennus. Ohjaimen vaihtosarja Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: Asennusohjeet Ohjaimen vaihtosarja 2010 2011 Pro Force -lehtipuhallin Mallinro: 121-2812 Form No. 3372-984 Rev A Asennusohjeet Asennus 1. Irrota ensin akun miinuskaapeli ja sitten pluskaapeli. 2. Irrota johdinsarjan

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin.

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Huomaa: Koneen vasen ja oikea puoli määritellään normaalista käyttöasennosta käsin. Form No. 3366-754 Rev C Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 1200-, 1250- ja 5000-sarjan ruiskutuslaitteet ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmät Mallinro: 41236 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Asennusohjeet

Lisätiedot

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA

DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö VAARA Form No. 3403-117 Rev B DPA-kelaleikkurin takarullaharja (oikeanpuoleinen) Greensmaster 3250-D/3300/3400 -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 04724 Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Takaharjasarja Reelmaster 3555-, ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja

Takaharjasarja Reelmaster 3555-, ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja Form No. 3411-953 Rev B Takaharjasarja Reelmaster 3555-, 5010- ja 5010-H-sarjan 56 cm:n leikkuuyksikkö, jossa on 13 cm:n tai 18 cm:n kela ja yleistasaaja Mallinro: 03658 Mallinro: 03659 Asennusohjeet VAARA

Lisätiedot

Turvaohjeet. Käyttöönotto. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat.

Turvaohjeet. Käyttöönotto. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Irralliset osat. Vaahtomerkitsinsarja Multi-Pro 5800/1750/WM -ruiskutuslaite Mallinro: 41232 Sarjanro: 314000001 tai suurempi Form No. 3378-335 Rev B Käyttöopas VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä

Lisätiedot

Asennus. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: 07395

Asennus. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: 07395 Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo Mallinro: 07395 Form No. 3382-724 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu.

Lisätiedot

Turvaohjeet. Käsikaasuyksikkö Workman HDX -työajoneuvo, mallit 07383, 07384, 07384TC, ja 07386TC. Turva- ja ohjetarrat VAARA.

Turvaohjeet. Käsikaasuyksikkö Workman HDX -työajoneuvo, mallit 07383, 07384, 07384TC, ja 07386TC. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Form No. 3378-910 Rev B Käsikaasuyksikkö Workman HDX -työajoneuvo, mallit 07383, 07384, 07384TC, 07386 ja 07386TC Mallinro: 07388 Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus. 6 Nippuside 368 mm 3. Sähkövarustesarja Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro:

Asennus. 6 Nippuside 368 mm 3. Sähkövarustesarja Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö. Irralliset osat. Asennusohjeet. Mallinro: Sähkövarustesarja Groundsmaster 360 -yleisajoyksikkö Mallinro: 115-0019 Form No. 3408-193 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki osat on toimitettu.

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat. Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo. Asennusohjeet Korkeatehoinen hydrauliikkasarja Workman HDX-Auto -apuajoneuvo Mallinro: 07395 Form No. 3382-724 Rev B Asennusohjeet Turvaohjeet Turva- ja ohjetarrat Turva- ja ohjetarrat on sijoitettu hyvin näkyville

Lisätiedot

Merkkikohtainen asennusohje AP-550 GoldCruiselle joka on suunniteltu: Fiat Ducato JTD Peugeot Boxer HDi Citroën Jumper HDi 2002 > (vaijerikäyttöinen)

Merkkikohtainen asennusohje AP-550 GoldCruiselle joka on suunniteltu: Fiat Ducato JTD Peugeot Boxer HDi Citroën Jumper HDi 2002 > (vaijerikäyttöinen) AP-550 Servon asennusohje Merkkikohtainen asennusohje AP-550 GoldCruiselle joka on suunniteltu: Fiat Ducato JTD Peugeot Boxer HDi Citroën Jumper HDi 2002 > (vaijerikäyttöinen) Osa B B1 Johdanto GoldCruise

Lisätiedot

Sulky maalikelkka 1200

Sulky maalikelkka 1200 Form No. 3355 5 Rev C Sulky maalikelkka 00 Mallinrosta 403 6000000 alkaen Käyttöopas Rekisteröi tuotteesi osoitteessa www.toro.com. Käännös alkutekstistä (FI) Sisältö Sivu Johdanto....................................

Lisätiedot

Merkkikohtainen asennusohje AP-550 GoldCruiselle joka on suunniteltu: Nissan Almera Tino 2003 > (vaijerikäyttöinen) Osa B

Merkkikohtainen asennusohje AP-550 GoldCruiselle joka on suunniteltu: Nissan Almera Tino 2003 > (vaijerikäyttöinen) Osa B AP-550 Servon asennusohje Merkkikohtainen asennusohje AP-550 GoldCruiselle joka on suunniteltu: Nissan Almera Tino 2003 > (vaijerikäyttöinen) Osa B B1 Johdanto GoldCruise on laatutuote jonka Gold Automotive

Lisätiedot

JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan vain täysmittaisen kuormalavan yhteydessä)

JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan vain täysmittaisen kuormalavan yhteydessä) FORM NO. 3318-395 SF Rev A MALLI NRO 07301 60001 & JNE. MALLI NRO 07321 60001 & JNE. Asennusohjeet 2 3- kokoinen ja täysmittainen kuormalava Workman 3000 -sarjaa varten JÄÄHDYTTIMEN SUOJUKSEN ASENNUS (Tarvitaan

Lisätiedot

Sähköinen moottorinlämmitin, 230V, 6-syl.

Sähköinen moottorinlämmitin, 230V, 6-syl. Installation instructions, accessories Ohje nro 30730080 Versio 1.2 Osa nro 30730078 Sähköinen moottorinlämmitin, 230V, 6-syl. Volvo Car Corporation Sähköinen moottorinlämmitin, 230V, 6-syl.- 30730080

Lisätiedot

Sähkötoiminen nostinsarja Pidennetyllä lavalla varustettu Workman GTX -työajoneuvo

Sähkötoiminen nostinsarja Pidennetyllä lavalla varustettu Workman GTX -työajoneuvo Form No. Sähkötoiminen nostinsarja Pidennetyllä lavalla varustettu Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07167 Sarjanro: 316000001 tai suurempi Mallinro: 07168 Sarjanro: 316000001 tai suurempi 3406-376 Rev

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Ohje nro Versio Osa nro

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Ohje nro Versio Osa nro Ohje nro Versio Osa nro 30796303 1.2 Vetokoukku, kiinteä M8903758 Sivu 1 / 14 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000172 A0000165 IMG-213342 Sivu 2 / 14 IMG-223220 Sivu 3 / 14 IMG-213320 Sivu 4 / 14 JOHDANTO

Lisätiedot

Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro ruiskutuslaite

Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro ruiskutuslaite Form No. 3432-972 Rev A Yleiskäyttöinen häikäisysuoja Groundsmaster - tai Reelmaster -ajoyksiköt tai Multi Pro 1750 -ruiskutuslaite Mallinro: 30669 Mallinro: 30671 Asennusohjeet Tärkeää: Jos yleiskäyttöinen

Lisätiedot

Lisävaruste-elektroniikan ohjausyksikkö

Lisävaruste-elektroniikan ohjausyksikkö Installation instructions, accessories Ohje nro 30660544 Versio 1.0 Osa nro Lisävaruste-elektroniikan ohjausyksikkö Volvo Car Corporation Lisävaruste-elektroniikan ohjausyksikkö- 30660544 - V1.0 Sivu 1

Lisätiedot

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet. Asennusohjeet. Mitään osia ei tarvita

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet. Asennusohjeet. Mitään osia ei tarvita Katossarja Nelipaikkainen Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07141 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Form No. 3420-549 Rev A Asennusohjeet Asennus 1 Koneen valmistelu Mitään osia ei tarvita Ohjeet 1. Pysäköi

Lisätiedot

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet

Asennus. Koneen valmistelu. Katossarja Workman GTX -työajoneuvo. Ohjeet VAARA. Asennusohjeet Katossarja Workman GTX -työajoneuvo Mallinro: 07140 Sarjanro: 316000501 tai suurempi Form No. 3406-317 Rev B Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus Tämä tuote sisältää kemikaaleja,

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden

Installation instructions, accessories. Vetokoukku, kiinteä. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden Ohje nro Versio Osa nro 30668471 1.2 30682095, 30682096 Vetokoukku, kiinteä M8901547 Sivu 1 / 16 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 A0000172 A0000165 IMG-213560 Sivu 2 / 16 IMG-223189 Sivu 3 / 16 IMG-213320

Lisätiedot

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet

Turvaohjeet. Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot. Turva- ja ohjetarrat VAARA. Asennusohjeet Ohjaamosarja Workman HDX ja HDX-Auto -apuajoneuvot Mallinro: 07392 Sarjanro: 315000001 tai suurempi Form No. 3392-324 Rev A Asennusohjeet Turvaohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen 65 mukainen varoitus

Lisätiedot

Asennus. Johdanto. Sisältö. Jarruvalot sisältävä tievalosarja CT2120-, CT2140-, CT2240- ja LT3340-ajoyksiköt. Koneen valmistelu.

Asennus. Johdanto. Sisältö. Jarruvalot sisältävä tievalosarja CT2120-, CT2140-, CT2240- ja LT3340-ajoyksiköt. Koneen valmistelu. Jarruvalot sisältävä tievalosarja CT2120-, CT2140-, CT2240- ja LT3340-ajoyksiköt Mallinro: 02915 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Mallinro: 02916 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Form No. 3412-255 Rev

Lisätiedot

Matkustamon pistorasia

Matkustamon pistorasia Ohje nro Versio Osa nro 30664329 1.0 Matkustamon pistorasia M3603136 Sivu 1 / 9 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 M8703902 Sivu 2 / 9 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset

Lisätiedot

Kosketusnäytön käyttö

Kosketusnäytön käyttö Form No. 3412-174 Rev A X25 tai X30 GeoLink -tarkkuusruiskutusjärjestelmäsarja Mallinro: 41623 Sarjanro: 317000001 tai suurempi Mallinro: 41630 Sarjanro: 317000001 tai suurempi Quick Start Guide Lisätietoja

Lisätiedot

Installation instructions, accessories - Lisävaruste-elektroniikan ohjausyksikkö

Installation instructions, accessories - Lisävaruste-elektroniikan ohjausyksikkö S60 / S80 / V70 / V70 XC / XC70 Section Group Weight(Kg/Pounds) Year Month 3 36 2004 05 S60 2001, S60 2002, S60 2003, S60 2004, S60 2005, S60 2006, S60 2007, S60 2008, S60 2009, S80 (-06) 1999, S80 (-06)

Lisätiedot

Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia, 4-syl.

Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia, 4-syl. Installation instructions, accessories Ohje nro 31359444 Versio 1.2 Osa nro 31359438 Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia, 4-syl. IMG-247665 Volvo Car Corporation Sähköinen moottorinlämmitin, pistorasia,

Lisätiedot

EU-valosarja Sarjanumeron tai sitä uudempi ohjaamolla varustettu Groundsmaster 5900/5910 -sarjan vaakatasoleikkuri

EU-valosarja Sarjanumeron tai sitä uudempi ohjaamolla varustettu Groundsmaster 5900/5910 -sarjan vaakatasoleikkuri Form No. 3413-864 Rev A EU-valosarja Sarjanumeron 400000000 tai sitä uudempi ohjaamolla varustettu Groundsmaster 5900/5910 -sarjan vaakatasoleikkuri Mallinro: 30653 Sarjanro: 400000000 tai suurempi Asennusohjeet

Lisätiedot

Sähköinen moottorinlämmitin, matkustamon pistorasia, 4-syl./5-syl. Sähköinen moottorinlämmitin, matkustamon pistorasia, 4-syl./5-syl V1.

Sähköinen moottorinlämmitin, matkustamon pistorasia, 4-syl./5-syl. Sähköinen moottorinlämmitin, matkustamon pistorasia, 4-syl./5-syl V1. Installation instructions, accessories Ohje nro 31359457 Versio 1.0 Osa nro 31359437 Sähköinen moottorinlämmitin, matkustamon pistorasia, 4-syl./5-syl. IMG-265587 Volvo Car Corporation Sähköinen moottorinlämmitin,

Lisätiedot

Ajovalo- ja jarruvalosarja Groundsmaster 3400-D -ajoyksikkö Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Asennusohjeet

Ajovalo- ja jarruvalosarja Groundsmaster 3400-D -ajoyksikkö Mallinro: Sarjanro: tai suurempi Asennusohjeet Ajovalo- ja jarruvalosarja Groundsmaster 400-D -ajoyksikkö Mallinro: 097 Sarjanro: 00000 tai suurempi Form No. 7-79 Rev A Asennusohjeet Asennus Irralliset osat Tarkista alla olevasta taulukosta, että kaikki

Lisätiedot

Matkapuhelimen kattoantenni

Matkapuhelimen kattoantenni Ohje nro Versio Osa nro 30623028 1.0 Matkapuhelimen kattoantenni H3901401 Sivu 1 / 10 Varuste A0000162 A0000163 A0000161 H0000178 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista. Huomautukset

Lisätiedot

Kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän jatkosarja Groundsmaster sarjan ajoyksikkö VAARA

Kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän jatkosarja Groundsmaster sarjan ajoyksikkö VAARA Form No. Kaksipylväisen kaatumissuojausjärjestelmän jatkosarja Groundsmaster 5900 -sarjan ajoyksikkö Mallinro: 31353 Sarjanro: 316000001 tai suurempi 3407-298 Rev A Asennusohjeet VAARA KALIFORNIA Lakiesityksen

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Pysäköintitutka, etu

Installation instructions, accessories. Pysäköintitutka, etu Installation instructions, accessories Ohje nro 30765381 Versio 1.2 Osa nro 31269615, 30765383, 31339977, 31285041 Pysäköintitutka, etu Volvo Car Corporation Pysäköintitutka, etu- 30765381 - V1.2 Sivu

Lisätiedot

Saab 9-5 5D M Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE.

Saab 9-5 5D M Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE. SCdefault 9-5 Asennusohje SITdefault Pysäköintiapu (SPA) MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE Accessories Part No. Group Date Instruction Part No. Replaces

Lisätiedot

myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä

myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä myturf -tukiasemasarja Langaton tuntilaskurijärjestelmä Mallinro: 114-5144 Mallinro: 114-5145 Mallinro: 115-4754 Mallinro: 115-9524 Mallinro: 115-9542 Mallinro: 115-9543 Form No. 3415-171 Rev A Quick Start

Lisätiedot

Saab 9-5 D223L. 900 Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE. SITdefault

Saab 9-5 D223L. 900 Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE. SITdefault SCdefault 900 Asennusohje SITdefault Haaroitusjohtosarja LHD MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE Accessories Part No. Group Date Instruction Part No.

Lisätiedot

Vetokoukku, johdinkimppu, 13-napainen

Vetokoukku, johdinkimppu, 13-napainen Installation instructions, accessories Ohje nro 31285786 Versio 1.3 Osa nro 30763865, 31324672, 31346164, 31346526 Vetokoukku, johdinkimppu, 13-napainen IMG-264110 Volvo Car Corporation Vetokoukku, johdinkimppu,

Lisätiedot

Saab 9-3 5D M Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE.

Saab 9-3 5D M Asennusohje MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE. SCdefault 900 Asennusohje SITdefault Pysäköintiapu (SPA) MONTERINGSANVISNING INSTALLATION INSTRUCTIONS MONTAGEANLEITUNG INSTRUCTIONS DE MONTAGE Accessories Part No. Group Date Instruction Part No. Replaces

Lisätiedot

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat

Turvaohjeet. Turva- ja ohjetarrat Form No. 3369-714 Rev B Sonic Boom -sarja Vuoden 2010 ja uudemmat Multi Pro -ruiskutuslaitteet ja Workman 200 -ruiskutusjärjestelmä Mallinro: 41218 Sarjanro: 311000001 tai suurempi Asennusohjeet Tämä lisälaite

Lisätiedot

Installation instructions, accessories. Pysäköintiapu, etu. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden , ,

Installation instructions, accessories. Pysäköintiapu, etu. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden , , Installation instructions, accessories Ohje nro 30660330 Versio 1.1 Osa nro 30660327, 31339975, 31339976 Pysäköintiapu, etu Volvo Car Corporation Pysäköintiapu, etu- 30660330 - V1.1 Sivu 1 / 22 Varuste

Lisätiedot

CD-vaihtaja, 10:lle CD-levylle, vaakasuora asennus

CD-vaihtaja, 10:lle CD-levylle, vaakasuora asennus Ohje nro Versio Osa nro 30889512 1.0 CD-vaihtaja, 10:lle CD-levylle, vaakasuora asennus H3902978 Sivu 1 / 9 Varuste A0000162 A0000175 H8802684 Sivu 2 / 9 JOHDANTO Lue läpi koko ohje ennen asennuksen aloittamista.

Lisätiedot

Kokoaminen. Pura kone pakkauksesta. Renkaat Asenna takapyörät napoihin asennettujen pyörämuttereiden avulla.

Kokoaminen. Pura kone pakkauksesta. Renkaat Asenna takapyörät napoihin asennettujen pyörämuttereiden avulla. Kokoamisohjeet: 9689995/BZ7C and 9689996/BZ4C Koneet, joissa on jokin seuraavista leikkuulaitteista: 96899945 TRD6B TunnelRam-leikkuulaite 96899946 TRD7B TunnelRam-leikkuulaite 96899950 CD6B Combi-leikkuulaite

Lisätiedot