MINITEC-PROFIILIJÄRJESTELMÄN HINNASTO 2010

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Koko: px
Aloita esitys sivulta:

Download "MINITEC-PROFIILIJÄRJESTELMÄN HINNASTO 2010"

Transkriptio

1 Alumiiniprofiilit Profiili 19x /0 m 4,91 Profile 19x11 Profiili 19x /0 m 6,30 Profile 19x19 Profiili 30x /0 m 7,45 Profile 30x30 54 Profiili 30x30 3G /0 m 9,71 Profile 30x30 3G 54 Profiili 19x /0 m 11,06 Profile 19x Profiili 19x /0 m 12,89 Profile 19x Profiili 45x /0 m 10,06 Profile 45x Profiili 32x32 UL /0 m 11,06 Profile 32x32 UL Profiili 32x32 F /0 m 13,60 Profile 32x32 F Elementtiprofiili 32x /0 m 12,27 Clamp profile 32x Profiili 45x32 UL /0 m 13,36 Profile 45x32 UL Profiili 45x32 F /0 m 18,56 Profile 45x32 F Elementtiprofiili 45x /0 m 15,13 Clamp profile 45x Profiili 45x45 UL /0 m 13,90 Profile 45x45 UL Profiili 45x45 F /0 m 15,59 Profile 45x45 F Profiili 45x45 F musta /2 m 30,98 Profile 45x45 F black 36 Profiili 45x /0 m 22,25 Profile 45x Profiili 45x45 G /0 m 19,19 Profile 45x45 G Profiili 45x45 2G /0 m 19,19 Profile 45x45 2G Profiili 45x45 2GG /0 m 19,19 Profile 45x45 2GG Profiili 45x45 3G /0 m 19,19 Profile 45x45 3G Profiili 45x45 R /0 m 20,80 Profile 45x45 R Suojakansi 45x45 R /0 m 4,29 Cover 45x45 R 48 2 Profiili 45x45 VA /0 m 46,67 Profile 45x45 VA 49 6 Profiili 45 R /0 m 16,11 Profile 45 R Profilii 45 R /0 m 18,37 Profile 45 R Profiili 45 R /0 m 18,37 Profile 45 R Profiili 45 R /0 m 18,37 Profile 45 R Profiili 45/ /0 m 17,88 Profile 45/ Profiili 45/22, /0 m 23,56 Profile 45/22, Profiili 90x /0 m 21,88 Profile 90x Profiili 90x32 UL /0 m 28,40 Profile 90x32 UL Profiili 45x90 UL /0 m 25,31 Profile 45x90 UL Profiili 45x90 F /0 m 31,61 Profile 45x90 F Profiili 45x90 F musta /2 m 39,19 Profile 45x90 F black 24 Profiili 45x /0 m 36,45 Profile 45x Profiili 45x90 S /0 m 46,04 Profile 45x90 S Profiili 45x90 G /0 m 35,59 Profile 45x90 G Profiili 45x60 F /0 m 31,09 Profile 45x60 F Profiili 60x60 F /0 m 38,51 Profile 60x60 F Profiili 45x135 G /0 m 78,65 Profile 45x135 G Profiili 45x135 F /0 m 66,91 Profile 45x135 F Profiili 45x180 G /0 m 95,60 Profile 45x180 G Profiili 90x90 L /0 m 56,47 Profile 90x90 L Profiili 90x90 S /0 m 83,17 Profile 90x90 S Profiili 90x90 2G /0 m 64,84 Profile 90x90 2G Profiili 90x90 G /0 m 64,84 Profile 90x90 G Profiili 90 R /0 m 51,90 Profile 90 R Profiili 32x /0 m 108,58 Profile 32x Profiili 90x180 S /0 m 146,63 Profile 90x180 S 61 6 Profiili 19x /0 m 59,47 Profile 19x Kahvaprofiili /0 m 12,27 Handle profile 62 6 Kahvaprofiili /0 m 10,05 Handle Profile Tukiprofiili 89x /0 m 64,84 Angular profile 89x Liukuoviprofiili /0 m 19,63 Sliding door profile 64 6 Sahaus 19x11-90x kpl 1,00 Saw cut 19x11-90x19 Sahaus 90x32-60x kpl 1,50 Saw cut 90x32-60x60 Sahaus 45x135-90x kpl 2,00 Saw cut 45x135-90x90 Sahaus 32x180-19x kpl 2,50 Saw cut 32x180-19x270 1

2 Päätysuojat Päätysuoja 19x11 harmaa /1 kpl 1,99 End cap 19x11 grey Päätysuoja 19x19 harmaa /1 kpl 1,99 End cap 19x19 grey Päätysuoja 19x32 musta /0 kpl 0,70 End cap 19x32 black 65 Päätysuoja 19x32 harmaa /1 kpl 0,70 End cap 19x32 grey 65 Päätysuoja 19x45 musta /0 kpl 0,74 End cap 19x45 black 65 Päätysuoja 19x45 harmaa /1 kpl 0,74 End cap 19x45 grey 65 Päätysuoja 19x45 alu /2 kpl 3,16 End cap 19x45 alu 66 Päätysuoja 45x19 musta /0 kpl 0,74 End cap 45x19 black 65 Päätysuoja 45x19 harmaa /1 kpl 0,74 End cap 45x19 grey 65 Päätysuoja 30x /1 kpl 1,47 End cap 30x30 Päätysuoja 32x32 musta /0 kpl 0,85 End cap 32x32 black 65 Päätysuoja 32x32 harmaa /1 kpl 0,85 End cap 32x32 grey 65 Päätysuoja 32x32 elementtiprofiilille musta /0 kpl 0,85 End cap clamp profile 32x32 black 65 Päätysuoja 32x32 elementtiprofiilille harmaa /1 kpl 0,85 End cap clamp profile 32x32 grey 65 Päätysuoja kahvaprofiilille 32 harmaa /1 kpl 0,49 End cap handle profile 32 grey 65 Päätysuoja kahvaprofiilille 32 musta /0 kpl 0,49 End cap handle profile 32 black 65 Päätysuoja 45x32 musta /0 kpl 1,03 End cap 45x32 black 65 Päätysuoja 45x32 harmaa /1 kpl 1,03 End cap 45x32 grey 65 Päätysuoja 45x32 elementtiprofiilille musta /0 kpl 0,70 End cap for clamp-profile 45x32 black 65 Päätysuoja 45x32 elementtiprofiilille harmaa /1 kpl 0,70 End cap for clamp-profile 45x32 grey 65 Päätysuoja 45x45 musta /0 kpl 0,77 End cap 45x45 black 65 Päätysuoja 45x45 harmaa /1 kpl 0,77 End cap 45x45 grey 65 Päätysuoja 45x45 alu /2 kpl 2,65 End cap 45x45 alu 66 Päätysuoja 45x45 VA RST /5 kpl 5,24 End cap 45x45 VA stainless steel 65 Päätysuoja 45x45 R musta /0 kpl 1,03 End cap 45x45 R black 65 Päätysuoja 45x45 R harmaa /1 kpl 1,03 End cap 45x45 R grey 65 Päätysuoja 45x45 R90 harmaa /1 kpl 1,93 End cap 45x45 R90 grey 65 Päätysuoja 45/45 musta /0 kpl 1,62 End cap 45/45 black 65 Päätysuoja 45/45 harmaa /1 kpl 1,62 End cap 45/45 grey 65 Päätysuoja 45/22,5 musta /0 kpl 1,70 End cap 45/22,5 black 65 Päätysuoja 45/22,5 harmaa /1 kpl 1,70 End cap 45/22,5 grey 65 Päätysuoja 90x19 musta /0 kpl 1,55 End cap 90x19 black 65 Päätysuoja 90x19 harmaa /1 kpl 1,55 End cap 90x19 grey 65 Päätysuoja 90x32 musta /0 kpl 1,93 End cap 90x32 black 65 Päätysuoja 90x32 harmaa /1 kpl 1,93 End cap 90x32 grey 65 Päätysuoja 45x90 musta /0 kpl 1,23 End cap 45x90 black 65 Päätysuoja 45x90 harmaa /1 kpl 1,23 End cap 45x90 grey 65 Päätysuoja 45x90 alu /2 kpl 4,54 End cap 45x90 alu 66 Päätysuoja 45x60 musta /0 kpl 1,47 End cap 45x60 black 65 Päätysuoja 45x60 harmaa /1 kpl 1,47 End cap 45x60 grey 65 Päätysuoja 60x60 musta /0 kpl 1,70 End cap 60x60 black 65 Päätysuoja 60x60 harmaa /1 kpl 1,70 End cap 60x60 grey 65 Päätysuoja 45x135 musta /0 kpl 5,52 End cap 45x135 black 65 Päätysuoja 45x135 harmaa /1 kpl 5,52 End cap 45x135 grey 65 Päätysuoja 45x180 musta /0 kpl 6,22 End cap 45x180 black 65 Päätysuoja 45x180 harmaa /1 kpl 6,22 End cap 45x180 grey 65 Päätysuoja 90x90 musta /0 kpl 1,54 End cap 90x90 black 65 Päätysuoja 90x90 harmaa /1 kpl 1,54 End cap 90x90 grey 65 Päätysuoja 32x180 musta /0 kpl 4,29 End cap 32x180 black 65 Päätysuoja 32x180 harmaa /1 kpl 4,29 End cap 32x180 grey 65 Päätysuoja 90x180 musta (sis. 2kpl 90x90) /0 kpl 3,08 End cap 90x180 black (incl. 2pc 90x90) 65 Päätysuoja 90x180 harmaa (sis. 2kpl 90x90) /1 kpl 3,08 End cap 90x180 grey (incl. 2pc 90x90) 65 Päätysuoja kahvaprofiilille oikea /0 kpl 1,47 End cap handle profile right 65 Päätysuoja kahvaprofiilille vasen /0 kpl 1,47 End cap handle profile left 65 Päätysuoja johtokourulle 90 harmaa /0 kpl 3,47 End cover for conduit 90 grey 65 Päätysuoja 90 R 90 musta /0 kpl 1,45 End cap 90 R 90 black 65 Päätysuoja 90 R 90 harmaa /1 kpl 1,45 End cap 90 R 90 grey 65 Päätysuoja 45 R /1 kpl 1,24 End cap 45 R Päätysuoja 45 R /1 kpl 1,32 End cap 45 R Päätysuoja 45 R /1 kpl 1,18 End cap 45 R Päätysuoja G harmaa /1 kpl 0,55 End cap G grey 66 Päätysuoja GL harmaa /1 kpl 0,74 End cap GL grey 66 Peitetulppa 7 musta /0 kpl 0,18 Lamellar plug 7 black 66 Peitetulppa 7 harmaa /1 kpl 0,18 Lamellar plug 7 grey 66 2

3 Peitetulppa 9 musta /0 kpl 0,22 Lamellar plug 9 black 66 Peitetulppa 9 harmaa /1 kpl 0,22 Lamellar plug 9 grey 66 Peitetulppa 15 musta /0 kpl 0,24 Lamellar plug 15 black 66 Peitetulppa 15 harmaa /1 kpl 0,24 Lamellar plug 15 grey 66 Päätysuoja kulmalle 45 GD-Z harmaa /1 kpl 0,93 End cap for angle 45 GD-Z grey 90 Päätysuoja kulmalle 45 R 90 harmaa /1 kpl 1,93 End cap for angle 45 R 90 grey 90 Päätysuoja kulmalle 45 harmaa /1 kpl 0,93 End cap for angle 45 grey 91 Päätysuoja kulmalle 30 GD harmaa /1 kpl 0,84 End cap for angle 30 GD grey Kiinnikkeet Powerlock-kiinnike /0 kpl 3,63 Power-lock fastener 79 Powerlock-kiinnike RST /1 kpl 8,06 Power-lock fastener SS 79 Powerlock-kiinnike ESD /0 kpl 3,63 Power-lock fastener ESD 79 Powerlock-kiinnike N /0 kpl 7,19 Power-lock fastener N 79 Powerlock-kiinnike SF /0 kpl 3,63 Power-lock fastener SF 79 Powerlock-kiinnike ESD SF /0 kpl 3,63 Power-lock fastener ESD SF Powerlock-kiinnike /0 kpl 3,63 Power-lock fastener 30 Ristikkäiskiinnike /0 kpl 4,89 Cross-connector 80 Pulttiliitos /0 kpl 1,54 Screw-connection Pulttiliitos /0 kpl 1,61 Screw-connection Pulttiliitos /0 kpl 1,70 Screw connection 30 Vasararuuvi /0 kpl 0,61 Hammer head screw 81 Ristipulttikiinnike /0 kpl 7,37 Cross-bolt fastener 82 Pulttikiinnike /0 kpl 3,06 Bolt-fastener Pulttikiinnike /0 kpl 3,06 Bolt-fastener Kaksoispulttikiinnike /0 kpl 5,52 Butt-fastener 83 T-urakisko /0 kpl 4,45 T-slot bar T-urakisko 90 RST /0 kpl 10,89 T-slot bar 90 SS 84 T-urakisko /0 kpl 5,15 T-slot bar T-urakisko 135 RST /0 kpl 10,37 T-slot bar 135 SS 84 T-urakisko /0 kpl 5,15 T-slot bar T-urakisko 140 RST /0 kpl 10,37 T-slot bar 140 SS 85 T-urakisko /0 kpl 7,97 T-slot bar T-urakisko 180 RST /0 kpl 14,58 T-slot bar 180 SS 85 T-urakiskoprofiili /0 m 16,05 T-slot bar profile 86 T-urakiskoprofiili RST /1 m 32,16 T-slot bar profile SS 86 Viistokulmakiinnike N /0 kpl 8,07 Mitre connector N 86 Viistokulmakiinnike /0 kpl 9,91 Mitre connector 87 Kulmaliitos /0 kpl 11,30 Mounting bracket Kulma 19 GD /0 kpl 3,01 Angle 19 GD 88 Kulma 25 GD /0 kpl 3,01 Angle 25 GD 88 Kulma 25 S /0 kpl 3,38 Angle 25 S 89 Kulma 30 GD /0 kpl 3,61 Angle 30 GD Kulma 45 GD /0 kpl 3,93 Angle 45 GD 89 Kulma 45 GD-Z /0 kpl 3,01 Angle 45 GD-Z 90 Kulma 45 R /1 kpl 6,90 Angle 45 R90 90 Kulma 45 harmaa /1 kpl 6,97 Angle 45 grey 91 Kulma 45x90 GD /0 kpl 7,67 Angle 45x90 GD 91 Kulma 45 VA /0 kpl 11,86 Angle 45 VA 92 Kulma /0 kpl 16,89 Angle Kulma 90 GD-Z /0 kpl 11,37 Angle 90 GD-Z 93 Yhdistämiskisko /0 kpl 5,46 Connecting bar 93 Yhdistämiskulma /0 kpl 7,77 Connecting angle Suojarakenteen kiinnityskulma /0 kpl 3,84 Guard unit fixing angle Suojarakenteen kiinnityskulma /0 kpl 7,00 Guard unit fixing angle Suojarakenteen kiinnityskulma /0 kpl 6,14 Guard unit fixing angle Suojarakenteen kiinnityskulma 45 AL /0 kpl 5,37 Guard unit fixing angle 45 AL 96 Suojarakenteen kiinnityskulma GD-K /0 kpl 5,37 Guard unit fixing angle GD-K 96 Suojarakenteen säädettävä kiinnityskulma /0 kpl 6,14 Guard unit with adjustable fixing angle 97 Yhdistämislevy 90x /0 kpl 6,14 Connecting plate 90x32 97 Yhdistämislevy 45x /0 kpl 5,37 Connecting plate 45x90 98 Yhdistämislevy 90x /0 kpl 6,30 Connecting plate 90x90 98 Sakarakiinnike /0 kpl 6,60 Clamping claw AL 99 3

4 Ruuvit ja mutterit Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,18 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x16 RST /1 kpl 0,74 Hex socket cap screw M8x16 SS 100 Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,18 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x20 RST /1 kpl 0,80 Hex socket cap screw M8x20 SS 100 Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,24 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x25 RST /1 kpl 0,90 Hex socket cap screw M8x25 SS 100 Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,27 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,33 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x35 RST /1 kpl 1,04 Hex socket cap screw M8x35 SS 100 Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,37 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,39 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,39 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x50 RST /1 kpl 1,58 Hex socket cap screw M8x50 SS 100 Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,48 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,57 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 0,70 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M8x /0 kpl 1,66 Hex socket cap screw M8x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,13 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,18 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x16 RST /1 kpl 0,38 Hex socket cap screw M6x16 SS 100 Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,20 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x20 RST /1 kpl 0,40 Hex socket cap screw M6x20 SS 100 Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,20 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x25 RST /1 kpl 0,46 Hex socket cap screw M6x25 SS 100 Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,22 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x30 RST /1 kpl 0,52 Hex socket cap screw M6x30 SS 100 Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,22 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,24 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,24 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,31 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,39 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x /0 kpl 0,33 Hex socket cap screw M6x Kuusiokoloruuvi M6x80 RST /1 kpl 2,02 Hex socket cap screw M6x80 SS 100 Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,18 Hex socket cap screw M5x Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,20 Hex socket cap screw M5x Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,22 Hex socket cap screw M5x Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,24 Hex socket cap screw M5x Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,27 Hex socket cap screw M5x Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,31 Hex socket cap screw M5x Kuusiokoloruuvi M5x /0 kpl 0,31 Hex socket cap screw M5x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,33 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,33 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,33 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,33 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,61 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,61 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M8x /0 kpl 0,72 Countersunk screw M8x Uppokantaruuvi M6x /0 kpl 0,24 Countersunk screw M6x Uppokantaruuvi M6x /0 kpl 0,24 Countersunk screw M6x Uppokantaruuvi M6x /0 kpl 0,24 Countersunk screw M6x Uppokantaruuvi M6x /0 kpl 0,33 Countersunk screw M6x Uppokantaruuvi M6x /0 kpl 0,42 Countersunk screw M6x Uppokantaruuvi M5x /0 kpl 0,24 Countersunk screw M5x Uppokantaruuvi M5x /0 kpl 0,24 Countersunk screw M5x Uppokantaruuvi M5x /0 kpl 0,24 Countersunk screw M5x Uppokantaruuvi M4x /0 kpl 0,22 Countersunk screw M4x Uppokantaruuvi M4x /0 kpl 0,22 Countersunk screw M4x Uppokantaruuvi M4x /0 kpl 0,22 Countersunk screw M4x Pidätinruuvi M5x /0 kpl 0,13 Set-screw M5x16 Pidätinruuvi M6x /0 kpl 0,14 Set-screw M6x16 Pidätinruuvi M8x /0 kpl 0,15 Set-screw M8x16 Neliömutteri M /0 kpl 0,33 Square nut M8 101 Neliömutteri M /0 kpl 0,33 Square nut M6 101 Neliömutteri M /0 kpl 0,33 Square nut M

5 Neliömutteri M /0 kpl 0,33 Square nut M4 101 Neliömutteri M /0 kpl 0,33 Square nut M3 101 Neliömutteri M8 RST /1 kpl 0,94 Square nut M8 SS 101 Neliömutteri M6 RST /1 kpl 0,94 Square nut M6 SS 101 Neliömutteri M5 RST /1 kpl 0,94 Square nut M5 SS 101 Neliömutteri M4 RST /1 kpl 0,94 Square nut M4 SS 101 Neliömutteri M3 RST /1 kpl 0,94 Square nut M3 SS 101 Neliömutteri M8 kiinnityslevyllä /2 kpl 0,57 Square nut M8 with spring metal 101 Neliömutteri M6 kiinnityslevyllä /2 kpl 0,57 Square nut M6 with spring metal 101 Neliömutteri M5 kiinnityslevyllä /2 kpl 0,57 Square nut M5 with spring metal 101 Neliömutteri M4 kiinnityslevyllä /2 kpl 0,57 Square nut M4 with spring metal 101 Neliömutteri M3 kiinnityslevyllä /2 kpl 0,57 Square nut M3 with spring metal 101 Neliömutteri M8 kiinnityslevyllä RST /4 kpl 1,70 Square nut M8 with spring metal SS 101 Neliömutteri M6 kiinnityslevyllä RST /4 kpl 1,70 Square nut M6 with spring metal SS 101 Neliömutteri M5 kiinnityslevyllä RST /4 kpl 1,70 Square nut M5 with spring metal SS 101 Neliömutteri M4 kiinnityslevyllä RST /4 kpl 1,70 Square nut M4 with spring metal SS 101 Neliömutteri M3 kiinnityslevyllä RST /4 kpl 1,70 Square nut M3 with spring metal SS 101 Neliömutteri M8 Z /0 kpl 0,45 Square nut M8 Z 101 Neliömutteri M6 Z /0 kpl 0,45 Square nut M6 Z 101 Neliömutteri M8 Z kiinnityslevyllä /2 kpl 0,66 Square nut M8 Z with spring metal 101 Neliömutteri M6 Z kiinnityslevyllä /2 kpl 0,66 Square nut M6 Z with spring metal 101 Neliömutteri M8 L /0 kpl 0,55 Square nut M8 L 101 Neliömutteri M8 L kiinnityslevyllä /2 kpl 1,01 Square nut M8 L with spring metal 101 Vinoneliömutteri M /0 kpl 0,37 Rhombus nut M6 101 Vinoneliömutteri F /0 kpl 0,37 Rhombus nut F 101 Nelikulmainen aluslevy M /0 kpl 0,18 Square washer M8 101 Nelikulmainen aluslevy M8 RST /1 kpl 0,39 Square washer M8 SS 101 Nelikulmainen aluslevy M /0 kpl 0,18 Square washer M6 101 Nelikulmainen aluslevy M /0 kpl 0,18 Square washer M5 101 Neliömutteri M8 vakio /0 kpl 0,12 Square nut M8 reg. Neliömutteri M8 vakio RST /1 kpl 0,35 Square nut M8 reg. SS Neliömutteri M8 ohut /0 kpl 0,10 Square nut M8 small Saranat Sarana /0 kpl 7,97 Hinge Sarana /0 kpl 7,97 Hinge Sarana /0 kpl 7,97 Hinge Sarana L 19/ /0 kpl 7,97 Hinge L 19/ Sarana L 19/ /0 kpl 7,97 Hinge L 19/ Sarana L 45/ /0 kpl 7,97 Hinge L 45/ Sarana L 19/ /0 kpl 8,29 Hinge L 19/30 Sarana L 30/ /0 kpl 8,29 Hinge L 30/30 Sarana L 40/ /0 kpl 8,29 Hinge L 30/45 Ovisarana iso /0 kpl pyynnöstä Door hinge large 107 Ovisarana pieni /0 kpl pyynnöstä Door hinge small 107 Sarana 19 S /0 kpl 8,07 Hinge 19 S 108 Sarana 32 S /0 kpl 8,07 Hinge 32 S 108 Sarana 45 S /1 kpl 8,07 Hinge 45 S 109 Sarana 32 GD /0 kpl 13,13 Hinge 32 GD 109 Sarana 45 GD /0 kpl 14,72 Hinge 45 GD 110 Sarana 45 M /0 kpl 4,69 Hinge 45 M6 110 Sisäinen alumiinisarana /0 kpl 5,68 Internal hinge AL 111 Kiertosarana /0 kpl 7,22 Swing-out hinge 111 Välinivel /0 kpl 23,01 Link 112 Kulmauloke /0 kpl 23,47 Angle bracket 112 Kulmauloke kiristettävä /0 kpl 26,39 Angle bracket fixable 113 Kulmauloke R hammastuksella /0 kpl 28,40 Angle bracket R 113 Kulmauloke R hammastuksella kiristettävä /0 kpl 38,75 Angle bracket R fixable 114 Kaasujousi 6/15 kiinnityssarjalla /0 kpl 47,37 Gas spring 6/15 with fixing kit 114 Kaasujousi 8/20 kiinnityssarjalla /0 kpl 51,20 Gas spring 8/20 with fixing kit 115 Kaasujousi 10/22 kiinnityssarjalla /0 kpl 60,12 Gas spring 10/22 with fixing kit 115 Pystysuora tukilaakeri /0 kpl 82,38 Upright bearing 116 5

6 Kahvat, lukot ja oheistuotteet Alumiinikahva /0 kpl 10,44 Handle AL 118 Alumiinkahva muotoiltu /0 kpl 10,37 Handle AL, angled 118 Profiilikahva /0 kpl 28,32 Profile handle 119 Suljettu suojaava kahva /0 kpl 6,07 Closed protective handle 119 Kahva 90 musta /0 kpl 5,00 Handle 90 black 120 Kahva 90 harmaa /1 kpl 5,00 Handle 90 grey 120 Kahva 120 musta /0 kpl 6,14 Handle 120 black 120 Kahva 120 harmaa /1 kpl 6,14 Handle 120 grey 120 Kahva 180 musta /0 kpl 8,67 Handle 180 black 121 Kahva 180 harmaa /1 kpl 8,67 Handle 180 grey 121 Ovilukko musta /0 kpl 20,65 Door lock black 121 Ovilukko harmaa /5 kpl 20,65 Door lock grey 121 Salpa /0 kpl 6,05 Catch Sylinterilukko /0 kpl 10,74 Cylinder lock 122 Yksikielinen lukko 32 räikälle /6 kpl 7,67 Bolt lock 32 for four-faced key 123 Yksikielinen lukko 32, 10 mm:n kuusiokoloavaimelle /8 kpl 5,15 Bolt lock 32 for socket hex head Yksikielinen lukko 45 räikälle /7 kpl 7,67 Bolt lock 45 for four-faced key 124 Yksikielinen lukko 45, 10 mm:n kuusiokoloavaimelle /9 kpl 5,15 Bolt lock 45 for socket hex head Kahva 32 lukoton musta /2 kpl 15,80 Handle 32 without lock black 125 Kahva 32 lukoton harmaa /4 kpl 15,80 Handle 32 without lock grey 125 Kahva 32 lukollinen musta /2 kpl 17,03 Handle 32 with lock black 125 Kahva 32 lukollinen harmaa /4 kpl 17,03 Handle 32 with lock grey 125 Kahva 45 lukoton musta /1 kpl 15,80 Handle 45 without lock black 126 Kahva 45 lukoton harmaa /3 kpl 15,80 Handle 45 without lock grey 126 Kahva 45 lukollinen musta /1 kpl 17,03 Handle 45 with lock black 126 Kahva 45 lukollinen harmaa /3 kpl 17,03 Handle 45 with lock grey 126 Sylinterilukko 19 avaimella /2 kpl 17,88 T-handle 19 with lock 127 Sylinterilukko 32 avaimella /0 kpl 17,88 T-handle 32 with lock 127 Sylinterilukko 45 avaimella /1 kpl 17,88 T-handle 45 with lock 128 Salpa +14 yksikieliselle lukolle /0 kpl 0,55 Lock for bolt lock Salpa +4 yksikieliselle lukolle /1 kpl 0,55 Lock for bolt lock Salpa ±0 yksikieliselle lukolle /2 kpl 0,55 Lock for bolt lock ±0 129 Salpa -5 yksikieliselle lukolle /3 kpl 0,55 Lock for bolt lock Salpa -10 yksikieliselle lukolle /4 kpl 0,55 Lock for bolt lock Salpa -14 yksikieliselle lukolle /5 kpl 0,55 Lock for bolt lock Salpa -8 yksikieliselle lukolle /6 kpl 0,55 Lock for bolt lock Salpalukko 32 lukollinen, yksikielinen kahva /0 kpl 14,82 Rod lock 32, bolt lock with 1 rod 130 Salpalukko 32 lukollinen, kaksikielinen kahva /2 kpl 20,96 Rod lock 32, bolt lock with 2 rods 130 Salpalukko 32 lukoton, yksikielinen kahva /3 kpl 17,88 Rod lock 32, bolt lock no lock 1 rod 130 Salpalukko 32 lukoton, kaksikielinen kahva /4 kpl 24,09 Rod lock 32, bolt lock no lock 2 rods 130 Salpalukko 32 sylinterilukollinen, yksikielinen kahva /5 kpl 20,41 Rod lock 32, bolt lock cyl. 1 rod 130 Salpalukko 32 sylinterilukollinen, kaksikielinen kahva /6 kpl 26,55 Rod lock 32, bolt lock cyl. 2 rods 130 Salpalukko 45 lukollinen, yksikielinen kahva /0 kpl 15,04 Rod lock 45, bolt lock with 1 rod 130 Salpalukko 45 lukollinen, kaksikielinen kahva /2 kpl 21,26 Rod lock 45, bolt lock with 2 rods 130 Salpalukko 45 lukoton, yksikielinen kahva /3 kpl 18,35 Rod lock 45, bolt lock no lock 1 rod 130 Salpalukko 45 lukoton, kaksikielinen kahva /4 kpl 24,49 Rod lock 45, bolt lock no lock 2 rods 130 Salpalukko 45 sylinterilukollinen, yksikielinen kahva /5 kpl 20,72 Rod lock 45, bolt lock cyl. 1 rod 130 Salpalukko 45 sylinterilukollinen, kaksikielinen kahva /6 kpl 26,85 Rod lock 45, bolt lock cyl. 2 rods 130 Salpalukko kielellä /0 kpl pyynnöstä Rod lock with spring retention 131 Salpa /0 kpl 6,53 Catch Ovenkahva /0 kpl 248,90 Door handle 132 Kuulasalpa /0 kpl 3,76 Ball latch Kuulasalpatuki /0 kpl 11,76 Ball latch support Kuulasalpa /0 kpl 8,13 Ball latch Kuulasalpatuki /0 kpl 12,05 Ball latch support Ovisalpa musta /0 kpl 2,61 Door catch black 135 Ovisalpa harmaa /1 kpl 2,61 Door catch grey 135 Ovisalpa /0 kpl 5,00 Door stop S 135 Kahvan kierronestopala /0 kpl 3,47 Twist-stop 136 Kannatinpultti /0 kpl 1,01 Snap bolt Kannatinpultti /0 kpl 1,23 Snap bolt Parioven salpa /0 kpl 19,33 Lock for double door 137 Kielilukko /0 kpl 39,14 Trunk-lock 138 Ovimagneetti /0 kpl 2,14 Magnetic catch 138 6

7 Ovimagneetti N /0 kpl 7,22 Magnetic catch N 139 Ovimagneetti S /0 kpl 9,59 Magnetic catch S 139 Pysäytin /0 kpl 2,09 Stopper Pysäytin /1 kpl 2,61 Stopper Kierrelevyt ja säätöjalat Kierrelevy 45x90 M /0 kpl 7,22 Base and transport plate 45x90 M Kierrelevy 45x90 M /0 kpl 7,22 Base and transport plate 45x90 M Kierrelevy 45x90 M /0 kpl 7,22 Base and transport plate 45x90 M Kierrelevy 45x90 M /0 kpl 7,22 Base and transport plate 45x90 M Kierrelevy 45x90 GD M /0 kpl 7,22 Base and transport plate 45x90 GD M Kierrelevy 90 R90 M /0 kpl 9,87 Base and transport plate 90 R90 M Kierrelevy 90 R90 M /0 kpl 9,87 Base and transport plate 90 R90 M Kierrelevy 90 R90 M /0 kpl 9,87 Base and transport plate 90 R90 M Kierrelevy 90 R90 M /0 kpl 9,87 Base and transport plate 90 R90 M Kierrelevy 90x90 M /0 kpl 11,06 Base and transport plate 90x90 M Kierrelevy 90x90 M /0 kpl 11,06 Base and transport plate 90x90 M Kierrelevy 90x90 M /0 kpl 11,06 Base and transport plate 90x90 M Kierrelevy 90x90 M /0 kpl 11,06 Base and transport plate 90x90 M Säätöjalka PA M08 D30 GD l=70 mm /0 kpl 5,83 Foot PA M08 D30 GD l=70mm 144 Säätöjalka PA M10 D 30 l=75 mm /0 kpl 6,22 Foot PA M10 D 30 l=75mm 144 Säätöjalka PA M08 D 45 l=70 mm /0 kpl 5,98 Foot PA M08 D 45 l=70mm 144 Säätöjalka PA M10 D 45 l=75 mm /0 kpl 6,38 Foot PA M10 D 45 l=75mm 144 Säätöjalka PA M12 D 45 l=130 mm /0 kpl 7,67 Foot PA M12 D 45 l=130mm 144 Säätöjalka PA M16 D 45 l=130 mm /0 kpl 9,97 Foot PA M16 D 45 l=130mm 144 Säätöjalka PA M08 D 60 l=70 mm /0 kpl 7,00 Foot PA M08 D 60 l=70mm 144 Säätöjalka PA M10 D 60 l=75 mm /0 kpl 7,37 Foot PA M10 D 60 l=75mm 144 Säätöjalka PA M12 D 60 l=130 mm /0 kpl 8,75 Foot PA M12 D 60 l=130mm 144 Säätöjalka PA M16 D 60 l=130 mm /0 kpl 10,98 Foot PA M16 D 60 l=130mm 144 Säätöjalka PA M08 D 80 l=70 mm /0 kpl 7,67 Foot PA M08 D 80 l=70mm 144 Säätöjalka PA M10 D 80 l=75 mm /0 kpl 8,13 Foot PA M10 D 80 l=75mm 144 Säätöjalka PA M12 D 80 l=130 mm /0 kpl 9,44 Foot PA M12 D 80 l=130mm 144 Säätöjalka PA M16 D 80 l=130 mm /0 kpl 12,27 Foot PA M16 D 80 l=130mm 144 Säätöjalka PA M10 D 100 l=120 mm asennusrei'illä /0 kpl 11,81 Foot PA M10 D 100 l=120mm with bores 144 Säätöjalka PA M12 D 100 l=130 mm asennusrei'illä /0 kpl 12,68 Foot PA M12 D 100 l=130mm with bores 144 Säätöjalka PA M16 D 100 l=130 mm asennusrei'illä /0 kpl 15,59 Foot PA M16 D 100 l=130mm with bores 144 Säätöjalka PA M16x145 asennusrei'illä /0 kpl 25,10 Foot PA M16x145 with bores 144 Säätöjalka PA M20x194 asennusrei'illä /0 kpl 21,18 Foot PA M20x194 with bores 144 Säätöjalka GD M10 D 45 l=89 mm /0 kpl 8,07 Foot GD M10 D 45 l=89mm 145 Säätöjalka GD M12 D 45 l=90 mm /0 kpl 9,76 Foot GD M12 D 45 l=90mm 145 Säätöjalka GD M16 D 45 l=113 mm /0 kpl 12,13 Foot GD M16 D 45 l=113mm 145 Säätöjalka GD M10 D 90 l=88 mm /0 kpl 10,44 Foot GD M10 D 90 l=88mm 145 Säätöjalka GD M12 D 90 l=89 mm /0 kpl 12,36 Foot GD M12 D 90 l=89mm 145 Säätöjalka GD M16 D 90 l=112 mm /0 kpl 14,97 Foot GD M16 D 90 l=112mm 145 Säätöjalka VA /0 kpl 39,61 Foot VA 145 Pyörät ja lattiakiinnitykset Kääntyvä lukollinen pyörä /0 kpl 11,29 Wheel swivel type with brake 146 Kääntyvä lukoton pyörä /0 kpl 9,30 Wheel swivel type without brake 146 Kalustepyörä lukollinen /0 kpl 7,22 Furniture wheel with locking device 147 Kalustepyörä lukoton /0 kpl 5,83 Furniture wheel without locking device 147 Kiinteä lukoton pyörä /0 kpl 9,97 Wheel d=75x100 rigid type 148 Kiinnityslevy kiinteälle pyörälle /0 kpl 10,74 Fixing plate for wheel rigid type 148 Lattiakiinnityslevy /0 kpl 7,67 Floor mounting plate Lattiakiinnityslevy 45x /0 kpl 9,21 Floor mounting plate 45x Lattiakiinnityslevy /0 kpl 10,28 Floor mounting plate Lattiakiinnityslevy 90x /0 kpl 31,31 Floor mounting plate 90x Lattiakiinnityslevy /0 kpl 45,36 Floor mounting plate Lattia-ankkuri /0 kpl 1,35 Floor anchor 8 Lattia-ankkuri /0 kpl 2,05 Floor anchor Lattia-ankkuri /0 kpl 2,84 Floor anchor Tasauslevy /0 kpl 18,56 Levelling plate Tasauslevy /0 kpl 23,93 Levelling plate Tasauslevy 90 ST /0 kpl 130,28 Levelling plate 90 ST 153 Tasauslevy 180 ST /0 kpl 282,94 Levelling plate 180 ST 154 7

8 Tasauskiinnike /0 kpl 9,30 Levelling element 154 Lattiakiinnityskulma /0 kpl 9,82 Angle bracket for floor fastening 155 Lattiakiinnityskulma (pitkä) /0 kpl 23,69 Angle bracket for floor fastening (long) 155 Vinotuki 45 GD /0 kpl 6,44 Brace socket 45 GD 156 Vinotuki 45 / /0 kpl 8,13 Brace socket 45 / Vinotuki 45 / /0 kpl 7,77 Brace socket 45 /45 Kulmakiinnike /0 kpl 20,72 Corner Kulmakiinnike /0 kpl 24,34 Corner Kulmatuki /0 kpl 28,84 Strengthening element Kulmatuki /0 kpl 39,53 Strengthening element Lattiakiinnitysjalka 45 GD /0 kpl 13,97 Foot 45 GD 159 Lattiakiinnitysjalka 45 GD S /0 kpl 13,75 Foot 45 GD S 159 Lattiakiinnitysjalka 45 GD avoin /0 kpl 13,97 Foot 45 GD open 160 Lattiakiinnitysjalka 90 GD /0 kpl 28,40 Foot 90 GD 160 Lattiakiinnitysjalka 90 S /0 kpl 28,40 Foot 90 S 161 Jalkasuoja GD /1 kpl 13,39 Cover foot GD 161 Paneelielementit ja oheistuotteet Paneelikiinnike /1 kpl 2,35 Panel clamp block Paneelikiinnike /1 kpl 2,36 Panel calmp block Paneelikiinnike 32 kierteellä /1 kpl 2,19 Screw block Paneelikiinnike 45 kierteellä /1 kpl 2,23 Screw block Paneelikiinnike M6x /0 kpl 0,92 Pan head screw M6x Paneelikiinnike M6x /1 kpl 0,67 Pan head screw M6x Monikiinnike GD /0 kpl 2,93 Multiblock GD 169 Paneelikiinnike GD /1 kpl 2,28 Thread socket GD 169 Joustoprofiili /0 m 1,31 Distance profile 171 Paneelinkiinnityslista /0 m 1,91 Screw-in strip 171 Paneelikiinnikeprofiili /0 m 4,04 Panel clamping profile 172 Paneelikiinnikeprofiili kaksinkertainen /0 m 6,28 Double panel clamping profile 172 Paneelitukiprofiili musta /0 m 7,78 Clamp profile PVC black 173 Paneelitukiprofiili harmaa /0 m 7,78 Clamp profile PVC grey 173 Paneeliprofiili harmaa /1 m 4,54 Panel clamp profile 173 Paneelituki 45 musta /0 kpl 1,55 Panel holder black 174 Paneelituki 45 harmaa /1 kpl 1,55 Panel holder grey 174 Akryylilevy valettu 4 sävytetty /4 m² 64,71 Acrylic 4 tinted 175 Akryylilevy valettu 5 sävytetty /5 m² 80,60 Acrylic 5 tinted 175 Akryylilevy valettu 6 sävytetty /6 m² 93,09 Acrylic 6 tinted 175 Akryylilevy valettu 8 sävytetty /8 m² 126,01 Acrylic 8 tinted 175 Akryylilevy xt 4 kirkas /4 m² 47,68 Acrylic xt 4 clear 175 Akryylilevy xt 5 kirkas /5 m² 60,17 Acrylic xt 5 clear 175 Akryylilevy xt 6 kirkas /6 m² 71,52 Acrylic xt 6 clear 175 Akryylilevy xt 8 kirkas /8 m² 82,87 Acrylic xt 8 clear 175 Polykarbonaattilevy 4 kirkas /4 m² 63,12 Polycarbonate 4 clear 175 Polykarbonaattilevy 5 kirkas /5 m² 80,15 Polycarbonate 5 clear 175 Polykarbonaattilevy 6 kirkas /6 m² 94,90 Polycarbonate 6 clear 175 Polykarbonaattilevy 8 kirkas /8 m² 121,70 Polycarbonate 8 clear 175 PETG-levy m² pyynnöstä PETG plate 175 Aaltoverkko /3 m² 30,36 Corrugated mesh Aaltoverkko /4 m² 30,36 Corrugated mesh Aaltoverkko AL /A3 m² pyynnöstä Corrugated mesh AL Aaltoverkko AL /A4 m² pyynnöstä Corrugated mesh AL Aaltopaneeli AL /0 m² pyynnöstä Corrugated panel AL 176 Alumiini/PE-levy /0 m² pyynnöstä Composite panel 176 PVC-levy /0 m² pyynnöstä PVC-plate 176 Äänieristelevy LA 17 PU tarralla /0 m² 44,32 Sound proofing panel LA 17 PU 176 Vaahto PVC-levy 4 valkoinen /4 m² 22,71 Corrugated PVC-panel 4 white Vaahto PVC-levy 5 valkoinen /5 m² 28,39 Corrugated PVC-panel 5 white Vaahto PVC-levy 6 valkoinen /6 m² 32,92 Corrugated PVC-panel 6 white Vaahto PVC-levy 8 valkoinen /8 m² 42,01 Corrugated PVC-panel 8 white Vikuprop pp-kennolevy 3,5 valkoinen /3,5 m² 5,68 Cellular panel 3,5 white Vikuprop pp-kennolevy 5 valkoinen /5 m² 10,22 Cellular panel 5 white Vikuprop pp-kennolevy 8 valkoinen /8 m² 14,76 Cellular panel 8 white Teräslevy 1,5 sinkitty /1,5 m² 34,79 Steel plate 1,5 Teräslevy 2 sinkitty /2 m² 46,42 Steel plate 2 8

9 Teräslevy 1,25 RST /1,25 m² 131,44 Steel plate 1,25 SS Teräslevy 1,5 RST /1,5 m² 148,40 Steel plate 1,5 SS Teräslevy 2 RST /2 m² 163,24 Steel plate 2 SS Alumiinilevy eloksoitu 2mm /0 m² 77,32 AL plate anod. 2mm Listat, tiivisteet, liu'ut ja suojat Peitelista harmaa /1 m 1,47 Cover profile grey 178 Peitelista vaaleanharmaa /2 m 1,47 Cover profile light grey 178 Peitelista musta /0 m 1,47 Cover profile black 178 Peitelista oranssi /0 m 1,70 Cover profile orange 178 Peitelista sininen /0 m 1,99 Cover profile blue 178 Peitelista keltainen /0 m 1,70 Cover profile yellow 178 Varoituslista kelta-oranssi /2 m 1,93 Signal profile yellow-orange 178 Varoituslista punainen /3 m 1,93 Signal profile red 178 Varoituslista keltainen /4 m 1,93 Signal profile yellow 178 Peitelista K /1 m 1,32 Cover profile K 179 Peitelista L /0 m 3,01 Cover profile L 179 Peitelista L Al eloksoitu /1 m 4,40 Cover profile L Al anod. 179 Reunasuoja 0,5-1, /0 m 2,46 Edge protection trim 0,5-1,5 180 Reunasuoja 1-3 musta /0 m 2,40 Edge protection 1-3 black 180 Reunasuoja 4-6 musta /0 m 2,84 Edge protection 4-6 black 181 Paneelitiiviste /0 m 2,40 Insert seal Paneelitiiviste /0 m 1,62 Insert seal Paneelitiiviste /0 m 1,38 Insert seal Paneelitiiviste /1 m 1,17 Insert seal Paneelitiiviste 6 (F) /3 m 1,65 Insert seal 6 (F) oil-resistant 183 Paneelitiiviste /0 m 1,62 Insert seal 4-30 Paneeliliuku 2 musta /0 m 3,16 Guide profile 2 black 183 Paneeliliuku 2 harmaa /1 m 3,16 Guide profile 2 grey 183 Paneeliliuku 3 musta /0 m 3,99 Guide profile 3 black 184 Paneeliliuku 3 harmaa /1 m 3,99 Guide profile 3 grey 184 PVC-tanko /0 m 1,47 PVC-bar 184 Paneelikehys /0 m 4,39 U-profile 185 Tiivistekumi /0 m 4,61 Sealing ledge 185 Tiivistekieleke /0 m 5,52 Sealing lip profile 186 Peitelista NBR musta /0 m 5,52 Cover profile NBR black 186 Peitelista EPDM harmaa /1 m 9,52 Cover profile EPDM grey 187 Liukukisko 8 N /0 m 13,05 Slide bar 8 N 187 Liukukisko /0 m 12,27 Slide bar Liukukisko /0 m 19,19 Slide bar Liukukisko R /0 m 6,90 Slide bar R 189 Kulmaliukukisko /0 m 21,88 Angular slide bar 189 Kaksoisliukukisko /0 m 19,95 Double slide bar 190 Rinnakkaisliukukisko /0 m 15,59 Parallel slide bar 190 Nosto- ja liukuovien valmiselementit Synkronoitu hammaspyörä /0 kpl 53,55 Synchronous pulley Vaijeritalja /0 kpl 52,57 Cable pulley 45 Vaijeritalja /0 kpl 58,86 Cable pulley 90 Ketjusuoja /0 kpl 29,70 End block 193 Ketjutalja /0 kpl 50,27 Chain pulley Ketjutalja 45 A /0 kpl 70,06 Chain pulley 45 A 194 Ketjutalja 45 L /0 kpl 55,85 Chain pulley 45 L 195 Ketjutalja /0 kpl 78,26 Chain pulley Vastapaino /0 kpl 35,79 Counterweight Vastapaino /0 kpl 97,90 Counterweight Vaijerilukko /0 kpl 8,89 Rope clamp 197 Vaijeri l=2,5 m /0 kpl 7,92 Cable l=2,5 m Vaijeri /1 m 2,61 Cable Ketju /0 m 13,05 Chain 197 Ketjukiinnike (ovi) /0 kpl 13,26 Door chain clamping device 198 Ketjukiristin (vastapaino) /0 kpl 3,14 Fixing kit for chain (Counterweight) 198 Liukukisko 2 laakerilla /0 kpl 21,48 Slide-roll element 199 Liukukisko 4 laakerilla /0 kpl 29,92 Glide-roll element 199 Liukukisko 4 laakerilla vaaka /0 kpl 29,92 Glide-roll element parallel 200 9

10 Liukuelementti /0 kpl 14,43 Slide element 200 Liukuoven ohjain /0 kpl 3,99 Guide for sliding door 201 Rullaohjain /0 kpl 6,60 Roller element 201 Rullaohjain S /0 kpl 12,36 Roller element S 202 Liukuovipyörä /0 kpl 25,93 Roller element for sliding door 203 Liukuovipyörän pysäytin /0 kpl 3,76 Stop for sliding door 203 Liukuoven nostoeste /0 kpl 4,84 Anti-lift for sliding door 204 Liukuoviohjain /0 kpl 5,93 U-bar for sliding door 204 Rullaovi /0 kpl pyynnöstä Rolling door with drive 205 Sähkötarvikkeet Turvakytkin AZ 16 ZVR /0 kpl 71,14 Security-switch AZ 16 ZVR with fixing 207 Turvakytkimen kieli B /2 kpl 8,44 Actuating bow for security switch B2 207 Turvakytkimen kieli B /3 kpl 12,27 Actuating bow for security switch B3 208 Turvakytkimen kiinnityskulma /0 kpl 21,48 Angle bracket for security switch 208 Turvakytkin lukollinen /0 kpl 301,91 Security switch with lock 209 Induktiivinen lähestymiskytkin sulkeutuva /0 kpl 96,98 Proximity switch PNP (open contact) 209 Induktiivinen lähestymiskytkin avautuva /0 kpl 96,98 Proximity switch PNP (closed contact) 210 Johtokouru AL /0 m 5,37 Conduit AL 210 Johtokourun AL päätysuoja /1 kpl 1,33 End cap for conduit AL 211 Johtokourun AL reunasuoja /1 kpl 1,33 Protective cap for conduit AL 211 Johtokourun AL sisäkulmasuoja /1 kpl 1,75 Internal angle bracket for conduit AL 212 Johtokouru 45 AL /0 m 5,37 Conduit 45 AL 212 Johtokourun 45 päätysuoja /1 kpl 1,25 End cover for conduit Johtokourun 45 reunasuoja /1 kpl 1,20 Edge protection for conduit Johtokourun 45 kulmapala /1 kpl 2,51 Internal angle for conduit Johtokouru 90 AL /0 m 13,75 Conduit 90 AL 214 Johtokourun 90 päätysuoja /0 kpl 3,47 End cover for conduit 90 grey 215 Kaapelikiinnike /0 kpl 0,92 Cable clip 215 Kaapelikiinnike /0 kpl 1,47 Cable clip Tehonsiirtoketju R /0 m 43,07 Energy chain R 216 Tehonsiirtoketjun kiinnityssarja /0 kpl 10,02 Mounting brackets for energy chain R 217 Johtokouru /0 m 6,38 Conduit Johtokouru /0 m 7,00 Conduit Induktiivisen rajan pidin /0 kpl 3,38 Proximity switch holder Induktiivisen rajan pidin /0 kpl 4,14 Proximity switch holder Induktiivisen rajan pidin /0 kpl 6,30 Proximity switch holder Induktiivisen rajan pidin AL /0 kpl 8,89 Proximity switch holder AL 220 Käytöt ja ohjausjärjestelmät Moottori 0.12 kw kpl 122,20 Motor 0.12 kw Moottori 0.18 kw kpl 103,40 Motor 0.18 kw Moottori 0.25 kw kpl 122,20 Motor 0.25 kw Moottori 0.37 kw kpl 129,72 Motor 0.37 kw Jarrumoottori kpl pyynnöstä Brake motor Servomoottori kpl pyynnöstä Servo motor Askelmoottori kpl pyynnöstä Stepping motor Kierukkavaihde VF30 i= kpl 129,72 Worm gear VF30 i=7-60 Kierukkavaihde VF44 i= kpl 169,20 Worm gear VF44 i=7-100 Kierukkavaihde VF49 i= kpl 216,20 Worm gear VF49 i=7-100 Momenttituki VF30/ kpl 34,78 Torque wrench VF30/44 Taajuusmuuttaja FU 370 PP /0 kpl pyynnöstä Frequency transformer FU 370 PP 226 Magneettinauha /0 m pyynnöstä Magnetic tape 227 Magneettinauha-anturi (4 m kaapeli) /0 kpl pyynnöstä Magnetic sensor (4m cable) 227 Magneettinauha-anturin lisäkaapeli /0 m pyynnöstä Magnetic sensor extra cable 227 Näyttö 24 VDC /0 kpl pyynnöstä Measuring display 24 VDC 227 Näyttö akkukäyttöinen /1 kpl pyynnöstä Measuring display battery operated 227 Näyttö 230 VAC /2 kpl pyynnöstä Measuring display 230 VAC 227 Magneettinauha-anturi referenssillä /4 kpl pyynnöstä Electronic analysing system with sensor 228 Paineilmaliitännät Paineilmaliitoslevy 45 G1/ /0 kpl 7,71 Pneumatic connection plate 45 G1/8 231 Paineilmaliitoslevy 45 G1/ /2 kpl 7,71 Pneumatic connection plate 45 G1/4 231 Paineilmaliitoslevy 45 G3/ /3 kpl 7,71 Pneumatic connection plate 45 G3/8 231 Paineilmaliitoslevy 45x90 G1/ /0 kpl 8,49 Pneumatic connection plate 45x90 G1/

11 Paineilmaliitoslevy 45x90 G1/ /2 kpl 8,49 Pneumatic connection plate 45x90 G1/4 231 Paineilmaliitoslevy 45x90 G3/ /3 kpl 8,49 Pneumatic connection plate 45x90 G3/8 231 Paineilmaliitoslevy 90 G1/ /0 kpl 12,09 Pneumatic connection plate 90 G1/8 231 Paineilmaliitoslevy 90 G1/ /2 kpl 12,09 Pneumatic connection plate 90 G1/4 231 Paineilmaliitoslevy 90 G3/ /3 kpl 12,09 Pneumatic connection plate 90 G3/8 231 Sulkutulppa G1/ /0 kpl 1,11 Plug G1/4 232 Pikaliitin G1/ /0 kpl 8,35 Quick coupling G1/8 232 Pikaliitin G1/ /0 kpl 8,35 Quick coupling G1/4 233 Paineilman sulkulevy 45x /7 kpl 7,87 Pneumatic end plate 45x Paineilman sulkulevy 90x /7 kpl 10,98 Pneumatic end plate 90x Nostoyksikkö /0 kpl pyynnöstä Pneumatic lifting unit Nostoyksikkö /0 kpl pyynnöstä Pneumatic lifting unit Nostoyksikkö /0 kpl pyynnöstä Pneumatic lifting unit Hydrauliset pystysäädöt Pystysäätöyksiköt pyynnöstä Complete systems Tuotteet LR Akseli /0 m 14,25 Shaft Akseli 12 RST /0 m 28,94 Shaft 12 SS 251 Kuulalaakeri LR /0 kpl 12,00 Ball bearing LR Kuulalaakeri LR 12 RST /1 kpl 30,85 Ball bearing LR 12 SS 251 Kuulalaakeri LR 12 L /0 kpl 20,50 Ball bearing LR 12 L 252 Akselin pidikeprofiili /0 m 5,37 Shaft supporting profile 252 Akselin päätykiinnike /0 kpl 4,61 Shaft retention device 253 Akselin päätykiinnike RST /0 kpl 10,52 Shaft retention device SS 253 Kiinnityssarja LRK /0 kpl 9,52 Fixing kit LRK 253 Kiinnityssarja LRK RST /1 kpl 23,93 Fixing kit LRK SS 253 Kiinnityssarja LRE /0 kpl 11,81 Fixing kit LRE 254 Kiinnityssarja LRE RST /1 kpl 34,30 Fixing kit LRE SS 254 Päätysuoja LR oikea musta /0 kpl 2,14 End cap LR right black 254 Päätysuoja LR oikea harmaa /1 kpl 2,14 End cap LR right grey 254 Päätysuoja LR vasen musta /2 kpl 2,14 End cap LR left black 255 Päätysuoja LR vasen harmaa /3 kpl 2,14 End cap LR left grey 255 Kulmasuoja LR /0 m 6,53 Cover profile LR 255 Akseli /0 m 20,17 Shaft Akselin pidikeprofiili LR /0 m 10,74 Shaft supporting profile LR Akselin päätykiinnike vasen LR /0 kpl 6,28 Shaft retention device left LR Akselin päätykiinnike oikea LR /0 kpl 6,28 Shaft retention device right LR Laakeri LR /0 kpl 26,79 Ball bearing LR Päätysuoja LR /0 kpl 6,97 End cap LR Kiinnityssarja LR /0 kpl 11,16 Bolt concentric LR Kiinnityssarja LR 16 epäkesko /0 kpl 11,86 Eccentric bush LR Hammastanko /0 m 68,68 Toothed rack Hammashihna 16 AT /0 m 13,90 Timing belt 16 AT Hammashihna 32 AT /0 m 19,62 Timing belt 32 AT Hammashihnakiristin /0 kpl 49,10 Timing belt tensioner 261 Hammashihnakiristin RST /1 kpl 86,70 Timing belt tensioner SS 261 Hammashihnakiristimen kiinnityslevy /0 kpl 22,72 Fastening for tensioner Hammashihnakiristimen kiinnityslevy 45x90 F /0 kpl 27,55 Fastening for tensioner 45x90 F 262 Hammashihnakiristimen kiinnityslevy 45x90 H /0 kpl 27,55 Fastening for tensioner 45x90 H 263 Hammashihnakiristimen kiinnityslevy /0 kpl 33,23 Fastening for tensioner Suojahaitari LR /0 m 153,99 Protective bellow LR Suojahaitarin kiinnityssarja LR /0 kpl 62,61 Fastening kit for bellow LR Suojahaitari LR /0 m 197,18 Protective bellow LR Suojahaitarin kiinnityssarja LR /0 kpl 107,30 Fastening kit for bellow LR Suojahaitari LR /0 m 216,71 Protective bellow LR Suojahaitarin kiinnityssarja LR /0 kpl 116,23 Fastening kit for bellow LR Kiinnityslevy /0 kpl pyynnöstä Adaptor plate 267 Yhdysvetoakseli /0 m pyynnöstä Connecting shaft Yhdysvetoakseli /1 m pyynnöstä Connecting shaft Murtonivel /0 kpl pyynnöstä Clutch Lukitusyksikkö LWG/LWN/LW /0 kpl 49,87 Slide clamping unit (top) LWG/LWN/LW

12 Lineaarikomponentit Hammashihnan taittopää T /0 kpl 146,41 Timing belt pulley T Hammashihnan taittopää T 45 RST /0 kpl 213,12 Timing belt pulley T 45 SS 272 Hammashihnan vetopää T 45_ /2 kpl 175,77 Timing belt pulley T 45_ Hammashihnan vetopää T 45_11 RST /2 kpl 249,00 Timing belt pulley T 45_11 SS 272 Hammashihnan vetopää T 45_ /3 kpl 175,77 Timing belt pulley T 45_ Hammashihnan vetopää T 45_14 RST /3 kpl 249,00 Timing belt pulley T 45_14 SS 272 Hammashihnan vetopää T 45_ /5 kpl 175,77 Timing belt pulley T 45_ Hammashihnan vetopää T 45_15 RST /5 kpl 249,00 Timing belt pulley T 45_15 SS 272 Hammashihnan vetopää T 45_ /4 kpl 175,77 Timing belt pulley T 45_ Hammashihnan vetopää T 45_16 RST /4 kpl 249,00 Timing belt pulley T 45_16 SS 272 Hammashihnan taittopää T /0 kpl 208,96 Timing belt pulley T Hammashihnan taittopää T 90 RST /0 kpl 351,54 Timing belt pulley T 90 SS 272 Hammashihnan vetopää T 90_ /2 kpl 232,53 Timing belt pulley T 90_ Hammashihnan vetopää T 90_11 RST /2 kpl 379,00 Timing belt pulley T 90_11 SS 272 Hammashihnan vetopää T 90_ /3 kpl 232,53 Timing belt pulley T 90_ Hammashihnan vetopää T 90_14 RST /3 kpl 379,00 Timing belt pulley T 90_14 SS 272 Hammashihnan vetopää T 90_ /4 kpl 232,53 Timing belt pulley T 90_ Hammashihnan vetopää T 90_16 RST /4 kpl 379,00 Timing belt pulley T 90_16 SS 272 Hammashihnan vetopää T 90_ /5 kpl 232,53 Timing belt pulley T 90_ Hammashihnan vetopää T 90_19 RST /5 kpl 379,00 Timing belt pulley T 90_19 SS 272 Hammashihnan vetopää T 90_ /7 kpl 232,53 Timing belt pulley T 90_ Hammashihnan vetopää T 90_ 20 RST /7 kpl 379,00 Timing belt pulley T 90_ 20 SS 272 Hammashihnan vetopää T 90_ /6 kpl 232,53 Timing belt pulley T 90_ Hammashihnan vetopää T 90_24 RST /6 kpl 379,00 Timing belt pulley T 90_24 SS 272 Hammashihnan taittopää LR /0 kpl 130,36 Timing belt pulley LR Hammashihnan vetopää LR 6_ /1 kpl 139,15 Timing belt pulley LR 6_ Hammashihnan vetopää LR 6_ /2 kpl 139,15 Timing belt pulley LR 6_ Hammashihnan vetopää LR 6_ /3 kpl 139,15 Timing belt pulley LR 6_ Hammashihnan vetopää T 45 Z /1 kpl 192,10 Timing belt pulley T 45 Z 274 Hammashihnan vetopää T 45 Z RST /1 kpl 265,84 Timing belt pulley T 45 Z SS 274 Hammashihnan vetopää T 90 Z /1 kpl 249,00 Timing belt pulley T 90 Z 274 Hammashihnan vetopää T 90 Z RST /1 kpl 395,48 Timing belt pulley T 90 Z SS 274 Hihnanvetoyksikkö /0 kpl 555,02 Belt drive Hihnanvetoyksikkö /0 kpl 573,94 Belt drive Lineaarikelkka LR /0 kpl 101,06 Slide LR Lineaarikelkka LR 6 kannella /1 kpl 127,42 Slide LR 6 with cover 276 Lineaarikelkka LR 6 Z /2 kpl 142,81 Slide LR 6 Z 277 Lineaarikisko LR /0 m 41,01 Rail LR Lineaariyksikkö LR 6 Z /0 kpl pyynnöstä Module LR 6 Z Lineaariyksikkö LR 6 Z /0 kpl pyynnöstä Module LR 6 Z Lineaarikelkka LW /0 kpl 123,00 Slide LW Lineaarikelkka LW 32 RST /1 kpl 282,78 Slide LW 32 SS 279 Lineaarikelkka LW 32 E /0 kpl 134,27 Slide LW 32 E 279 Lineaarikelkka LW 32 E RST /1 kpl 293,86 Slide LW 32 E SS 279 Lineaarikelkka LW /0 kpl 161,12 Slide LW Lineaarikelkka LW 45 RST /3 kpl 322,24 Slide LW 45 SS 280 Lineaarikelkka LW /0 kpl 171,86 Slide LW Lineaarikelkka LW 90 RST /2 kpl 333,44 Slide LW 90 SS 280 Lineaarikelkka LW /0 kpl 174,92 Slide LW Lineaarikelkka LW 135 RST /1 kpl 336,75 Slide LW 135 SS 281 Lineaarikelkka LW /0 kpl 178,76 Slide LW Lineaarikelkka LW 180 RST /1 kpl 324,53 Slide LW 180 SS 281 Lineaarikisko /0 m 70,67 Rail Lineaarikisko 19 RST /1 m 117,93 Rail 19 SS 282 Lineaarikisko /0 m 76,35 Rail Lineaarikisko 32 RST /3 m 123,61 Rail 32 SS 282 Lineaarikisko /0 m 80,03 Rail Lineaarikisko 45 RST /1 m 127,30 Rail 45 SS 283 Lineaarikisko 45x90 F /1 m 94,23 Rail 45x90 F 283 Lineaarikisko 45x90 F RST /3 m 141,50 Rail 45x90 F SS 283 Lineaarikisko 45x90 H /2 m 94,23 Rail 45x90 H 284 Lineaarikisko 45x90 H RST /4 m 141,50 Rail 45x90 H SS 284 Lineaarikisko 135 F /1 m 136,43 Rail 135 F 284 Lineaarikisko 135 F RST /3 m 183,69 Rail 135 F SS

13 Lineaarikisko 135 H /2 m 136,43 Rail 135 H 285 Lineaarikisko 135 H RST /4 m 183,69 Rail 135 H SS 285 Lineaarikisko 45x180 F /1 m 153,37 Rail 45x180 F 285 Lineaarikisko 45x180 F RST /3 m 200,65 Rail 45x180 F SS 285 Lineaarikisko 45x180 H /2 m 153,37 Rail 45x180 H 286 Lineaarikisko 45x180 H RST /4 m 200,65 Rail 45x180 H SS 286 Lineaarikisko /0 m 114,26 Rail Lineaarikisko 90 RST /1 m 161,51 Rail 90 SS 286 Lineaarikisko 180 F /1 m 204,41 Rail 180 F 287 Lineaarikisko 180 F RST /3 m 251,67 Rail 180 F SS 287 Lineaarikisko 180 H /2 m 204,41 Rail 180 H 287 Lineaarikisko 180 H RST /4 m 251,67 Rail 180 H SS 287 Lineaarikelkka LR /0 kpl 313,87 Slide LR Lineaarikelkka LR /0 kpl 404,54 Slide LR Lineaarikisko LR 16 45x90 H /0 m 118,57 Rail LR 16 45x90 H 289 Lineaarikisko LR 16 90x180 H /0 m 258,07 Rail LR 16 90x180 H 289 Lineaarikisko LR /0 m 140,90 Rail LR Tuotteet LB Kuulaholkki KBF /0 kpl 37,33 Ejector guide KBF 12 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF 12 G /0 kpl 29,10 Ejector guide KBF 12 G lineaariluettelo Kuulaholkki KBK /0 kpl 44,69 Ejector guide KBK 12 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF /0 kpl 42,99 Ejector guide KBF 16 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF 16 G /0 kpl 33,45 Ejector guide KBF 16 G lineaariluettelo Kuulaholkki KBK /0 kpl 51,58 Ejector guide KBK 16 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF /0 kpl 52,15 Ejector guide KBF 20 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF /0 kpl 68,39 Ejector guide KBF 25 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF 25 G /0 kpl 53,15 Ejector guide KBF 25 G lineaariluettelo Kuulaholkki KBF /0 kpl 96,53 Ejector guide KBF 30 lineaariluettelo Kuulaholkki KBF 30 G /0 kpl 75,09 Ejector guide KBF 30 G lineaariluettelo Kuulaholkki LME 20 UU /0 kpl 12,00 Ball bushing LME 20 UU 296 Keskitysholkki /0 kpl 6,48 Centering bush 297 Akseli /0 m 20,61 Shaft Akseli 20 liukulineaareille LB /0 kpl pyynnöstä Shaft 20 for LB system 298 Päätysuoja LB 45 musta /0 kpl 4,08 End cap LB 45 black 298 Päätysuoja LB 45 harmaa /1 kpl 4,08 End cap LB 45 grey 298 Päätysuoja LB 45x135 musta /0 kpl 14,35 End cap LB 45x135 black 299 Päätysuoja LB 45x135 harmaa /1 kpl 14,35 End cap LB 45x135 grey 299 Päätysuoja LB 45x180 musta /0 kpl 14,72 End cap LB 45x180 black 299 Päätysuoja LB 45x180 harmaa /1 kpl 14,72 End cap LB 45x180 grey 299 Päätysuoja LB 90 musta /0 kpl 5,37 End cap LB 90 black 300 Päätysuoja LB 90 harmaa /1 kpl 5,37 End cap LB 90 grey 300 Päätysuoja LB 180 musta /0 kpl 10,68 End cap LB 180 black 300 Päätysuoja LB 180 harmaa /1 kpl 10,68 End cap LB 180 grey 300 Liukulineaari LB /0 kpl 54,47 Slide LB Liukulineaari LB 45x /0 kpl 137,73 Slide LB 45x Liukulineaari LB 45x /0 kpl 142,39 Slide LB 45x Liukulineaari LB /0 kpl 114,41 Slide LB Liukulineaari LB /0 kpl 147,62 Slide LB Akselin tukialusta WB /0 kpl 18,19 Shaft support block WB Akselin tukialusta WB 45x /0 kpl 39,28 Shaft support block WB 45x Akselin tukialusta WB 45x /0 kpl 45,51 Shaft support block WB 45x Akselin tukialusta WB /0 kpl 31,76 Shaft support block WB Akselin tukialusta WB /0 kpl 51,89 Shaft support block WB Lineaarimoduuli LB /0 kpl pyynnöstä Linear module LB Lineaarimoduuli LB /0 kpl pyynnöstä Linear module LB Liukukisko LG /0 kpl 8,29 Slide rail LG 311 Liukukisko LN /0 kpl 17,81 Slide rail LN 311 Liukukisko LN-S /0 kpl 21,79 Slide rail LN-S 312 Liukukelkka LWG 32x /0 kpl 55,63 Slide LWG 32x Liukukelkka LWG 32x /0 kpl 57,24 Slide LWG 32x Liukukelkka LWG 45/ /0 kpl 58,86 Slide LWG 45/ Liukukelkka LWG 45/ /0 kpl 62,00 Slide LWG 45/ Liukukelkka LWN 32x /0 kpl 54,17 Slide LWN 32x Liukukelkka LWN 32x /0 kpl 57,24 Slide LWN 32x

14 Liukukelkka LWN 45/ /0 kpl 58,86 Slide LWN 45/ Liukukelkka LWN 45/ /0 kpl 62,00 Slide LWN 45/ Liukukelkka LWN-S /0 kpl 47,88 Slide LWN-S 318 Käsipyöräsäädöt Käsipyöräsäätöjen kiinnityssarja /0 kpl pyynnöstä Mini adjusting unit fitting kit 323 Käsipyöräsäätö profiilista 45x /0 kpl pyynnöstä Mini adjusting unit with profile 45x Käsipyöräsäätö profiilista 19x /0 kpl pyynnöstä Mini adjusting unit with profile 19x Käsipyöräsäätö profiilista 19x /0 kpl pyynnöstä Mini adjusting unit with profile 19x Käsipyöräsäätö kahvaprofiilista /0 kpl pyynnöstä Mini adjusting unit with handle profile Kelkka G /0 kpl 76,91 Slide G Käsipyöräsäätö VEN 45x90 H /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEN 45x90H 326 Käsipyöräsäätö VEN 45x90 F /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEN 45x90 F 326 Käsipyöräsäätö VEN /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEN Käsipyöräsäätö VEN 45x90 S /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEN 45x90 S 327 Käsipyöräsäätö VEW 45x90 H /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEW 45x90 H 328 Käsipyöräsäätö VEW 45x90 F /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEW 45x90 F 328 Käsipyöräsäätö VEW /0 kpl pyynnöstä Adjusting unit VEW Käsipyörä d=100mm kiinteä /0 kpl 21,92 Hand wheel d=100mm fixed Käsipyörä d=100mm kääntyvä /1 kpl 47,83 Hand wheel d=100mm turning Trapetsiruuvi d=16mm/ /0 m 21,26 Unit screw d=16mm/4 Trapetsiruuvi d=16mm/ /1 m 30,29 Unit screw d=16mm/8 Messinkimutteri 16x /2 kpl 25,91 Brass nut 16x4 Messinkimutteri 16x /0 kpl 27,10 Brass nut 16x8 Työkalut Kuusiokoloruuviavain 4 A/F /0 kpl 5,61 Ball-headed key 4 A/F 357 Kuusiokoloruuviavain 5 A/F /0 kpl 5,61 Ball-headed key 5 A/F 357 T-kahvainen kuusiokoloavain 4 A/F /0 kpl 4,45 T-handle key 4 A/F 357 T-kahvainen kuusiokoloavain 5 A/F /0 kpl 4,84 T-handle key 5 A/F 357 Kuusiokoloavain 4 A/F /0 kpl 4,08 Combi L-key 4 A/F 358 Kuusiokoloavain 5 A/F /0 kpl 4,08 Combi L-key 5 A/F 358 T-kahvainen torx-avain /0 kpl 7,46 T-handle key torx T Magneettikärki torx-avaimelle /0 kpl 82,61 Magnetic bit holder torx 359 Porausjigi /0 kpl 54,93 Drilling jig 359 Porausjigi viistokulmakiinnikkeelle /0 kpl 103,57 Drilling jig for mitre connector 360 Porausjigi viistokulmakiinnike N:lle /0 kpl 103,57 Drilling jig for mitre connector N 360 Kierretappi M /0 kpl 46,04 Thread former M8 361 Torx-jatkokärki /0 kpl 5,30 Torx bit T 40X Askelpora 10, /0 kpl 52,37 Step drill 10,1 362 Askelpora /0 kpl 79,18 Step drill Askelpora /0 kpl 98,97 Step drill Automaattinen kierteytysasema /0 kpl pyynnöstä Thread forming machine 363 Porakone /0 kpl pyynnöstä Automatic thread forming machine 364 Profiiliuran avaaja /0 kpl 17,44 Tear-off lever 364 Jäysteenpoistaja /0 kpl 92,46 Deburring tool 365 G-profiilipihdit /0 kpl 21,33 Tear-off pliers for G-profiles 365 Kierteytysöljy 0,5 l kpl 13,99 Processing oil 0,5 l Palvelut Sahaus 19x11-90x kpl 1,00 Saw cut 19x11-90x19 Sahaus 90x32-60x kpl 1,50 Saw cut 90x32-60x60 Sahaus 45x135-90x kpl 2,00 Saw cut 45x135-90x90 Sahaus 32x180-19x kpl 2,50 Saw cut 32x180-19x270 Sahaus muovituotteet kpl 0,50 Saw cut plastics Kierteytys, poraus, työstö, kokoonpano ja asennus h 60,00 Threads, drilling, processing, assembly and mounting Esimerkki profiilien määrämittahinnasta Profiili 45x45 F /0 m 15,59 Profile 45x45 F Tehdaspakkaushintaan määrämittalisä 10% /0 m 17,15 Sahaus 19x11-90x kpl 1,00 Saw cut 19x11-90x19 Määrämittaprofiili 2500mm 42,88 e/2500mm + 1,00 e/katkaisu =43,88e/kpl 14

15 sivu/uusi sivu/vanha Kuljettimet ja oheistuotteet luetteloissa Conveyors ja NEWS 2007 kuljetinl. profiilil. Vetopään kiinnityssarja Ø 16 mm /0 kpl 216,28 Motor attachment kit Ø 16mm Vetopään kiinnityssarja Ø 20 mm /0 kpl 216,28 Motor attachment kit Ø 20mm Momenttituki WA /0 kpl 27,90 Torque support WA Momenttituki WA /0 kpl 27,90 Torque support WA Kallistuslevy /0 kpl 15,03 Swivel plate Kannatinrulla /0 kpl pyynnöstä Support roller kit Hihnakuljettimen vetotela ketjupyörälle /0 kpl pyynnöstä Belt driving cylinder 45 for motor-kit Hihnakuljettimen vetotela moottorikäytölle /0 kpl pyynnöstä Belt driving cylinder 45 for plug-on motor Hihnakuljettimen vetotela /0 kpl pyynnöstä Belt driving cylinder Hihnakuljettimen taittotela /0 kpl pyynnöstä Belt tensioning cylinder Hihnakuljettimen vetotela /0 kpl pyynnöstä Belt driving cylinder Hihnakuljettimen taittotela /0 kpl pyynnöstä Belt tensioning cylinder Kuljetinhihnalaakeri 45 reiätön /0 kpl 22,71 Conveyor bearing Kuljetinhihnalaakeri 45 reiällinen /1 kpl 30,70 Conveyor bearing 45 with bore Kuljetinhihnalaakeri 45 moottorikäytölle /0 kpl 30,70 Conveyor bearing 45 for plug-on motor Kuljetinhihnalaakeri 90 reiätön /0 kpl 47,24 Conveyor bearing Kuljetinhihnalaakeri 90 reiällinen /1 kpl 54,93 Conveyor bearing 90 with bore Tukilevy /0 m² pyynnöstä Supporting sheet Kuljetinhihnat /0 kpl pyynnöstä Conveyor belts Kuljettimen ohjainkisko /0 m 13,92 Lateral guide Kuljettimen ohjainkiskon pidin /0 kpl 14,79 Lateral guide support Kuljettimen ohjainkiskon pidin /0 kpl 15,67 Lateral guide support Kuljetinrullien kiinnityssarja /0 kpl 5,42 Bearing assembly for transport rollers Kuljetinrullien kiinnityssarja S /0 kpl 5,71 Bearing assembly S Pyöröhihna PU, l=550 mm /7 kpl 5,80 Driving belt PU, l=550mm Pyöröhihna NBR A= /1 kpl 2,05 Driving belt NBR A= Pyöröhihna NBR A= /2 kpl 2,71 Driving belt NBR A= Pyöröhihna NBR A= /3 kpl 2,79 Driving belt NBR A= Pyöröhihna NBR A= /4 kpl 3,16 Driving belt NBR A= Pyöröhihna NBR A= /5 kpl 3,23 Driving belt NBR A= Pyöröhihna NBR A= /6 kpl 5,13 Driving belt NBR A= Tukilaakeri /0 kpl 22,49 Support bearing PVC-kuljetinrulla /0 kpl pyynnöstä Transport roller PVC Alumiinikuljetinrulla /0 kpl pyynnöstä Transport roller AL PVC-kuljetinrulla S /0 kpl pyynnöstä Transport roller S PVC Alumiinikuljetinrulla S /0 kpl pyynnöstä Transport roller S AL Alumiiniputki 50x /0 m 10,46 Tube AL 50x PVC-putki 50x /0 m 3,90 Tube PVC 50x Kuljetinrullanpidin 45x45 R /0 kpl 1,76 Pulley carrier 45x45R Kuljetinrulla D /0 kpl 0,82 Pulley D Kuljetinjärjestelmä TSG:n tuotteet pyynnöstä Transfer system TSG components Rullakiskon kannatin /0 kpl 2,79 Hook 32 NEWS 15 Kahvaprofiili 32:n kannatin /0 kpl 4,05 Strap handle profile NEWS 16 Rullakisko suora /0 m 22,92 Roller strip with cylindrical rollers NEWS 16 Rullakisko suora ESD /0 m 34,08 Roller strip with cylindrical rollers ESD NEWS 16 Rullakisko laipallinen /0 m 26,90 Roller strip with flanged rollers NEWS 17 Rullakisko laipallinen ESD /0 m 41,05 Roller strip with flanged rollers ESD NEWS 17 Rullakiskon pysäytinlevy /0 kpl 10,76 End stop NEWS 17 Rullakiskon päätysuoja /0 kpl 3,39 Edge protection NEWS 18 Jarrulevy /0 kpl 3,39 Brake plate NEWS 18 Teleskooppijalat kpl pyynnöstä Telescopic guides NEWS Työkalutelinesarja S /0 kpl 33,06 Tool case S as set NEWS 22 Työkaluteline S /1 kpl 23,01 Tool case S NEWS 22 Kallistuslevy /2 kpl 7,67 Pivoting holder NEWS 23 Ruuvimeisselin pidike /0 kpl 3,19 Screwdriver holder NEWS 23 Kuljetinhihnalaakeri /0 kpl 43,94 Conveyor bearing NEWS 24 15

16 Hyvä asiakas, Hinnastossa mainitaan profiilien metrihinnat tehdaspakkauksissa sekä tehdaspakkauskoot. Kun profiilit myydään 6 metrin kankina tai määrämittaisina, lisätään hintaan 10%. Profiilien määrämittasahausten hinnat on sijoitettu profiilien perään. Tuotteillamme ei ole vähimmäistoimituserää. Hinnastomme on laadittu luettelojärjestykseen. Teemme myös työstöt; mm. poraukset, kierteytykset, jyrsinnät ja levyjen leikkaukset. Valmistamme mekaanisia rakenteita ja automaatiolaitteita. Laskemme kokonaisuuksista mielellämme tarjouksen. E-luettelomme löytyvät kotisivujemme kautta osoitteesta Suunnittelua helpottavan icadin voi ladata sen nettiversiosta alakohdasta Software/Updates. Hinnat: EUR, alv 0 %, ilman pakkausta Maksuehto: sopimuksen mukaan Varaamme oikeuden hinnanmuutoksiin. Toimitusaika: varastossa oleville tavaroille 2 pv Toimitusehto: EXW Muurla (Incoterms 2000) Toimitustapa: sopimuksen mukaan Viivästyskorko: 10 % Myydyn tavaran omistusoikeus säilyy myyjällä, kunnes kauppahinta on kokonaan maksettu. Movetec Oy Salon toimipiste Puh Y-tunnus Urheilutie 4 Fax Kotipaikka Espoo Muurla 16

MINITEC-PROFIILIJÄRJESTELMÄN HINNASTO 2009

MINITEC-PROFIILIJÄRJESTELMÄN HINNASTO 2009 Alumiiniprofiilit Profiili 19x11 20.1074/0 m 4,91 Profile 19x11 Profiili 19x19 20.1075/0 m 6,30 Profile 19x19 Profiili 30x30 20.1068/0 m 7,45 Profile 30x30 54 Profiili 30x30 3G 20.1085/0 m 9,71 Profile

Lisätiedot

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY

PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY PARTS LIST Item Description Q'TY Item Description Q'TY 1 Lower door 1 40 Jockey wheel axel 1 2 Safety switch 1 41 Power cord 1 3 Screw M4 35 4 42 Switch 1 4 Hex bolt M6 8 4 43 Lower shaft bracket 1 5 Washer

Lisätiedot

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description

OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description OSAT DELAR PARTS No. Kuvaus Description 1 Vaihteiston suojus Change gear cover 2 Kantaruuvi Cap screw 3 Kantaruuvi Cap screw 4 Sarana Hinge 5 Aluslevy Washer 6 Mutteri Nut 7 Kannatin Cantilever 8 Mutteri

Lisätiedot

C8G & GH Industrial Cooler

C8G & GH Industrial Cooler HUOLTOKUVASTO SERVICE CATALOGUE C8G & GH Industrial Cooler 1. RÄJÄYTYSKUVA EXPLOSIVE VIEW Sivu 1 Page 1 Sivu 2 Page 2 Sivu 3 Page 3 2. VARAOSALISTA SPARE PART LIST 3. KYTKENTÄKAAVIO WIRING DIAGRAM Mitron

Lisätiedot

MULTINORM ALUMIINIPROFIILIT - ALUMINIUMPROFILES OCTANORM FINLAND

MULTINORM ALUMIINIPROFIILIT - ALUMINIUMPROFILES OCTANORM FINLAND MULTINORM ALUMIINIPROFIILIT - ALUMINIUMPROFILES 1 MULTINORM ALUMIINIPROFIILIT - ALUMINIUMPROFILES SISÄLLYSLUETTELO / CONTENTS PYSTYPROFIILIT / UPRIGHT EXTRUSIONS... 3 VAAKAPROFIILIT / BEAM EXTRUSIONS...

Lisätiedot

PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT

PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT 6 Osa no. Part no. Kuvaus PUMPPUYKSIKKÖ PUMP UNIT Description Määrä Quantity 1 O-rengas O-ring 1 2 Pumpun sylinteri Pump cylinder 1 3 Tiivisterengas Seal ring 1 4 Pölyrengas Dust

Lisätiedot

C10G/GH Industrial Cooler

C10G/GH Industrial Cooler HUOLTOKUVASTO SERVICE CATALOGUE C10G/GH Industrial Cooler 1. RÄJÄYTYSKUVA EXPLOSIVE VIEW 2. VARAOSALISTA SPARE PART LIST 3. KYTKENTÄKAAVIO WIRING DIAGRAM HELKAMA FORSTE OY KUIVAKORVENTIE 1 tel. + 358-3

Lisätiedot

SPARE PARTS CATALOGUE

SPARE PARTS CATALOGUE TWIN TWIN0ENG_B SPARE PARTS CATALOGUE YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +-(0)- FAX +-(0)-0 SÄILIÖ RESERVOIR 0 V OSA KPL VARAOSANR KOODI NIMIKE DESCRIPTION REF QTY PART NO CODE SÄILIÖ RESERVOIR 00 SÄILIÖ RESERVOIR

Lisätiedot

E. Rear Under Run Protection. Spare Part Catalogue. Tiltable, for Hucke Pack Trailers R. Retaining Hook *) Bracket

E. Rear Under Run Protection. Spare Part Catalogue. Tiltable, for Hucke Pack Trailers R. Retaining Hook *) Bracket Rear Under Run Protection Tiltable, for Hucke Pack Trailers 0 00.000 E OY NÄRKO FINLAND AB.0.00 00 0 Bracket 00 R Retaining Hook *) 00 0R Cylinder Clamp 00 00R Gas Spring Adjustable 0 00 0 000 Handle **)

Lisätiedot

JTD nostoyksikkö / lift unit

JTD nostoyksikkö / lift unit JTD nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310207571 NY JTD112 153/70x5547 310207573 NY JTD112 153/85x4436 310207575 NY JTD112 173/85x5546 310207577 NY JTD112 195/85x6646 310208020

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER 32 MS 1.7 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER 32 MS 1.7 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER MS.7 DATE: 08056 08056 FINN-POWER MS.7 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 70590 VARUSTELU MECHANICAL PARTS 70566 MEKAANISET OSAT

Lisätiedot

KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT

KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT XW016-3 XW017-3 KOPIOINTILAITE PUUSORVIIN WOOD LATHE COPYING ATTACHEMENT Käyttöohje Instruction manual HUOMIO! Lue käyttöohjeet huolellisesti ennen laitteen käyttöä ja noudata kaikkia annettuja ohjeita.

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A

DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A DHMC VARAOSAT SPARE PARTS 12/2009A Lämpökaappi / Cupboard HLDNT, HLDHT, HLDBM, HLDBM/HT * 2 HLD86, HLD126, HLD166 Sparepart list 5.2.2008 Lämpökaappi / Cupboard HLDNT, HLDHT, HLDBM, HLDBM/HT Varaosa Nimike

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH2000S varaosat / Collecting sweeper KH2000S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH2000S varaosat / Collecting sweeper KH2000S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 8 7 7 3 5 8 87 B 53 38 9 3 5 75 9 9 3 93 9 8 79 5 79 55 A 0 9 9 0 5 7 8 83 8 8 7 88 78 80 85 77 8 30 8 Keräävä harjalaite KH000S KH000S spare parts 503_V0 75 3 5 9 7 9 50 3 3 57 3 58 8 5 5 DETAIL C SCALE

Lisätiedot

RT sylinteriryhmät / twin ram gear

RT sylinteriryhmät / twin ram gear RT sylinteriryhmät / twin ram gear Sylinteriryhmän numero Twin ram gear code 310207304 RT59 115/ 55x2354 310207305 RT59 115/ 70x1760 310207306 RT59 132/ 55x2940 310207308 RT59 132/ 70x2346 310207309 RT59

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 DATE:030320 030320 FINN-POWER FP140X IS AS VS 1.3 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 692392 VARUSTELU HYDRAULIC

Lisätiedot

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0

Keräävä harjalaite KH1600S varaosat / Collecting sweeper KH1600S spare parts. Piir. nro / Drawing No _V0 5 7 5 70 5 7 C 5 50 0 0 0 5 55 A 7 5 7 7 5 5 0 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 0 5 75 7 7 7 7 5 7 5 7 7 5 DETAIL E SCALE : 7 Keräävä harjalaite KH00S KH00S spare parts 505_V0 5 5 7

Lisätiedot

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s

Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s FI Varaosakirja EN Spare parts list Palax KS 35 Ergo Palax KS 35 s Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FI Tilausohje

Lisätiedot

Sisällysluettelo Table of contents

Sisällysluettelo Table of contents Sisällysluettelo Table of contents 2014-06-27 Nimike Title Eturunko Front frame Kuvan n:o Picture number... KP12325-10 15 Sivu Page Eturunko Front frame... KP12325-11 17 Eturunko Front frame... KP12325-12

Lisätiedot

RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS

RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS RÄJÄYTYSKUVAT JA OSALISTAT EXPLODED VIEWS AND PART LISTS AWD9021 AWD9021 (FI) Nro Kuvaus Nro Kuvaus Nro Kuvaus Nro Kuvaus 1 Pultti M8 16 24 Vaimennin 47 Litteä aluslevy 5 70 Pultti M4 10 2 Ilmanohjain

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJE 600 MAGNETIC

KÄYTTÖOHJE 600 MAGNETIC KÄYTTÖOHJE 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Vaihe 1: a. Kiinnitä etu ja takajalkatuet (I & J) laitteen runkoon käyttämällä aluslevyjä (N-4) ja ruuveja (N-3). Vaihe 2 a. Asenna vasen ja oikea poljin ( G-4

Lisätiedot

TT nostoyksikkö / lift unit

TT nostoyksikkö / lift unit TT nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310206641 Nostoyksikkö/Lift unit TT22 153/ 55X1275 P70 310206643 Nostoyksikkö/Lift unit TT22 173/ 55X1523 P70 310206645 Nostoyksikkö/Lift

Lisätiedot

Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover

Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover Varaosa Nimike Nimitys Description Tyyppi BLH45C BLH80C BLH120C BLH160C BLH45H BLH80H BLH120H BLH160H 2-1-1 BU1598 Ylätason kansilevy 45 Top cover plate 45 1 1 2-1-2 BU1576 Ylätason kansilevy 80 Top cover

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax Active. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Palax Active Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi FIN Tilausohje Etsi kuva jossa haluamasi

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P32 MS 1.4 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P32 MS 1.4 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P MS. DATE: 00 00 FINN-POWER P MS. Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 6970 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT -V 708 KONEIKKO -V HYDRAULIC

Lisätiedot

CultiPack 3001 / 4001

CultiPack 3001 / 4001 Tume-Agri Oy 98707704 B 10/2008/PK CultiPack 3001 / 4001 Varaosaluettelo Spare part list Oikeudet rakenteen muutoksiin pidetään The manufacturer reserves the right for changes without prior notice RUNKO

Lisätiedot

PRO-GO Total Gym F-42507

PRO-GO Total Gym F-42507 PRO-GO Total Gym F-42507 Turvallisuusohjeet 1. Ole varovainen harjoitellessasi ja lue käyttöohjeet ennen kuin aloitat harjoittelun. 2. Ennen harjoittelun aloittamista, keskustele terveydentilastasi lääkärin

Lisätiedot

PALAX Power 70 PALAX Power 70s

PALAX Power 70 PALAX Power 70s Varaosaluettelo Spare parts list PALAX Power 70 PALAX Power 70s SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi 1 FIN Tilausohje

Lisätiedot

mini Safe by Design and optimized for tilting windows

mini Safe by Design and optimized for tilting windows mini Safe by Design and optimized for tilting windows MINI CASSETTE Suitable for 17mm or 20mm chain or constant tension spring mechanism. The spring mechanism is suited also for operating from the bottom

Lisätiedot

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi

Palax KS 45s. Varaosaluettelo Spare parts list. Sarjanumero. Valmistusvuosi Alkuperäinen 3-2014 Palax KS 45s Varaosaluettelo Spare parts list Sarjanumero Valmistusvuosi PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi Alkuperäinen

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P20 MS 1.2 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P20 MS 1.2 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P0 MS. DATE: 060 060 FINN-POWER P0 MS. Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 6978 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 00V 7098 KONEIKKO 00V

Lisätiedot

DL Display Line VARAOSAT SPARE PARTS

DL Display Line VARAOSAT SPARE PARTS VARAOSAT SPARE PARTS 2011 12 Drawing DL3150 2- JA 3-HYLLYISET, 2- AND 3-SHELVES 2-PUOLEISET 2- JA 3-HYLLYISET, DOUBLE SIDED 2- AND 3-SHELVES 2 Drawing DL3150 2- JA 3-HYLLYISET, 2- AND 3-SHELVES Part DL802CL

Lisätiedot

DL Display Line VARAOSAT SPARE PARTS

DL Display Line VARAOSAT SPARE PARTS VARAOSAT SPARE PARTS 2012 10 Drawing DL3150 2- JA 3-HYLLYISET, 2- AND 3-SHELVES 2-PUOLEISET 2- JA 3-HYLLYISET, DOUBLE SIDED 2- AND 3-SHELVES 2 Drawing DL3150 2- JA 3-HYLLYISET, 2- AND 3-SHELVES Osa Tilausnumero

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-500HD SUPREME Date: 12/6/07 Nr. Date: 1. Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 1 Johdanto... Preface... 3 Runko...

Lisätiedot

mini Safe by Design and optimized for tilting windows

mini Safe by Design and optimized for tilting windows mini Safe by Design and optimized for tilting windows DOMICET MINI Suitable for mm or 20mm chain or constant tension spring mechanism. Optimized for tilting windows and the spring mechanism is suited also

Lisätiedot

Pyöröteräleikkurit Round knife cutters

Pyöröteräleikkurit Round knife cutters Pyöröteräleikkurit Round knife cutters EH-USM - 240V 260W - terän / blade's Ø 110 mm - 4-kaariterä / 4-bow blade - terän nopeus / blade speed 950 rpm - leikkuunopeus / cutting speed 328 m/min - leikkuukorkeus

Lisätiedot

Sisältö. EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet Kytkentä... 4 Kuljetus Huolto... 5 Jousilata...

Sisältö. EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet Kytkentä... 4 Kuljetus Huolto... 5 Jousilata... Sisältö EY- VAATIMUSTENMUKAISUUSVAKUUTUS... 3 Vastaanota Control... 4 Käyttöohjeet... 4 Kytkentä... 4 Kuljetus... 5 Huolto... 5 Jousilata... 6 Jousiladan sylinterin asennus... 6 Varaosalista ( jyrät)...

Lisätiedot

DFE nostoyksikkö / lift unit

DFE nostoyksikkö / lift unit DFE nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code Kuvaus / Description Putkisarja Tube serie Sisäputki/inner tube 310105418 NY/LU DFE 149-4-5724 D4 143 91 310105388 NY/LU DFE 169-5-6001

Lisätiedot

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt

HJ260-04VARA-EN. e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 260 G. HJ 260 Gt HJ 0 G HJ 0 Gt HJ0-0VARA-EN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)-81 FAX +8-(0)-801 e-mail: junkkari@mako-junkkari.fi 1 1 1 0 8 1 1 1 1 VIITE KPL OSANO KOODI NIMITYS DESCRIPTION

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS 1.0 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS 1.0 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER P60 IS AS VS.0 DATE: 0509 0509 FINN-POWER P60 IS AS VS.0 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 08 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 50HZ 08

Lisätiedot

PALLOVENTTIILI Sarja Ballstar 50 BALL VALVE Series Ballstar 50

PALLOVENTTIILI Sarja Ballstar 50 BALL VALVE Series Ballstar 50 KOLMIOSAINEN PALLOVENTTIILI Käsipalloventtiili Haponkestävää terästä CF8M DN 10-50 PN 64 DN 65-100 PN 40 THREE - PIECE Manually operated ball valve Stainless steel CF8M 3/8 to 2 1000* PSI 2 1/2 to 4 800*

Lisätiedot

O-renkaan vaihto-ohje Instructions for replacement of o-ring

O-renkaan vaihto-ohje Instructions for replacement of o-ring Vexve-teräsventtiilin DN10-50 Venttiileille jotka valmistettu vuonna 2006 tai sen jälkeen ja kahva (2) irroita pidätinrengas (3) irroita rajoitin (4) karan tiivisteholkki (5) vaihda vioittunut o-rengas

Lisätiedot

Spare parts. CL, CLM Cold Line. Rev. 201406

Spare parts. CL, CLM Cold Line. Rev. 201406 Spare parts CL, CLM Cold Line Rev. 201406 Drawing CL1521 NCL KONEKASETTI, COOLING UNIT 2 Drawing CL1521 NCL KONEKASETTI, COOLING UNIT No Code Nimike Description Huom! Note! 1 SP12600 KONEKASETTI NCL COOLING

Lisätiedot

SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia

SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia SVERO-viputalja -15 0,25 6 tonnia Käyttöohje alkuperäisestä käännetty Maahantuoja: Oy Machine Tool Co Teerikukonkuja 4, 00700 HELSINKI p. 09-351 951, www.machinetool.fi, myynti@machinetool.fi Valmistaja:

Lisätiedot

TK 200 R. Julkaisu 01/2009

TK 200 R. Julkaisu 01/2009 KÄYTTÖOHJE TK 200 R Julkaisu 01/2009 COPYRIGHT 2009 PWA HandelsgesmbH Änderungen und Vervielfältigungen (auch auszugsweise) nur mit schriftlicher Genehmigung der PWA HandelsgesmbH. Zuwiderhandlung wird

Lisätiedot

Disc-Roller 4,0 5,0m (2-lohko))

Disc-Roller 4,0 5,0m (2-lohko)) FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc-Roller 4,0 5,0m (2-lohko)) Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet

Lisätiedot

HIRSCHMANN-ETH-LUMBE HINNASTO FINN ELECTRIC OY

HIRSCHMANN-ETH-LUMBE HINNASTO FINN ELECTRIC OY HIRSCHMANN-ETH-LUMBE HINNASTO 1.1.2017 FINN ELECTRIC OY Tässä hinnastossa on mukana myös Finn Electricin keskusvarastossa Helsingissä atkuvasti varastoitavat tuotteet. Hinnat ALV 0%, vapaasti varastossamme.

Lisätiedot

Samlevejledning Centrifugalspreder CS 2400

Samlevejledning Centrifugalspreder CS 2400 Samlevejledning Centrifugalspreder CS 2400 1 Vær opmærksom på at alle dele medfølger. 2 x håndtag (nr. 1) 1 x justering (nr. 2) 6 x bolt 55 mm (nr. 3) 4 x møtrik (nr. 4) 2 x afstandsbøs (nr.5) 4 x spændeskive

Lisätiedot

Disc-Roller 6,3 8,0m

Disc-Roller 6,3 8,0m FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc-Roller 6,3 8,0m Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet ymmärretään.

Lisätiedot

KONEEN SÄÄTÖJÄ. Laita koneesta virta pois,kun aloitat säädön. Käytä koneen katkaisua Trim manual nähdäksesi terän paikan tarkemmin.

KONEEN SÄÄTÖJÄ. Laita koneesta virta pois,kun aloitat säädön. Käytä koneen katkaisua Trim manual nähdäksesi terän paikan tarkemmin. SWF C 14 KONEEN SÄÄTÖJÄ WARNING Laita koneesta virta pois,kun aloitat säädön. Käytä koneen katkaisua Trim manual nähdäksesi terän paikan tarkemmin. Käyttövarsi Säätöruuvi Terän rajoitinlevy TERÄN RAJOITTIMEN

Lisätiedot

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G

HJ4-05VARAEN. Junkkari VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ 4 M HJ 4 G Junkkari HJ M HJ G HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST 67 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)6-8 FAX +8-(0)6-860 e-mail: mako@msk.fi 0 6 0 7 6 7 8 0 7, 7, 0 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O

Lisätiedot

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates:

Varaosakirja/Spare part book 50434_V0 Siipilumikauha SL 2500/4300 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts. Päivitykset/Updates: Varaosakirja/Spare part book 0_V0 Siipilumikauha SL 00/00 Varaosat Multi-purpose bucket Spare parts Päivitykset/Updates: OSAPALLO NUMERO/BALLOON NUMBER PÄIVITYKSET/UPDATES REV. KUVAUS/DESCRIPTION HUOMIOITAVAA/NOTES

Lisätiedot

Cold Line UC VERSION

Cold Line UC VERSION UC VERSION VARAOSAT SPARE PARTS NCL KONEKASETTI, COOLING UNIT 2 NCL KONEKASETTI, COOLING UNIT No Code Nimike Descrition 1 SP12600 KONEKASETTI NCL COOLING UNIT 2 SP12510 KOMPRESSORI COMPRESSOR 3 SP14704

Lisätiedot

PALAX Power 100S. Varaosaluettelo Spare parts list. PALAX Lahdentie Ylistaro, FINLAND Tel Fax

PALAX Power 100S. Varaosaluettelo Spare parts list. PALAX Lahdentie Ylistaro, FINLAND Tel Fax Palax Power 00S Alkuperäinen 5-205 Varaosaluettelo Spare parts list PALAX Power 00S SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST HJ-0VARAEN VARAOSALUETTELO SPARE PARTS LIST Manufacturer: 67 YLIHÄRMÄ FINLAND 0 6 7 8 0,, 0 0 7 7 8,, 8 7 6 6 6 0 8 6 7 8 7 VIITE KPL OSA N:O KOODI NIMIKE DESCRIPTION ITEM QTY PART NO. CODE 0-0 KAMMIO

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 DATE:030320 030320 FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.6 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 692638 VARUSTELU HYDRAULIC

Lisätiedot

Rakennussarjan sisältö (osat eivät ole oikeassa mittakaavassa) Vasen portaali oranssi, alumiini. Oikea portaali oranssi, alumiini

Rakennussarjan sisältö (osat eivät ole oikeassa mittakaavassa) Vasen portaali oranssi, alumiini. Oikea portaali oranssi, alumiini Suomenkielinen käännös: SLOWorks Ky / Stepcraft.fi versio 1.0/2015 Hyvä asiakas, Kiitos kun olet hankkinut korkealaatuisen STEPCRAFT-sarjan koneen. Ennen kasaamista, lue tämä opas läpi, jotta saat yleiskäsityksen

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme

Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-100 Supreme Date: 3/9/07 Nr. Date: 1. Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 3 Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7 Runko... Frame...

Lisätiedot

Vaihtolaitekärri ST13

Vaihtolaitekärri ST13 8 30 22 29 19 4 31 31 19 22 7 21 6 22 2 39 15 33 33 14 49 13 32 23 11 25 26 12 35 9 34 36 10 27 5 16 1 17 24 Vaihtolaitekärri ST13 Piir no RC14771 Des: VäR Acc: No. Nimike Nimitys Description Dimension

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-21G HJ-21GT HJ21-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy Pohjanmaanväylä 17 27 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +8-(0)10 80 20 FAX +8-(0)10 80 229 e-mail: junkkari@msk.fi Internet:

Lisätiedot

Stream UB VIII. Tuotenumero 300 022 Malli KH-800A2

Stream UB VIII. Tuotenumero 300 022 Malli KH-800A2 Stream UB VIII Tuotenumero 300 022 Malli KH-800A2 SISÄLLYS 3 Osakuvaus 4 Asennusosat 5 Osaluettelo 8 Asennus 13 Tärkeitä tietoja 14 Tietokoneen huolto 18 Valitusehdot 19 Yhteystiedot 2 OSAKUVAUS 38 59

Lisätiedot

Stream RC VIII. Tuotenumero 300 020 Malli KH-829A2

Stream RC VIII. Tuotenumero 300 020 Malli KH-829A2 Stream RC VIII Tuotenumero 300 020 Malli KH-829A2 SISÄLLYS 3 Osakuvaus 4 Asennusosat 5 Osaluettelo 9 Asennus 16 Tärkeitä tietoja 17 Tietokoneen huolto 21 Valitusehdot 22 Yhteystiedot 2 OSAKUVAUS 3 ASENNUSOSAT

Lisätiedot

T 145mm 490mm 345mm 346mm 120mm 685mm 1000mm 41kg

T 145mm 490mm 345mm 346mm 120mm 685mm 1000mm 41kg 3 10004-0203 3T 145mm 490mm 345mm 346mm 120mm 685mm 1000mm 41kg HOW TO OPERATE THE FOOT PLATE 1 Close the release valve clockwise. 2 Move the jack under the load. 3 Please push the foot plate with hand

Lisätiedot

MULTINORM- ALUMIINIPROFIILIT OCTANORM FINLAND

MULTINORM- ALUMIINIPROFIILIT OCTANORM FINLAND MULTINORM- ALUMIINIPROFIILIT 1 MULTINORM- ALUMIINIPROFIILIT SISÄLLYSLUETTELO PYSTYPROFIILIT VAAKAPROFIILIT LUKOT JALAT SÄÄTÖNIVELET KIINNIKKEET, KOUKUT JA TULPAT VALAISIMET PROFIILIT LUKOT TULPAT JA LISÄTARVIKKEET

Lisätiedot

AKKREDITOITU KALIBROINTILABORATORIO ACCREDITED CALIBRATION LABORATORY

AKKREDITOITU KALIBROINTILABORATORIO ACCREDITED CALIBRATION LABORATORY K022/A15/2015 Liite 1 / Appendix 1 Sivu / Page 1(6) AKKREDITOITU KALIBROINTILABORATORIO ACCREDITED CALIBRATION LABORATORY JYVÄSKYLÄN AMMATTIKORKEAKOULU TEKNOLOGIA KALIBROINTIKESKUS K022 (EN ISO/IEC 17025)

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.9 DATE:

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP120 IS AS VS 1.9 DATE: SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP0 IS AS VS.9 DATE: 000 000 FINN-POWER FP0 IS AS VS.9 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT 7079 VARUSTELU HYDRAULIC UNIT 00VAC

Lisätiedot

geräte elektrotechnische fabrik gmbh polttoöljylle DIN-EN 264:n muk. nestekaasulle nestevaiheessa DIN 32725:n muk.

geräte elektrotechnische fabrik gmbh polttoöljylle DIN-EN 264:n muk. nestekaasulle nestevaiheessa DIN 32725:n muk. geräte Sähköpneumaattiset 2/2-tieventtiilit Tyyppisarja EPV/EPVF Electro- pneumatic 2/2 way valves type series EPV/EPVF Sähköpneumatiikkaventtiili EPV/EPVF polttoöljylle DIN-EN 264:n muk. nestekaasulle

Lisätiedot

TIRE CHANGER RENGASKONE ST-1256 KÄYTTÖOHJE USER S MANUAL

TIRE CHANGER RENGASKONE ST-1256 KÄYTTÖOHJE USER S MANUAL TIRE CHANGER RENGASKONE ST-1256 KÄYTTÖOHJE USER S MANUAL ~ 1 ~ Lue tämä käyttöohje huolellisesti kokonaisuudessaan ennen koneen asennusta ja käyttöä. Read the entire manual carefully and completely before

Lisätiedot

DFC nostoyksikkö / lift unit

DFC nostoyksikkö / lift unit DFC nostoyksikkö / lift unit Nostoyksikön tuotenro Lift unit code 310104491 NY DFC 129 3 3605 D3 310104629 NY DFC 149 4 4804 D3 310104631 NY DFC 149 4 4435 D3 310104633 NY DFC 149 5 6008 D3 310104635 NY

Lisätiedot

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317

SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317 SPARE PART LIST VARAOSALUETTELO FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 DATE:030317 030317 FINN-POWER FP20 IS AS VS 1.2 Drawings and part lists No Piirustukset ja osaluettelot EQUIPMENT FP20 693078 VARUSTELU FP20

Lisätiedot

Cluster Assemblies & Accessories Claw 150

Cluster Assemblies & Accessories Claw 150 Cluster Assemblies & Accessories Claw 150 KCA2230 145,00 KCA2231 145,00 Claw 150ml 2x2 with shut-off & ACR ring Claw 150ml 4x0 with shut-off & ACR ring KCA2230-0 27,50 KCA2235-0 33,50 (4, 5, 6, 7, 8) Claw

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-51 Date: 10/1/08 Nr. Date: KETO-51 Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo Contents Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7 Runko... Frame... 9 Peruutuspyörä...

Lisätiedot

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE

VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE HAKKURI CHIPPERS HJ-170M HJ-170G HJ170-1VARA VARAOSALUETTELO SPARE PARTS CATALOGUE Junkkari Oy 75 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +58-(0)10 80 00 FAX +58-(0)10 80 95 e-mail: junkkari@msk.fi Internet: www.junkkari.fi

Lisätiedot

Elementtirakenteiset Kylmä- ja Pakastehuoneet Prefabricated Cold and Freezer Rooms

Elementtirakenteiset Kylmä- ja Pakastehuoneet Prefabricated Cold and Freezer Rooms Elementtirakenteiset Kylmä- ja Pakastehuoneet Prefabricated Cold and Freezer Rooms Varaosakuvat ja - luettelot Spare part drawings and lists 3/2002 C 730 C 730 Nr CODE DESCRIPTION KOMPONENTTI (+TYYPPI)

Lisätiedot

2500 T 3000 T/ST 4000 T/ST

2500 T 3000 T/ST 4000 T/ST 25 T 3 T/ST T/ST OPERATOR'S INSTRUCTION MANUAL SPARE PARTS CATALOQUE STENG 62375 YLIHÄRMÄ FINLAND TEL. +358-()6-835 Fax +358-()6-86 2 ENGLISH 2 7 3 5 25 3 35 2 2 22 23 26 27 28 29 2 6 3 3 9 2 3 7 2 3 33

Lisätiedot

Elhah listavalaisin. Made in Finland. Pidätämme oikeuden tuotemuutoksiin. www.candeoeffect.com

Elhah listavalaisin. Made in Finland. Pidätämme oikeuden tuotemuutoksiin. www.candeoeffect.com Elhah listavalaisin 1 Listavalaistus 25 mm 46,5 mm Elhah 46,5 mm 25 mm Rakenne Runko harmaa alumiiniprofi ili, prismapleksi Tehonsyöttö 24 VDC Käyttölämpötila 0 C - + 60 C Käyttöikä yli 50.000 h valonalenemalla

Lisätiedot

Stream FC VIII. Tuotenumero Malli KH-741A2

Stream FC VIII. Tuotenumero Malli KH-741A2 Stream FC VIII Tuotenumero 300 021 Malli KH-41A2 SISÄLLYS 3 Osakuvaus 4 Asennusosat 5 Osaluettelo 10 Asennus 1 Tärkeitä tietoja 18 Tietokoneen huolto 22 Valitusehdot 23 Yhteystiedot 2 OSAKUVAUS 4 4 53

Lisätiedot

Alumiiniprofiilit ja tarvikkeet

Alumiiniprofiilit ja tarvikkeet Alumiiniprofiilit ja tarvikkeet Alumiiniprofiilit Profiilisarjassamme on perusprofiilien ja tarvikkeiden lisäksi erikoisprofiileita. Perusprofiilivalikoima kattaa standardiprofiilit, esimerkiksi profiilit

Lisätiedot

TURVATÄYTTÖHÄKIT 40 VUOTTA TURVATÄYTTÖHÄKIT SAFETY INFLATION CAGES

TURVATÄYTTÖHÄKIT 40 VUOTTA TURVATÄYTTÖHÄKIT SAFETY INFLATION CAGES SAFETY INFLATION CAGES A key part of AHCON s product range are our safety inflation cages. The inflation cages are designed to protect the fitter when inflating tyres for trucks, busses and big wheels

Lisätiedot

F I T N E S S. G570 Käyttäjän käsikirja. www.york.fi 1/09/2008

F I T N E S S. G570 Käyttäjän käsikirja. www.york.fi 1/09/2008 G F I T N E S S G5 Käyttäjän käsikirja www.york.fi 1/09/2008 ENNEN KOKOAMISTA Lue tämä ennen laitteen kokoamista. Laite on suunniteltu huolella ja lähtökohtana kokoamisen helppous, niin myös kaikki mutteri-

Lisätiedot

Clever Frame 18 Set...toteutat useita eri kokonpanoja

Clever Frame 18 Set...toteutat useita eri kokonpanoja ...toteutat useita eri kokonpanoja 1 järjestelmä 10 toiminnot 100 kokoonpanoja Yhdellä Clever Frame setillä voit rakentaa monia erilaisia kokoonpanoja. Tässä esimerkkejä mitä voidaan luoda 18 kehikon setistä.

Lisätiedot

TUOTELUETTELO RAKENNUSJÄRJESTELMÄT

TUOTELUETTELO RAKENNUSJÄRJESTELMÄT TUOTELUETTELO RAKENNUSJÄRJESTELMÄT 74 JANSEN TERÄSPROFIILIT JA TARVIKKEET / JANSEN STEEL PROFILE SYSTEM PERUSPROFIILIT / BASIC PROFILES 40 x 20 2,35 6 01.415 40 x 40 2,90 6 01.485 40 x 50 3,30 6 01.487

Lisätiedot

Hinnat alv 0% Hinnat voimassa toistaiseksi

Hinnat alv 0% Hinnat voimassa toistaiseksi TUOTELISTA Hinnat alv 0% Hinnat voimassa toistaiseksi Himmentimet ja ohjaimet TT-1003RCEA -- RGB/RGBW vastaanotin 288W 73,49 TT-1009EA 35,91 TT-2501N -- Langaton vastaanotin 288W 40,30 TT-2501NS -- Langaton

Lisätiedot

Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Käyttöohje Varaosaluettelo He-Va Vip-Roller 5,4 6,3 7,3-8,2 m

Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Käyttöohje Varaosaluettelo He-Va Vip-Roller 5,4 6,3 7,3-8,2 m FIN Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Käyttöohje Varaosaluettelo He-Va Vip-Roller 5,4 6,3 7,3-8,2 m Tärkeää: Tutustu huolellisesti käyttöohjeeseen ja erityisesti siinä oleviin turvallisuusohjeisiin ennen koneen

Lisätiedot

Cold Line VARAOSAT SPARE PARTS

Cold Line VARAOSAT SPARE PARTS VARAOSAT SPARE PARTS 2012 08 Drawing CL1521 NCL KONEKASETTI, COOLING UNIT 2 Drawing CL1521 NCL KONEKASETTI, COOLING UNIT No Code Nimike Description Huom! Note! 1 SP12600 KONEKASETTI NCL COOLING UNIT 2

Lisätiedot

Varaosaluettelo Spare parts catalogue

Varaosaluettelo Spare parts catalogue Varaosaluettelo Spare parts catalogue KETO-51 SUPREME Date: 20/11/07 Nr. Date: KETO-51 SUPREME Sisällysluettelo Contents Sisällysluettelo... Contents... 3 Johdanto... Preface... 5 Runko... Frame... 7

Lisätiedot

GLITTER GLITTER K 3200K. incl. 1xLED - Board max. 17W / 1300 lm. incl. 1xLED - Board max. 17W / 1300 lm

GLITTER GLITTER K 3200K. incl. 1xLED - Board max. 17W / 1300 lm. incl. 1xLED - Board max. 17W / 1300 lm GLITTER 60563-06 LED Plafond, metal/ Glass/ Crystal size : 36,0 x 36,0 cm Height. : 5,5 cm 1 x LED Board 17W LED (incl.), 1300 lumen. EAN: 6430037131998 incl. 1xLED - Board max. 17W / 1300 lm 3200K GLITTER

Lisätiedot

AKKREDITOITU KALIBROINTILABORATORIO ACCREDITED CALIBRATION LABORATORY

AKKREDITOITU KALIBROINTILABORATORIO ACCREDITED CALIBRATION LABORATORY K022/M16/2016 Liite 1 / Appendix 1 Sivu / Page 1(6) AKKREDITOITU KALIBROINTILABORATORIO ACCREDITED CALIBRATION LABORATORY JYVÄSKYLÄN AMMATTIKORKEAKOULU TEKNOLOGIA KALIBROINTIKESKUS JAMK UNIVERSITY OF APPLIED

Lisätiedot

KÄYTTÖOHJEET. Asennuspiirustus 550 ELLIPTICAL

KÄYTTÖOHJEET. Asennuspiirustus 550 ELLIPTICAL KÄYTTÖOHJEET Asennuspiirustus 550 ELLIPTICAL Räjäytyskuva O Osaluettelo Nro Kuvaus Kpl A Tietokone 1 kpl A-1 Ruuvi 4 kpl B Kiinteä kädensijasarja 1 sarja B-1 Kädensijan päätytulppa 2 kpl B-2 Kädensijan

Lisätiedot

1. Telien sijoittelu raiteille ja tuenta 1. Bogie placement and supporting on the tracks

1. Telien sijoittelu raiteille ja tuenta 1. Bogie placement and supporting on the tracks Nosturin kasausohjeet Crane assembly instructions 17.1.2014 10.2.2014 1 Nosturin osat Crane sub-assemblies Vetopuomi 6,1t Pulling boom 6,1t Tukisauva Support beam 0,9t / kpl 0,9t / pcs Liikkuva vastapaino

Lisätiedot

Varaosat ja työvälineet

Varaosat ja työvälineet Liite 3 Varaosat ja työvälineet Osanumero Nimi Täsmennys Tyyppi Määrä Yksikkö 00/7809/A SUUNTAISVENTTIILI Varaosa 3 KPL 00-7809 VALVE RESTRICTOR Varaosa 6 KPL 01-0104-28 DIMMER RHEOSTAT Varaosa 5 KPL 0101385-01

Lisätiedot

Disc Roller 2,5-3,0-3,5-4,0m (1-lohko)

Disc Roller 2,5-3,0-3,5-4,0m (1-lohko) FIN Käyttöohje Vaatimuksenmukaisuusvakuutus Varaosaluettelo Disc Roller 2,5-3,0-3,5-4,0m (1-lohko) Tärkeää: Ennen koneen käyttöönottoa on tärkeää, että tämä käyttöohje luetaan huolellisesti ja turvallisuusohjeet

Lisätiedot

Palax Combi M II. Varaosaluettelo Spare parts list. PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax.

Palax Combi M II. Varaosaluettelo Spare parts list. PALAX Lahdentie 9 61400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 4745100 Fax. +358 6 4740790 www.palax. Palax Combi M II Alkuperäinen 2-204 Palax Combi M II FI GB Varaosaluettelo Spare parts list SARJANUMERO VALMISTUSVUOSI PALAX Lahdentie 9 6400 Ylistaro, FINLAND Tel. +358 6 474500 Fax. +358 6 4740790 www.palax.fi

Lisätiedot

Yhtiön nimi: - Luotu: - Puhelin: - Fax: - Päiväys: -

Yhtiön nimi: - Luotu: - Puhelin: - Fax: - Päiväys: - Positio Laske Kuvaus 1 MAGA3 25-1 Tuote o.: 97924247 Huom.! Tuotteen kuva voi poiketa todellisesta tuotteesta MAGA3 More than a pump With its unrivalled efficiency, all-encompassing range and built-in

Lisätiedot

Liikuteltavat kylmävesipainepesurit POSEIDON 2

Liikuteltavat kylmävesipainepesurit POSEIDON 2 Kompakti kylmävesipainepesuri päivittäisiin puhdistustehtäviin Tuotetiedot Kompakti, tehokas, ergonominen ja kestävä kylmävesipainepesuri päivittäiseen käyttöön puoliammattimaisiin tehtäviin. Ergonominen

Lisätiedot

Itsepalvelupakkaukset Självbetjäningsförpackningar Repair sets

Itsepalvelupakkaukset Självbetjäningsförpackningar Repair sets IDO SEVEN D 4 & 2, 5 l 2006... Z62013 Z62032*) 2 Z6201 Z62019*) 1 Z69280 5 Z62041 Z62006 8 Z62030 6 Z62008 Z62009 3 Z214 13 Z210 13 Z62080 4 Z6200 9 Z62003 4 Z6200 9 Z62002 10 Z62020 11 Z62002 10 Z1213

Lisätiedot

JUNKKARI JUNKKARI NM-280 H NM-320 H

JUNKKARI JUNKKARI NM-280 H NM-320 H VAROITUS! VARO liikkuvia osia! PYSÄYTÄ kone ryhtyessäsi huolto- tai korjaustyöhön! PIDÄ lapset poissa koneen luota! VARNING! VARNING för rörliga delar! HÅLL barnen borta från maskinen! WARNING! JUNKKARI

Lisätiedot

Encore posliiniemalipumppu

Encore posliiniemalipumppu Ohjelehti - Finnish - Encore -posliiniemalijauhepumppu VAROITUS: Vain ammattitaitoinen henkilökunta saa suorittaa seuraavat toimenpiteet. Noudata tämän käsikirjan sekä kaikkia muita asiaankuuluvia turvaohjeita/kirjallista

Lisätiedot