SATAKUNNAN LIIKENNE R SATAKUNNAN LIIKENNE R AIKATAULUT 88.. 311. 2.2016 POR I - RAUMA PORI - OLKILUOTO PORI - KANKAANPÄÄ Puheli n 010 820 6200 Puinnintie 8 28360 Pori Posthaantie 11 26510 Rauma Risto Rytin katu 39 32700 Huittinen KANKAANPÄÄN SEUTULIIKENNE 8. 8. 31. 12.2016 www.satakunnanliikenne.fi www.satakunnanliikenne.fi
SISÄLLYSLUETTELO 8.8. 31.12.2016 Sivu Rauman paikallisliikenne Rauman kaupunkiliikenteen taksat 1 Linjat 1-3 2-6 Poikkeavat reitit 7 Seutuliikenne Rauma - Turku 9-10 Rauma - Olkiluoto - Eurajoki - Kuivalahti suunta 12-18 Rauma - Eura - Säkylä / Köyliö suunta 20 Pori - Rauma 21-22 Pori - Olkiluoto 22 Pori - Kankaanpää - Niinisalo 23 Kankaanpään seutu 24-25 Huittisten seutu 26 Turku - Loimaa / Koski suunta 27 Matkalippujen alennukset ja taksat 28-29 Juhlapyhien liikenne takasisäkannessa Pikavuorot Koiviston Auto -konsernin 6.6. - 31.12.2016 kirjassa MERKKIEN SELITYKSET M S = joka päivä M L = maanantaista lauantaihin M P = maanantaista perjantaihin Koulp = koulupäivinä L = lauantaisin S = sunnuntaisin ja pyhäpäivinä SS = sunnuntaisin ja pyhäpäivinä, mutta kahden pyhäpäivän sattuessa peräkkäin ajetaan vain viimeisenä, ei ajeta yksittäisinä arkipyhinä. Juhlapyhäliikenne takasisäkannessa. + = kouluvuoden aikana X = auto pysähtyy tarvittaessa ilman tarkkaa kellonaikaa I tai - = auto ei pysähdy tai käy paikkakunnalla T = ajetaan tarvittaessa Pika = pikavuoro pysähtyy vain aikataulussa mainituilla paikkakunnilla ja kaupunkien pikavuoropysäkeillä (kilpi Pikavuoro ) : = pikavuoron vakiovuorona ajettava osuus, pysähtyy kaikilla pysäkeillä 08.00 = auton vaihto th = tienhaara Pidätämme oikeuden viranomaisten luvalla tapahtuviin aikataulujen muutoksiin. Myöhästymistapauksissa emme vastaa mahdollisesti katkeavista jatkoyhteyksistä.
Rauman kaupunkiliikenteen taksat Kertamaksut Aikuiset 3,00 Lapset 4-11 v. 1,50 Alle 4-vuotiaat maksutta aikuisen seurassa. Siirtolippu Mikäli haluat jatkaa matkaasi jollakin toisella kaupunkiliikenteen linjalla, pyydä kuljettajalta siirtolippu ennen maksamista tai matkakortin leimausta. Matkakortilla maksaessasi et saa vastalippua. Siirtolippu on maksuton ja on voimassa yhden (1) tunnin kertalipun ostohetkestä tai matkakortin leimauksesta. Siirto-oikeutta ei voi käyttää paluumatkaan samalla reitillä. 30 päivän matkakortit Aikuiset 38,00 Nuoriso ja opiskelijat 28,00 Lapset 4-11 v. 18,00 30 päivän matkakortti oikeuttaa rajoittamattomaan määrään matkoja 30 päivän ajan kortin ostohetkestä alkaen. Kortin myynti Matkahuollossa, lisäkausia voi ostaa myös autosta. Työmatkakortti 40 matkaa 50,00 Työmatkakortti on voimassa 60 päivää kortin ostohetkestä alkaen. Kortin myynti matkahuollossa, lisäkausia voi ostaa myös autosta. Sarjakortit 22 matkaa aikuiset 61,80 22 matkaa lapset 4-11 v. 36,30 44 matkaa aikuiset 100,40 44 matkaa lapset 4-11 v. 66,90 22 ja 44 matkan kortit ovat voimassa yhden (1) vuoden kortin ostohetkestä alkaen. Myynti Matkahuollossa, lisäkausia voi ostaa myös autosta. Satakunnan seutulippu 30 pv 70,00 Lippu oikeuttaa rajoittamattomaan määrään matkoja kaikissa linja-autovuoroissa, myös kaukoliikenteessä. Rauman lisäksi Euran, Eurajoen, Laitilan, Lapin ja Pyhärannan alueella. Satakunnan seutulippu 30 pv 95,00 Lippu oikeuttaa rajoittamattomaan määrään matkoja kaikissa linja-autovuoroissa, myös kaukoliikenteessä lähes koko Satakunnassa. 1
PORI - LUVIA - EURAJOKI - RAUMA Pori Rauma suunta M P M P M P M P M L M P Kauppatori 06.20 06.50 07.20 07.50 08.20 09.20 Pori 06.30 07.00 07.30 08.00 08.30 09.30 Luvia 06.50 07.18th 07.50 08.18th 08.50 09.50 Irjanne 07.08 l 08.08 l 09.08 l Eurajoki 07.15 07.32th 08.15 08.32th 09.15 10.07th Rauma 07.40 07.50 08.40 08.50 09.40 10.25 M L M P M L M P M S M P Kauppatori 10.20 11.20 12.20 13.20 14.05 14.50 Pori 10.30 11.30 12.30Y 13.30 14.15 15.00 Luvia 10.50 11.50 12.55 13.50 14.35 15.20 Irjanne l 12.08 l l 14.53 15.38 Eurajoki 11.07th 12.15 13.12th 14.07th 15.00 15.45 Rauma 11.25 12.35 13.30 14.25 15.25 16.10 M P M P LS M P M S M PS Kauppatori 15.35 16.10 16.10 17.10 18.05 19.55 Pori 15.45 16.20Y 16.20 17.20 18.15 20.05 Luvia 16.05 16.45 16.40 17.40 18.35 20.25 Irjanne 16.23 l l 17.58 l l Eurajoki 16.30 17.02th 16.57th 18.05 18.52th 20.42th Rauma 16.55 17.20 17.15 18.30 19.10 21.00 Y = Satakunnan keskussairaalan kautta. Satakunnan seutulippu Pori 65 (30 km), 90 (yli 30 km) Rauma 70 (30 km), 95 (yli 30 km) Luvia 60 Eurajoki 60 21
RAUMA - EURAJOKI - LUVIA - PORI Pori Rauma suunta M P M P M P M P M L M P Rauma 05.40 06.20 06.45 07.30 08.45 09.30 Eurajoki 05.55th 06.35 07.00th 07.45 09.00th 09.45 Irjanne l 06.43 l 07.53 l 09.53 Luvia kk 06.10 07.05 07.15th 08.15 09.20 10.15 Pori 06.40Y 07.40Y 07.45Y 08.45 09.45 10.35 Kauppatori 06.45 07.45 07.50 08.50 09.50 10.40 M L M P M L M P M S M P Rauma 10.45 11.45 12.15 13.15 14.15 15.00 Eurajoki 11.00th 12.00th 12.30 13.30th 14.30 15.15th Irjanne l l 12.38 l 14.38 l Luvia kk 11.20 12.20 12.55 13.50 14.55 15.35th Pori 11.45 12.45 13.20 14.15 15.20 16.00 Kauppatori 11.50 12.50 13.25 14.20 15.25 16.05 M P M S M P M S M S Rauma 15.20 16.15 17.15 18.15 19.15 Eurajoki 15.35 16.35th 17.30 18.30th 19.30th Irjanne 15.43 l 17.38 l l Luvia kk 16.05 16.55 18.00 18.50 19.50 Pori 16.30 17.15 18.20 19.15 20.15 Kauppatori 16.35 17.20 18.25 19.20 20.20 Y = Satakunnan keskussairaalan kautta. PORI - OLKILUOTO M P M P M P M P M P 05.45 06.40 07.30 Pori 16.15 17.15 06.00 06.55 07.45 Luvia th 15.55 16.55 X X X Eurajoki tj X X 06.50 07.45 08.35 Olkiluoto 15.15 16.15 22
PORI - KANKAANPÄÄ - NIINISALO Pori Kankaanpää suunta M P M P M P M P M P L M P Pori 06.30 07.45 10.05 12.05 13.05 13.05 14.30 Noormarkku 06.45th 08.05 10.25 12.25 13.25 13.25 14.50 Pomarkku 07.00 08.20 10.40 12.40 13.40 13.40 15.05 Kankaanpää 07.50 08.50 11.10 13.10 14.10 14.10 15.35 Niinisalo - - - - 14.20Y - - M P M P LSS M P M P SS Pori 15.30 16.30 16.30 18.30 19.30 20.30 Noormarkku 15.50 16.50 16.50 18.50 19.50 20.50 Pomarkku 16.05 17.05 17.05 19.00 20.00 21.00 Kankaanpää 16.35 17.35 17.35 19.30 20.30 21.30 Niinisalo 16.45 - - - - T Y = vuoro jatkaa Kankaanpäästä Niinisaloon koulupäivinä. NIINISALO - KANKAANPÄÄ - PORI M P M P M P M P M L M P M P Niinisalo - - 07.30Y1 - - - - Kankaanpää - - 07.45 - - - - Kankaanpää 05.15 06.35 07.50 08.50 10.50 13.10 14.10 Pomarkku 05.40 07.00 08.15 09.15 11.15 13.40 14.40 Noormarkku 05.50th 07.20th 08.25 09.25 11.25 13.50 14.55 Pori 06.15 07.45Y2 08.50Y3 09.50Y3 11.50 14.15 15.20 L SS M P M P M P SS Niinisalo - - - - 16.55 - Kankaanpää 14.10 14.50 15.10 16.10 17.10 17.50 Pomarkku 14.40 15.10 15.40 16.35 17.35 18.10 Noormarkku 14.55 15.25 15.55 16.50 17.50 18.25 Pori 15.20 15.50 16.20 17.15 18.15 18.50 Y1 = Y2 = Y3 = vuoro lähtee Niinisalosta koulupäivinä. Porin Linjat Oy:n paikallisvuoro lähtee Kauppatorilta keskussairaalaan klo 07.47. vuoro jatkaa tarvittaessa Satakunnan keskussairaalaan. 23
PORI - KANKAANPÄÄ - HONKAJOKI - KARVIA Koulp M P Pori 12.05 - Noormarkku 12.25 - Pomarkku 12.40 - Kankaanpää 13.10 - Kankaanpää 13.10 15.20 Ala-Honkajoki 13.20 15.30 Vatajankylä X X Honkajoki 13.35 15.50 Kantti X X Karvia 14.00 16.20 Sara - T Koulp M P Koulp Karvia 06.40 07.45 14.05 Kantti X X X Honkajoki 07.10 08.10 14.35 Vatajankylä X X X Ala-Honkajoki 07.25 08.25 14.50 Kankaanpää 07.40 08.40 15.05 Kankaanpää 07.50 08.50 15.10 Pomarkku 08.15 09.15 15.40 Noormarkku 08.25 09.25 15.55 Pori 08.50 09.50 16.20 24
KANKAANPÄÄ - NIINISALO - KARVIA / JÄMIJÄRVI Koulp Koulp Koulp M P Kankaanpää 07.45 14.10 15.10 16.35 Koulukeskus l 14.12 15.05 l Niinisalo 07.55 14.20 15.25 16.45 Taulunkylä l 14.25 15.30 - Jokivarsi l X X - Ylikoski l X X - Karhusaari l X X - Korvaluoma l X 15.50 - Prinkkikylä 08.10 14.50 X - Karvia - - 16.10 - Koulp Koulp Koulp M P Prinkkikylä - 08.10 14.50 - Korvaluoma - X l - Karhusaari - X l - Ylikoski - X l - Jokivarsi - X l - Lauttakangas 06.57 l l - Jämijärvi 07.05 l l - Taulunkylä 07.20 08.30 l - Niinisalo 07.30 08.40 15.05 16.55 Koulukeskus l 08.55 l l Kankaanpää 07.45-15.15 17.10 25